Pripečená svorka

17. máj 2023

Ahojte
Tento víkend ideme na svadbu manželovej sestry. Som v 40tt čiže pôrod na spadnutie... Zatiaľ podľa poslednej kontroly zo včera je všetko ok a teda na svadbu sa chystáme. S tým že teda uvidíme koľko vydržím a či dovtedy aj neporodim 🙂.
Manžel je samozrejme už v strehu pochopiteľne nepije a chodí skôr domov z práce keby náhodou aby mi bol na blízku...
Dnes mi svokra hovorí, že ako to mám zariadené na sobotu s odovozom keby bolo treba lebo manžel si bude chcieť určite vypiť. Vravím že nijako proste nebude piť veď hádam je dôležitejšie naše dieťa ako nejaká svadba a vypitie si. Celá nasrata na mňa vyhrkla že je to nefer aby sa teraz kvoli MNE nezabavil a však oni budú mať rozvocu tak keby začnem rodiť alebo sa budem cítiť unavená on ma zavezie a manžel sa zostane baviť.
No skoro ma odvalilo... Veľmi jasne som jej dala najavo že je to cez a snáď je to naše spoločné dieťa a je na mieste že bude zodpovedný a viac ho budem zaujímať ja a moje pocity ako nejaká svadba...
Zaklincovala to tým že možno by bolo lepšie keby príde aj sám a ja zostanem doma aby som na seba zbytočne nestrhavala veľa pozornosti...
Tak mi povedzte... Mám chuť na tu svadbu naozaj neísť, ale potom aby aj vedela o tom keď sa jej vnúča narodí...

kvetinka75
18. máj 2023

aby sa svokra nepototo zo svojej dcéry a jej veľkého dňa. Aby aj to manželstvo bolo také ako jej veľký deň. Podľa tohto vidíš, ako pristupuje k jednotlivým členom rodiny a čo ťa čaká. Pevné nervy želám. A odporúčam do budúcnosti, jedným uchom dnu a druhým von, pretože jej dcérenka a pravdepodobne aj jej budúce deti, ak ich bude mať, budú vždy na 1. mieste a oni budú určovať čo a ako a ostatní sa prispôsobovať.

majka4555
18. máj 2023

@kvetinka75 tiez mi to napadlo...ze stale bude vztah svokra /nevesta a matka/dcera...smutne, lebo aj ked je to nevesta o co menej by mali byt jej deti voci svagrininim... ved to budu deti tiez jej syna
Mne toto hlava neberie , robit tieto rozdiely medzi vlaatnymi detmi, akoze preco

katusik456
18. máj 2023

@miadi nemusí to byť nutne tak, niekto plánuje svadbu aj rok dopredu aj viac dokonca, takže to či niekto otehotnie to už nikto neovplyvní, jedine ten pár. Viacerí takto plánujú zvlášť ak chcú ešte dokončiť školu, zariadiť byvanie a pod.

kamatopo
18. máj 2023

Tvoja svokra je jedna veľká obmedzená ,,krava,, . Zatlačiť dieťa ,to je len poznámka. A k tvojej svagrinej. Keď vedela ,že si tehotná tak prečo dá dátum na tvoj termín🤦. Pravdaže ak už aj jej to nekolope na pupok. Proste oni to dokaslu a tebe dávajú pokyny. Práveže mi to príde ,že oni strhávajú pozornosť a kazia tebe najkrajšie čakanie matky. A ešte k manželovi ,môže mať vypite keď ťa vezie do nemocnice😂ešte to môže mať aj s policajnou eskortou...na to je výnimka

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domireb
18. máj 2023

@kristinka92 lomcuju nou hormony v tomto kontexte znamena, že si viac berie k srdcu a rieši veci, ktoré by za iných okolností vyriesila mavnutím ruky a slušným poslaním svokry do prdele dvomi vetami. Normálna reakcia na toto by bola, že jej syn má vlastný rozum a rozhodne sa sám, ako chce, netreba mu diktovať ani zakazovať, či má piť alebo nie. End of story. No tehu hormóny a ich vplyv z toho dokáže urobiť diskusiu na 4 strany.

