Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problémová švagrinka

stefyna
16. feb 2016

Zdravim Vas. Mam svagrinu ,ktora ma 2mes.dceru zije u mojej mami s bratom v jednej izbe.Brat chodi do prace a ak nieje doma tak chodi si non stop vypalovat zobak nepomaha mame iba ak pohadzovat malej veci, plienky po celom byte.Naje sa a neumyje za sebou riad ak mama ju upozorni tak odveti ved pride Peto(brat z prace) on to umyje. Ziju docasne u mami kedze jej rodicia ju vyhodili z domu ,ked otehotnela nechcela ist na potrat.Myslela som si ,ze je to super baba ..vie co chce...No pocas celeho tehu fajcila jak lokomotiva teraz koji a ani neobmedzila 15na den. A je dost nervozna ,ked mala jej nedovoli si ist zapalit.Raz ju aj udrela po "zadku" a prisla ku mame do obyvacky so slovami :"Uz dostala po zadku a je kludna"Kym ona vypalovala zobak mama isla malu skontrolovat ci je v poriadku.Hodila so svagrinou rec no ja jej neverim.Co robi ak nieje mama doma je v praci a ona je nervozna? Brat sa s nou tiez chcel porozpravat nech spratuje aspon veci po sebe no ona od nervoch hodila malu na gauc so slovami , nech sa stara on o malu.Ona odchadza ku rodicom. Brat ku nim nerad chodi lebo fajcia v celom byte aj ked mala tam je. A jej otec je alkoholik. No teraz odchadza ku nim zevraj na tyzden bez brata. Co mame robit? Poradte prosim.Je nam luto malej.Mysleli sme si ze ma po porodnu depresiu ..no odmieta ist k lekarke. Dakujem za vase nazory a rady

sissy27
16. feb 2016

@stefyna ehm a akože akú radu treba? tebe len toľko - nestaraj sa, lebo teba je do toho ozaj nič...
tvoja mama jej takisto môže ukázať dvere, nemusí ju trpieť vo svojom byte a brat nech si svoj vzťah s ňou dá do poriadku sám, hádam je plnoletý a svojprávny... kľudne môže požiadať o zverenie dieťaťa do svojej opatery... inak zaujímavé - jej rodičia ju vyhodili, ale teraz tam ide na týždeň aj s malou... už je po probléme??

petjka
16. feb 2016

Och, no v tom si musi spravor poriadky tvoj brat...je to aj jeho dieta, ak sa mu nepaci ako s malou zaobchadza tak nech si to s nou vyriesi, vas ako jeho rodinu urcite nebude respektovat ak jej nieco poviete ohladom vychovy alebo jej spravania. Ak jemu zalezi na svojom dietati musi si to vyriesit. Inac udriet dvojmescne babo? Ju by som za to vyfackala...

timea7
16. feb 2016

@stefyna ty to nerieš, lebo z toho vyjdeš ako najhoršia. Tvoj brat je dospelý, svojprávny, nie je predsa v práci 24 hodín denne a 7 dní v týždni. A tvoja mama, ak sa jej správanie synovej partnerky nepáči, tak si môže posadiť oproti sebe a jasne im dať obidvom najavo - môj dom, moje pravidlá (najmä čo sa týka upratovania), ak sa im nepáči, môžu sa kedykoľvek vysťahovať. To nie je depresia, to je sprostosť, úplne obyčajná sprostosť, Aj tvojej švagrinej, že sa správa tak ako sa správa, aj tvojho brata, keď na také niečo liezol a oplodnil to ....

sardinka335
16. feb 2016

@stefyna tak ja kebyze mužovi ,,hodim,, decko na gauč, ze nech sa stara tak nema s tym problém. len tvoj brat je mäkkýš - z hentakej nič dobre nebude. Brat mal asi tiež rozum v gatiach ked si taku narazil....človeku je luto tej malej, čo z nej vyrastie pri takej materi? Brat by mal doma spraviť razne poriadky a bud sa mlada spamätá alebo by som ju kopla do zadnice. Ty nemozeš urobiť nič, len bratovi ,,dohovoriť,, ze takto to dobré nebude. A mlada by velmi rychlo pozerala ako pero z gauča keby potom čo hodi malu na gauč štylom ,,staraj sa,, jej poviem ,,ok, a ty sa zbal a vypadni,,. 🙂

timea7
16. feb 2016

@sardinka335 som zvedavá, kde by liezla, keď ju z domu vyhodili....že takéto niečo aj po svete lozí 😝 😝 😝

sardinka335
16. feb 2016

@timea7 katastrofa len to čitať...a si ,,zabila,, ze ,,na niečo také liezol a oplodnil to,,.... 😀 😀 😀

timea7
16. feb 2016

a ešte tu takéto stvorenie je schopné založiť tému, ako jej svokra a manžel idú na nervy 😀 😀 😀 😀

elise
16. feb 2016

@stefyna preco by mala pomahst svokre? Tym ze u niekoho byva neznamena ze musi pomahat, ma jednu izbu tam nech si gazduje s tvojim bratom. Fajcenie skodi detom ale fajciarovi nevysvetlis. Ona sa dala do obrannej pozicie, tym nic nevyriesite. To ako sa sprava k dietatu je otras. To je na nahlasenie. Brat by si mal zajst na socialku aby mu bolo vydane predbezne opatrenie o zverenie do jeho vychovy. Ak nie su zobraty, tak rozvod usetri. Tym zverenim ma pravo rozhodovat v prospech babenka.

