Príťažlivá kolegyňa

marta14ke
20. máj 2014

Ahojte, situacia ma prinutila zalozit si novy nick a napisat, lebo uz neviem ako dalej. Sme s muzom 6 rokov manzelia a 12 rokov spolu. Byvame spolu 8 rokov. Nas vztah bol vzdy pekny, bez hadok, mali sme sa vzdy velmi radi. Deti nemame. Koncom minuleho roka mi manzel oznamil, ze asi nie je s nasim vztahom vsetko v poriadku lebo sa zamiloval do kolegyne. Nasledne na to po par dnoch z domu odisiel, ze si to potrebuje ujasnit. Bol prec skoro dva mesiace, za tu dobu sme sa stretavali a snazili sa situaciu riesit aj manzelskou poradnou. Po dvoch mesiacoch sa vratil s tym, ze chce manzelstvo rozhodne zachranit a k spominanej kolegyni uz nic neciti, ze bola vraj iba naplastou/nahradou pozornosti, ktora mu doma chybala. Uz je to par tyzdnov, co sa snazime manzelstvo zachranovat, ale bohuzial je tam stale ta silna pritazlivost mojho muza smerom ku kolegyni. Ona voci nemu uz nevyvija ziadnu aktivitu, v podstate staci, ze tam je a on na nu nevie zabudnut...aj ked tvrdi, ze sa velmi snazi a velmi chce, ale tu pritazlivost voci nej stale citi a ovplyvnuje ho to v napravani nasho vztahu. Neviem ako dalej... Je dolezite ze chce vztah obnovit a budeme dufat, ze ta pritazlivost casom odide? Alebo mam otvorit oci pred realitou a uvedomit si, ze to asi nezachranime? Ani on ani ona pracu nezmenia, takze su si na ociach kazdy den...

lostris1
20. máj 2014

nechapem ako tak razantne mnohe odporucate rozvod. take nieco sa moze stat jednoducho a napriek tomu sa da manzelstvo zachranit. samozrejme ak budu vsetci traja chciet. viem o takom pripade.

natuska87
20. máj 2014

@victory1 Suhlasim s Tebou...za vztah sa bojovat musi.Pokial nie su obaja nejake zachladene deti.Spolu uz nieco preskakali,vela si dali a vela takto vzali.Clovek by sa nemal vzdavat a hladat novu vyzvu....pokial to nechce personalista....kazdy vztah je ako loteria, bud to vyjde, alebo nie.Nikto nema zarucny papier....

jjuulliiaa
20. máj 2014

@marta14ke nech si manzel najde inu pracu, stoji to za to..

celasapremenim
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marta14ke
autor
20. máj 2014

Tie detaily poznam preto, lebo som vzdy ziadala maximalnu uprimnost. Aj ked to boli, ked chcem bojovat, potrebujem vediet proti komu/comu. Jeho city voci mne ochladli - neviem ale ci bohuzial alebo nastastie mam toho vela nacitaneho aj dost nachodeneho do poradne, kde nam do hlavy vtlkali, ze city sa mozu vratit, ale treba cas a pracovat na tom. Problem je ta spominana pritazlivost, ktora mojho muza mata...

morning
20. máj 2014

@marta14ke A Ty uz nie si pre neho pritazliva?

marta14ke
autor
20. máj 2014

@morning Som, stale sa o mne vyjadruje ako o krasnej zene. Bohuzial ma ma uz 10 rokov "doma", ona ma chut toho nepoznaneho... toto su moje slova, nie jeho.

morning
20. máj 2014

@marta14ke co nejaka radikalna zmena vlasov, satnika, vyssie opatky, cipky, skusila si?

marta14ke
autor
20. máj 2014

@morning Skusala 🙂 Pomohlo ale nie dost...

marta14ke
autor
20. máj 2014

Vratane fitka, schudla som par kil 🙂 Ale robim to hlavne pre seba, aby som sa citila dobre.

judita2580
20. máj 2014

Ked sa dokazal zamilovat do inej, tak nie je co riesit. Obdivujem ludi, ktori s tym dokazu zit. Aj ked je to velmi tazke treba ten vztah ukoncit. Navzdy by to ostalo v tebe, ze to spravil a raz by si mu to vycitala. A pamataj, ze ten kto to urobi raz, urobi to stale. Hlavne ked pracuju spolu denne. Nedokazem si ani len predstavit, ako dokazes normalne fungovat v takom vztahu ked vies, ze su denne spolu a on ju miluje. Neverila by som uz nikdy takemu cloveku. 😔 ale aspon bol uprimny a priznal sa, co malo muzov dokaze. No i tak by som vo vztahu dalej nezotrvavala.

