Priateľ tvrdí, že sa nemám zaujímať o jeho financie. Vraj nie som jeho žena

29. dec 2021

Dobrý deň.. S priateľom som vyše roka a on tvrdí že niesom jeho žena, nemám sa zaujímať o jeho financie ani o nič čo, šaty týka jeho súkromia keďže som len jeho '' frajerka ''
Nežijeme spolu, sme spolu 3x do týždňa. Stretávame sa len vonku. A občas u neho doma ale neprespavam tam.
Je vôbec normálne, že on ma neberie ako svoju ženu a nemám právo na nič súkromné?

martina1201
29. dec 2021

Podľa mňa sú 2 možnosti. Jedna je, že ťa neľúbi natoľko aby s tebou chcel prežiť celý život a zdieľať sukromnosti. Tomu nasvedčuje aj to, že po roku chodenia ste sa nikam neposunuli, nakoľko spolu nebyvate len sa vonku stretávate a keď aj ideš k nemu na byt tak u neho neprespis, ale odchádzaš domov.
Druhá možnosť je, že za tie peniaze ti kúpil snubak a nechce aby si to zistila.....ale v Tom prípade ti kruto a zbytočne hlúpo odpovedal.....

zero_hero
29. dec 2021

Nerozumiem prečo by sa nemala pýtať na financie. Su spolu rok, že je to len pri randeni 3x do týždňa, to je skôr na debatu o tom, aké ma pán s ňou plány do budúcna a podľa toho by sa mala zariadiť. Ale teda ak sú spolu rok a ona s ním plánuje budúcnosť, nemá ju zaujímať ako hospodári s peniazmi? Minut 1400€ za týždeň je fakt dosť, a ak jej teda kúpil nejaký dar, alebo plánuje spoločne nejaku dovolenku áno mohlo ho to rozčaroval, aby reagoval ako reagoval, ak to malo byt prekvapenie, ale kľudne môže byt aj gambler a to by ste po roku randenia o svojom priateľovi nechceli vedieť? Toto by bol pre mna problém na otvorenú debatu, čo pre mnoho vlastne znamenam a či so mnou ráta do budúcnosti, lebo podľa jeho reakcie, by som asi ja s ním už nerátala.

zuzanockamt
29. dec 2021

@zero_hero keby on s ňou počítal do budúcna, tak sú už po roku "vzťahu" niekde inde a nestretávajú sa len vonku. On má s ňou len jeden cieľ.

zero_hero
29. dec 2021

@zuzanockamt ved ja netvrdím, že to tak nie je, tiež mi to tak pripadá, ale opytam sa, zistím, zariadim sa. A nemusím potom uvažovať nad tým, že čo ak náhodou v tom bolo niečo iné a zakladať diskusie na MK.

sissy27
29. dec 2021

Mne príde nenormálne vypytovať sa frajera na zostatok na JEHO účte. Ani uňho neprespávaš, takže nemáte spoločnú hypo, úver, majetok, deti ani iné záväzky, tak naozaj nevidím dôvod aby si mala prehľad o jeho financiách. Ak po tebe nechce aby si mu robila nákupy alebo nejako inak finančne prispievala (benzín, oprava auta, nájom, dovolenka…) tak fakt mi príde ťažko cez čiaru skúmať podrobne jeho finančnú situáciu.

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elizabet173
29. dec 2021

sorry, ale nechápem, prečo ťa zaujímalo, koľko peňazí má ešte na účte, to sa bežne pýtaš mužov, s ktorými sa stretneš pár krát do týždňa a sem tam sa s nimi vyspíš? Lebo nič iné vás nespája a podľa toho, čo píšeš, ani nebude.

elizabet173
29. dec 2021

@zero_hero nie sú spolu rok, stretávajú sa rok, ani u neho neprespáva, keby spolu bývali, hospodárili, situácia by bola úplne iná

somtunovaa
29. dec 2021

@kiwi3 samozrejme že 1400€ mohol kľudne nahadzat do automatu, alebo si platiť ku.vy, alebo alimenty alebo mohol niekomu poziciat, alebo kľudne ich mohol minút na nejake koníčky, alebo si kúpiť niečo hodnotnejšie, alebo nakúpiť darčeky pre celu rodinu a xy dalších veci mohol s tými peniazmi urobiť. To ale nemení nič na veci že po roku stretávania sa ma pravo vedieť všetko o jeho penizoch.

heleninamama
29. dec 2021

@elizabet173 Možno to potrebovala zistiť, aby vedela, či sa jej s ním oplatí pri občasnom nezaväznom stretávaní "náhodou otehotnieť." 😂Ja sa tu už nečudujem ničomu.

