Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Problémy v partnerskom vzťahu - partner a svokra

nikolca
28. sep 2012

Ani neviem ako začať,mam skratka muža,ktory nevie čo to je rodina,pozna len svoju matku,pride z roboty a prve čo spravi ide za svojou matkou 😠 potom pride hore za nami,doma vypije kavu a akonahle vidi že je vonku niekto z jeho rodiny matka ,sesra a podobne už aj leti von za nimi,ja som stale niekde vedla,mlady ked nebyvaju samy takyto život nestoji za nič,byvame v rodinnom dome kde byva jeho matka,nad nou brat s rodinnou a potom my 😔 ,s jeho matkou som sa pred par mesiacmi riadne povadila a od toho dna u mna skončila,rešpektujem že je to jeho matka,mne to neni nič,išla som jedneho dna s malou von,ona bola dole,pozdravila som ju,no odpovede som sa nedočkala 😒 ,s dieťaťom som šla na ihrisko,po nejakej hodinke som sa z vonku vratila,malu som nestihla ani povyzliekať,jeho matka k nam vtrhla,mame vlastny vchod ale dole vedu ešte jedny dvere ku ktorym sa da k nam prejsť/priatel vedel prečo tam tie dvere robil/,začala po mne ziapať že ako si ju dovolim nepozdfraviť,že čo som ja obyčajny niktoš,že sa o decka nestaram,že mi decka pri televizory sedia,že čo robim ja že jej synačik musi v sobotu vysavať,par krat som šlado tesca ked som potrebovala deckam kupiť oblečenie,išla som v nedelu,priatela som sa vždy pytala či mu to nebude variť,vždy mi povedal ved chodte ja navarim no aj to som od jeho matky dostala vyžrať,že som si dovolila isť do tesca,na všetko sa vysrala a jej synček musel variť 😔 no jej chuda moje snad to jeho ručičky prežili 😀,po tejto hadke som mu volala s plačom,vlastne ani neviem načo som mu volala,vo vnutry som vždy vedela že je to chlap ktory sa za rodinu nevie postaviť a v živote si ma nezastane 😒 čo ma strašne mrzi 😒 booože čo som komu spravila,matka je matka ale snad je prvorada rodina, 😒 potom ako som mu volala,on volal matke neviem čo jej povedal,znovu dofrčala ako furia,že či už som spokojna!!!!ja???Po tejto hadke citim k jeho matke totalny neprekonatelny odpor 😒 ,aj dnes som šla s malou von a jeho matka ktora vždy do každeho sa starala,rada rypala a v poslednom čase sa s každym vadi,,začala na malu Nikolka,Nikolka,kde ideš,pod sem pod sem vrať sa maš u nas niečo 😠 😠 ,no samozrejme mala my vonku začala vrieskať,ona so mnou von nejde ona ide za babku,mne pride ako keby sa ona v tom vyživala že môže takto rypať 😠 😠 potom sme prešli ešte kusok,išiel priatel z rovna z roboty s autom,mala plakala,zastal pytal sa jej že prečo plače,tak som to v sebe neudržala,vyletela a povedala som mu že či sa v tom jeho matka vyživaže môže toto robiť 😠 😠 ,malu zobral domov a samozrejme že som to ja dostala vyžrať ,by som sa normalne čudovala keby si ma zastal,postavil sa na moju stranu a povedal matke že si to nepraje aby hentakym spôsobom pokrikovala na malu ked idem s nou von,jeho matka je strašna "kresťanka"do kostola chodi ruky spinať,no žial to každodenne jej konanie je o niečom uplne inom čo s vierou nema nič spoločne a žial takyto ludia su najhorši,ja nie som naročna,skutočne mi stači malo,vždy so tužila po rodine,po mužovi ktory ma bude milovať,bude ma mať rad,bude mi v živote oporou ked mi bude najťahšie,som sa strašne sklamala,žial takeho nemam pre neho existuje len jeho matka, no verim že v živote ešte takeho stretnem 😉 ,ktory ma bude milovať,ktoremu bude na mne a mojich deťoch zaležať,včera sme tak sedeli pri stole,tak som sa ho spytala či mu aspon trošku na mne zaleži a odpoved bola praveže velmi 😕 ,no keby sa mna spytal dačo podobne,odpoved by bola zaležalo ale žial vyprchalo,v hlave a v srdci mam jasno,žial z mojej strany city vyprchali,nedokažem a už ani nechcem milovať takehoto chlapa,netužim po nom,prestava ma priťahovať 😒 ,najradšej by som ušla niekde kde sa s nim už v živote nestretnem,je strašne ovplyvnovany matkou,nie je schopny sam rozmyšlať,robi to čo mu matka kaže ako taky poslušny havko vrti chvostikom,je presne taky ako jeho mama,stane sa postupne z neho zatrpknuty človerk ktory aj tak v živote zostane sam.Mam pre koho žiť mam dve deti a tie budu pre mna vždy prvorade,i ked so staršim/toho mam z prveho manželstva/ su s nim vychovne problemy,s mojim priatelom si nerozumie vôbec a najviac pred nedavnom mi povedal ja som neni jeho tatkom a nikdy mu ani nebudem!!!!čo viac k tejto hlaške dodať????vedel že mam dieťa ked si so mnou začal,ked to mienil takto brať mal si hladať ženu bez dieťaťa!!ked som začinala pisať pri pisani sa mi hrnuly slzy do oči,no na konci tychto riadkov mam usmev na perach,nemam sa skym porozpravať,všetko som dusila v sebe,strašne sa mi ulavila a v pripade že by mala nejaka žienka o takehoto mamičkineho chlapa zaujem,dajte vedieť,prenecham vam ja žial o takehoto nestoijim