victory1
20. máj 2014

@mejjus ...ved prave preto sa snazia tu druhu eliminovat..a dufam, ze sa im to aj podari...
S tymi detmi..ano, je to ine...ale moj nazor je, ze spokojni a stastni rodicia = spokojne a stastne deti....ani hadky, ani "ticha domacnost" a ani divadielko , ze teraz, pred detmi sme rodina, neprospeje ani vztahu a ani detom...deti su citlive a velmi vnimave...castokrat odhalia tieto "podvody" rodicov.... 😔

..ja som taketo podobne zazila a nechala som ten vztah plavat...a som za to vdacna...ale bol to clovek, ktoreho som sa ja nemohla zbavit, zakomplexovany egoista, ktory ziarlil na moju dceru...cize ta tretia to vyriesila za nas... 😉 ...avsak, keby to bol muz, ktory by stal za to, urcite by som prehodnotila svoje spravanie voci nemu a snazila sa vztah zachranit...

ushuaia
20. máj 2014

@marta14ke neviem z toho co tu citam, ty mu skalopevne veris a si presvedcena v jeho uprimnost...robis vsetko pre zachranu vztahu...a co urobil on okrem tej poradne a ze si potreboval ujasnit myslienky a riesil to odchodom z domu...?

natuska87
20. máj 2014

@marta14ke neviem, ci to ja dobre vidim,nechcem povedat,ze som "stara skola".Ale vies, muzi su zvlastna forma cicavca,co ich neospravedlnuje, ale vela sa da takto pochopit.....nepoznam chlapa, ktoremu by sa nepacili vsetky zeny...ide iba o to, nenechat sa porazit pychou a nemiestnym sebavedomim, ale "brknut" na citlivu strunku....oplati sa ukazat nejaku velkorysost,empatiu a podobne....to muzi ocenia....vo viacerych pripadoch sa city vratia,i ked, uz nie tak intenzivne ako na zaciatku vztahu....vedomie, ze ma partner neskor podrzi v akejkolvek situacii je k nezaplateniu.A laska ma rozne stadia...neustale sa meni...je pekne, ked k lepsiemu a lepsiemu.Kto z nas neurobi obcas chybu...taku vacsiu?

natuska87
20. máj 2014

@natuska87 Ja by som sa rozhodne o toho svojho "pobila".....

victory1
20. máj 2014

@marta14ke Mozno by pomohla urcita zmena teda nie vizualna, ale zmena spravania sa..skus sama seba zhodnotit, ci nie si prilis sebavedoma alebo naopak submisivna...zamerne koriguj svoje reakcie...da sa to, clovek sa vyvija cely zivot... 😉

sirinka
20. máj 2014

@marta14ke drzim ti palce.. Vonkajsia zmena je zaujimava chvilku, vnutorna krasa, zdrave sebavedomie v kombinacii s upravenym zovnajskom ho moze udrziavat v napati cely zivot a da sa to aj v manzelstve. Mozno viac ako na neho sa skutocne treba sustredit na seba, rozvijat seba, svoje sebavedomie, nezavislost... Uzivat si zivot a byt proste stastna a uvidis, aky magnet zrazu v tebe najde 😉
Neviem, preco on nemoze zmenit pracu, ked vnima aky velky problem je kolegyna v jeho zivote... No asi by som ho tym padom prestala riesit, pokial nechce a nechala veci plynut... Sustredenie presunula na seba a cas ukaze, ake silne je jeho rozhodnutie a laska....

fuska
20. máj 2014

Ja si myslim, ze pre zachranu manzelstva musi nieco urobit on. Musi si to dat v hlave dokopy a uvedomit si, co je pre neho dolezite a co naozaj chce. Myslim, ze autorka s tym nic neurobi, moze iba trpezlivo cakat. Len dokedy??? A to, ze manzela fyzicky pritahuje kolegyna, neznamena, ze je do nej zalubeny.

ushuaia
20. máj 2014

@fuska presne to sa pytam aj ja , co urobil on pre zachranu vztahu...???

morning
20. máj 2014

@marta14ke Ako Ti vysvetlil, preco sa vratil k Tebe a neodisiel ku nej, ked je medzi nimi taka chemia?

marta14ke
autor
20. máj 2014

@judita2580 On ju nemiluje a je si tym isty. Kazdy raz zakopneme a ja som mu to uz odpustila. To co citil nebola prava laska, bola to len zamilovanost, lebo doma necitil to co citit chcel. Ta zamilovanost uz je prec, bohuzial zostala fyzicka pritazlivost.

@ushuaia Co urobil okrem toho, ze to chcel ist riesit do poradne? Kazdy jeden den sa snazi, aby bol pekny, aby som bola stastna, snazi sa mi venovat, prejavovat sa voci mne dotykmi. Bohuzial vovnutri ho nici to, ze nie je ku mne uplne ferovy lebo zaroven sa mu paci ina zena.