kristinka92
18. máj 2023

@domireb nie nemyslím si že zato môžu hormóny- ako vidis rozohnilo to aj netehotne diskutujuce, všetky tie poznámky proste nie sú v pohode…
autorka ja ti hlavne zelam pevne nervy s touto svokrou, aj do buducna- hlavne do buducna. ta sa ti bude furt do všetkého miešať a všetko vedieť “lepšie ako ty”. pritom kompletná asi úplne nebude.
aj to čo si písala že vam chcela do domu natlačiť cudzích ľudí… akože aj keby si neni tehotná, nemá ti čo oraganizovat tvoju domácnosť. spýtať sa môže, ci by mohli prespať. ale nie ti ich tam rovno tlačiť ako hotovú vec. dupľom keď si tesne pred porodom. to akože keby náhodou porodis skôr tak tam beháš v popôrodných nohavickach od krvi a mlieka vo vlastnom dome pred cudzími očami? o možných chorobách ktoré by mohli priniest ani nejdem písať. a tipujem že ani pre tych ubytovaných by to nebolo prijemne, ja byt na ich mieste slusne podakujem a otocim sa na opätku smer hotel. to napadne asi fakt len hlúpu hlavu taký nápad.
k tej priblbej poznámke o zatlačení dieťaťa spat sa ani nevyjadrujem.
tie sú fakt schopné sa na teba uraziť ak náhodou porodis skôr….nedajbože by ešte všetci gratulovali manželovi k babatku na sestrinej svadbe, to by bol vrchol však…. 🤦🏽‍♀️

danulicek
18. máj 2023

@admin ja viem, je to blbosť, ale moja slovenčinárska úchylka trpí vždy, keď mi príde upozornenie - prosím opravíte v nadpise svorku na svokru? 🙂

elenita
18. máj 2023

@danulicek ja si myslim, ze ten preklep tam je zamerny 😇

danulicek
18. máj 2023

@elenita ahaaa, potom si asi sedím na kábli 😀

dskjhfdlkdjhl
18. máj 2023

@danulicek presne, vzdy sa menia tie nadpisy a tento krasny tu nechavaju uz druhy den😉 Ale tak pre niekoho je svokra ako svorka vlkov, no😉

ibrunova
18. máj 2023

To bude sranda, ak začneš rodiť v sobotu naobed 😂 to by ju hádam aj roztrhlo 😂

katarinka89
18. máj 2023

Chod a v rámci možností si to užite s mužom....na svokru sa vy,ér

minka201
18. máj 2023

@ibrunova Mne sa pri takejto svokre páči predstava, že by začala rodiť rovno na odobierke. Počas toho, ako bude nevesta prednášať ďakovnú reč mamičke, že ako ju dobre vychovala, začne autorke tiecť voda - všetky oči na nej. Nevesta sa zasekne a aj zabudne, za čo všetko chcela poďakovať svojej úžasnej mamičke :D
Ale dosť bolo fantazírovania, autorka, daj nám po svadbe vedieť, ako ste to zvládli ❤️

heidi4
18. máj 2023

No to je ale riadna obrkr_va. Nieco mi hovori, ze budes mat s nou este veselo v zivote, nielen na svadbe. Ach autorka, vedies si dobre, nenechaj sa vsak zlomit ci ubit, vyzbroj sa riadnou davkou asertivity a mamvp_cizmu a ak vam bude robit este vacsiu zlobu, najlepsie ju bude uz odstrihnut zo zivota uplne. Lebo take osoby, ako je ona, s tym nikdy neprestanu. Drzim ti palce, svadbu si uzite, ci uz rodit zacnes alebo nezacnes a najma tu pripecenu svorku :D sa snaz si nevsimat. 🙂 Nahod usmev, krasne saty a prijemnu zabavu zelam vam obom. Napis potom, ak sa ti bude este dat, ako bolo. 🙂 Drzim palce

heidi4
18. máj 2023

@minka201 presne :D :D :D 👍

sunshine_18
18. máj 2023

Tie svokry sú fakt neznesiteľné.. Kašli na ňu súhlasím s tvojim názorom rozmýšľaš správne.

zuzkazivcak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
merrysa
18. máj 2023