timea7
16. feb 2016

@elise a prečo by ju mala svokra prichýliť, keď ju z domu vyhodili? To nie je jej povinnosť, nie je hotel. Hádam svokra od nej nechce vymaľovať byt, ale mať problém s umytím špinavého taniera po sebe...Súhlasím s tým, že by mal ísť otec dieťaťa na sociálku, z takejto ženy v živote dobrá matka nebude. Matka, ktorej ide na nervy dieťa len preto, že si nemôže ísť zapáliť...no hotový poklad - len kopať a kopať .

elise
16. feb 2016

@timea7 ja nepisem ze by ju mala svokra prichylit, asi jej to byvanie sama ponukla. Ja by som po svokre riady neumyla, iba po sebe a ak na dohodu s muzom ze umyva riady ked pride mal to svojej matke muz povedat. Nie kazda znesie v kuchyni svoju nevestu.

sardinka335
16. feb 2016

Tak mlada pomahat nemusi....načo, nie? Zije tam, kto vie či prispieva na domacnost, z materskej vypaluje zobák....a nemá za cely čas chudatko chvilu aby po sebe spratala riad.

timea7
16. feb 2016

@elise ja som po svokre riady umyla v pohode, dokonca som umyla v pohode aj svokru, keď bola po operácii v nemocnici a sestričky tam boli k ničomu. Vieš prečo? Lebo je to jeden úžasný človek, ktorý mi v živote veľmi pomohol, keď som to potrebovala ja a mám ju veľmi rada. Bola by som zvedavá, či platia nájom a nemajú tam len jednu izbu, využívajú predsa aj kúpeľňu, WC a kuchyňu, či? Ja osobne by som nebola príliš nadšená, keby sa mi sem nasáčkovala nevesta, mám rada svoj kľud, ale samozrejme, že by som pomohla, kým by si niečo našli. Neočakávala by som, aby po mne umývala riady, ale ak by si neumyla po sebe, tak by som ju vrátila. A u mňa by si zapálila ťažko, som na fajčiace matky alergická, keby som videla také zaobchádzanie s dieťaťom, aké tu je opisované, tak tú sociálku na ňu zavolám sama.

matvejka125
16. feb 2016

No je to hrozne citat, nie to zazivat, ja by som ju nestrpela a chuda dieta

elise
16. feb 2016

@timea7 kazda svojra si bude svoj vztah s nevestou sama, moja ma bila zeleznou tycou a privrela ma v zeleznej garazovej brane. Chodila mi do mojej zahradky ako na svoje, a aj domojej ladnicky, byvali sme v spolocnom dvore ale vsamoststmom domceku na vlastnom kusku pozemku......takze ja by som jej ani pohar vody nepodala za take spravanie....odstahovali sme sa prec a nevidela ani nase deti nema zaujem onas. Muz sa ma vzdy zastal lebo kula pykle.

timea7
16. feb 2016

@elise potom chápem tvoj postoj k svokrám, ale existujú aj iné. Ja som s mojou kamarátka, navštevujeme sa napriek tomu, že som s jej synom vyše desať rokov rozvedená.

elise
16. feb 2016

@timea7 vsetko zavisi ako si svokra pred prichodom postavila pravidla ked ku nej prisla, ci od nich ziadala najomne alebo nakup, alebo prispevok financny, ak neziadala nic, tak spravila chybu, za dobtotu na zebrotu. Ci vysvetlila pravidla domacnosti a tak.

elise
16. feb 2016

@timea7 super ze mate dobry vztah a mrzi na ze vam manzelstvo nevyslo. Ja pri predchadzajucich frajeroch som s potencialnymi svojrami vychadzala super ken s chlapmi nevyslo as mojim muzom super len so svokrou nevyslo. Ale su aj vynimky kedy rodina funguje uplne so vsetkymi.

timea7
16. feb 2016

@elise neviem, ale vysvetľovať dospelej žene, že má po sebe spratať....myslím si, že svokra radšej mlčí, lebo takto má aspoň koľko toľko dohľad nad vnučkou, ak mladí odišli bývať niekde do podnájmu, syn bude v práci, mladá bude vypaľovať zobák a dieťa bude na vedľajšej koľaji 😒 😒 😒 😒

timea7
16. feb 2016

@elise mňa to už nemrzí, momentálne som paradoxne rada, lebo by som nemohla zažívať to, čo zažívam. 😉 😉

