Pripadám si ako totálna chudera

14. feb 2023

Niekedy si pripadám ako totálna chudera.. chudera čo sa nevie, nedokáže postarať o svoje 2 deti, kvôli svojim dlhom, ktoré si narobila lebo je krava... Niekedy by som bola najradšej,keby som ani nebola, odišla... Ale som až taká chudera, že to nedokážem... Prečo musí byť život taký??? Prečo má niekto hojno a druhý hovno??? Viem, sú na tom aj horšie ako ja 🙏 ale ja už toto fakt nedávam... Sorry za môj výlev,ale musela som

pribinak
14. feb 2023

Prečo má niekto hojno a niekto hovno? Ten rozdiel sa vola finančná gramotnost

Ak máš dlhy, kontaktuj centrum právnej pomocí. Konzultácia k osobnému bankrotu je zdarma

heln
14. feb 2023

kazdy spravil nejaku chybu, ty asi dost velku, no tak si krava a postav sa k tomu zodpovedne a zacni to riesit. zisti si veci ohladom osobneho bankrotu, alebo si dohodni splatkovy kalendar.
tvoje deti ta potrebuju bez ohladu kolko mas penazi.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
14. feb 2023

@pribinak
@heln
@zoro9836
Nemám také dlhy že potrebujem bankrot 🙏🙏🙏 sú to dlhy u kamaráta a rodiny... Len si môžem za ne sama, otehotnela som v na prt dobu keď som bola nezamestnaná, nemala nárok na nič... Len teraz sa z toho neviem dostať,ale som žena,matka a verím že sa z toho dostanem a budem môcť žiť normálny život,bez dlhov a skromne

autor
14. feb 2023

@zoro9836 a vieš čo, spravil si veľmi dobre a za to ťa chválim, niekto žiaľ robí chyby,za ktoré musí platiť... A niekto sa z tých chýb raz dostane... Vieš dávať do ponožky keď není z čoho sa dáva ťažko, ale áno je tu možnosť nerozdrbat to na kktiny,ale uvedomiť si že deti sú prvoradé alebo niečo iné (keď nemáš deti) tvoj komentár chválim 🙏

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ropucha6
14. feb 2023

Ale no tak. Ak je to kamos a rodina, snad pockaju, kym budu deti vacsie a pojdes do prace. Zatnes sa a postupne splatis. Len uz nevyrabaj dalsie, z toho by sa bolo tazsie vyhrabat.

marca12
14. feb 2023

Pises,ze mas dlhy u kamarata a rodiny,to nie je take katastrofalne ako keby ta nahanala banka alebo nebankovka. Nadych,vydych. Ked sa zamestnas,bude lepsie. Postupne posplacas svoje dlhy a bude raz lepsie. Len neupadaj na duchu,snaz sa ist dopredu. Snaz sa pracovat,setrit,co sa da a raz bude lepsie. Poznam vela ludi,ktorym skrachovalo podnikanie,mali dlhy,zamakali,poplatili vsetko a idu dalej. Mas krasne deti a kvoli nim sa oplati zabojovat. Hojno pride len oracou. Peniaze nikomu same nespadli. Mozno sa ti zda,ze niekto sa ma lepsie,ale ti ludia nieco musia robit,aby mali peniaze. Drzim palce. Inak ak ti je tazko,nehanbi sa ist porozpravat sa k psychologovi. Na to tam je,aby nam ukazal smer,nadhlad nad vecou a pomohol utriedit si myslienky. Velmi by ti to pomohlo.

zuzinka888
14. feb 2023

Tak vidis, sama si si odpovedala preco ma niekto hojno a druhy...... Otehotnela si s nespravnym clovekom v nespravnom case. Par minut radosti(bez ochrny) a roky starosti. Kazdopadne, sa prestan urazat a lutovat to ti nepomoze. Zmobilizuj vsetky sily, rodinu, a hladaj riesenie.- brigadu,skolku,pracu....stacionar pre opustene matky,...