Mna asi najviac nastvala ta poznamka, ze,, nieže začneš rodit, lebo to dieta zatlacim spat ".. Aj ked to mal byt akoze super vtip (hahahaha), tak by som jej asi velmi pekne povedala, ze dufam, ze porodim zdravé dieta a je jedno, za akych okolností.. Nech ju hanba fackuje pred vsetkymi..zelam peknú svadbu, uzite si to v ramci možnosti

klarolinne
18. máj 2023

Svokra je naozaj pripečená. Po tej poslednej poznámke o zatlačení dieťaťa, chápem tvoje nervy ešte viac. Moja sesternica sa narodila v deň svadby jej tety, sestry jej mamy. Pripili si potom všetci na bábo, a nevesta aj jej mamka sa tešili z malej vnučky a krstniatka, asi najviac.

guiseppinka
18. máj 2023

Mam 2 dievcata a chlapca. Takze budem aj zatmi aj nevestou nenavidena svokra? Dufam, ze nie. Panboh uchovaj... Kedy sa zeny menia na tie neznesitelne svokry? Inak k tomu ubytovaniu aj celkom chapem, lebo je to predsa len ina generacia a mali ine podmienky v tej dobe ako my teraz... V ich dobe naozaj kazdy spal kdekolvek a rodinam to nevadilo, nejako inak to brali...
Ps: mna by ale tiez porazilo🤦

Zelam ti, autorka, pohodovy porod, aby si sa rychlo dala po porode dokopy.

autor
21. máj 2023

Ahojte baby tak sa hlásime deň po svadbe...
Očakávania mojej svokry som teda asi splnila, lebo som sa vlastne postarala o program 🤣🙈
Počas toho ako nevesta kráčala k oltáru mi naozaj praskla voda 🙈 a bolo to počuť na celý kostol... Normálne akoby ste otovrili šampanské a vystrelí korok z fľaše 🤣🤦🏻‍♀️. Manžel strčil ruku pod šaty a zistil to čo som ja už vedela.
Všetky oči na nás tak sme sa snažili potajomky s potokom za mnou odísť z boku cez kostol preč a hor sa do nemocnice 😊 synček sa narodil o 5 hodín neskôr a sme zdraví šťastní a zatiaľ nemáme žiadne informácie ako svadba dopadla keďže sa nikto neozval... Manžel poslal všetkým sms že sme už traja odpísal nám len manželov nevlastný otec
Ale to nevadí je to za nami a dopadlo to vramci možnosti nad očakávania 🤣 synček bude očividne vtipalek po tatinkovi

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lianka123
21. máj 2023

No moj nazor v tom asi nie je dolezity, ale vsak je toto diskusia. To co si mysli svokra je podla mna to posledne co by ma zaujimalo. Ale osobne si myslim, ze v 40tt mas sediet doma nie behat po svadbach. A ak si manzelovi dolezita, tak sa tiez nepojde zabavat niekde na svadbu. A ak ma tvoja rodina vsetkych pokope, tiez to pochopi. A ano, ja uz to mam za sebou dvakrat, tak viem o com hovorim.

bimbambim
21. máj 2023

Gratulujeme a dobre načasované 😅

aurora33
21. máj 2023

No ja neviem, mne pri prvom odtiekla voda a celkom naraz a veľa ale vôbec to nevystrelilo ako korok z fľaše. A to fakt ti v kostole manžel pchal ruku pod šaty? Neverim že je to skutočná téma. Skôr taká konikovska klasika ako si zapindat na svokry.

qwert87
21. máj 2023

Baby, vy aj veríte tejto téme? Posledný autorkin príspevok ma len utvrdil že je téma vymyslená. Odkedy je prasknutie vody počuť? A na celý kostol, hádam to aj orgán prehlušilo...Choré toto.

autor
21. máj 2023

@aurora33
@qwert87 ach áno 🤦🏻‍♀️ celé som si to vymyslela... Máte pravdu. Pozdravujem vás a prajem peknú nedeľu ❤️

aurora33
21. máj 2023

@qwert87 presne, Ved keď nevesta kráča k oltáru vždy hrá orgán. A tu presne v tu chvíľu strieľa korok z fľaše a celý kostol oci na nich 😅😅🤦‍♀️

autor
21. máj 2023

@aurora33 nie orgán nehral ☺️ spievala len dievčina nejakú pieseň ktorú si nevesta vybrala... Takže áno bolo nás počuť. Tiež som nečakala že pri tom zo mňa výjde nejaký zvuk a predsa vyšiel. A áno manžel mi dal ruku pod šaty je to môj manžel a urobil to z nejakého dôvodu 💁🏻‍♀️ dúfam že vás to príliš nepohorsilo