h2
29. dec 2021

Prepáč, autorka, ale Tebe by boli od neho takéto otázky príjemné? Že koľko si mala výplatu, koľko Ti z nej zostalo, prečo tak málo a čo si urobila s tými peniazmi? Veď boli Vianoce, takže určite minul aj na to. Nemá sa Ti čo spovedať, hlavne, keď ani spolu nežijete a nemáte spoločné financie.
A čudujem sa aj tým komentárom. Baby, toto isté by ste písali aj babe, ktorá by sem napísala, že sa jej frajer pýta, na čo minula peniaze z vlastnej výplaty?

kristina2412
29. dec 2021

Keď si to predstavím opačne, keby sa ma priateľ po roku spýtal,akú som mala výplatu a koľko mi zostalo na účte, utekala by som rýchlo a ďaleko 😄to zaváňa kontrolou ktoru považujem za nežiaducu. Zatiaľ sú to iba jeho peniaze,on si ich sám zarobil,on si ich sám môže minut na čo uzná za vhodné.

ivana11155
29. dec 2021

Ma ta len ako "prechodnu stanicu". Keď ti to vadí, najlepšie by bolo poohliadnut sa za niekym iným.

lopka1313
29. dec 2021

Mne ta otazka neprisla ani divna ani blba ani nijak zla, kdeze sa o tom bavite bezne. My sme sa s priatelom o takych veciach bavili hned, dokonca asi aj na prvom rande a neprislo nam to divne ani blbe... Po roku a pol sme spolu byvali a aj ked netusim, kolko minie hlavne na ryby (lebo tam su obcas ine palky), o jeho vyplatach priblizne viem, a viem aj, ked potrebuje aby som nieco zatiahla, rovnako ako on vie, ked mi dojde vyplata, premie alebo mam vacsie vydavky, pripadne potrebujem pozicat. Minule mu napr odmietlo kartu na rakuskej benzinke a to netusime ani jeden preco, lebo mal na nej dost, plus moze ist do minusu... Zatiahla som to ja, no cca o tyzden, radsej pockal do vyplaty, mi to vratil...
Tvoj priatel moze mat kludne nastavene vsetky poplatky cca 2 dni po vyplate a vtedy mu vsetko, vratane setrenia odide a zo zvysku zvysok mesiaca zije. Ja to tak tiez mam, vyplata je 13., mne odidu 2/3 vyplaty 16.teho na vsetky poplatky a sporenia a zo zvysku normalne fungujem. Ale ak ma celkovo vyplatu napr. 1100, teraz mu prisli odmeny a 2200, tak to by bol trochu sok, aby odislo viac, ako je jeho bezna vyplata. Aj ked boli vianoce a darceky.

Ale ak spolu len randite, tak je to blbe a fakt s Tebou nepocita. Ako sa vobec chcete spoznat, ked sa vidite 3x do tyzdna na hodku/dve/tri, vyfinteni, holywoodske usmevy c. 5 a viete na tu chvilku zahrat cokolvek? Ak ani nevies, ci v noci chrape, skripe zubami alebo rozhadzuje rukami a bojuje s vankusom? Alebo ci na zachode nepresedi pok dna a odmieta robit akekolvek domace prace, lebo neuznava zeny? Si pre neho len prechodna stanica. A manzelka nebudes. V svojom sukromi ma cokolvek, a necudovala by som sa, kebyze tam je dieta, pozicky, ina zena, kamarati na prvom mieste, gamblerstvo... A to som clovek, co ludom veri a vacsinou ich z nicoho nepodozrieva, no toto je fakt divne...

elizabet173
29. dec 2021

@heleninamama to máš pravdu, v dnešnej dobe "zlyháva " antikoncepcia akosi častejšie, potom žena zisťuje, s kým to dieťa vlastne má ☹

zero_hero
29. dec 2021

@elizabet173 sama autorka píše, že téma financí doteraz nebola tabu, takze jeho reakcia nie je primeraná. A vôbec nesúvisí s tým, či spolu žijú alebo koľkokrát sa stretavaju do týždňa. Proste sa niečo udialo, alebo z jeho strany zmenilo a ona zahrala na citlivú strunu.

janewithane
29. dec 2021

A tebe autorka takýto vzťah vyhovuje?
Mne téma financií vo vzťahu nie je cudzia, to ako partner hospodári som chcela cca vedieť ešte predtým ako pôjdeme do spoločného bývania a teda aj spoločného účtu..ale my sme spoločné bývanie riešili asi v takom období ako ste teraz. Zatiaľ vyzerá, že máte veľmi nezáväzný vzťah.

