Problém s bratom

misickaa4
7. aug 2020

ahojte, asi len potrebujem vediet viacero nezavislych nazorov:
Moj brat s mojou mamou kupili dom. Kedze mojmu bratovi nedali uver vo vyske ceny domu, moja mama si zobrala este uver 20 000. Dom je iba na brata. Zili tam aj s jeho zenou a teda mojou mamou. Po cca 2 mesiacoch spoluzita, brat mamu poslal prec, vzal jej kluce. Dovod bolo ,,ze porusila pravidla"- boli urcite veci, na ktorych sa dohodli a mama ich nedodrzala. Nastastie , mama ma byt po rodicoch, tak isla tam. Samozrejme pri odchode bola velka hadka. Mama pije, nie ako ozran, ale pije. MaLa nelahky zivot. Ok, beriem to, ze nechcel s nou byvat. Lenze ako sa zachoval dalej, s rym uz ok nie som. Ja som za riesenie problemov, obzvlast ked je to mamaon dava od vsetkeho ruky prec, nesnazi sa jej pomoct, nebavi sa s nou a 20 000 ktore ona im dala na byvanie povedal, ze kes bude mat mesacne, tak bude spalcat jej a ked nie, tak nebude. Uz sme sa za to pohadali aj my dvaja. Je to normalne? Ved keby niet mami, tak ziju v garzonke..

misickaa4
autor
7. aug 2020

@sunny8 ved to je v poriadku, ze s nou nechcel zit. Tak to mal vediet na zaciatku, uz mala ten problem. Ona normalne pracovala, nic nerozbijala, pod stolom nebola.padnuta, len proste na nej bolo vidno, ze ma vypite. Ale ten jeho postoj...ruky prec od vsetkeho, ale 20 000 si necham...barvo, pokrytec.

misickaa4
autor
7. aug 2020

@whatever1 No mylis sa, asi si necitala moju spravu od zaciatku. Praveze povedal, ze ked bude mat, tak jej bude splacat(aj to nie plnu sumu uveru), a ked nie, tak jej neda...takze si zije za cudzie peniaze. Mna sa to tyka tiez, pretoze to je aj moja mama a ja mam snahu jej pomoct a nie davat zbabelo ruky prec..

misickaa4
autor
7. aug 2020

@jaskolka ved tp jedine chcem aj ja. Aby vratil penoaze. Nie, aby ju vzal naspat. To respektujem. On zlyhal nevuem ako, ked ani nic v pomoci jej neppdnikol...

misickaa4
autor
7. aug 2020

@lula313 nie, on to povedal naozaj. Ze nech doplaca na svoju tupost

misickaa4
autor
7. aug 2020

@lucka_ke toto este musim zistit. Ja som svedok napriklad

karolinakr
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laila22
7. aug 2020

@misickaa4 a švagriná co na to? Jej to nie je trápne, že manžel urobil matke takúto vec? Keby aj ona na neho pritlačila?

misickaa4
autor
7. aug 2020

@karolinakr velmi tazko...bol to jej milacik..asi ako kszdej mami syn...mali blyzky vztah, preto sme prekvapeni...asi zauradovala ta jeho ticha voda ze na.

misickaa4
autor
7. aug 2020

@laila22 ona asi narocky nepritlaca...asi jej to vyhovuje...

alaguema
7. aug 2020

@misickaa4 Nechápem tieto sklony viniť vždy toho, kto sa priženil/vydal do rodiny. Raz je tvoj brat hajzel a matka alkoholička, tak asi tam niekde bude ten zásadný problém a nie "tichá voda". Samozrejme, že niekomu môže vyhovovať nemať spoločnú strechu so svokrou alkoholičkou a nie je to nič nepochopiteľné, ani známka vady na charaktere. Vadu na charaktere má tvoj brat a preto riešiš tento problém. Čo sa toho týka, je to na odbornú právnu radu, na koníku to nevyriešiš.

misickaa4
autor
7. aug 2020

@alaguema myslim, ze svagrinu uz trosku poznam a tiez, ze kazda normalna zena by za toto svojmu muzovi povedala...ale dakujem za ,,odbornu radu "

makova333
7. aug 2020

@misickaa4 no mozno švagriná aj muzovi povedala, ved nie si Hopkirk svagrinej za chrbtom. No, ale k veci. Tvoja mama okrem pitia spravila chybu, ze vzala pozicku pre niekoho ineho a bez dokladu pozicala. Teraz, ked brat nechce splacat, hold nespravite s tym nic. Akurta mama moze svoj majetok prepisat na teba, aby brat uz z dedicstva nic nemal. S 20.000 vsak uz asi nespravite nic

misickaa4
autor
7. aug 2020

@makova333 nies som jej stale za chrbatom, ale viem, ked jej moja mama.nieco o tom hovorila...aka bola jej odpoved...

