Problémy a bývanie oddelene dva mesiace po svadbe

happy32
28. apr 2015

Ahojte, musim sa vyrozpravat som uplne na nervy z tohooo...preboha brali sme sa pred 2 mesiacmi a uz toto?zijeme zatial u jeho rodicov a staviame (teda stavia dom). Od zaciatku po svadbe boli problemy - a to v tom ze si nechcel teda nemienil vyknut na to ze uz ma pri sebe manzelku a ze je potrebne aby sa s nou rozpraval a vedla nej zil a nie len prezival......trvalo to 3 tydne kym sa spamatal a doslo mu to......ale to nebol koniec...kedze som momentalne nezamestnana tak samozrejme ze cakam ze mi niekedy peniaze da---ale opak...odkedy sme sa vzali schovava peniaze (a to viem kde ich stale mal ked sme boli pred svadbou), nedava mi ani korunu, akurat co mi kupuje kazdy den cigarety a dost....vraj mi nic netreba lebo nerobim....potom mam auto a myslim e je normalne kede nemam pracu ze sa manzel o mna trosku postara - odmietol mi dat peniaze na tankovanie (on ma svoje auto) vraj nerobim tak si ho nemozem dovolit a on peniaze na to davat nebude (financne ale na tom vobec zle nie je)......kedze studujem externe a pri skuskach si potrpim na sladke (nutellu) tak tto mi zakazal jest.....ked som sa ohradila ze preco mi zakazujes ked ja ti nic nezakazujem? tak uz to pretocil na neskutocnu hadku kde kazdy den sa hadame a on nema chut z prace domov chodit a ani na mna pozerat) ...nic si neda vysvetlit.....ani malovat sa nemozem....a ked sa namalujem (aj to len ked niekam idem) tak je z toho cirkus ze nic co mi hovori nepocuvam....ze vraj ho mam na haku...ale ja predsa mu nezakazujem ze je po praci na PC ze si ide zacvicit..... a uz take veci ze som hlupa zasrana a nula lebo nearabam...ked chcem niekam ist tak sa ma opyta mas na to? Nie? Tak si dovýletovala.... vraj kvoli mne su hadky same...ale preco to on dava do hadky ked mu nieco poviem? to preto ze nerobim tak musim pocuvat vsetko a za kazdych okolnosti? ved ma depta tym ako mi vravi ze keby vedel ani si ma nevezme a ze nehovor o decku, najprv odrobis aspon rok a potom......kvoli jednemu incidentu (za ktory som ja ale nemohla) postavil to, ze si ho ja ani moj otec nevazime a ze teraz uvidime ako si vazi on nas...a ironicky sa smial...a tak mi vcera oznamil e sa mam zbalit a odist si k rodicom a ze mozem im skakat po hlave a robit nepokoj ale nie tam (pritom nic take som mu nerobila, len reagovala na tie jeho nezmyselne zakazy...a aj na to ze preco nic doma nenecha ze nemam doma pre istotu ziadne peniaze.....take bol este taky mily a pomohol mi veci nalozit do auta vcera......dnes som si rano vzala i dalsie veci......a aky on je hrdy ako to on vyriesil...vraj sa nerozvadzame ale pokial nebude dom hotovy vraj budem byvat u rodicov az ked sa dom postavi tedy spolu budeme byvat....no je toto normalne?co je toto preboha za manzelstvo??????

marianne1
28. apr 2015

Psychopat. K tym rodicom si mala ist uz davno. Niektori chlapi su uplni magori.

ragulca
28. apr 2015

a do svadby bol určite chrumkavučký, že?

happy32
autor
28. apr 2015

dievcata ja viem ze napriklad niekedy ked mi nieco v nervoch vravel mohla som si kusnut do jayka a byt ticho....ale ja od toho vsetkeho uz co sa deje po svadbe jednoducho vybuchnem...a ostanem ja ako taka rozvracacka ich bytu.....

nikadomi
28. apr 2015

@happy32 ufff no normalne to nie je, ja tiez nepracujem, manzel zaraba dobre a chvalabohu mi dopraje vsetko co mi na ociach vidi. Ja si nie som ista ci je to u vas len tym ze nepracujes :( podla popisu ide zjavne o taky typ, ktoremu je vsetko zle... Skoda ze ste uz po svadbe. Predtym ste asi spolu nebyvali...

happy32
autor
28. apr 2015

@marianne1 som z toho velmi smutna neviem co dalej manzel je v praci az do 18 tej a neviem vobec co mam cakat ci chcem aby sa ozval a zacal odznova alebo co...a moje auto je plne mojimi vecami na parkovisku...nebola som este ani schopna si ich vylozit u nasich....

happy32
autor
28. apr 2015

@ragulca kazdy mame nejake neresti a prejavil aj zle stranky svoje a to boli take ako mame kazdy jeden z nas...nic extra som nepostrehla....

happy32
autor
28. apr 2015

@nikadomi neviem co mu je vsetko zle ked ja mu nic nerobim.....a snazim sa aby bol spokojny.....vadi mu ze studujem ze som s aucila na skusku a on musel byt na dome a makat.....

le4
28. apr 2015

pekne sa zbal, odid, a nech sa doprosuje on Tebe a nie naopak... a mozes mu povedaz, ze ho pocuvas, ze si spravila ako chcel (odchodom)... ty koksooo.... dost ze hroza to, co opisujes :(

tomiholjubavi
28. apr 2015

a to preco si si brala takeho vola, preboha? 😕

inak myslim si, ze po tak kratkom manzelstve sa da sobas aj anulovat, ci nie?

nikadomi
28. apr 2015

@happy32 vies, spravny chlap by Ťa mal podporiť veď si Ťa bral s tým že študuješ a nepracuješ... Predtým Ti to vobec nevyčítal?? Je to zvlástne ale tak riadiť sa musíš svojim srdcom či on je ten, s ktorým chceš ostať po tom ako sa vyfarbil v podstate pár dní po svadbe. Držím palce!

happy32
autor
28. apr 2015

@le4 ja som uz zbalena a veci mam v aute a som u rodicov.....on mi vcera este pekne pomahal tasky davat do auta....ale vraj nie je rozvod.....jA MU UZ NEVERIM A SOM VELMI NESTASTNA ZE sa to takto skoncilo...preboha ved este len teraz som sa vydavala a uz toto? co som nieco menej ako on ze ja nezarabam? (kedze naozaj dnes si najst pracu je bez znamosti velmi ale velmi biedne......

cailinevelyn
28. apr 2015

ahoj, necaakaj a zmizni z takeho manzelstva cim skor. Pamatam na neboheho prof. Kafku (velmi skvely psychiater), ktory nam na prednaske raz povedal - od alkoholika, ziarlivca a psychopata utekajte okamzite prec - nikdy sa nezmeni a bude a to len stupnovat. Liecit sa to zial neda...

sue
28. apr 2015

@happy32 a to ste do svsdby spolu nezili?

Brali ste sa preco a na koho popud?

Mne pripada on ako majetnicky psychopat a ty ako nezrela zaba.... keby som zarabala a stavala dom a moj muz by zatial doma lehnil, fajcil, vyzieral nutelu a pytal odo mna prachy na benzin, tak asi tiez zurim.... (bts chodim tiez externe na vysku, viem, ze je to leharo oproti dennej vs, ktoru som absolvovala pred 8.rokmi...).

Ale neber to v zlom, len by ste sa mali prebrat obzja a uvedomit si o com je manzelstvo, co vlastne chcete a ze vy zatial ziadny pfoblem nemate a uz ste ako psi na seba...

marianne1
28. apr 2015

@happy32 povedz vsetko rodicom... potrebujes oporu... ja viem ze je to hrozne sama prezivam nieco podobne ale nie som vydata... v tomto pripade som to ja kto prestal milovat... kolko ste svoji?

maria1989
28. apr 2015

@happy32 určite za tebou prilezie... priprav sa na to 😉

nevelyn
28. apr 2015

sprava sa psychopaticky, ale tiez neverim, ze prisiel zlom az od svadby. Ak si aktivne hladas pracu, je vidiet, ze sa snazis a ze ta nezamestnanost trapi a on ma prostriedky, tak by ta nemal takto obmedzovat, ale skor podporit a potesit. A ak uz chce osekavat vydaje (stavba domu je vzdy narocna), tak vsetko sa da odprezentovat slusne a ludsky... To, co opisujes, slusne nie je.