anjelicek26
14. feb 2023

Ze preco niekto ma a niekto nema...vyber skoly, partnera, prace, casu, kedy sa to dieta narodi...kazdy robime ine zivotne rozhodnutia a berieme ine odbocky... sustred sa na seba a zlepsenie svojej situacie, deti cez vikend k starkym a aspon brigadu vikendovu, uz aj to pomoze... tiez robim od 1,5 roka veku deti...proste makat znamena mat, lutovat sa, ze je toho vela, nuz kazda mame nalozene... bude lepsie, ked sa psychicky zrovnas a spravis si plan, ako s toho von a drzat sa ho...

petamich
14. feb 2023

ja verim v to, ze vacsina z nas sa nenarodila so zlatym cumlom v ustach a to kde dnes sme alebo nie sme je vysledkom nasich rozhodnuti 🤷‍♀️ rozhodnutia, ktore si spravila kedysi uz nezmenis ale vies ovplyvnit to, kam sa dostanes - tak sa prestan urazat a lutovat a porovnavat, si matka dvoch deti, musis byt silna za troch, suhlasim s @anjelicek26 skus sa zamysliet ako z toho von, co mozes spravit pre to aby ste sa mali kusok lepsie o mesiac, este lepsie o rok, atd. a mozno by ti naozaj pomohlo porozpravat sa s odbornikom, ktory uz zrejme stretol kadeake zivotne osudy a mohol by ta mozno nasmerovat

drzim paste!

autor
15. feb 2023

@ropucha6
@marca12
@zuzinka888
@anjelicek26
@petamich
Ďakujem vám veľmi pekne za vaše úprimne a povzbudivé slová ❤️ ani neviete, že aj takto sa dá človeku pomôcť,iba slovami, ktoré ho povzbudia a hneď má krajší a lepší deň... A áno budem sa snažiť iba kvôli mojím 2 deťom zmeniť životnú situáciu ,aby sme sa mali ako tak dobre aj my... Naozaj vám ďakujem,ani neviete čo vaše slová pre mňa znamenajú a som rada, že ste ma pochopili a nie tu ukamenovali🙏🙏❤️❤️❤️

mysicka36
15. feb 2023

A chlapa, čo ti spravil deti máš kde? Veď on ťa mal živiť počas MD keď si sa starala aj o JEHO dieťa. Či mi niečo ušlo?

milanemila
15. feb 2023

Vacsinou ma hovno ten co hovno robi a je nezodpovedny vo svojom konani 🤷🏼‍♀️ nie, ze “zivot je taky”, ale ludia su taki a kazdy si moze za to , aky ma zivot. Urcite ma niekto tazsiu startovaciu ciaru, ale netreba sa opustat a lutovat a vyhpvarat na zivot a hlavne si nerobit deti, ked sa o ne nevie clovek postarat a nema zazemie.

nepic
15. feb 2023

@autor
Hlavu hore,máš dve deti a to je viac ako neviem aké bohatstvo. Lebo ono ani to nie je také jednoduché,ako tu niektoré píšu,spýtaj sa tých čo sa o to snažia už niekoľko rokov. Ďalšia vec je,keď máš zdravé dieťa,to je to najcennejšie na svete,lebo čo s toho keď ideš na X5 alebo Mercedese,ale ideš s dieťaťom napr do nemocnice na Kramáre. Radšej ísť so zdravým na vylet vláčikom.
Neviem koľko je tých dlhov,ale ak to je reálne splatiť,tak sa posnaž,aj keď to bude trvať pár rokov,ale ostaneš čistá a už budeš šetriť na dovolenku a podobne. Lebo tiež sú ľudia,čo podnikali a podobne a majú také dlhy,ktoré reálne už nikdy nesplatia. To že niekto má momentálne prebytok,neznamená že to bude mať vždy. Iné väčšie firmy boli a padli na hubu. Hlavne sa neopúšťať a snažiť sa byť najlepšou mamou pre svoje deti.