mogaa
7. aug 2020

@misickaa4 ty vieš mamine pomôcť zohnať právnika a dajte to na súd ako zrušenie/vrátenie daru......podľa toho čo si napísala je to jasne preukázateľné a každý dar sa dá zrušiť/vrátiť ak je k tomu dôvod....určite sa poraďte s právnikom alebo s mediátorom- cez mediátora viete teoreticky docieliť aby podpísal zmluvu kde sa zaviaže splácať maminu pôžičku(čiže splácať sumu ktorú mu mama požičala"dala"......ono nech už sa to definuje ako pôžička alebo dar je to stále jedno, mama kedže tam nebýva a vyhodil ju odtiaľ - má nárok na vrátenie peňazí.....ak by nesúhlasil podpísať zmluvu cez mediátora kde sa zaviaže k splácaní tých 20 000, tak to dáte na súd a ten mu to vyrúbi zaplatiť celé + úroky z omeškania + právne poplatky......takže najskôr sa môžete obrátiť na mediátora , ten bratovi vysvetlí že pre enho je výhodnešie to slácať lebo ak sa to dá na súd , bude musieť uhradiť celú sumu naraz a súd nebude zujímať či na to má alebo nie.....ak by nerešpektoval ani súdne rozhodnutie, môžete to dať exekútorovi a chlapec bude nahratý ak mu exekútor zablokuje účet neodíde mu z neho ani splátka hypotéky....

marca12
7. aug 2020

No dobre,tak sa nepohodli,mama isla do bytu,ale brat by si mal uvedomit,ze dlh je jeho a pekne ho aj platit. To,ze mama pije mu vadi,ale ze vdaka nej ma dom,to uz nevidi?

misickaa4
autor
7. aug 2020

@mogaa dakujem za radu

misickaa4
autor
7. aug 2020

@marca12 no ved....

makova333
7. aug 2020

@mogaa na základe akeho dokladu/zmluvy?

alaguema
8. aug 2020

@misickaa4 ja som ti nedala odbornú radu. Napísala som ti, že potrebuješ odbornú radu právnika. Treba sa naučiť čítať s porozumením.

alaguema
8. aug 2020

@misickaa4 každá normálna žena by svoj názor povedala a tvoja švagriná ho možno aj povedala, len si ťa k tomu nevolala ako svedka. A možno nepovedala, lebo je možno taká istá ako tvoj brat a daná situácia jej plne vyhovuje. Vrana k vrane sadá.

thoughtfulweirdo
8. aug 2020

Predstav si, že by si žila so svokrou, čo pije, a bohvie ešte aké pravidlá spolužitia nedodržuje. Ja sa nečudujem, nikto nie je povinný žiť s alkoholikom. Môj dedo pil, je to peklo. To, čo teraz treba, je vrátiť jej peniaze. Ak to ale nemajú spísané, bude to ťažké. Presne pre toto treba každú pôžičku (NAJMÄ medzi rodinou!) právne opatriť. Určite by sa mama mala obrátiť na právnika a informovať sa, aké možnosti teraz má.

misickaa4
autor
8. aug 2020

@alaguema v poriadku, ale myslim, ze aj ty v celku poznas svoju svagrinu, ak nejaku mas...

misickaa4
autor
8. aug 2020

@thoughtfulweirdo ved ja uplne od zaciatku vravim/pisem, ze ok ze ju vyhodil, ze rozumiem, ze s nou nechce/l zit. Ale jeho postoj dalej nie je v poriadku. Jednak co sa tyka pomoci svojej mame a jednak peniaze. Ked ju uz teda macher vykopol, mal ju vykopnut aj s jej 20 000...

thoughtfulweirdo
8. aug 2020

@misickaa4 No veď to píšem, treba ísť za právnikom, možno sa dá niečo s tým robiť. A do budúcna sa poučiť a myslieť na to, že každá pôžička musí byť oficiálne spísaná. Ale teda úprimne, pomáhať alkoholikovi sa nedá. Buď chce ona, alebo sa môžu všetci aj na hlavu postaviť. Jediné, čo má mama nárok žiadať, sú tie peniaze.

misickaa4
autor
8. aug 2020

@thoughtfulweirdo stale je to mama...a obzvlast ta nasa je typ, ze by sa pre nas rozdala...ale jasne, chciet musi sama. Zacala sa uz ambulantne liecit...