Problémy s priateľovou rodinou

12. nov 2021

Ahojte s priateľom sme spolu 4 roky ja mám 24 on 37 všetko funguje ako má bývame spolu už dva roky vo svojom sme šťastní... ibaže jeho mama ma nema veľmi v láske zo začiatku to bolo fajn asi rok dva ale potom si na mňa začala dovoľovať a zhadzovať vinu za priateľov rozvod na mňa pritom sme sa spoznali pol roka po tom ako sa rozviedol...aj keď k nám náhodou príde tak cítim že by bola radšej keby som tam nebola ja ale jeho ex(priateľ ju už vôbec nerieši obaja majú už svoj život a nič ich nespája) ... snažím sa ju neriešiť a nevšímať si to a nejako pretrpieť tých pár hodín ktoré s ňou musím stráviť ale ona mi vie tak "hrať" na city že vie povedať presne to čím ma urazí aj keď to nehovorí priamo dokonca jej vadí že nechceme mať deti čo je podľa mňa naša vec a nie jej...už ma to naozaj začína vytáčať a chcela by som s ňou fungovať aspoň trochu normálne a necítiť sa ako tá horšia ako jeho bývalá. Máte niektorá podobnú skúsenosť??

danieli
12. nov 2021

S partnerom ste ohľaduplní k mamine, nuž nastavila by som asi podľa seba, koľko znesiem bez psychickej ujmy toľko by som jej aj kávu urobila, ale ak budem mať dosť, šla by som po svojom, jednoducho neodkladná aktivita mimo domu... časom sa veci menia, uvidíš ako bude a hlavne držím palce

autor
12. nov 2021

@danieli áno ja ju nechcem nejako odvíjať pretože má tri deti z toho dve žijú ďalej ako 100 km muža nemá takže priateľ je jediný člen rodiny ktorý je blízko ja ju chápem že s ním chce byť ale ak to bude takto pokračovať budem to musieť riešiť už

iveta7677
12. nov 2021

Ved ju k vam nevolajte a hotovo. A ked aj pride a nieco nevhodne povie, tak jej to povedzte. Treba sa ozvat. Treba ju zabrzdit.

0silvia0
12. nov 2021

ja by som to nechala na partnerovi. Nech sa mamičke venuje on a počúva jej narážky sám. Zo slušnosti by som posedela 5-10 minút, potom by som odišla. Raz by som musela ísť na nejaké stretnutie, raz by ma bolela hlava, raz na nákup. Ale evidentne si mladá, málo životných skúseností a je ti nepríjemné sa neúctivo správať k staršej osobe. Nemusíš toto znášať, fakt nemusíš...

janetinka27
12. nov 2021

nam sa tiez svokrovci aj svagrina vyjadrovali ku vsetkemu. ci islo o vazne veci, ci o banality ako napriklad zaclony ci zaluzie. drzali sme usta, ja som si nedovolila nic povedat, moj muz uz vobec.
raz svokrovci kupili po nasej svadbe do muzovej izby novy rozkladaci gauc. my byvame daleko od nich. ked mi svokra o tom gauci povedala, tak som mala take "male vycitky svedomia", ze investovali do noveho gauca kvoli nasmu obcasnemu prespatiu, ked prideme na navstevu. a tak som jej povedala, ze si nemuseli kvoli nam robit take vydavky.
svokra pridala volume o 5 dielikov a povedala: my sme ho kupili, lebo sme CHCELI.
a tak som si povedala, ze ked im bude zasa nieco vadit, preco sme si to tak zariadili, tak viem, co odpoviem.... lebo sme CHCELI 😀

makova333
12. nov 2021

Problem podla mna nie je jeho mama (hovoris, ze nerobi ziadne vystupy a excesy), ale to, ze to co ti hovori, ty nemas spracovane a tym padom sa ta to velmi dotyka. Zamysli sa nad tym, co su tie veci, ktorymi ta "vytaca" a preco sa ta to tak dotyka. Priklad: "nechceme deti" moze byt tym, ze ty ich nechces, ale partner s tym nie je este uplne ok alebo ty by si mozno niekdedy aj chcela, ale partner povedal, ze nie, moze to byt tym, ze si mala zly vztah s rodicmi s ktorym ty nie si vysporiadana atd. Nepis sem, len si to sama pre seba rozober, co ta najviac stve, ze ti hovori a preco ta to stve. Chce to vela uprimnosti k sebe...

maciatkolulu
12. nov 2021

@kate211 ono v 20 rokoch je to na 99%rodina. Ale proste ta možnosť tu je...

maciatkolulu
12. nov 2021

@janetinka27 počkaj, správne rozumiem, že si svokrovci dovolili kúpiť do vlastného bytu do izby, predpokladám detskej, svojho syna gauč, aby ste tam chrapat🤣🤣🤣, keď sa dovalite a tebe je to akože divne? Ci sa ti to zdá ako vstup do vášho súkromia v byte svokrovcov, či som zle pochopila

autor
12. nov 2021

@makova333 s rodičmi mám skvelý vzťah a s partnerom je všetko v poriadku všetko máme prediskutovane 😄 iba mi vadia jej narážky na veci do ktorých by sa ona nemala vôbec starať a to že mi dala pár krát najavo že jeho ex bola pre ňu lepšia bolo mi povedané že to robí takmer každá svokra tak neviem 😄

0silvia0
12. nov 2021

@maciatkolulu áno, zle si pochopila, @janetinka27 riešila len super reakciu "lebo sme chceli", nie gauč.

makova333
12. nov 2021

No ja neviem ci to robi kazda svokra, moja to nerobi. A nerobila to ani ziadna mama mojich frajerov (nebolo ich vela, vztahy som mala dlhodobe). A ako reagujes, ked taketo narazky povie?

janetinka27
12. nov 2021

@maciatkolulu hej, zle si pochopila 😀

autor
12. nov 2021

@makova333 TAKMER každá je tam napísané 🙂 niekedy jej na to niečo poviem niekedy som ticho podľa nálady

makova333
12. nov 2021

a co je teda povies?

hacula1816
12. nov 2021

tak je podla mna fajn sa raz za cas ozvat, aby vedela, ze nebudes len ticho a mas aj svoj pohlad na svet. to je fajn. nuz co ti poviem, niektore svokri su proste take a tazko je sa im nejak zapacit. proste ak nechcu tak nechcu

autor
12. nov 2021

@makova333 napríklad keď sa pýtala prečo nechceme deti tak sme jej obaja povedali že preto lebo nechceme lebo nám to vyhovuje tak zostala urazená že čo je to za módu...alebo že prečo máme biely gauč že sa bude špiniť tak som povedala že keď bude špinavý dám ho vytepovať atď

autor
12. nov 2021

@hacula1816 áno asi sa musím zmieriť s tým že nebudem dosť dobrá ale zas viem že sú ženy ktoré to majú ešte horšie 😄

elviku11
12. nov 2021

mozno jej vadi, ze ste tak definitivne odmietli deti. Mozno sa na to babickovske obdobie tesila.... mozno muz s ex riesil, ze raz budu mat deti, mala nadej na vnucata a zrazu nema. Mozno jej syn kedysi vravel, ze by chcel deti, ake by to bolo a tak a jej je teraz luto, ze sa mu to nesplni. ... Ktovie.
Nehovorim, ze mate jej tuzbu splnit, to nie. Len ju proste pochopit a dat jej vediet, ze jej rozumiete a vysvetlit co a ako vas k tomu viedlo

0silvia0
12. nov 2021

ja radím nevysvetľovať: prečo nechcete deti? Prepáčte, to je naša súkromná vec. Prečo máte biely gauč? Nehnevajte sa, mne sa nechce rozprávať o nábytku a jeho farbách. Ten váš gauč stále máte? A prehodiť "platňu": čo plánujete cez víkend? čo nové v práci? jednoducho sa to musíš naučiť, že nemusíš byť za každých okolností slušnučké dievčatko...

ledgerka
12. nov 2021

Podla mna jej vadi ze nechcete deti, tak sa vas takto snazi nenapadne rozostvat. Mozno dufa ze si syn najde inu ktora ho dotlaci mat deti

autor
12. nov 2021

@elviku11 ona vnúčatá už má a nezdá sa mi že by sa za nimi nejako extra bláznila keď prídu tak je rada ale inak si ono žijú svoj svet...my sme to asi iba schytali pretože byvame blízko k nej

autor
12. nov 2021

@ledgerka on deti nechcel nikdy má 37 rokov keby ich chcel už ich má 😄

makova333
12. nov 2021

A preco mas potrebu vysvetlovat svoje rozhodnutia? Ty/Vy nemusite zdovodnovat preco ste sa nejako rozhodli. Tam je problem. Takze este raz, svokra nie je problem, problem je tvoje nastavenie. Ludia casto davaju nevhodne otazky, ale tie by nas nemali frustrovat. Ak to tak je, zvycajne to znaci, ze sme si neosvolili asertivne spravanie a schopnost na hlupe otazky neodpovedat. Naopak, chceme byt slusni a tak vysvetlujeme. Naco? Tomu cloveku s hlupou otazkou je to uplne jedno. On uz nazor na "problem" ma.

h2
12. nov 2021

Keď tak čítam o tom gauči, to je taká blbosť. Fakt by ma vôbec nerozhodila otázka, prečo mám biely gauč. Normálne odpoviem, že preto, že sa mi páči. Berieš to príliš vážne. Možno preto, že sa to pýta priateľova mama. Možno, keby sa Ťa to isté opýtal niekto iný, napríklad Tvoja kamoška, nebrala by si to tak.

autor
12. nov 2021

@h2 to bol len príklad čo mi prvé napadlo samozrejme je toho viac a keď sa to opakuje dva roky tak to asi začne človeku liezť na nervy

maciatkolulu
12. nov 2021

@janetinka27 tak ok🤣🤣🤣, ja ze teda no... 🤣🤣🤣Sorry

zmrzlinka2021
12. nov 2021

Autorka,
a preco si s nimi, ked tam pride tvoja buduca svokra?
Normalne chod na tu hodku na prechadzku, nieco si vybavit, ci len citat do druhej miestnosti - je ti to cudzia osoba, nemas povinnost byt v jej pritomnosti.

paulina_1
13. nov 2021

@kate211 Kristepane.. kde by si tak v 22 vzala na vlastny???? toto podcenovanie kvôli veku je des.. my sme s manželom kupovali dom keď som mala 21.. keď sa človek snaží a chce, vie sa obracať tak aby mal hneď vlastné bývanie aj keď na hypo.. zato že vám to trvalo dlhšie nemusí každému... 🤦🤦🤦

paulina_1
13. nov 2021

A k tej svokre, ja by som normálne povedala že biely gauč ste si vybrali aj preto, že nechcete deti tým pádom Vám ho nebude mať kto zašpiniť 🤣 úplne ignoruj veď je to váš život, keď príde v rámci slušnosti odpovedať možno ju to časom prejde .. Ked uvidí že ti to je úprimne jedno