pokynka
28. sep 2012

@nikolca ahoj,uplne ako keby si pisala o mojom vztahu,moj priatel je z dobrych pomerov a ja zo skromnejsich a este aj z rozvedenej rodiny dosta casto my to vyhadzuje na oci,ostal somnou aj ked tvrdi ze nie len kvoli malemu,ktoreho jeho rodicia nechceli,posielali ma na potrat nesla som a teraz sa idu z maleho zblaznit,svoj vsetok cas moj priatel travi s priatelmi,na rybach a dovolenku si berie len kvoli svojim aktivitam,tento vztah v ktorom sa trapim,trva uz 5 rokov,maly bude mat 3 roky,s jeho mamou ked sme byvali v jednom byte som prezivala peklo,starala sa my do vsetkeho a par krat sa my vyhrazala socialkou ze my maleho zoberu a ona sa o nho bude starat len kvoli tomu ze som cez leto prisla s malym po siedmej hodine vecer,svojho priatela uz asi nemilujem skor som mu zaviazana ze dal malemu vsetko co by som mu ja nedokazala dat, Takze ta chapem a som rada ze su ludia ktori to tiez museli prezit lebo aspon ma budu moc pochopit a ja si nebudem stale hovorit ze som na vine ja 😖

katkasofi
28. sep 2012

@nikolca to je mi luto co prezivas. zial aj moja ex svokra chodi do kostola ruky spinat a vies co? mala ma tri roky a dva mesiace a este ju ani nevidela. velka krestanka je to! 🙄 len čo je pravda. taky su najhorsi...a ako chces riesit situaciu? rozhovorom s drahym? daj mu na vyber. bud vy ako 4-členna rodina alebo on s mamičkou. neda sa vam odstahovat? a ty by si eventualne mala kam ist aj s detmi? ja som mojho vysmarila nastastie este ako tehotna a doteraz to fakt nelutujem. radsej sama ako psychicky týraná! to mi ver. porodila som ako slobodna matka a po roku a pol sme nasli noveho tatina, vydala som sa v juni a aj v juni zostala tehotna🙂 takze moj je zatial happyend. vela síl Ti prajem, aby si zvládla vsetky prekazky ktoré Ti jeho "rodinka" kladie pod nohy...

cerez
28. sep 2012

@nikolca Myslím si, že máš nezrelého partnera, ktorý nechá sa ovplyvňovať svojou matkou. Pravdepodobne u nich bola vždy dominantná matka a otec bol ten, ktorý sa prispôsobil. Rovnako nejde pochopiť, že jej syn už je otcom a je sám zodpovedný a svojprávny za svoje konanie. Má rada všetko pod kontrolou až do tej miery, že si neuvedomuje ako tým vlastne ubližuje synovi svojou láskou. Nedokáže sa deliť o lásku s tebou. No mal by to dať do poriadku tvoj partner a rozhodnúť sa čo je pre neho najdôležitejšie. Rovnako si myslím, že ťa má rád, ale ako som písala nevie sa odpútať od mamičky. Mal by to urobiť čím skôr, lebo každou minútou vás všetkých stráca. Bolo by dobré, keby ste bývali sami.

