Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Problémové manželstvo

janeri151
19. máj 2016

Ahoj dievčatá.Chcem sa s vami podeliť o môj príbeh alebo ako to nazvať presnejšie neviem.Možno ked sa vypíšem,alebo mi niektoré podáte svoje názory tak sa mi uľaví.S manželom sme spolu už 13 rokov a máme dve deti.Nebolo to ideálne od začiatku pretože ja som po dvoch mesiacoch otehotnela.Vzali sme sa až ked som bola v 8mesiaci tehotenstva.Na tlak jeho mamy ale aj my sme rozmýšľali ale až ked sa narodí bábo.Ako asi jkaždý pár ktorý sa ocitne v takejto situáciií vie že nieje všetko ideálne.Unás bol problém ten,že sme sa dosť často hádali a vtedy môj teraz už manžel všetko riešil tým,že si vyvolával so svojimi bývalými.Zlom nastal,ked sa týždeň pred svadbou vyspal so svojou bývalou.Prišla som na to tak,že tá naša intuíciia mi nedala a skontroloval som mu telefon.Všetko sa zlomilo.Lenže mali sme všetko nachystané na svadbu a ja som mala o mesiac rodiť tak si viete predstaviť ako som bola na tom.Rodičov som už nemala.To som mala 20rokov.Vzali sme sa a ja som mu nedokázala tento prešľap odpustiť.Casto sme sa hádavali ,samozrejme ja som mu vyhadzovala na oči to ,že ma podviedol pred svadbou.A tak dalej. Lenže náš problém celých 13 rokov je ten,že vždy ked sme sa pohádali už aj ako manželia, aj pri deťoch tak on si vždy začal vypisovať s inými ženami,stretávať sa snimi.Dokonca som mu pár krát našla iný telefon,ktorý používa len s nimi.A ja kedže som nemala ísť kam z deťmi som to akosi prehryzla.Lenže on mi vždy nadáva prepáčte za výrazy a vulgarizmy ale musím:aká som chudera,o nič sa nestarám,všetky sú v posteli lepšie než ja,aká som k... vyj...ban...,špina špinavá a veľa daľších.Vždy ked som prišla na to že ma podvádza tak som s ním prestala spávať,lebo ma to ponižovalo,tak po mne celú noc vykríkal vulgárne nedal mi spávať.Vždy ma naschvál vytočí tak,že ja sa jednoducho neudržím a začnem kričať aj pred deťmi a to jemu hrá do karát.že je navrhu a zase som pred deťmi zlyhala.Nevravím sú aj dobré časy ale to len vtedy ked držím hubu a krok.Teraz máme problém taký že staviame dom.Od začiatku sme sa nevedeli zhodnúť ako riešiť financie a podobne veci.KEd sa ma spýtal ja som dala riešenie tak ma poslal do p.... a spravil si po svojom,ked som sa odmietla k nejakým veciam vyjadriť tak som bola chudera čo ho v ničom nepodporí,všetko je len naňom.Lenže ked vás niekto viac krát niekam pošle a potom spraví podľa druhých ľudí tú istú vec čo ste navrhovali tak neviem.Jednoducho som to vzdala a povedala že ja s tým končím.Viac krát som podla žiadosť o rozvod ale vždy kôli tomu že som nemala kam ísť a z deťmi tak som to zrušila.Teraz naposledy som v novembri podala o rozvod a on sa mi vysmial,ale ked prišli papiere,že sa rozvod rozbieha tak prišiel s prosíkom,slzami,kyticou a ja krava som to celé zrušila.Zistila som mu že odkedy staváme tak je na zoznamkách a flirtoch a užíva si so všeliakými ženami.Teraz je to zase zlé a ja sním už nedokážem dalej pokračovať,Deti sa tak tešia na svoje detské izbičky a ja nechcem byť tá čo im to všetko zmarí už naozaj neviem ako dalej Dakujem vám za akúkoľvek odpoved či povzbudenie

mysga
19. máj 2016

Toto je niečo ako "môj chlap ma mlátil ale zobrala som si ho." plakanie. Nikdy tomu nerozumiem. :(

dominika6
19. máj 2016

@janeri151
No zial povzbudenie asi nebude...
Netusim cim ta ten zmrd ohuril ze si mu odpustila nevery a porodila 2.deti...
Existuju socialnw byty jde mozes byvat s detmi ...
Hadam svoju hrdost nezapredas za novostavbu...

mirka17
19. máj 2016

ja som svojho muža nikdy nepočula zahrešiť, najškaredšie slovo ako ma v živote nazval bola "mira". neviem si predstaviť ako si vôbec mohla stráviť to, že ta pomenoval kurva, špina a podobne. paradoxom je že tá kurva je práve on. nebudem ti písať čo robiť alebo nerobiť, lebo ty to vieš, povedia ti to tu aj ženy, hlavne sa drž ..............ale nie jeho.

fuska
19. máj 2016

Predpokladam, ze dom je pisany na oboch. Deti sa z tych izbiciek dlho tesit nebudu, ked budu pod jednou strechou s kurevnikom, co ich mame nadava do ... Ak sa len trosku zmozes, podaj ziadost o rozvod a neustup. Si mlada baba, mas pravo byt stastna a nie sa obetovat.

0silvia0
19. máj 2016

@janeri151 tvoje deti všetko vidia a vnímajú. A považujú takéto správanie za normu, ktorú raz budú možno uplatňovať vo svojich rodinách... Smutné...

moni244
19. máj 2016

@janeri151 co si si navarila, to si zjedz, nema k tebe respekt, mal si to stopnut hned na zaciatku, jedine, co mozem napisat, chudatka deti

lenusa20
19. máj 2016

To strasne toto, nazbieraj odvahu a chod od neho uz prec. Poznam taketo pripady, aj skusenosti vlastne su.... deti to casom pochopia. On sa ti nikdy nezmeni! Su situacie, kedy ma chlap naozaj snahu a zmeni sa, snazi sa, atd atd... ale z toho co ty pises, k tej zmene urcite nepride!!! ON ti toho este vela naslubuje, bude sa tvarit ze sa zmeni, ze mu na vas zalezi, dom, deti, roky atd atd...nakoniec ta aj tak vy*icuje aka si ty chudera a ze vsetko je len tvoja chyba atd.... po 13 rokoch od neho zazraky urcite necakaj. Navyse on to vsetko berie ako svoj standard, myslim tie milenky, tvoje odpustenie, navarene, oprate, obcasny sex aj s tebou,...a chlap zvyknuty na taketo moresi niekolko rokov, sa toho nevzda. Ale vsetko je len na tebe. Drzim ti palce.

jolinka
19. máj 2016

@fuska no podobne som chcela napisat 😖

co z detskych izbiciek, ak spoza dveri pocuju deti nadavanie a hadky rodicov a ako otec mamu posiela kamsi... ☹ ☹

nechapem jedno, preco si toto trapenie predlzovala na 13 rokov, i ked nemas rodicov, mnohi maju ale i tak z ich podpory ci pomoci nic, kazdy rok navyse s kurevnikom a tyranom je premarneny 😖

alex49
19. máj 2016

dávno by som bola za horami dolami, vy ste manželia akurát na papieri.. chúdatká deti, že to musia počúvať, vybav si prácu, bývanie a chod preč

emarekova
19. máj 2016

@janeri151 nechápem! Prečo niečo naťahovať,keď to aj tak nemá význam a skôr či neskôr sa to skončí možno horšie ako by to mohlo dopadnúť teraz. Ako môže niekto dobrovoľne takto žiť. Svadba,nesvadba do teplých krajín by letel!! A viem čo hovorím,ja som otehotnela v 17. po troch mesiacoch a sme spolu dodnes,v láske,skoro kľude a miery. A ešte riešite dom? Nehnevaj sa,nemienim mudrovať,viem ako sa deti vedia tešiť a ako im to rodičia nechcú kaziť,ale toto nie. Horšie bude,aký budú mať z vás príklad? Radšej sa uskromniť,zaťať,vyriešiť a určite si vás časom nájde niekto,kto si vás zaslúži. Veľa síl!

karolina77
19. máj 2016

Rozum sa mi zastavuje keď čítam takýto príspevok. Ako môžeš s takým človekom, mužom ešte ďalej žiť? Máš ty v sebe vôbec štipku hrdosti??? Ty nevieš čo máš robiť? Už dávno si mala odísť, ak nie kvôli sebe tak hlavne kvôli deťom. Tvoj muž si ťa vôbec neváži, pohŕda Tebou, zosmiešňuje ťa a uráža. Ako môžeš ty matka dopustiť aby Tvoje deti boli divákmi Vašich hádok a problémov? Ak sa nepobalíš a neopustíš svojho manžela, tak Tebe sa pomôcť nedá. Je to všetko na Tebe aký život si zariadiš, taky ho budeš mať. Ale buď si jedným istá, ľahko sa môže stať že tvoje deti sa budú správať rovnako ako vy dvaja. Ak ti je prednejšie to, že deti budú mať nové izbičky, namiesto toho aby mali lásku, pokoj, kľud a veselú, vyrovnanú a spokojnú maminku, tak zostaň so svojím mužom. Prajem Ti veľa šťastia

lintu
19. máj 2016

Trinásť rokov tolerovať neveru, nadávky, ponižovanie...Si masochistka? Všetko má svoje hranice. Svojim súčasným konaním nerobíš ani len pre tie decká tak dobre, ako by si chcela. Aj keď ti teraz prídu v pohode, odraziť sa to na nich pokojne môže i neskôr....vo vlastných vzťahoch....v postoji muža a ženy...

juhseverzapad
19. máj 2016

On ešte žije? ☹ Dievča zlaté, kde máš hrdosť? Trpíš ty, trpia deti. Všetko sa dá keď sa chce.

gir
19. máj 2016

A ty s ním ešte si ? Nečakaj, že ťa tu niektorá povzbudíme, že to bude lepšie. Aj keby prišiel s prosíkom, tak mu tú kyticu obyjem o hlavu. Prečo chceš aby deti mali pokazené detstvo, lebo rodičia sa iba hádajú? Budú Vás kopírovať a ponesie sa to s nimi celý život. Ja by som mu už dávno zbalila kufre, nech ide tam, kde ho obšťastňujú,

bluka2
19. máj 2016

Ahoj, nejaka psychologicka ktora sa venuje psychicky tyranym zenam Ti moze velmi pomoct. Vyhladaj ju

stardust
19. máj 2016

autorka temy stahuje ziadosti o rozvod zo strachu pred ekonomickou buducnostou. Ovela lepsie by bolo, keby sla na nejake poradenstvo, ako sa dokaze zabezpecit a na co vsetko ma narok.

oli18
19. máj 2016

@janeri151 ja som vo veku tvojej matky a radím ti to isté, čo všetky baby. Si veľmi mladá a toľko rokov už trpíš. Ešte máš celý život pred sebou a bola by veľká chyba stráviť ho s týmto chlapom. Založíš si ešte novú rodinu, kde budeš šťastná, neboj. Časom aj deti pochopia tvoje rozhodnutie. Ak máš prácu, pri skromnosti a s pomocou organizácií pre ženy v núdzi to zvládneš. Potom stretneš novú lásku a zase vyjde slnko. Veľa síl ti prajem 🙂

misel0806
19. máj 2016

Stacilo mi precitat trochu viac netreba nazor.... Co ta pri nom drzi? Deti? Je to kur...vnik prvej triedy... ROZVOD!!! Bez komentara.. Toto neni zivot vydatej zeny.. To je trapenie ponizovanie vysmievanie do tvare.. Je to hajzel

mardza35
19. máj 2016

Ťažko radiť v takejto situácii. Len z vlastnej skúsenosti môžem povedať,naber odvahu a sekni s tým,takýto sebec a egoista ťa môže dohnať na psychiatriu. Tiež som sa vydávala tehotná po krátkej známosti za človeka,ktorého som vlastne skoro nepoznala. Zo začiatku to vyzeralo,že pôjde,síce žiadna veľká láska....ale stále tomu niečo chýbalo. Máme spolu tri úžasné deti,postavili sme domček...a po šestnástich rokoch si našiel známosť. Tri roky som plakala,prosila,ustupovala,čakala,že sa zmení,ale zázrak sa nestal. Podpísalo sa to aj na deťoch. Syn bol v puberte a zle to znášal,sám začal navštevovať psychologičku. Mladšie dcéry voči nemu úplne ochladli. Žiadny dom,ani palác nestojí za to,aby trpelo toľko nevinných ľudí. Teraz som už rok rozvedená,mám úžasného chlapa a ľutujem toho,že som s tým nesekla už skorej. Nenechaj sa takto ponižovat. On sa nezmení. Ako sa hovorí,každému ubližujú iba toľko,koľko si nechá. Nečakaj,až ťa odkopne on.