elise
16. feb 2016

@timea7 to ano mozno sa boji ze vnucku neuvidi. Tu by mohol ten syn zadiahnut a mal by svojej vysvetlit se znena pravidiel, a co od nej caka ale, co pise ze jej rodina je alkoholicka a tak podobne asi dobry vzor nemala, tak nevieako ma fungovat. Mozno by bolo fajn keby zavolala nevestu ze jej chce ukazat ako co robi aby sa tam vyznala, kde ma odlozene riady, vysavac.....neviem. totoje na zlej ceste

stefyna
autor
16. feb 2016

@sissy27 snazim sa no ona sa vyhraza ,ze malu mu neda a brat dost na malu lipne.Brat ked je doma tak sa stara o malu aby ona si odychla a ide so svojimi kamoskami von.A potom sa hadaju. Stale to iste do okola.Mama ju nechce vyhodit koli malej. Chcela som radu ci nejay zakon nieje na to ze do spiny zafajcenej k alkoholikom berie malu ci moze.

stefyna
autor
16. feb 2016

@elise Presne tak boji sa ze neuvidi vnucku..no bolo uz take kde co odlozit ma a ako si to predstavuje mama ...ved je tam 1 rok....No ona sa ofuci .

stefyna
autor
16. feb 2016

@elise mama nechce aby jej pomahala ,ale ked odide do roboty a pride vecer z nej nech je byt v takom stave v akom ho nechala.. a nie na pracke zosrata olienka v obyvacke na gauci plny drez ..kupelna jak po vybuchu.Mama je po operacii platniciek 3krat operovanu ruku 4deti vychovane sama bez muza a zasluzi si aspon domov chodit do cisteho ako ho opustila.A ked nieco sa ozve tak zasrana praskne dverami a aj tak ti uprace mama.

luciferkax
16. feb 2016

@timea7 ktovie, či to nie je tá švagrinná, čo tu včera založila tému :D :D že sa do nej svokra stará, aj do jej malej dcérky, ktorú má s iným, a má 18r. D:

luciferkax
16. feb 2016

Byť tebou,t ak sa do toho nestarám, tvoj brat by mal byť určtie ráznejší.. akože ja kebyže "hodím malého na gauč" a poviem, že sa odsťahujem, tak mi asi len zamávajú.. hádzať vlastným dieťaťom, mužovi, ktorý bol celý den v práci....

qidko
16. feb 2016

@stefyna Strasne som zvedava kolko rokov ma svagrina.Ja som ties byvala u svokry od 17.....ale nebola som tehotna to by bolo na dlho......Ale take spravanie ?Hambila by som sa ze jej nepomaham ved mi dala strechu nad hlavou.Ta mlada by sa mala spametat Ked udrie 2m.babo alebo hodi na gauc.Papulu by som jej rozbila ved ta zena sa nevie spravat brat nech ju uda a o malu sa postara sam.Co vyrastie z dietata co ma "matku" despotu?A ty moja je pekne ze chces pomoct ale daj pozor aby sa to neotocilo proti Tebe a ty budes ta najhorsia .Preco ju vlastne vyhodili rodicia z domu?Koli tehotenstvu?Ak ano tak mozno vedeli ze sa budu musiet postarat o 2deti.....

lubkavargova1
16. feb 2016

Ako zase ja si myslim, ze mlada dama aj ma co povedat do toho ako sa sprava jej svagrinka. Rozhodne by som jej to vytmavila. Ma rovnake pravo a slobodne pravo povedat co jej vadi. Ziju v jednej domacnosti a ona ma drzat hubu a krok??? Haaaaalo to kde sme??? Ked to tak vezmeme, svagrinka je len "pristahovana". Ten byt nie je jej. Neviem ci by sa niektorym pacilo, ze pride vama niekto do bytu a odrazu bude urcovat co ako???? No v ziadnom pripade...tu musi rozhodne aj maminka sa ozvat lebo ked to pojde dalej tak si po case pojdu po krkoch a aby si nenarokovala na nieco co jej vobec nepatry....

katrinka8
16. feb 2016

No hodiť dieťa na gauč a dať 2-mesačnému na zadok... 😕 😕 😕 Tak to je ozaj na sociálku, odhliadnúc od ostatného (hulenie a bordel, ktorý neuprace)... Čo poradiť? Jediná cesta je ísť na to cez brata, nech on robí poriadky s takou "matkou" svojho dieťaťa... Chúďatko malé... ☹

sonula
16. feb 2016

@stefyna ako ti tu radia, neries to, lebo proti sebe postves aj brata. Ten by to mal riesit v prvom rade. Tak isto si moze svoje povedat aj vasa mama, kedze ziju pod jej strechou.

mimla
16. feb 2016

Okrem už vyššie spomínaného ak šagrina pije kávu, nenápadne ju vymeniť za bezkofeínovú a do jedla jej hádzať magnézko. Keď už nie je dokonalá, nech aspoň nie je uzol nervov. S tými cigaretami už človek nič nenarobí, ak ona sama nechce, ale aspoň malé zlepšenie by to priniesť mohlo. Aspoň natoľko, že nebude mlátiť dojča. Tam bude niečo s nefungujcou chémiou v hlave.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli