Problémy v manželstve

matej2012
16. feb 2015

Chodili sme s manželom dlhé roky, velká láska potom sme sa rozhodli zobrať, po roku som otehotnela a porodila krásneho synčeka. Až vtedy som pochopila že môj manžel nie je vôbec taký ideálny ako som ho mala vysnívaného, zdalo sa mi že všetko je na mne, či malý či domácnosť... Dnes má malý vyše dvoch rokov, no poslednú dobu sa stále hádame, začalo sa to tým že keď som videla akú dobu venuje telefonu, chodí tam síce aj na net, lebo ja používam PC, chcela som nakuknúť čo tam robí, odmietol mi telefon dať, po "boji" som ho získala no počas" bitky "doň stále niečo ťukal tak neviem či sa mu to podarilo vymazať ale nič som nezistila. Pohádali sme sa a chcela som to vysvetliť, jeho vysvetlenie bolo že to robil náročky aby som žiarlila , no odvtedy sa to ešte asi dva krát stalo a on tvrdí že mi nemá čo vysvetlovať, že sa mu páči keď žiarlim, netvrdím že ma podvádza ale som si istá že niečo predomnou skováva, že tu niečo je a ide ma rozhodiť, už ďalej nevládzem chcem vedieť pravdu, som z toho psychicky unavená stále na to myslieť, máte niekto podobnú skúsenosť, ja neviem dnes som už rozmýšlala že si zaplatím neakú sledovačku na ňho inak sa pravdu asi nedozviem. Telefon ma zablokovaný aby som ho nemohla kontrolovať vraj sa mu stalo že v práci sa mu v ňom niekto hrabal tak kvôli tomu a keď mu náhodne poviem že ukáž s kým si píšeš tak najskôr na mňa vybehne že má toho sledovania dosť a až potom mi ho úkáže

romanovic
16. feb 2015

@matej2012 principialne by som neukazala mobil muzovi, aj keby po hlave chodil. Nemam co skryvat, ale je to MOJ mobil. A v den, kedy by som zistila, ze mi don pozrel, zaheslovala by som ho. Takisto ho ja nekontrolujem, nepozeram mobil, ani vypis z uctu. Domov chodi okolo 21,00, takze teoreticky ma dost casu na chodenie poza bucky, ale klesla by som v svojich vlastnych ociach robenim kontroly a vysluchov.
Ked sme mali krizu+mi hrabalo po MD s 2 detmi, zacala som chodit kazdu sobotu s jeho kamosom do kina a domov som prichadzala rano. Neskutocne mi imponovalo, ze ani raz neurobil cirkus, ani jedna vycitka, proste chlap na urovni. A taka ista ma byt zena.

nuvaring
16. feb 2015

@matko10 áno, áno manželstvo má duchovný rozmer...😀😀😀😀😀 preto sa typek dotyčnej na niečo chystá, zatiaľ čo domáce zvieratko má pekné doma v klietke s duchovným rozmerom čakajúce na zázrak😀😀 😀😀😀múdro pises,veeeeeeelmi mudro

matko10
16. feb 2015

@romanovic ja by som ukazal mobil svojej zene keby mala pochybnost,.... edokazal by som sa pozerat na nu ako sa tym zbytocne trapi,.....upokojil by som ju tym a vsetko by fungovalo dalej,...uz ked mam mat nejake tajomstva pred vlastnou zenou, tak je nieco spatne,...ved ona mi moja najblizsia, druha polovicka ako sa hovori.@romanivic,.....manzelovi ukazujes ine veci a principy tam neuplatnujes a tiez je to len tvoje,....tak co tu robis cirkus za blby telefon,....😊😊😊😊😊

le4
16. feb 2015

ahoj, tvoj muz bud fakt chce, aby si ziarlila, alebo chatuje s babami a chce si hladkat ego (co sa nevylucuje s prvou moznostou) alebo tam pozera nahotinky a preto mobil skryva... tak nanho trosku ziarli a venuj sa mu... a padla tu uz rada netrapit sa, nebyt "domaca teta" a netrpiet veci - s tym suhlasim a dobre, ze si sa rozhodla to riesit a s muzom porozpravat sa. nech Ti laskavo vysvetli, co na tom mobile robi, na to naozaj pravo mas. ja by som sa ho na rovinu spytala, ci tam pozera nevhodne obrazky alebo si vypisuje. moja rec je, ze zena si nema vsetko nechat, ozaj sa moze stat, ze je potom v muzovych ociach menej a sama tak nie je stastna. treba byt trosku narocna, v normalnej miere - rovnako ako muzi su narocni. muzi maju radi vyzvu.

stangb
16. feb 2015

@romanovic trosku mimo temy ale tebe neskutocne imponovalo ze chlapovi bolo jedno ze chodis s jeho kamosom kade tade a vracias sa az rano? Mne by to prislo ze na mna kasle. Jasne partneri by si nemali robit zbytocne sceny,ale myslim ze ak by som odisla vecer z domu s nejakym chlapom a prisla az rano tak by som nejake vycitky aj ocakavala a mozno by som sa aj hanbila za to ze mi vlastny muz musi cistit zaludok.

stangb
16. feb 2015

@matko10 suhlasim s tebou..niekedy mozu vzniknut blbou nahodou vselijake pochybnosti,ak by to partnera trapilo,v pohode by som mu ukazala mobil, ak mame byt jedno telo ajedna dusa,tak mi pride hlupe urazat sa pre nieco take, ja v pohode mozem muzovi zdvihn ut mobil,ako aj on mne, alebo ked pipne smska a je blizsie pri telefone tak mi ju precita,nemam pred nim tajomstva.

maminuska
16. feb 2015

@nuvaring o čom to rozprávaš, máš dosratý život ako máloktorá z nás.
Žiješ s exom v jednej domácnosti ,stretávaš sa s mužom ktorý ťa má len na sex, ty by si to možno aj rada niekam trošilinka posunula ale nedá sa ... vadí ti na tom vztahu x vecí . ex ta má v paži , tento ta má v podstate v paži....hm krásne si ty žiješ.

natalym
16. feb 2015

@romanovic A mne by prišlo divé, že je ticho. Asi mu to nevadilo, Ty si sa zabavila, aj o sa zabavil. 😀

hameeda
16. feb 2015

@matej2012 : nečítala som čo písali iné žienky, ale ja by som na tvojom mieste zvolila úplne inú taktiku, vôbec by ma to nezaujímalo čo a s kým si píše a zamerala by som sa na seba a na svoje zadné dvierka, neviem aký máš z jeho strany prísun financií ale ja by som si odkladala mesačne aspoň takých 50 eur bokom tak aby o tom nevedel, to len také zadné dvierka, vedia dodať na pohode, a skús sa venovať sebe a synovi, vykašli sa na to s kým si píše, možno je to len môj názor a nemusí byť správny, ale z tvojho opisu sa takto nespráva milujúci manžel, rozhovor v kľude podľa mňa momentálne je pre teba nie moc výhodný, pretože si v zlom psychickom stave a on to môže využiť a zbytočne by si sa potom rozhovore trápila ešte viac, a aj tak nemáš nikde zaručené že v rozhovore ti povie pravdu,,,,takže hovorím, ja na tvojom mieste, najskôr dám dokopy seba, až potom riešim vzťah,,ťažko sa ti bude riešiť vzťah keď si v psychickej nepohode,,choď von, urob si radosť, oznám manželovi že večer bude strážiť syna, a ty si choď s kamoškou na kávu,,uvidíš ako ti to dobre padne

matko10
16. feb 2015

@stangb mas uplnu pravdu,...ked vztah funguje nemam co skryvat, ked ma nieco trapi, poviem to svojej zene a nie kamaratom,....tymto sa vztah upevnuje.Ved ako moze niekto trapit vlastnu zenu tymto? Ved co nevidi ze ako trpi? Potom je sadista a psychoterorista,....ved dusevna bolest je najhorsia,....a ak si mysli ze tym unej vyvola ziarlivost, myli sa,,..,, vyvola v nej nenavist a odpor.

neffi
16. feb 2015

Určite má inú. U nás to začalo presne tak. Zablokovaný tel., predtým to vôbec nemal, nemali sme pred sebou tajnosti. A keď mal milenku, tel. zablokoval, stále bol na ňom a začali sa služobky 🙂 A ja krava, som si stále navrávala, že to nič nebude, vždy som sa nechala oblbnúť jeho rečami. Byť tebou, tak sa nenechám odbiť. hahha a presne ako ty, keby som na to mala, zaplatím si súkromného detektíva 😀

romanovic
16. feb 2015

@matko10 kazdy mame hranice niekde inde. Jednoducho neznasam otazky typu "kde si bola, kolko to stalo, kedy prides, kto ti vola", atd. a preto ich ani ja nekladiem. A nemohla by som byt s chlapom, ktory ich kladie. Podotykam, ze moj muz je fotograf so specializaciou zensky akt, takze denne ma hole zeny v atelieri a odmietam sa z toho zblaznit 😉 Sme spolu 17 rokov.
@stangb neviem ako myslis vycistit zaludok. Ale on chodi na vikendy s kamaratmi, na vystavy a fotit mimo SK , tak nemoze riesit detaily typu, kedy som prisla domov. My mame radi svoju slobodu a tak vychovavame aj deti.

matko10
16. feb 2015

@romanovic tak jasne,....vysvetlila si to....ja byt on tak tiez nemam na teba otazky....))) To ze sa zena opyta alebo muz neni vyzvedanie....len chce vediet kedy pride domov a kam ide.....to iste vyzadujem aj od deti aj ked budu mat r0 rokov....jednoducho pokial ziju somnou, chcem vedist kde su.Skor mi to pripada, ze vas vztah uz ani neexistuje....obaja mate vlastny zivot a zijete len na zaklade dohody.....ale ked vam to vyhovuje tak nic proti....)))

nuvaring
16. feb 2015

@maminuska závidíš čo?😀 mám všetkých po ruke presne pre moje egoistické potreby 😀😀😀 a neberie zas všetko tak vážne,mnoho tém a príspevkov tu na fóre vzniklo z mojej strany len má základe rozprúdiť debatu a mat námet na spracovanie článkov pre zenske plátky....takže dámy,čítajte aj tlacenu verziu, je v nej mnoho od vas aj ked vždy v skytej,sarkastickej a ironickej podobe😀 pravda je,že má toto tu vždy pobaviť 😀 rovnako ako fakt,že mnohé zúfalé manželky aktuálne o ničom nehovoria len o filme 50 sivej, nuž niekto o tom sniva,niekto aj v skutočnosti žije a nepotrebuje o tom dristat😀

romanovic
16. feb 2015

@matko10 Nas vztah je uplne OK, inak by sme neboli spolu. Obaja povieme druhemu, co chceme. Len to nesmie byt vyzvedanie. Podla je fajn, ak si dvaja vyhovuju. Takisto je fajn, ze vy si so zenou vyhovujete. Len nesud druhych, ludia neziju podla tvojich vztahovych sablon.

stangb
16. feb 2015

@romanovic ano tak ked to napises takto tak to vyznie inak,lebo ten predchadzajuci prispevok vyznel tak ze on chudak s detmi doma a ty sa po nociach flakas s cudzim chlapom, lebo ti prepina z materskej...samozrejme v zdravom vztahu ma aj kazdy priestor na vlastne veci,hobby a pod. Ale tiez ide o urcitu uprimnost a komunikaciu,predpokladam ze ty vies (bez toho aby si ho musela spovedat) kde bude,kedy pride,mozno aj s kym bude,teda aspon priblizne, podla mna tam kde to funguje,maju partneri o sebe prehlad co sa tyka nejakych cinnosti,prace a pod. a urcite sa zamerne neprovokujete ako to robi manzel zakladatelky temy. Suhlasim s matom,ze taky chlap by vo mne nevzbudzoval ziarlivost ale skor hnev,priam az nenavist,ze ma trapi.my s manzelom si nesledujeme telefony,ale ak mu pipne smska a ja mam telefon po ruke,tak mu ju pozriem,niekedy mu len poviem od koho je,niekedy ak vidim ze je to len niekto z rodiny tak mu ju nahlas precitam,nerobime si z toho ziadnu vedu...muz ide na ryby viem s kym,viem kam,viem kedy sa priblizne vrati,nie kvoli kontrole,alebo nedovere,ale aby som sa nebala o neho,a nemusim sa ho ani pytat,komunikujeme,takze medzi recou sa dozviem vsetko.

romanovic
16. feb 2015

@nuvaring priznavam sa, ze som si kupila 1. diel, asi 3x som dosla po stranu 50 a potom som dala koniec, ze snad ma to povzbudi k tomu zvysku, ale nic 😀 Ta bohyna v nej v kazdom 10-tom riadku mi nejak liezla na nervy 😉

matko10
16. feb 2015

@romanovic nesudim nikoho,....len je vela ludi co ma na to iste iny nazor a ainu predstavu.....preto to musis vnimat aj ty s pohladu ich.....))

zuriva
16. feb 2015

@matko10 z vlastnej skusenosti...ak raz zacne chlap s pokecom ci s kamoskami na telefone, casom sa to posunie do ineho levelu. Zial, u nas to tak bolo, ze manzel, nesmely ako hovado, si zacal pisat na pokeci, a malo dojst aj k stretnutiu, ktore ale ona na poslednu chvilu zrusila 😔 😔 😔 A kratko na to som na to cele prisla ja vdaka nahode /potrebovala som nieco najst v historii PC a prisla som na to, ze to uz robi rok 🙄 🙄 🙄 /
Ja si myslim, ze kazdy clovek, ktory si pred partnerom blokuje svoj mobil ci PC, ma co skryvat. A prave ta dovera v pare by mala byt taka, ze ja si mobil nebudem blokovat, lebo Ti verim, ze mi don nepojdes, a ja naopak, verim Tebe, ze nikde nelezies, kde nemas 😝
Sestrin partner ma teraz tiez problem doma, lebo cely cas sedi na mobile, vyhovara sa, ze je sluzobny a preto je zaheslovany, ale aj minule sme boli u nich na navsteve, on uz mobil v ruke, sestra nervozna, ho pekne poprosila, nech ho odlozi. Stacilo, ze odisla na WC, on uz mobil zase v ruke...akoby sme tam neboli...

Nechcem Ti tym sypat sol do rany, to nie, ale myslim si, ze situacia je u vas vazna. Kocka hore Ti dobre radila, aby si zacala robit rezervu uvazovat o tom, co sa stane, ak TA naozaj podvadza, ak to praskne, co dalej.
No a moja rada je, pekne ho posadit, a povedat mu od srdca , co si o tom myslis. Co sa stane, ak mu prides na to, ze si pises cicou z pokecu, a co si myslis o tom, ze sa sprava ako idiot len kvoli tomu, ze chce, aby si ziarlila. Veeelmi vyspele. Ze ci mas zacat robit to iste, ci si mas zacat chodit na kavu s Jozom z roboty.

matko10
16. feb 2015

@zuriva Dobre si to opisala....tieto lacne lasky maju vzdy rovnaky vzorec.....1x je to pre teba nieco nove, ale ak sa s tym stretnes 2x, tak uz vies o co ide.Ved o 23 hodine ti nepise sef firmy predca smsky?Moja ex toto robila tiez....jej ten pokec tak ucaroval, ze sa skoro zblaznila s toho.....sebavedomie jej tak narastlo, ze bola odtrhnuta od realneho sveta.Ked som sa jej opytal ci nasla to vytuzene stastie mi odpovedala, ze ona tam sla preto, lebo tam ju velebili, tam si ju vazili ...)))))) Hovorim si Bozeeeee,....to tuto tragediu som mal vedla seba 6 rokov????? Jasne ze si ta vazili vravim jej,....milenec ti vzdy povie co chces pocut....jeho jedina ambicia je zasunut a odist a co najlepsie zadarmo......ale ja som s tebou zil, mal som zodpovednost za nas vsetkych, riesil som s tebou existencne a zivotne situacie, tak mam pravo sa aj inak chovat,...rovnako ako si sa choval ajj ty.....teraz nech si ta ten pokecovi Romeo zebere domov a uvidime ako si ta bude vazit...))) Po mesiaci sa chcela vratit....ale uz neni cesta spet....sla si za stastim, tak si ho uzivaj.....)))))

romanovic
16. feb 2015

Ano, zakladatelku remy muz evidentne naschval trapi. Ale tp je len cast A. Cast B je, co urobi ona, ak zisti, ze ju fakt podvadza. Je ready na rozvod a delbu majetku? Je ready zit s nim popri milenke? Co jej prinesie to poznanie?

adri266
16. feb 2015

@romanovic a myslis, ze je lepsie nepatrat po pravde?

jeennyv
16. feb 2015

Niekto sa jednoducho narad citi byt kontrolovany, ale ja som toho nazoru, ze ak nemam co skryvat blokovanie a skryvanie telefonu je zbytocne...neriesila by som to natahovackami a bitka o telefon, ak je to nejaky jeho rozmar tak by som sa nezaujimala uz vobec, lebo cim viac to riesis tym viac to bude bavit jeho....

matko10
16. feb 2015

@jeennyv mas v niecom pravdu, ale.tdeba vychadzaf s tpho, ze autorka je uz nejaky cas s manzelom,....doteraz to doma nemala, choval sa fajn a zrazu to je inak.Je jasne ze ma opravnene pochybnosti.Ja by som to urcite riesil.A ked je taky frajer ako sa tvari pred milenku ak ju ma, tak nech to ako chlap aj povie manzelke.....co ho sa boji?.....mozno si to chce len vyskusat ci ta nova nebude lepsia.....povie zene ze si dame na cas pauzu a kex zisti ze milenka mu ani kavu neurobi zadarmo a lehnit u nej nemoze, tak sa vrari nazad k zene.....predca len jeho stara pre neho vytvori vecsi veget ako milenka....))))

matej2012
autor
16. feb 2015

@megika1 skúšala som už viac krát keď bol pripitý ešte som mu ponalievala tiež som si myslela že opitý povie a nič
a ja si myslím že sa nemôže porovnavať každé manželstvo , ja som s mojim už od puberty ,preto som na neaké tajomstvá v mobile fakt neni zvyknutá, spolu sme išli do sveta zarobiť si na domček, preto ak náhodou príde k rozvodu, finančnej stránky sa nebojím nakolko mám dosť velkú finančnú rezervu, skôr sa trápim pre malého by mi to bolo lúto a tá "hanba" na dedine, dedinčania isto pochopia ale som pripravená na všetko len potrebujem aby som sa zbavila toho ťažkého kameňa zo srdca čo ma ťaží nech už je verdikt aký chce, aj tak si myslím že mi zas nič nové nepovie, neviem či je taký sralo alebo sa fakt bojí že stratí domácu pohodu, ale ja sa dnes odbiť nedám

matej2012
autor
16. feb 2015

@matko10 pekne si to napísal a páči sa mi že sa neaký chlap vyjadril a chápe ma lebo mne to už niekedy príde že som žiarlivá hysterka , keď si pýtam telefon, ale fakt keď vidí že sa trápim a v tom momente ho neukáže tak tam isto niečo je, bohužial, ono aj pre mňa je ťažké priznať si že mi krachuje manželstvo,o to ťažšie že ja som nepochybila, možno si aj on potrebuje pouvedomať veci a pripustiť si to

romanovic
16. feb 2015

@matej2012 Co vlastne v tom mobile hladas? Milenku? Blbe reci na Pokeci? Stavkovanie? Co urobis, ked nieco z toho najdes???
On je infantilne dieta, ked ti rozprava, ze sa mu pacis, ked ziarlis a naschval ta v tom hecuje. Co tak zmenit taktiku a tvarit sa, ze to mas v pazi - pripade, ze nie si pripravena zariadit sa, ked tam ma nieco "zle"? A pockat, az budes pripravena.

matej2012
autor
16. feb 2015

@romanovic ja sama neviem čo tam nájdem proste tam hladám pravdu a potom vyvodím z toho dôsledky, a tváriť sa že to mám v paži mi fakt nejde lebo to v paži mať nedokážem... a pripravená načo? na rozvod ja neviem dá sa to keď je v tom aj dieťa?

romanovic
16. feb 2015

@matej2012 Pripravenostou myslim to, ze ked najdes milenku, co urobis? Rozvod a delbu majetku? Manzelsku poradnu (ak milostivy bude ochotny)? Liecenie (ak hra). Ine ma teraz nenapada.

matej2012
autor
16. feb 2015

@romanovic áno som pripravená riešiť to , nechcem žiť viac v pochybnostiach, som ten typ ženy čo neznesie byť klamaná a s neverníkom žiť odmietam