mardza35
19. máj 2016

A ešte jedno také moje obľúbené príslovie: na každú sviňu sa niekde varí voda. Aj keď je to ťažké,zostať sama s deťmi,máš aspoň tie deti,ktoré ti raz budú určite vďačne. A jemu zostanú akurát nejaké dievčiny z pokecu,možno aj nejaké pohlavné choroby 8-}

panidia
20. máj 2016

Ahoj.Podla mna ty vieš čo máš robit,tak to aj zrealizuj.Tvoje deti chcú mat pekné detstvo so štastnou mamou aby raz mali nan pekné spomienky...

janeri151
autor
20. máj 2016

Dievčatá veľmi pekne vám dakujem.Písali ste presne to pre čo som vždy rozhodnutá ale vždy to akosi pretrpím.Viem aj že deti veľmi trpia.Najhoršie je že o všetko som sa sama strala o deti,on ked prišiel z práce domov,ked robil v zahraničí tak mal čas len na svoju rodinu.A ked sme sa pohádali zobral sa a išiel preč.Zabuchol dvere pred deťmi aj ked za ním plakali a chceli byť s ním.Ja som to nemohla.On ani nevie koľko prebdených nocí bolo ked boli choré,aké lieky dlhodobo užívali a pod.Lenže všetko len on on on a ja ked horí som potrebná a potom aj tak nič nerobím.Takže ja sa posnažím vyhadať nejakú odbornú pomoc aby som sa dostala do akej takej pohody a pevne verím že svojim deťom a sebe zabezpečím lepší domov.Dakujem vám aj za vaše názory.

terezka1947
20. máj 2016

hmmm...niekedy by som ti rovno napisala: chod prec!

ale ked sa tak clovek zamysli...mas deti,nemas kam ist,rodicia nie su....asi situacia lahka nie je
problem je,ze si to nechala dlho "len tak"....a neviem,ale co este v takom vztahu moze byt pekne???
deti mas uz asi vacsie...bohuzial asi vo veku,kedy viac rozmyslaju a bude treba vysvetlovat....ale neviem,ci neurobis lespie,ked nezacnes zivot riesit=a netrufam si dat ti radu

mozno mi tak napadlo iba to,ze skus sa osamostatnovat=teda,ak nemas pracu,najdi si ju,zameraj sa na rozvijanie seba,ak to co len trocha financie dovolia,skus pozistovat v okoli,co by slo ako urobit,aj odist,osamostatnit sa s detmi...rodimi ostanete....aj ked,asi lahky zivot nebude,no mozno pokojnejsi a viac prinosu pre deti bud emat taky zivot,lebo nevrim,ze nevidia vas vztah.
skus pracovat na svojom sebavedomi=zdravom,nie nemyslim na to dnesne drze sebavedomie...zameraj svoj volny cas a energiu na deti,bud super mama,ver si...a rozhadzuj siete,aby si vedela pripravit ak ty potencialny novy domov...
niekedy skromne a milujuce prostredie je viac ako peniaze a vlastna izba

monita662
20. máj 2016

@janeri151 Z jednej strany ta aj chapem ...nemas rodinu-nemas kam utiect .....to pochopi naozaj len ten kto tu rodinu-dobrych znamych-najlepsie kamosky-NEMA!!!!!! Ale zas na druhej strane by som naozaj nedovolila aby somnou niekto takto zaobchadzal....VZDY je nejake riesenie!!! POkazila si to na zaciatku hned ako ta tyzden pred svadbu podviedol uz tam by som spravila poriadky....povedala jeho rodicom ...poprosila jeho rodicov o pomoc ist na urady zhanat nahradne byvanie ...proste nieco robit ...hladat riesenie ....ok dala si druhu sancu ....ale mne sa normalne zda ze tebe to ani az tak nevadi ....pises ze to robi celych 13 rokov coo ste spolu....preboha zena....za 13 rokov by sa davno vybavil socialny byt .....ked on ma zadne dvierka ty preco nie?pocas tych rokov si si davno mala vybavit nejaky socialny byt aj ked nie vtom meste kde momentalne byvas .....vzdy je nejake riesenie .....len zeni ako ty (trpitelky) tie moznosti nevidia (nechcu videt) zato maju plno vyhovoriek.....vyhovorky typu deti su male nemam ich kam dat---skolky-jasle su drahe-opatrovatelky tiez....ano to vsetko je pravda ....ALE jedna sikovna zena dokaze vsetko ked skutocne chce ....a nehnevaj sa lahnut si do postele s niekym kto ma v kuse podvadza nato treba zaludok....preto v podstate ta ani nelutujem ....ale prejem ti vela sil a odhodlania do buducna.