happy32
autor
28. apr 2015

@nikadomi dakujem!!!!! ano ved vedel ze studujem a nepracujem......ale aktivne si zamestnanie hladam.....normalne mam pocit ze mi chce dokazat aka som ja be neho nula a ze bez neho s anezaobidem a myslim ze mu robi dobr eked som od neho zavisla na cigaretach (tohoto zlozvyku sa neviem bavit) ale vcera ked mi dali nasi peniaze som si cigy kupila a on so svojou mamou isiel rozoberat e videla si ze ma cigarety? no odkial ich ma ked ja som jej ich nedal? je pravda ze po svadbe som si bokom odlozila 200e, aj to som dala 70e na tankovanie a zbytok mala pre seba......lebo nikdy som nebola bez penazi v penazenke.....

snehovavlockapp
28. apr 2015

esteze nemate deti spolu

vika35
28. apr 2015

ani by som sa k nemu uz nevracala. a veru aj na rozvod by som podala. ty studujes, aby si mala sancu raz si najst lepsiu pracu, mal by ta podporit. ale odhliadnuc od jeho psychospravania. predstav si, ze budes na materskej a bez podpory, bez penazi ufff. ....

diablikovci
28. apr 2015

@tomiholjubavi Anulovat iba ak zatajil cosi vazne, chorobu, neplodnost, ine manzelstvo a mozno ked ma dieta s inou ale inac iba rozvod alebo poradna.

happy32
autor
28. apr 2015

@nevelyn ano stavba domu je narocna kedze bez hypoteky.....a nebol taky pred svadbou preboha, vsetko platil on, nemal problem mi platit mobil a tak...od svadby jednoducho zlom a hotovo..akoby bol nahnevany ze si ma vzal a neuvedomil si alebo teda nepochopil ze ked sa ozeni ma aj nejake povinnosti voci mne.....velmi dobre vie ako je to s robotou....ale to preto ze nemam pracu som nieco menejcenne ako on?ved som jeho manzelka preboha mal stat pri mne....

le4
28. apr 2015

@happy32 mas to velmi tazke a velmi ma to mrzi :(. mozno ma Tvoj muz pocity menejcennosti a chce sa vyvrsovat... muzi tuzia po respekte, oceneni. ale podla toho, co pises, nie si nanho zla, respektujes ho a to, co robi on, je podla mna chore a zle :(. on by Ta mal lubit a financne podporovat.

kaktusik007
28. apr 2015

@happy32 mas s nim dieta?
si s nim tehotna?

ak nie -- bud fakt happy ze sa stalo toto iba 2 mesiace po svadbe a skakaj tri metre desat od radosti!!!!!

akoze ja neviem co riesis, proste rozvod. ekonomicky ta tyra teraz, ked si nezamestnana a studujes, vies si predstavit ako by ta ekonomicky tyral ked budes na rodicaku s dietatom???? Akoze nie je o com. Chod k vasim, podaj ziadost o rozvod a najdi si lepsieho chlapa.

a ak mas s nim dieta - si s nim tehotna --- tak hned navrh na sud - vyzivne na dieta a na manzelku.

maria1989
28. apr 2015

@cailinevelyn podľa teba je manžel happy psychopat? či žiarlivec? si psychiatrička?

tomiholjubavi
28. apr 2015

@diablikovci je to k neuvereniu, ze hned par dni po svadbe sa zacal spravat ako nejaky psychopat...ved aj to je dusevna choroba, ktoru (ak sa predtym spraval vyrazne inac) zatajil 😕 😕 Ak aj nie, tak zatajil aspon svoje prave ja, skutocnu povahu. Ine by bolo, ak by taky bol uz aj pred svadbou. to by som ale zas nepochopila, naco sa vobec brali. je to hrozne. chudak dievca

fokuska
28. apr 2015

@happy32 napisem ti len moj nazor: podla mna je pravda to, ze ked nezarabas, tak auto, cigarety a draha nutella, vyletiky je luxus - kto ti platil tieto veci pred svadbou? byvala si s rodicmi a platili to oni? alebo si mala pracu a financovala si si sama tieto veci?
Take veci ako byvanie, riadneie domacnosti, delenie rozpoctu, spravovanie financii atd bolo urcite dobre vyriesit este pred manzelstvom - vediet aky mam na to nazor ako si to predstavujem.
Tiez ak si predtym pracovala, tam bolo fajn vediet, ze je potrebne urobit si istu financnu rezervu, nie vzdy sa da, ale idealne je cca 3-6 nasobok toho co potrebujem za mesiac na pokrytie nevyhnutnych nakladov.

A tiez dieta - ja tiez suhlasim s nazorom ze najprv aspon rok odrobit a potom mat dieta, idealne az ked mas zmluvu na dobu neurcitu, mas istotu ze dostanes matersku, ze sa mas po materskej kam vratit - toto je rozumne uvazovanie

Druha vec uz je akym sposobom ti tieto veci hovori, ako sa sprava a podobne. Ale ocividne ste este vela veci nemali pred manzelstvom vyriesenych a dohodnutych.

jasminet
28. apr 2015

no vy ste teda parik k pohladaniu, klobuk dolu - ze kupuje mi cigarety, na benzin a nutelu mi neda 😀 😀 😀 a ty co, brigada v hypermarkete nie? to nam nevoni? mhd nepouzivame?

ale tak, obaja ste vedeli do coho idete, nie - on ze si nezamestnana a bez penazi a na cigaretach, ty ze peniaze asi od neho velmi neuvidis...svadbu si bolo treba premysliet, nie ze mame volnu sobotu, tak sa zoberieme.... 😅 😅

happy32
autor
28. apr 2015

@diablikovci neatajil mi nic...ale to jeho spravanie voci mne je uplne neludske...a vraj ja si ho nevazim....a mam si vazit to ako ma podcenuje a ponizuje ako manzelku? bola by som velmi hluopa ak by som sa mu za toto klanala...avsak uznavam aj nazor e niekedy je lepsie byt ticho....ale v tomto pripade by to bolo podla mna jedno...

nikadomi
28. apr 2015

@happy32 len vies ono u nejde len o peniaze, to je to najmenej z mojho pohladu v tomto pripade... Ide o oporu, podporu, pohladenie... Velmi tazko sa Ti bude takto fungovat. Vyzera to na typ chlapika co uz dosiahol svoju korist a berie ju ako svoj majetok a teraz prave financie pouziva na to aby Ta mohol mat vo svojej moci. Najhorsie je ze on si to urcite uvedomuje a robi to schvalne, skratka mu to hreje ego :( urcite sa to tazko pocuva ale som presvedcena ze to asi podobne vnimas aj Ty :( si v nezavideniahodnej situacii ale verim ze rodicia Ta podporia a ze aj pracu si najdes. Obavam sa ze ak by si aj pracu mala, manzel sa nezmeni, len toto svoje spravanie presunie a najde si ony dovod... Tolko moj nestranny pohlad

jamelia
28. apr 2015

@happy32 nezavidim.... ale ked sa takto sprava po 2 mesiacoch manzelstva, ako sa bude spravat po 2 a viac rokoch? Asi by som sa k nemu uz ani nevratila. Viem, je to tazke odist, ale ak je to medz vami tak, ako si popisala, tak naozaj takyto vztah nema zmysel - kde on moze vsetko a ty nic. Ked som sa vydavala ja, tiez som studovala - posledny rok externe popri praci a manzel denne, cize nemal ziadny prijem. Vsetko som finanacovala ja. Potom zacal zarabat uz aj on a ja som sla na matersku a to uz som piaty rok, lebo mame dve deti po sebe. Karta sa moze vzdy obratit - aj on moze zostat bez prace - zavisly na tebe, to si ale asi neuvedomuje. Manzelstvo je to o tom, ze manzelia su rovnocenni partneri - nie ze jeden moze vsetko a druhy nic, maju vsetko zdielat spolocne, aj prijem, ci uz jedneho z nich, alebo oboch - tolko moj nazor 🙂 U nas mam kasu ja - hoci nezarabam momentalne, ale mam na starosti celu domacnost a ked manzel nieco chce kupit, tak mi jednoducho povie a ja mu peniaze dam. Mame spolocny ucet a mali sme dve karty od neho - ale kedze ju vobec nepouzival, tak sme ju zrusili. A pride mi to uplne normalne. O vsetkom rozhodujeme spolocne. Porozmyslaj, fakt, ci sa ti oplati mat takyto vztah - ci ti s niekym inym nebude lepsie. Drzim palce, nech sa uz rozhodnes akokolvek 🙂