Problémy s partnerkou môjho dieťaťa. Ovplyvňuje ju mama

marrcell
28. jan 2017

Ahoj.
Mam taky problem a trapim sa dost a potrebujem od vas podporu baby a radu.
S mojou priatelkou sme sa dali dokopi 19.3.2016 a do mesiaca ostala tehotna obaja sme tuzili po babatku takze sme sa tesili tomu nas vztah bol dobry s obcasnimi problemami ale vzdy sa to napravilo po 6tich mesiacoch som sa nastahoval s priatelkou jej mame,jej mama byva sama vo velkom RD pred 3mi rokmi partnerke zomrel brat a nasledne za 3mesiace aj otec tragedia ale vysporiadali sa stim.asi 5tom mesiaci teh. sa ma priatelka opytala ci by mu mohla dat meno a priezvisko po bratovi ja som stim suhlasil ved som ju miloval a bol som snou stastny tak nebolo ocom. na syna som sa moc tesil prvorodene dieta takze som vlastnorucne vyrobil prebalovaci pult z dreva nadhera bola pochvala a nakupil celu vybavu pre maleho a priatelku detektor dychu odsvacka na mlieko vsetko proste som sa postaral o vsetko priatelka mala co chcela vzdy nieco som jej kupil potesil ju ruzami sladkostou proste som bol pozorni.mala rada masaze ktore som jej robil na nohach vsade kde chcela potom mala problem ze ju bolela chrbtica tak som ju vzal na masaz pre tehotne a troska jej to pomohlo vravim pre nu som robil aj nemozne. po nastahovani k jej matke to ale zacalo od jej matky same buzeracie urazky ponizovanie priatelka mi sice vravela stale prekusnito ale bolo toho moc a potom to malo vpliv na nas vztah a stalo sa co sa stat nemalo jej mama ma tak vytocila a potom aj partnerka ze som ju nevedomky udrel 2x za co som sa potom hambil a uplne ma to mrzelo porozpraval som sa s priatelkou odpustila mi aj ked ma to dodnes trapi ale bolo toho strasne namna snazil som sa pomahal som okolo domu a stale bolo zle nikdy nic pekne len buzeracia uz aj ich rodina ju napominali aby mi dala uz pokoj ale nic. do porodnice som ju viezol na druhy den dostala vyvolavacku volala mi aby som prisiel tak som letel do nemocnice bol som aj pri porode bol som jej tam oporou podporoval ju a bol to zazitok vidiet ako mi porodila syna. po porode som jej vybavil nadstandardnu izbu kde boli navstevy do 22:00hod aby som mohol byt snimi den porodu bol 21.12.2016 cize vianocny darcek lenze tam boli aj na vianoce a dost ma to mrzelo a bolo mi to luto tak som 24.12 isiel kupir maly stromcek a sviecky nan a aj nejake darceky a priniesol som im stedrovecernu veceru spravil som im vianoce lebo ich oboch milujem. vsetko bolo v poriadku v nedelu som si uz isiel pre nich a sli sme domov tesili sme sa so syna srpavil som aj ohnostroj na privitanie proste mali vsetko co potrebovali s mojej strany ale problemi s jej mamou pokracovali zacala sa strat o to jak s malym robime a jedno s druhym proste otravne to bolo a zas sa nam to zacalo kazit.pomahal som jej s malim ja som ho prebaloval ona kojila ja odgrgnut som ho dal ked plakal stale som bol prinom pomahal som jej stale som bol iba pre nich. po novom roku jej mama si zacala dovolovat viac a neovladol som sa a skaredo som sa snou pohadal aj ked ma to mrzelo ale stalo sa kedze moja priatelka nestala primne a odstahoval som sa ale s priatelkou som bol v kontakte my sme sa nerozisli jej mama povedala ze mozem chodit navstevovat maleho iba ak bude doma ale priatelka ma pustala aj doobeda ked nebola doma a bolo nam strasne dobre nasli sme si cestu k sebe a slubili sme si lasku na veky a ze pojdeme docasne do prenajmu kym sa nevyriesi nase byvanie suhlasila tesili sme sa potom jednu nedelu dosla ja moja mama na navstevu knim a rozpravala sa s jej mamou a ze sa nema do nas starat a ma nas nehat tak pytala sa priatelky ci chce ist somnou byvat poveda ano chcem ked sme odisli s mamou domov tak jej mama jej natrepala do hlavi kade co a tak ju ovplivnila ze sa somnou rozisla partnerka a nechce byt uz somnou a ze byvat nejde somnou ja som sa snazil jej pomahat a byt tu pre nich a vravel som jej pozeraj aj na maleho aby mal oboch rodicov pokope ja som v zivote na inu zenu ani pepozrel ona to vedela ale dost ma mrzi ze sa nehala takto zmanipulovat mamou teraz ked som sa jej pytal ci ma lubi vravela ano ale nevie co bude nech si nedavam nadeje.ja som chcel vzdy rodinu a jej mama mi ju vzala svojho sina a uz ex priatelku milujem stale a verim ze sa to napravy ale neviem co mam robit trapi ma to keby ze nemame spolu syna tak to asi tak neboli a preslo by to ale chcem svoju rodinu a chcem spomenut ze ked som byval u otca tam sme najskor byvali ale moj otec nas vyhodil a vyndal priatelke ze je k.... a ze to dieta neni moje ze si mam dat spravit testy ale mne bolo jedno co vravel otec ja som svojej priatelke veril a odisiel som otec sa somnou do dnesneho dna nebavy a nechce ma vidiet lebo som si vybral priatelku pocuval som hlas srdca.proste synovi a jej som dal aj posledne a teraz neviem co robit.. dakujem za radi

loginexistuje
28. jan 2017

@marrcell si v rodnom liste uvedeny ako otec dietata?

tianka
28. jan 2017

Tak jedine bud to budes riesit s nou ze sa dohodnete kedy ho budes moct vidiet , ak nedovoli budes musiet sa hlasit o svoje prava a teda riesit navstevu sudom
To ze si udrel je ubohe ale to teda vies snad aj sam 😔

sante11
28. jan 2017

Nejedna svokra manzelstvo rozbila, ci umyselne, ci prilisnou snahou pomahat, skoda, ze si vyberame len partnera a jeho rodinu proste dostaneme, bez moznosti povedat nie. Jej mamu uz neries, pravidelne navstevuj syna, venuj sa mu, bud vzornym a starostlivym otcom a v pripade potreby napomocnym priatelom, nejedna mamicka, ked uz zlyhali vsetky metody, zmakla prave kvoli dietatu. Ta priroda ma na zeny najvacsiu fintu a tou je materinsky cit, takze Tvoj zolik je Tvoj syn, je to sposob aj cesta. Tato cesta nie je najrychlejsia, ale najistejsia, samostatne byvanie je naozaj nevyhnutne, najma pri takom rodicovskom naboji ☹. Ak sa nechces hned viazat hypotekou, kvoli neistym vztahom s priatelkou, prenajom je rychle riesenie a ak od syna postupis o level vyssie a zacnete si kradnut pre seba sladke chvile, niekde sa musite stretavat. To, ze je priatelka manipulovatelna, ma pre chlapa aj pozitivum, a to ze si ju moze obratit na svoj obraz(sen vsetkych patriarchov), mamy im ten sen obcas kazia 🙂. Do buducna jednoznacne minimalizovat styk s mamou na formalne rodinne navstevy(tazka vyzva). Ak preklopis priatelku do fazy zmeny bydliska smerom k Tebe, dohodnut si samostatne stretavku s jej mamou a velmi slusne diplomaticky(bez uderov - fuuuuj hanba), oznamovacim sposobom jej dat najavo, ze preberas zodpovednost za svoju rodinu, zenu, dieta, ze ich milujes a nezelas si aby Vam rodinu rozbijala a brala dietatu otca, a budes velmi rad ak Vas pride ako stara mama navstivit a si otvoreny obnovit vzajomne priatelstvo, alebo ine blalbla. Kamoska riesila nieco podobne a nad teraz uz manzelovou mamou sa pokusala zvitazit 15 rokov(vytrvalost sama), su stastni a byvaju sami!!!

marrcell
autor
28. jan 2017

Dakujem dievcata skusim to nehat tak budem sa starat o maleho a sama mi povedala vcera ze ma este lubi uvidime mna to hrozne mrzí ako som sa zachoval ale proste aby mi jej mama vzala rodinu ked sme sa uz raz udobrili a bolo vsetko v poriadku tak to ma dojalo polozilo ma to proste ona mi vsetko odpustila a bolo vsetko dobre a zrazu toto nespoznal som ju proste boli to a dost ale skusim sa pozbierat a chvilku ju ignorovat a uvidime nejam to na cas...

marrcell
autor
28. jan 2017

@loginexistuje ano som ved je moj som si 100% isty nemam dovod jej neverit

loginexistuje
28. jan 2017

@marrcell ved ty musis vediet ak bol maly narodeny na termintak to fakt musela otehotniet par dni po zoznameni

marrcell
autor
28. jan 2017

@loginexistuje ano vsetko ved teraz ked kazdy nan pozrie cely ja oto pokoj mna len trápi maly ze nebude mat kompletnu rodinu a ja som sa snazil

veronikavojvodova
28. jan 2017

@marrcell vsetko to fungovalo? No prvy mesiac to zvycajne funguje vzdy

kataina
28. jan 2017

@lucinka511
tiež by som rada vedela čo v Tvojom ponímani znamená "... ako cez Košice..." ešte som to nepočula

marrcell
autor
28. jan 2017

@veronikavojvodova Ano fungovalo zakial sme nesli byvat k jej mame..

katkakovac
28. jan 2017

Pises pribeh mojho ocina spred 35 rokov. Boli manzelia, ona tehotna, jej mama robila naprieky a zloby. Ocino sa odstahoval, nasiel byvanie a poziadal ju, aby s nim odisla. Zial happy end sa nekonal. Zostala u rodicov, rozviedli sa. Casom robila naprieky, dcere rozpravala blidy a ona sa ocina bala. Tak pre jej dobro nechal dceru tak, nech nie je zbytocne stresovana. Roky ju nevidel, my so sestrou ju nepozname. Ocino sa znova ozenil a mal dalsie dve dcery, o ktore sa prikladne stara. Ja sama som mala problem zo svokrou, ale muz mal dost rozumu a pochopil. Bud svojmu synovi dobrym otcom, snaz sa s nim stretavat a uvidis, ako bude. Drzim palce

marrcell
autor
28. jan 2017

@katkakovac dakujem za podporu...

lija22
28. jan 2017

@marrcell mne sa zopar veci nepaci, ze si ju udrel ( neviem ci druzku ci staru bosorku🙂 ) a ze tu vypisujes to co si pre nu robil kvety, masaze, zaviest do porodnice, odgrgnutie atd no kamosko o toto sa ty neopieraj, to robia vsetci normalni muzi. takze netrapos s tym, ze si jej masiroval hrb aby si vyzeral chrumkavo.

ty bud chlap vybav podnajom, zaplat ho dopredu aspon na pol roka. fotra prinut nech sa ospravedlni tbojej frajerke ( inac wtf co ho viedlo k takemu stavnatemu pomenivaniu) a ty sa bosorke ospravedln a uz nikdy sa s nou nestretni a ani nenut stretavaniu tvojho fota s tv frajou

zite samostatne a teste sa zo synceka. vela parov sa rozislo a dali to dokopy. verim ze to zvladnete ale hlavne bez vybuchov. ty somar, nech je bosorka akokolvek zla ty nemozes starej zene nadavat. to sa fakt nepatri ( aj keby si bol v prave)
koniec spravy 🍺

libawet
28. jan 2017

@marrcell baby Ti už všetko napísali, čo som chcela aj ja, a aj Ťa dobre skritizovali a naložili na chrbát, riadne. Ustál si to a vedel argumentovať, nevzdal si sa. Verím, že tak isto to urobíš aj vo svojom živote . Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku, držte sa, veľa šťastia. Za lásku, rodinu a domov sa oplatí bojovať. Väčšinou je život pes, no prídu chvíle, ktoré stoja za to -nevzdať to, napríklad, keď Ti syn po prvý raz povie " tato " .

katarinamarkova
28. jan 2017

@marrcell sorry, ale ty strašne moc chceš rodinkovať s priateľkou a tvojim dieťaťom, taaaaak moc neznášaš jej mamu a robíš pritom VEĽKÉ NIČ pre to, aby ste boli rodinou vy traja.
- to z akého divného dôvodu chceš s riešením vlastného bývania čakať pokiaľ malý pôjde do škôlky?????
- s tvojim platom môžeš hypo riešiť aj v pondelok - o pár týždňov sa môžte sťahovať do svojho!
- nájom môžeš riešiť aj dnes - koncom týždňa sa môžte sťahovať do svojho.
- chlap ktorý 2x akože nechtiac udrie - môže aj zlatý, diamantový a v iných smeroch dokonalý....je pre mňa vždy chudáčik s ktorým nechcem mať nič spoločné!

kika050
28. jan 2017

Takže si zapamataj jedno mame si sa nepáčil,nepacis sa s tým uz nic nespravis aj keby si doniesol modre z neba! Neviem prečo tvoj otec tiez nadaval na priatelku k... asi nieco vedel co tu nie neviem. Teraz je to na tebe najdi si podnájom netlac na nu,ale staraj sa o maleho hlavne! A ak bude chcieť vrati sa k tebe ,ale je možnosť ze takto je jej lepsie. Nechapem 2 xrat si jej dal facku a to ste velmi malo spolu. Vies mama je mama napisem to.surovo ty si pre nu cudzí človek nie vlastná krv. Takze sa treba snažiť hold u jej mami uz nemusis staci sa jej raz za cas aspon pozdraviť snaz sa u priatelky na nej zalezi ak chce byť s tebou tak bude..

marrcell
autor
28. jan 2017

Dakujem baby znasam aj kritiku viem ze som urobil chybu ktoru lutujem a nemusel som sa priznat ale aky vyznam ma polopravda žiaden tak som vam to opísal cele ako to v skutočnosti bolo bez klamstiev a vymislania si niecoho.

cacianka
11. dec 2018

@marrcell ako ste dopadli ? Daj vediet

marrcell
autor
12. máj 2019

Zobrali sme sa, teraz rieaime vlastne byvanie dom,
Mam dobru pracu venujem sa rodine uzivame si život..

cacianka
13. máj 2019

@marrcell ked sa chce dá sa zvládnuť a asi sa ti oplatilo bojovať o svoju rodinku. takže nech sa vám darí👍

marrcell
autor
13. máj 2019

Dakukem 😊