sisaha
28. sep 2012

@nikolca ak by som mala napisat, co by som spravila ja...Odstahovala by som sa. A partner by dostal na vyber. Bud sami, alebo on sam s matkou. Bohuzial, zrejme on si neuvedomuje, ze ty sa tam doma necitis a svokra sa tak k tebe aj sprava...ja by som odisla aj s detmi..

maminuska
28. sep 2012

Moja kozmetička mi porozprávala jej príbeh , bývala u svokrovcov aj s manželom , prerobili dom , prepísali ho na nich s doživotným bremenom . Keďže splácali hypoteku , muž išiel robit do Talianska a ona ostala sama doma s detmi a samozrejme svokrovcami. To čo nastalo že nepraje najhoršiemu nepriatelovi. Inak že ako špina ju neoslovili. Aj sa mužovi stažovala , plakala mu do telefonu ale on to vždy bral tak že je precitlivená.
Až raz prišiel domov v noci skôr a spal ráno pri nej a nadránom počul ako jej svokra vytrepáva na okno so slovami :
Vstávam ty skur.. á sviňa, špina jedna vyje..., pôjdeš zemiaky okopať
Ešte v ten deň pobalil deti a ju odišli do Talianska.
Preto ja vidím jediné riešenie v odchode. Tak si ju nahraj pre druhý raz , ked uvidíš že sa k tebe blíži , pusti si mobil alebo si kup diktafon.

nikolca
autor
28. sep 2012

@pokynka my byvame vlastne u neho,ten vrch patri jemu,ešte ked otec žil tak mu to podpisal a samozrejme matka to sem chodi dirigovať,ešte ked som tu nebyvala ja tak mu mamička chodila upratovať,on tu vlastne len prespaval,varila a prala mu mamička 😕 aj to mi pri tej hadke vyhodila na oči,že ako sa tu ona narobila a ja som prišla k hotovemu,sama som doteraz netušila že ja takato zlatokopka som 😀 😀 ,dole čo su tie dvere čo vedu k nim,tak som chcela od priatela aby tie dvere zlikvidoval,zamuroval a vlastne s tym zabezpečil rodinne samostatne byvanie,mne kolkorazy v noci mala plakavala a ona k nam aj o pol noci dofrčala v nočnej košele,ja som z takychto nečakanych navštev mavala stresy,no žial som s tym neuspela,dvere su stale tak ako aj boli a povedal mi vtedy akurat na to že to nemôže spraviť lebo matka sa o neho cely život starala a myslela bysi že sa na nu vykašlal a odvratil sa jej chrbtom 😕
@katkasofi
@sisaha najradšej by som od neho odišla,najviac na všetkom ma štve že ja sa už roky nestretavam s mojimi rodičmi,povadili sme sa a to prave kvoli nemu,žial bola som sprosta,zastala som si ho a naši mi povedali že ked mi bude pri nom lepšie mam si isť za nim,mama mi povedala len aby som raz neplakala a veru mala pravdu 😔

nikolca
autor
28. sep 2012

a neuspela som ani s tym ked som mu povedala,že teda ked patri vrch jemu nech ho da do prenajmu a my nech odideme niekde inde byvať 😖 ,ani s tym nesuhlasil,kamaratka mi povedala že či som si ista že ten vrch patri jemu,že či nahodou jeho matka nema tu daky podiel,no to ja netušim,papiere som od toho nikdy nevidela 😨

mima4
28. sep 2012

@nikolca
@pokynka
kočky, prečo ste ešte s takymi exotmi? Máte však veľké štastie, ze ste sa za nich nestihli vydat, preto berte nohy na plecia... nemusite nic riesit, staci zadat iba bye bye