@victory1 Sama seba som uz zhodnotila a uvidela vela chyb, ktore som v minulosti urobila voci mojmu manzelovi. Snazim sa to napravat kezdy jeden den, niekedy sa ale stava, ze sa objavi to stare ja...

@sirinka Taka som bola doteraz, sebavedoma zena, ktora sa snazila za kazdu cenu ziskat od zivota viac, skor egocentricka, sledovala som si vlastne zaujmy, nezavislost, riesila veci bez neho, zila ako keby svoj vlastny zivot. To bolo to co ho zlomilo a z coho nadobudol pocit, ze on je len moj doplnok a ze ma nezaujima a ze uz ho nelubim. Bohuzial som typ zeny, ktora velmi lasku ani city neprejavuje a jemu to chybalo, lebo on to potrebuje viac ako ja, ako uistenie, ze je milovany.

marta14ke
autor
20. máj 2014

@morning Pochopil, ze tym ze sme boli odseba sa situacia neriesila, a ze vztah mozeme zachranit jedine tak, ze budeme spolu. Tym odchodom chcel dosiahnut to, ze si uvedomi o co by mohol prist pre taku hlupost... Ale ten odchod nezafungoval tak ako cakal, v hlave sa mu uplne nevyjasnilo.

marta14ke
autor
20. máj 2014

Cim dalej ale plynie cas, tak aj on aj ja stracame sil bojovat, aj ked pokroky su, ale velmi malinke. Stoji nas to vela sil, a ja som to uz velakrat chcela vzdat s hrdostou a so zdvihnutou hlavou - nechce ma on bude ma chciet iny, lepsi...

morning
20. máj 2014

@marta14ke Tak ho postiskaj, pobozkaj a povedz mu, ze ho vlastne absolutne chapes, ake je tazke odolat, lebo aj Teba v posilovni rajcuju vymakani chlapici 🙂 ale ze si doteraz vzdy odmietla kazde pozvanie na proteinovy koktail pri bare 🙂 Sa uz netrap.

wena
20. máj 2014

Jediné riešenie vidím v tom, že zmení prácu a preruší s ňou úplne kontakt.

sirinka
20. máj 2014

@marta14ke tak ale bohuzial, pokial on hlada inu zenu, akou si ty, co mozes spravit? Zmenis sa, svoju podstatu kvoli nemu? On zrejme hladal len dobrodruzstvo, mozno je unaveny z vasho snazilkovania a hladal z toho unik....v tebe ma urcitu istotu, zaroven trapenie... Ta kolegyna sa do toho nejako priplietla, rozvirila hladiny hormonov a stereotypu... Ale neviem, ci jeho problem bude vylucne v tej fyzickej pritazlivosti k nej...

marta14ke
autor
20. máj 2014

@morning 🙂 Ver mi, ze som mu to skoro tak povedala... Ze ta pritazlivost voci niekomu inemu nie je nic tragicke a ked budeme mat stale silu a nadej bojovat, ze cas to proste spravi. Sama som to zazila a viem, ze je to silne, ja som to ale nastastie nemala v ramci pracovneho kolektivu, cize razne stop znamenalo nevidiet a nepocut a cas to jednoducho vyliecil. Ale niekedy pochybujem sama o svojich "silnych" slovach a bojim sa, ze on nebude mat dost sil to vydrzat, ked ho to vlastne nepreslo skoro za pol roka...

victory1
20. máj 2014

@morning pekne.... 😉 ..napisala si aj za mna... 😎

magic08
20. máj 2014

@marta14ke necitala som vsetko co ti radili baby, ale snazila som sa precitat vseto co si napisala ty.. v prvom rade ti chcem povedat, ze mas moj velky obdio , klobuk dole pred tebou... neviem ako by som sa zachovala ja, v tvojej situacii, tazko povedat... ale co mi napadlo pri tych tvojich prispevkoch, ako sa tvoj muz nedokaze od nej odosobnit, je to, ze si myslim, ze je to preto, ze s dotycnou nespal? ak som to spravne pochopila, tak k intimnemu styku nedoslo, a v tom vidim, ze je pes zakopany... stale ho pritahuje, pretoze to tajomno (sex s nou) ostalo tajomstvom... to ze ju denne vidi v praci, mu nepridava k dobru... jednoznacne by velmi pomohlo, keby zmeni pracu, ako sa vravi, zide z oci, zide z mysle... a kedze tvdi, ze ju nemiluje, tak by to mohlo po nejakom case prejst, ta jeho "zmagorenost" z tej zenskej. Ine vychodisko fakt nevidim. Drzim palce a vela sil do boja

victory1
20. máj 2014

@marta14ke ..vies, napadlo ma, ci s tebou chce byt preto, ze to naozaj tak citi, je s tebou stastny, lubi ta...alebo chce byt s tebou preto, lebo je slusny clovek a "tak sa to patri a je to spravne...". 😖