Problémy s expartnerom

barbora146
6. apr 2019

Ahojte, prosím Vás, ako by ste zareagovali, keď sa opýtate otca detí, či pôjde s nimi lyzovať, nedá Vám vedieť, operiete všetky zimné veci a on Vám zavolá, že si príde po veci, ze to je moja povinnost. Ja som mu slusne povedala, ze uz nech nechodí, vsetko je mokré, niečo uz odložene a on aj tak prisiel, pobral si sam co chcel....

barbora146
autor
7. apr 2019

@maciatkolulu ja viem svoje, ako ma vyuziva...

barbora146
autor
7. apr 2019

@tykat to nebolo natruc, sama som sa ho pytala , ci budu lyzovat, nic
nie som povinná tu nikoho vyckavat.

maciatkolulu
7. apr 2019

@barbora146 pozri, preco by si mala vyckavat, predsa ma kluce a deti tiez, nieco potrebuju si to vezmu a ty si rob svoj program, ja naozaj v tomto nevidim ziaden problem, prisiel rano, nesiel hore, deti zbehli, nezobrali tasku, svet sa nezrutil, asi sa deti rozhodli, ze chcu lyzovat😉 tak sa vratili po veci, kde je knkretne problem? Nevyriesene majetkove vztahy a vasa neschopnost komunikovat? Prepac, ale to nie je iba na nednej strane, ale dvoch, nakoniec bud rada, ze si v byte, si predstav, ze sa k tebe nastahuje s priatelkou, vlastne k vam😂 Prepanajana, prisiel si po tasku s vecami, ktore si ty proste musela zacat hned prat😂😂 , prepac, ale smiesne to je, ako male deti....

kittykat22
7. apr 2019

@barbora146 tak ja chápem, že sa hneváš. Ex si musí uvedomiť, že ak chce niečo špecifické ako sú veci na lyžovanie, tak má dať dopredu vedieť, a slušne s Tebou dohodnúť, či by si to mohla pripraviť. Keby chcel extra tielka, alebo blbé plavky, tak nie je dôvod na diskusiu. Jedna vec je, snažiť sa kôli deťom vyjsť s ex a druhá vec je, nechať sa využívať a skákať ako si ex dupne. Lenže každá rada drahá, lebo ako píšeš, že ex si robí čo chce - mne to teda príde z toho mála čo si napísala, že je to arogantný trtko. A s takým mužom ísť vlne vzájomnej tolerancie je nemožné. Ja si myslím, že by si si mala nájsť iného partnera, zábavu, hocičo, aby si nemala len myšlienky na to, čo ti vyvedie ex 😠 a potom sa tým trápila. Blbá pozícia, ťažká rada.

barbora146
autor
8. apr 2019

@maciatkolulu jeho komunikacia prebieha výlučne v podobe sms a takto sa,nedajú niekedy riesit vsetky veci. Vzdy mu vychadzam v ústrety, ci je to lyzovanie, plavanie, výlety, dovolenky, vzdy tie veci dostanu. To je snad moja vec, ze som si to chcela dat uz do poriadku. Je arogantny, odtiahol ma od rodiny, takze som tu ostala bez pomoci, to nie su dve deti, cize si musim vediet planovat kedy co spravim. Inak na moju otazku, ci mi tie veci prinesie oprane mi napisal, ved ine nemas na starosti, tak to je jeho ukážka, ako sa so mnou bavi a vyuziva.

maciatkolulu
8. apr 2019

@barbora146 opäť ti píšem,že za nezhidami,pokiaľ nie je vo veci alkohol atď sú vždy dvaja.... Tie výlety,plávania,lyžovania sú pre deti,či sa mýlim? Takže sa ukľudní a skús popracovať na sebe,jeho ty nezmenis. Aj mne nosil deti so špinavými vecami,neviem,či je problém to nahádzať do práčky s ostatnými vecami a je to, na čo si sa ho to pýtala v tej sms😅úplne zbytočne,veď si vedela,že odpoveď bude arogantná. Neviem,kde bývaš,koľko máš deti a prečo a za akých podmienok tá odtiahol od rodiny,ale dá sa vždy vrátiť

moonlight1210
8. apr 2019

@barbora146 ked sa prestanes sustredit na to, co on urobil tebe, ako, kde, kedy a kolkokrat, tak si uvedomis, ze prave takito ludia ti uplne nevedome ponukaju presné navody, ako na nich.
a potom to uz staci len spravne pouzit.

bud rozumna, podhod mu omrvinky, ktore ti uz ukazal, ze mu robia dobre a na pozadi toho si chystaj unik z toho zavisleho postavenia voci nemu, v ktorom teraz si.

lebo toto hnevanie sa ta z toho postavenia nedostane.
a kym si v zavislom postaveni, tak sa mozes hnevat kolko chces, ale vyskakovat si nemozes. tvoja smola.

pre priklad: posles mu sms, ze chces veci vratit oprate. vratia sa spinave, lebo on to robit nebude (vratane nejakej hlupej poznamky na tvoju adresu).
ak sa toto viackrat zopakuje, tak vies, ze just urobi nieco, cim si mysli, ze ti urobi zle.
namiesto rozculenia sa, ako ti just robi zle, nerespektuje ta a uraza (a rozmyslania, ako mu to zarazit), to staci len vhodne pouzit.
lebo on sam ti vo svojej namyslenosti dal do ruky kluc.
odpojis svoje ego a zapnes rozum. 🙂
ale samozrejme, stale mu popritom davas najavo, ako ta to nastvalo. aby bol spokojny a kludny, ze to ma pod kontrolou on.