Problém so svokrou. Ako by ste riešili takú situáciu?

andy48
19. dec 2016

Viem, že nie som jediná, preto som si prišla po radu.
Problémom je svokra.
Som vydatá 3 roky, mám 2 ročného syna a fajn manžela. Brala som si ho však ako "starého mládenca". Zostal mu dom, samozrejme aj s jeho mamou (otec už zomrel).
Urobila som naozaj veľkú chybu, že som išla "za nevestu". Svokra mi bola nepríjemná už pred tým, keď sme boli ešte slobodní, preto som často nechodievala k nim na návštevy a ani ju nestretávala.
Zvláštne na tom celom je, že svokra nie je veľmi konfliktný typ, ale je veľmi čudná povaha a mne to vadí, neviem sa s tým stotožniť.
Hneď ako sme sa zobrali sme si prerobili na poschodí domu kuchyňu (aby som mala svoju a ona má svoju na prízemí), obývačku, no a máme ešte spálňu, svokra má vedľa nás izbu.
Začala som ju neznášať ešte viac, keď sa narodil malý - často plakal (dokola počúvať reči aký je zlý, stále reve, nedám mu jesť, málo jedol...). Nepomohla mi vôbec s ničím, tvári sa, že s nami nič nemá, nevarí si s nami, len jej zbožňovanú dcéru a jej deti stále "obcuje".

Môj problém je ten, že sa vnútorne veľmi trápim, preto, že ju proste neznášam a neviem si pomôcť. Nehádame sa, ani ju neurážam ani nič, ale vlastne sa ani nerozprávame, ja sa ani dívať na ňu nemôžem. Povieme si len to čo je nutné. Ja nedokážem takto žiť. Každý deň rozmýšľam nad tým ako z tohto domu odísť. Ale nie je to jednoduché.

Rozmýšľali sme postaviť nový dom (pozemok máme) ale nemáme veľa peňazí (už sme niečo investovali do prerábky tohto domu) a museli by sme si vlastne na celú stavbu zobrať úver. Čiže možno aj 50 000 € (a to si myslím, že stavba domu výjde na viac..), odísť do mesta do bytu ???? (nebolo by to ono, nie som zvyknutá na mesto a život na dedine sa mi páči...), odísť k rodičom a prerobiť si tam, tiež nie je riešenie a môj otec je tiež konfliktný typ, čiže neprichádza do úvahy..

Som z toho zúfalá a neviem, čo mám robiť. Veľmi sa trápim vnútorne..

Zažili ste podobnú situáciu? Ako ste to riešili?

janinah
20. dec 2016

@slimstar asi tak ako píše @timea7...ak votrelec párkrát narazí na zamknuté dvere,tak mu časom docvakne...áno,chodila som ku svokre na víkendy a zamykala som tam našu izbu v istých situáciách,nie zakaždým,ked som z nej vyšla....

timea7
20. dec 2016

@zuzlaka no záleží na tom, či kamoškina mama trvala na tom, aby bývali u nej preto, lebo im chcela pomôcť po finančnej stránke, alebo chcela mať nad nimi kontrolu. Podľa toho, že na tom trvala, tipujem druhú možnosť...Inak sa bavím slovnom spojení - trvala na tom, no pri mne by mohla trvať koľko chcela, som dospelá, nepotrebujem, aby mi niekto riadil život.

puklica13
20. dec 2016

@kattky človeku sa neskoro oči rozlepia? Za 8 rokov si nepochopila že máš blbca a ešte si s ním chcela dieťa..Komu niet rady tomu niet pomoci..Žiješ len tak ako ty chceš nijak inak...