0kristina0
29. dec 2021

Pokial spolu nezijete, nemate spolocne vydavky tak naozaj ta nic nie je do toho kolko zarobi a minie ale pri jeho odpovedi by som spozornela. Minut tolko penazi za tyzden? Toto mi zavana bud drogami alebo hazardom.

ivkazba
29. dec 2021

Nečítala som úplne všetky komenty, vystihla to @vroni nielenže nie si jeho žena, ale tiež si myslím, že nie si ani jeho priateľka. My s partnerom tiež nie sme manželia, ale žijeme v spoločnej domácnosti od prvého mesiaca vzťahu, máme prehľad o tom, kto koľko zarobí, ale on nerieši, čo si kupujem a rovnako nesnorím ja, na čo míňa peniaze on. Máme nastavené financovanie spoločnej domácnosti a výstavbu domu, ale aby som cielene pozerala na účet a pýtala sa, čo platil... ako nechápem celkom, aký si mala k tomuto dôvod. A čo ťa vlastne do toho, keďže nemáte ani len normálny vzťah (keďže stretnutie 3x do týždňa za vzťah nepovažujem).

ivkazba
29. dec 2021

@zero_hero otázne ale je, prečo ona snorí na jeho účte a sleduje, koľko dostal výplatu a koľko na účte ostalo. To nerobím partnerovi ani ja a to máme spoločnú domácnosť. Oni spolu len spávajú v podstate.

nikolka1986
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
29. dec 2021

Reagovala by som podobne ako tvoj priateľ Keb po roku len randenia by chcel priateľ vedieť ku mam výplatu a koľko som minula.

monka105
29. dec 2021

Ono darmo sa hneváš, na jednej strane má pravdu, pochopila by som, keby sa zaujímaš o jeho zostatok na účte, keby spolu aspoň žijete, takisto musí prispievať na spoločnú domácnosť, ale takto čo ťa je do jeho peňazí? Na druhej strane, minúť takú sumu za tak krátky čas a nemať poriadne vysvetlenie, byť tebou hneď by som spozornela…

nikpa
29. dec 2021

Dobre ti povedal všetko čo ti povedal. Po ročnom vzťahu ti stačí vedieť či má prácu a dokáže si pokryť potrebné výdaje k životu a či nemá na krku exekúcie a dlhy. Ale starať sa mu po roku do financií keď spolu nežijete je cez čiaru.

jankapepe
29. dec 2021

Si mu mala sfleku splechnut do tvare:,, ty sa nemáš zaujímať o sex so mnou keď nie sme manželia,,

zero_hero
29. dec 2021

@ivkazba tak ona napisala, že o financiach normálne aj predtým debatovali a ohľadom tohto konkrétneho prípadu, že sa ho opýtala. To teda podľa mna nie je snorenie. Ale každý to vníma inak.

sense
29. dec 2021

@zero_hero tu by bolo zaujímavé počuť aj druhú stranu alebo akým tónom ten rozhovor prebiehal... Predpokladám že potom nasledovali šli otázky. Bohvieakym tónom že kde ti peniaze minul... Aj keď teda j keby ich vyhodí von oknom je to len jeho vec...

autor
29. dec 2021

@ivkazba to stretávanie sa 3x do týždňa nieje preto, že to tak chceme mi ale preto lebo on daleko pracuje a chodí domov každý 4-5 deň na 3 dní... Pochopene? Pracuje ďaleko 9 mesiacov no takto menej chodí domov len od septembra... Predtým robil na 4 smeny takže sme boli spolu častejšie.. A ani náhodou to nieje len o sexe!!! Chodíme jeden k druhému, trávime čas aj s deťmi. On ma svoje a ja tiež.. Nežije spolu lebo nemáme kde spolu žiť...a od začiatku vzťahu som vždy vedela o každom eure, o každej výplate bez toho aby som sa ja pýtala!!! Bola to medzi nami otvorená téma tak isto ako všetko ostatné, žiadne tajomstvá... Toto sa zmenilo až teraz posledne mesiace

autor
29. dec 2021

@nikpa 🤭🤭 hlavna vec ze od začiatku vzťahu som vedala o všetkom a nie preto ze ja som snorila, ale automaticky mi to on sám hovoril.. Koľko má hodín odrobenych, koľko dostal výplatu,, vždy sme všetko míňali spolu.. Vedela som všetkých výdavkach preto lebo on to tak chcel bolo to pre nás úplne bežné... Preto je mi tento jeho prístup teraz čudný s nie bežný... Pochopene?

maciatkolulu
29. dec 2021

🤣🤣🤣🤣🙃🤣🤣🤣🤣