Problémy v manželstve

matej2012
16. feb 2015

Chodili sme s manželom dlhé roky, velká láska potom sme sa rozhodli zobrať, po roku som otehotnela a porodila krásneho synčeka. Až vtedy som pochopila že môj manžel nie je vôbec taký ideálny ako som ho mala vysnívaného, zdalo sa mi že všetko je na mne, či malý či domácnosť... Dnes má malý vyše dvoch rokov, no poslednú dobu sa stále hádame, začalo sa to tým že keď som videla akú dobu venuje telefonu, chodí tam síce aj na net, lebo ja používam PC, chcela som nakuknúť čo tam robí, odmietol mi telefon dať, po "boji" som ho získala no počas" bitky "doň stále niečo ťukal tak neviem či sa mu to podarilo vymazať ale nič som nezistila. Pohádali sme sa a chcela som to vysvetliť, jeho vysvetlenie bolo že to robil náročky aby som žiarlila , no odvtedy sa to ešte asi dva krát stalo a on tvrdí že mi nemá čo vysvetlovať, že sa mu páči keď žiarlim, netvrdím že ma podvádza ale som si istá že niečo predomnou skováva, že tu niečo je a ide ma rozhodiť, už ďalej nevládzem chcem vedieť pravdu, som z toho psychicky unavená stále na to myslieť, máte niekto podobnú skúsenosť, ja neviem dnes som už rozmýšlala že si zaplatím neakú sledovačku na ňho inak sa pravdu asi nedozviem. Telefon ma zablokovaný aby som ho nemohla kontrolovať vraj sa mu stalo že v práci sa mu v ňom niekto hrabal tak kvôli tomu a keď mu náhodne poviem že ukáž s kým si píšeš tak najskôr na mňa vybehne že má toho sledovania dosť a až potom mi ho úkáže

elizita
16. feb 2015

@matej2012 preco si s nim normalne nesadnes a neporozpravas.. ste spolu dlho, poznate sa, tak snad vies vystihnut dobru chvilku... a kvoli tomu, ze ti nechce ukazat co robi na telefone, nie je idealny?

matej2012
autor
16. feb 2015

@elizita kvôli tomu že nechce ukázať telefon si myslím že tam niečo skrýva ,ja by som s tým napr. nikdy nemala problém lebo mi tam nemá čo nájsť... to že nie je ideálny som myslela tým že sa málo venuje napr. malému a vela iných maličkostí, je toho viac možno hrabanie sa v jeho telefone je len neaký spôsob pochopiť prečo je taký zmenený, prv by mi zniesol aj modré z neba, teraz sa mi zdá že som mu lahostajná, možno mi to na tej materskej len vyhráva ale takto som fakt nechcela dopadnúť...

magic08
16. feb 2015

@matej2012 pre pokoj v rodine, pre pokoj tvojej psychike odporucam hodit to za hlavu. Na co je dobre taketo tyranie? Neprospieva to tebe, manzelovi, ani vasmu vztahu. Skor by som riesila a snazila sa vydiskutovat si s muzom to, ze ri nepomaha. Cim viac ho budes zapajat do domacixh prac, tym menej casu mu ostane na mobil. 🙂 inak, preco si mu prestala verit? Vyviedol v minulosti,nieco, ze ho upodozrievas?

madana
16. feb 2015

@matej2012 podla mna asi naozaj nieco pred Tebou skryva,inak by nemal dovod blokovat telefon doma,alebo Ti ho neukazat.To ze sa mu v praci niekto v nom hrabal,mi pride len ako vyhovorka.Ja tam citim tretiu osobu,neviem...domov chodi nacas??myslim z prace?.

matej2012
autor
16. feb 2015

@magic08 ja som to skúšala hodiť za hlavu, ale fakt sa mi to stále vracia, no odkedy sme spolu nevyviedol nič len za mlada bol z neho sukničkár, je to fešák a vidím že ženy o neho majú záujem , hovorili sme si všetko a fakt sa neviem preniesť cez ten telefon, ja viem že je to možno hlúposť ale ako keby som cítila že sa niečo deje, napr. nedávno sme boli na plese, po dlhej dobe som sa tešila že sa na dedinskom candrbále spolu zabavíme, za mladi sme tancovavali do rána, krásne som sa nahodila a tešila sa aj kvôli tomu že poslednú dobu to medzi nami škrýpe , na začiatku sme sa pekne bavili, i keď mi vadilo že popíja neako privela, zrazu ho dlhšiu dobu nebolo a kuknem z balkona a on velice tancuje s našou susedou(má min. 15 rokov viac ako ja), vydatou ale teda na dedine má povesť k.... tak ma to urazilo že ja mladá baba tam sedím a on sa zabáva so susedou, povedal že ona ho vyvolávala stále tancovať ale že keď mu šepkala do ucha že "strašne sa mi páčiš" hneď od nej odišiel, keď však prišiel za mnou nezvládla som to a odišla som nasraná domov, ako by ste sa asi cítili vy? a ešte mi tam s úsmevom trvdil že je rád že žiarlim🙂

magic08
16. feb 2015

@matej2012 tak toto by vytocilo asi kazdu. Ale co predchadzalo tejto zmene vo vztahu? Co s udialo predtym, ako sa manzel zacal spravat takto? Mozno sa citi odstrkovany, zanedbavany. Vo vztahu je male dieta, ktore zvacsa potrebuje vela pozornosti. Diskutovali ste o tom, co ta trapi?

matej2012
autor
16. feb 2015

@madana šak to že neviem či by tu neveru aj stíhal, ale sem tam chodí po práci s kolegom na pivo viem že chodí ale zas kto mi zaručí či zakaždým s ním , alebo majú míting o hod. skôr to nemám ako zistiť či je to pravda, nakolko robí majstra aj keď sa niečo pokazí príde neskôr

nuvaring
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magic08
16. feb 2015

@matej2012 moj pocit, z toho co pises, je, zemilenku nema. No pravdepodobne by si v mobile nasla nejake pikantnosti z diskusii z netu. Podla mna, si tvoj muzicek hladka ego niekde na nete a robi to cez mobil. Preto ten zaheslovany mobil a to divadlo, ked si si pytala mobil k nahliadnutiu. Pokial ho mas po praci doma, nezvykne byt casto mimo domu, nemyslim, ze v tom bude milenka. No urcite to chce diskusiu. Len on ti moze povedat, co sa stalo, ze sa zmenil

magic08
16. feb 2015

@nuvaring mas pocit, ze ked sa zrusi manzelstvo, strati sa aj nevera vo vztahoch? Manzelstvo je v tom nevinne😝

matej2012
autor
16. feb 2015

@magic08 veď ono to tak je že dovtedy sme boli jeden pre druhého odkedy je malý sa priznám že samozrejme dieťa na prvom mieste, mozno aj ja robím neaké chyby že stále niečo riešim, asi mu to aj lezie na nervy, rozprávame sa stále o nás ale neaký vysvetlenie prečo to je tak sme nenašli,ja už rozmýšlam aj nad manželskou poradňou či by nám nepomohla...

matej2012
autor
16. feb 2015

@nuvaring tak ja neviem myslím že problémy majú aj nemanželské páry ,

magic08
16. feb 2015

@matej2012 opytaj sa ho priamo, ci ma pocit, ze ho zanedbavas? A ci si vypisuje s cicuskami na nete? Poznas ho niekolk rokov, urcite ti vela napovie jeho reakcia.

nuvaring
16. feb 2015

@magic08 nemáš pravdu! žiť s niekým a pozerať sa a "trpieť" ho nonstop celý život je totálne neprirodzené a vynútené, úplne choré!!!! Je predsa úplne prirodzené vidieť sa,stretnúť sa,sexovat s partnerom vtedy keď na to obaja majú chuť a každý nech si žije svoj život ako chce a nie so sluckou na krku,jasné že všetkým chlapom potom z toho drbe a vy ste pre nich len handry,bodaj by nie.

matej2012
autor
16. feb 2015

@magic08 diky moc, podla mňa to bude tiež niečo také, aj keď rozmýšlam o tej susede až teraz to chápem, vela krát povedal že on to robí preto aby som si ho všímala,že ma miluje, možno sa fakt cíti neaký nedocenený , no som z toho už tatar, ale pomaly mi to dáva zmysel, som sama zvedavá ako to dopadne

magic08
16. feb 2015

@nuvaring ale to co popisujes, nie je zivot vo vztahu. Vinis manzelstvo z nevery, ale nevera predsa nie je len v manzelstvach. Je vo vztahoch ako takych. A nevera je v prvom rade o charaktere. Neverou sa este nikdy nic nevyriesilo. Ak je niekto nespokojny, nech diskutuje, ak nepomaha diskusia, nech vztah ukonci a zacne novy, nezavazny, vztah. A nie chodit kade tade na prietrtky.

magic08
16. feb 2015

@matej2012 dava ti najavo, dost detinskym sposobom, ze chce aby si si ho viac vsimala. Chlapi 😝 drzim palce🙂

nuvaring
16. feb 2015

@matej2012 áno aj nemanželské=všetci tí,kt. Sú nasackovani v jednej domácnosti nonstop v "dobrom aj v zlom" načo???? Píšem,že muž a žena sa maju vídať, užívať si život,sexovat len vtedy, keď chcú a nie sa tyrat vzajomnou prítomnosťou aj vtkedy keď je to vrcholne na obtiaž. Jasne že každý hľadá potom vzruso a adrenalín inde,veď domácu tetu vidia nonstop, logika a ešte v akých "fajnovych" situáciách a dievčence sú celé prekvapene,keď muži maju "tajomstvo"😀😀😀

jemena
16. feb 2015

Je jasne, že flirtuje s pipinami z internetu, ale nezúfaj, to ešte neznamená, že ťa podvádza, Normálne mu vysvetli, že tieto pubertálne prejavy ti vadia, aj prehnaná pozornosť telefonu. Ak mu na vašom vzťahu záleží, tak s tým prestane, Ak nie, tak mu navrhni liečbu, nazýva sa to "závislosť na chatovaní"

caldera
16. feb 2015

chlap sa cíti odstrčený, lebo teraz je dieťa je na prvom mieste. tak možno chce upútať pozornosť na seba niekde inde. treba mať na pamäti, že chlapi sú iní ako ženy, sú to veľmi často narcisi a nevšímaví sebci, každý nejakou mierou. dali by sa o tom popísať romány, hlavne ak s chlapom stráviš zo dve desaťročia 😀 ja by som sa prestala hrať na stíhačku, bola by som milá, venovala by som sa dieťaťu a sebe, nech som za krásnu 😀 netýraj sa tým, že sa niekde na nete s niečím chvasce, to je v podstate neškodné. a neviem, koľko má rokov, ale možno musí iba dozrieť aby zistiť, čo je v živote dôležité 🙂

magic08
16. feb 2015

@nuvaring niekomu zivot vo zvazku vyhovuje, inemu nie. Komu to nevyhovuje, nech sa nehrnie do vztahu a nech chodi na prietrtky po blizkom aj dalekom okoli 🙂 pre niekoho manzelstvo je a pre ineho zas nie je 🙂

atrami
16. feb 2015

Ja by som manželovi určite nekontrolovala mobil, pc, tašku, peňaženku to sú veci, ktoré sú pre mňa tabu, rovnako to berie aj manžel. Keď sa zamyslíš koľko času venuješ dieťaťu, koľko sedíš na nete.....a koľko sa venuješ samej sebe a jemu. Začni sa venovať sama sebe, malého daj svojej polovičke, Ty vybehni ku kaderníčke, kozmetičke, len tak na kávu. Nech teraz žiarli on.

kiki68
16. feb 2015

ak s tam nic nenasla, tak asi nic z toho nebude. Nie je skor taky,ze sa hra hry alebo chodi na nejake stranky a pod.? a je na tom doslova zavisly? lebo aj vtedy sa takto moze chovat. Ja som uz ziarlila aj na telefon samotny, ale mam muza workoholika, teda uz takeho vytriezveneho z tej neustalej prace,ale pred par rokmi som ten telefon nenavidela 😉 potajomky som planovali ako ten kram vyhodim von oknom, lebo tiez mi brat cas s nim....

matej2012
autor
16. feb 2015

@kiki68 no dnes večer ho počkám a porozprávame sa ďakujem vám všetkým za názory, že som mala možnosť sa na to pozrieť aj trošku z iného uhla, jednoznačne mu ten mobil zakážem doma a uvidím čo sa večer ešte dozviem

dai
16. feb 2015

@matej2012 prepac ale mne to pride ako by si popisovala male dieta a nie dospeleho chlapa... ze normalny chlap vo vztahu che aby si ziarlila? to co je?? ako chapem ziarlivost medzi par rocnymi surodencami ale v normalnej rodine? a tie vyhovorky su tiez pubertalne... urcite si sadnite a porozpravajte sa ako dvaja dospely ludia nie pubertiaci
@nuvaring tu su vaecsinou zeny ktore maju deti - vaecsinou teda s nejakym chlapom... ten ak nie je uplna sr.cka tak sa na vychove chce podielat a aj podiela... o tom je vaecsinou manzelstvo - o zalozeni si rodiny a danie pocitu bezpecnosti detom - tie potrebuju stabilne prostredie... ty pravdepodobne mas 12rokov a realny vztah si este nezazil - aspon teda tak pises... prajem vela stastia do dalsieho zivota

megika1
16. feb 2015

@matej2012 si málo sebavedomá,žiarlivosť má veľmi bujnú fantáziu.....sadnúť si,pripiť ho ,aby šiel s farbou von,aj keby nechcel ....alkohol rozviaže jazyk (neznášam pitky,ale určité uvoľnenie môže vypichnúť nejaké jeho " boľačky "Mimochodom,vieš koľko pekných chlapov nemá modelky s ideálnymi mierami 😉 majú ženy,ktoré ich zaujali niečím iným.Hlavu hore,skús sa viacej hýčkať,nájsť si na seba čas,nie len domácnosť a dieťa......spozornie,ak nie a berie ľahostajne,tak bude problém....držím palce 🙂

megika1
16. feb 2015

@atrami súhlasím,v žiadnom prípade by som niečo nezakazovala....veď,to je ponižujúce

matko10
16. feb 2015

@nuvaring Dristas nezmysli a riadne,.....to co tu pises je absolutne nepochopenie manzelstva.Manzelstvo ma okrem zivocisnyvh pudov aj duchovny rozmer,.....uzivat si mozes, ale nikdy ta to neuspokoji,....manzelstvo je zvezok muza a zeny, kde jeden druhemu slubia oddanost a aj urcitu obetu,....je to rodina, domov, zazemie,....to ze ty si chces uzivat a sam neviec co si pod slovom uzivat predstavit je polutovania hodne.Ze to v manzelstvach neklape vzdy na 100% byva velakrat tym, ze spatny vyber partnera, strata komunikacie,...nezaujem s pocitu istoty.....takze nedristaj ti hovadiny a zamysli sa

matko10
16. feb 2015

@matej2012 jasne ze riesi nejaku inu,....mozno ta nepodviedol este, len sa chysta,...))))...este chvilku ta bude oblbovat vyhovorkami, ale tie mu cochvila dojdu a bude musiet vymysliet nieco ine,....sluzobnu cestu a podobne,.....ked je s kamosmi na pive, zavolaj nejakemu jeho kamosovi alebo jeho zene a opytaj sa kde ma muza,...mozno kamos bude doma,...)))) Ale netrap sa,....ono sa to ukaze same velmi skoro....☺☺☺☺

mirkava
16. feb 2015

@matej2012 v praci sa mu niekti hrabal v telefone? Somarina! Odporucam rozhovor v klude