aanetkaa1
20. dec 2016

@andy48 ahoj.Moja rada je ,že vy musíte z jej domu odísť..Ked mate možnosť stavať,tak si zoberiete hypotéku , tak ako snád každa druha rodina a osamostatnite sa..V dnesnej dobe je to uplne normalna, bežna vec..Svokru radšej mať nebudeš ani o týžden ani o rok...Proste Ti na nej niečo nesedi,nemusíš ju a nema význam sa trápit takto dalších xy rokov...Ja svoju svokru tiež nemusim..Nie je zlý človek,ale jednoducho mi nesedi.. Nemam si akosi s nou co povedat..Je falošna a pije..Narobila vela zleho..Ale tvári sa akoby sa nikdy nič nestalo..Ona žije v manželovom velkom 4izb. byte sama..My platime v mojom 2izb.byte hypoteku.. Každy mesiac nám vravi ,nech ideme tam byvat ako nam bude pomahat... Ani za svet...Radsej budem hypoteku platit,privyrábat si ako sa nam da,ale nase sukromie je nase sukromie... A pritom ju rešpektujem ako manželovu matku,aj by som chcela aby sme boli kamosky,ale jednoduche ,ked mi na nej niečo vadi ,tak s tým nepohnem :(
Preto nerozmýšlaj a uteekaj a začni si uživat svoju rodinu

slimstar
20. dec 2016

@timea7 Tak ja, keď si žijem slobodne, mna by to veľmi otravovalo. Ako z môjho pohladu, niekde sa zamykať. 🙂
@janinah

timea7
20. dec 2016

@slimstar aby človek žil podľa svojich predstáv a nemusel sa nikomu prispôsobovať, je najlepšie, ak si vybuduje vlastné hniezdo. Jasné, že je po finančnej stránke lákavé prerobiť si poschodie, pristaviť a pod. u rodičov, ale keby boli aj svokrovci ideálni, vždy tu bude stret dvoch generácií . Reagovala som na to, či sa zamykať stále, myslím, že aj svokra sa dá vycvičiť, čo sa týka vtrhnutia do izby bez zaklopania. Mňa tu len udivujú príspevky - od začiatku sme si nesadli, od prvej chvíle ma nenávidela, správala sa ku mne vždy odmerane...a hups nasáčkujem sa k nej. ja mám už bližšie k svokre ako by som si želala 😍, ale absolútne sa netúžim deliť o svoje súkromie s prípadnou partnerkou môjho syna. Samozrejme, že by som ich na chvíľu pritúlila (chvíľou myslím maximálne pár mesiacov), kým si napr. zrekonštruujú byt, ale ani náhodou by som im nenavrhovala spoločné bývanie, aj keď miesto by sa našlo.

slimstar
20. dec 2016

@timea7 súhlasím, ja som tiež zato a dlhodobo tak žijeme. Sloboda je perfektná. Ale niekedy sa to prejavuje, aj so susedmi. Suseda sekíruje každého zo svojej rodiny, syn - starý mládenec jej chodí aj o 12 tej domov naobed ožratý - ale on je podľa nej najlepší synček na svete. A ona falošnica, robí prieky vozíčkarovi. Nakoniec, keď sme na chodbe šmíruje aj z mužom a chodí počúvať hádam aj za dvere. Ja by som ju roztrhla ako hada 🙂

hugopipo
20. dec 2016

@andy48 Ta ju p*cu otrav alebo jej zlom nohu v kolene a potom sa ti prihovori a aj mila bude ku tebe neboj. Ja som s mojou tri roky nasi ju maju radsej ako mna a ja som u nich ani raz nebol. Zo starou sme si povedali dobry den bo som ich raz bral a tak kokotski bolo v aute...Ja viem jak sa citis to je take cele na p*** Jej nedoj*bane deti su majstri sveta a stara si myslela, ze po jej dceru(moju kocku) pride kaperski princ z Dubaja a ju vyvazi zlatom. To su otvorene konflikty🙂 take male zabomysie vojny a samozrejme nesmies polavit ani za boha🙂 Ved povedz svojmu bud ty, alebo stara!

moni244
20. dec 2016

@hugopipo a ty si skade dosiel? Podaktori ludia by nemali mat pristup na net

romanovic
20. dec 2016

@moni244 ani obciansky a volebne pravo.