pokynka
28. sep 2012

@mima24 ja som sa obetovala pre syna,a @nikolca tak isto aj ja som pohadana s rodicmi kvoli nemu lebo ked som od neho uz dva razy usla k nasim a opat sa potom k nemu vratila mama my povedala a dost ostanes u nas ked nevie chlapec co chce ale ja hlupa som isla za nim a tak mama ma uz nepodrzala 😒 😒

mima4
28. sep 2012

@pokynka ale co ma s tym tvoj syncek. Proste si skusila vztah a nevysiel. Je vela takych parov, ze si chcu vyskusat spolocnu domacnost, ci budu spolocne fungovat... a ked to nejde, netreba to natahovat....a trapit sa. Vaz si seba samu, neobetuvavaj sa, lebo pre dieta je najhorsie, ked vidi svojho rodica nestastneho.

sisaha
29. sep 2012

@nikolca udobri sa s rodicmi, aj ked si mozno od nich vypocujes ako mali pravdu, nemyslim si, ze by ta vyhodili. Pri nich ti bude istotne lepsie...

dada1212
29. sep 2012

@nikolca www.katasterportal.sk
tam sa dozvieš, či mu naozaj patrí.
ale aj tak ti to asi veľmi nepomôže, ale pre zaujímavosť.
a od takého muža fakt len ísť preč, lepšie to nebude, len horšie

nikolca
autor
29. sep 2012

@pokynka sme tušim na tom podobne,my spolu žijeme 4 roky a mala mala koncom jula tri roky,s našimi sa nestretavam ale čo mam staršieho syna s byvalym manželom toho si naši bravaju cez vikendy,ked su prazdniny ale čo mam dcerku s tymto priatelom tak o nu zaujem nemaju,ešte nejako v maji som bola u sestry-jej dcera mala prijimanie a ja som jej krstnou mamou ,samozrejme bola aj moja,mama,otec nebol ten robi v Polsku a chodi domov raz do mesiaca niekedy ani to nie 😖 no a bola som tam od 10.00 do 16.30 no a si predstav matka sedela oproti mne a my sme za celyyyy čas medzi sebou neprehodili ani slovo,som sa tam strašne trapne citila 😖 😔,moju mamu sem tam stretavam,už som ju aj pozdravila no robila sa že ma nepozna a hlavu otočila na druhu stranu 😒 ☹
@mima4 a mojmu ked som povedala že mi to strašne vadi,že stale chodi za matkou,my ked niekde ideme tak on jej aj hovori kam ideme,ona vie o každom našom odchode,raz sme sa chystali k mojmu bratovi do čiech,povedala som mu že si neprajem aby jej hovoril kam ideme ved predsa sme už dospely ludia anepotrebujeme hlasiť odchody a prichody,tak jej to nepovedal a samozrejme poobede jeho mamička už vyvolavala že kde sme ked sme neni cely den doma 😠
@mima4 no to ja som si ho veru chcela aj zobrať,bojim sa toho že ostanem s dvomi detmi sama,pred tyždnom ked sme sa povadili samozrejme zas kôli jeho matke,tak mi povedal že ked sa mi niečo nelubi,mam si zbaliť veci a vypadnuť ale bez malej ☹ 😒 ,byvam v jeho doma tak ma na to pravo z jedneho dna na druhy ma z bytu vyhodiť,smutne ale je to tak 😖

nikolca
autor
29. sep 2012

a ešte som zabudla,tym že som sa povadila s jeho matkou,i jeho sestra sa prestala so mnou rozpravať 😒 dnes ma jej mala narodeniny,robia oslavu,tak poslali obalku a tam bolo uvedene meno našej malej a meno môjho priatela 😒 trapne ale nevadi,ja s mojim synom som tam pozvana nebola a ni by som sa tam nepchala,takže môj priatel šiel s dcerkou na oslavu,syna som pred chvilou pustila von a ja som sama doma 😢 😢 a tak čo už,plakať veru nebudem 😉

maminuska
4. okt 2012

ja ked čítam takéto príspevky je mi veľmi smutno , prečo my matky keď vidíme že náš syn je nezdravo často u nás a že to nerobí dobrotu v jeho rodine ( v ktorej by ano že ? ) nevieme s tým niečo urobiť ?
prečo u nepovieme , synu prečo nie si doma so svojimi deťmi a ženou ale furt sa u mňa zasieraš ? Tak ako moja najlepšia kamarátka. Dúfam že takéhoto niečoho budem aj ja schopná .