alaguema
20. máj 2016

@janeri151 predpokladám, že byt máte spoločný, plus rozostavaný dom, majetok sa bude deliť. Nemusíš teda odchádzať ty s deťmi, to nie je žiadne pravidlo. Podala by som žiadosť o rozvod, tentokrát definitívne a ak sa nebudete vedieť dohodnúť na majetkovom vysporiadaní, stále je tu možnosť súdneho rozdelenia, keby ten tvoj chrapúň vyskakoval. Ja som za zachovanie manželstva, ak je na čom stavať, ale toto čo tu opisuješ - vulgárne nadávky, opakované nevery a hlavne úplne najdôležitejšie - nemá zábrany použiť deti k tomu, aby si ty ostala tá blbá...Kde chýba charakter, tam sa nedá čakať nič lepšie, než čo aktuálne je a snáď si želáš pre svoje deti a pre seba niečo iné.

katkakovac
20. máj 2016

Kamaratka ma takeho otca ako je tvoj muz. Uzako pubertacka ho nemala rada, potom sa dva roky nerozpravali, je rada ze vypadla z domu. Jej surodenci to iste. Je jej luto jej mamy, hneva ju, ze s tym nieco nespravila. Skus sa zamysliet, ci je to dobre pre tvoje deti. Uscni tym, ze si das urcit vyzivne na seba a deti a zacnes hladat byvanie. Vzdy je cesta, ked tak azylovy dom, kym sa rozkukas. Prvy krok je tazky sle potom budes rada. Tento si ta nevazi a nezasluzi. Ak sa uz rozhodnes, stoj si za svojim. Aby si neskoncila ako moja suseda. Roky chcela odist, zostavala koli detom, deti rychlo utiekli z domu a ona je teraz otrokom nalad svojho muza. On beha za babami, ona mu robi v jeho podnikani holku pro vsechno. Strhana, unavena, uz nevnima zivot okolo seba. Ak to nespravis pre seba, urob to pre tvoje deti, taky zivot si nezasluzia. Drzim palce

alex49
20. máj 2016

Sadni si s deťmi a spýtaj sa ich, čo si myslia o otcovi a o vašom vzťahu, to by ti mohlo otvoriť oči. Sú už dosť veľké, nenechaj ich trpieť. Veci nadobudnuté počas manželstva sú spoločné, takže nemusíš odchádzať z bytu, aj z toho rozostavaného domu ťa bude musieť vyplatiť

alaguema
20. máj 2016

@alex49 tiež nechápem, prečo tu minimálne polovica hovorí o nejakých sociálnych bytoch, alebo dokonca azylových domoch. Veď ona má nárok na polovicu majetku. Najprv sa rieši rozvod, to bude bývať tam, kde doteraz a potom sa rieši rozdelenie majetku a to sa buď dohodnú, alebo nedohodnú a urobí to za nich súd. Prečo by ona s deťmi mala odchádzať z bytu, lebo on je kretén? Pozbierať proti nemu dôkazy - ženské, nevery, nadávky nahrať a potom sa uvidí, kto pôjde z domu. Chcela by som vidieť, ako by sa opovážil vyhodiť ju aj s deťmi zo spoločného bytu.

majinka273
20. máj 2016

och, tak toto je silna kava....cudujem sa, kam si sa az dostala, ze si to doteraz vydrzala.... Ja by som uz bola aj s detmi davno prec a je jedno, ci by bola v hre novostavba alebo nieco ine... Vzdy sa da niekam ist, su socialne byty, radsej by som byvala tak, ako by som kazdy den mala znasat ponizovanie a NEVERU - ked uz tu dokazes odpustit, nehnevaj sa, kde mas sebavedomie a sebauctu... ? Vela sily prajem, postav sa na svoje nohy a nelutuj sa, taky zivot nie je zivot ale prezivanie...

janeri151
autor
20. máj 2016

No ja som vždy so všetkým oboznámila aj jehio rodinu.Raz mi svokor povedal,že či chcem aby mi sedel doma pri riti.Jednoducho je vychovávaný tak že jeho otec zavelil a ich mama s plačom ani pol slova neprehovorila.Teraz ked sme už mali rozbehnutý rozvod tak svokra stále orodovala aby pred ľudmi nevyzerali zle .Sú nastavený všetko ututľať a tak .A ked som sa posťažovala aj dôkazy ukázala tak mi bolo povedané že on to poprel a ja si vymýšľam.Dievčatá ešte raz dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli