Problémy s partnerom a túžba po dieťati

maminnnnka
24. jún 2012

mame s muzom dcerku, 2r. nas vztah je velmi komplikovany, muz robi veci ktore ma nutia uvazovad nad tym ci ma manzelstvo perspektivu. napriek tomu uvazujem nad tym ze by sme mali druhe dieta. manzela lubim a robim vsetko pre to aby sme spolu zostali ale zial nie vsetko zalezi na mne. mam pocit ze ak by som zostala sama, financne a z praktickeho hladiska mi bude s dcerkou lahsie ale s dvomi detmi s psychickeho lahsie, lebo som vzdy tuzila po rodine a tak mi aspon daka zostane. na mojich ani jeho rodicov sa v pripade rozvodu nebudem moct spolahnut, to uz viem. kazdy nazor pomoze

xlucia
24. jún 2012

@maminnnnka a co take robi tvoj muz??

lili_mia
24. jún 2012

@maminnnnka lepšie by sa nám písalo, radilo, ak by si popísala, čo také robí mužík, aspoň to, čo môžeš .. ja napíšem zo skúseností ostatných žien .. pokiaľ ti muž prekáža, vadí .. tak odíď, stále môžeš stretnúť ďalšieho, ktorý sa rád postará o vás obe a ešte budete mať aj spoločné dieťaťko
neruzmiem, že ty s dcérkou bude prakticky lepšie, ale ty s dvomi deťmi lepšie po psychickej stránke .. len preto, že konečne budeš mať dve deti?

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
xlucia
24. jún 2012

@maminnnnka odpovedala som ti IP

nikki28
24. jún 2012

@maminnnnka najprv treba vyriesit vztah a potom druhe dieta, podla mna to nie je dobry napad... druhe dieta by som planovala s perspektivnym partnerom a nie pred moznym rozvodom....

luciferkax
24. jún 2012

Treba počúvať najprv rozum a až potom hormony. ja viem, že túžba po dieťatku, bábatku, môže byť silná, ale naozaj vôbec nie je rozumné mať dieťa s chlapom, s ktorým nie si šťastná... a už vôbec nie bez pomoci rodiny....

annabel4
24. jún 2012

@maminnnnka ja by som tiez rada druhe ale mam pocit ze ten nas vztah nevydrzi na trvalo takze druhe zbytocne privadzat na svet, urcite by to bolo v pripade rozvodu tazsie s dvomi tak by som radila zostat pri jednom a mozno raz pride niekto s ktorym bude vztah ok a bude aj druhe baby. Ja zostavam pri jednom a bohvie, mozno raz pride aj druhe ale to uz radsej s niekym inym.

laila22
24. jún 2012

@maminnnka je velmi tazke starat sa o jedno dieta bez podpory rodiny, nieto o dve... ked budes chodit do práce, jedno ochorie, druhe bude treba odviezt do skoly, prípadne do skolky... Ked budes pracovat pre jedno ist do skolky, po druhe do skoly, prípadne budes musiet ostat dlhsie v práci. Kto Ti s nimi pomoze.. Doba je narocna a zla a osamelým matkam nepraje...🙂 To mi ver.

digysa
25. jún 2012

@maminnnnka Zalozila si dve temy (jedna je otazka) a pridala si dva prispevky.... ehm.

Co dalej?

anda2
25. jún 2012

Je to tažké radiť, ja tiež mám 1 dieťa a vychovávam ho bez podpory svokrovcov, ale s mužom si rozumieme. Ja by som tiež chcela druhé, vyriešilo by sa to časovo, a tým, že otec by sa dostal na dôchodok a pomohol by mi s deťmi hlavne cez prázdniny a choroby, takto malého 5r. nemám kde dať a kvôli nemu si nejden najsť prácu do tej 2-3 aby som ho stíhala. Svokrovci tí mi nepomôžu, radšej podnikajú na dôchodku a sú starý sa starať o vnúča. A muž už nad druhým neuvažuje, to s neho vycítím, on si chce uživať. Tak byť tebou zhodnotím najskôr partnera, všetko za a proti. Ved chlapov je veľa a naozaj možno najdeš takého čo ti viac sadne a príde aj bábo a dobrá svokra.Takto sa budeš trápiť síce s 2 deťmi ale bez pomoci, a ver je to tažké aj pre mna. Maminu nemám, starám sa aj o otca a jej pomoc a rady chýbajú a svokrovcov som len nevesta, ktorej pomôcť nemusia, ale oni pomoc vyžadujú. A podľa mna len od neviesť to vyžadovať nemôžu, a niesom im nič dlžná, a oni to vedia. Tak sa trápim tiež s malým sama a je to tažké, a tí čo mi sním pomôžu som zas veľa dlžná.

nela82
25. jún 2012

@maminnnnka Dieta by sa malo narodit do harmonickej rodiny-do fungujuceho vztahu...
Preto nechapem,ked vies a uvedomujes si ze ten vas vztah nie je "idealny"aj napriek tomu planujes druhe dieta.. 😒
Dieta vztah nezachrani...Musis si uvedomit-ak ta manzel opusti-zvladnes vychovu dvoch deti sama???

tinki
25. jún 2012

@maminnnnka Dieťatko nie je len radosť...máš 2 ročné dieťa, s ktorým si doma..A čo keď pôjde do škôlky.. Zo škôlky deti nosia choroby a môže ti často nakaziť aj to menšie..Predstav si situácie, jedno choré, po troch dňoch druhé choré, s každým po doktoroch behať celé dni, s kočiarom, na nákupy budeš tiež chodiť s dvoma deťmi? Ako chceš vyžiť? Do práce keď budeš chodiť a každý mesiac budeš doma na OČR s deťmi, tak ťa naisto prepustia...
Dieťa vzťah nezachráni. A tiež si nemôžeš byť istá, že ti manžel bude pravidelne posielať výživné..
Mať dieťa v rozpadávajúcom vzťahu je blbosť.