maminuska
4. okt 2012

@nikolca tvoj muž by na takéto niečo nemal vôbec ísť. Normálny chlap b ypovedal že ked nie aj moja žena a môj syn ( čo na tom že vyženený ) nepôjdem ani ja.

zlatica36
6. okt 2012

@nikolca sklop usi a chod za vasimi... inac sa zblaznis... a este nieco,kde nie som pozvana ja,nie su pozvane ani moje deti.... aj keby sa ten tvoj na hlavu postavil i s materou,malu by som tam nepustila.... teba radi nemaju,co ty vies ,co hudia do malej v tvojej nepritomnosti...

nikolca
autor
6. okt 2012

@zlatica36 ked to aj mne strašne vadi že tam mala chodi,jeho matka byva pod nami a mala ta stale idem za babkou,ked som ja s nou dobedu doma tak sa tam neťaha lebo vie že ja ju tam nepustim ale akonahle pride domov tatino hned sa tam bere a ked si nebodaj usta otvorim,že tam nemaš čo robiť už je ohen na streche,môj priatel chodieva väčšinou na nakupy aj to vždy s matkou lebo aj ona si potrebuje nakupiť a mna ide roztrhnuť od jedu,mala mi chodi do škôlky aj to každy druhy treti den,škôlku zle znaša a inšie nechodi od nich len z revotom lebo do nej hustia musiš tam choddiť a hotovo lebo aj druhy chodia tak tam budeš aj ty 😨 😕,ja chcem malu zo škôlky odhlasiť a svokra už priatelovi hlavu mota,kto to kedy videl aby nechodila do škôlky,mala od kedy nastupila do škôlky sa pocikava,zvraciava mi a boli sme u psychkologa a tn jej škôlku neodporuča vôbec asi budem musieť svokre prekopirovať spravu a bude pokoj,ja sa so svokrou ani nezdravim vlastne sa obchadzame aj v piatok sme šli okolo seba a dovi dopo,zas mala kopec reči že ju nezdravim,no si mysli ked byvame v jednej chalupe že je mojou povinnostou ju pozdraviť 😠 no a to ečte minule vianoce bola u nas na štedry večer,vlastne sme večerali spolu a to bolo tiež tak že priatel mi oznamil den pred tym že zajtra pride k nam moja mama 😝 ale ani sa neopytal že či ju môže k nam zavolať apsolutne nič,pride a hotovo,potom na novy rok sme boli povadene so svokrou,zas mala reči že som jej k novemu roku ani len ruku nepodala a vlastne zas mi to priatel povedal že som jej aspon ruku mohla isť podať,tak som mu povedala že ked si vie k nam chodiť hubu otvarať mohla prisť aj ona,že ja sa paničke klanať nebudem tak potom bol aj priatel strašne urazeny 😨 som si teda dala

maminuska
6. okt 2012

@nikolca skus sa porozprávať s rodičmi , za to nič nedáš . Vieš ako sa musí v takej atmosfére cítit tvoj syn ? Na tvojom mieste by som sa čo najskôr zamestnala a dala malu do škôlky a vrátila sa bud k rodičom alebo si našla niečo menšie do podnájmu. Toto dlho nevydržíš.
Ak bude tvoj partner o teba stát , tak príde za tebou .

zlatica36
6. okt 2012

@nikolca tak nehnevaj sa na mna ,za moju otvorenost,ale si hlupa. :( sory,ale aby niekto rozhodoval o tom ,ci moje dieta bude ,alebo nebude chodit do skolky???? tak to uz co je??? a tvoj chlap nevidi,ze mala trpi??? ze do tej skolky este nedozrela???? to mu nevadi ,ze trojrocne dieta sa pocikava????moj starsi chodil do skolky 4 mesiace,z toho polovicu bol doma... lebo uzasne matky tam davali decka chore.. a ten moj vsetko chytal... tak som sa nasrala, a siel do skolky az ako 5 rocny.... a tiez som bola podla par ludi debil,co svojmu decku brani stykat sa s rovesnikmi... ale to nie oni ,ale ja debil,som musela kazde 3 tyzdne s nim chodit k lekarovi a nespat po nociach,lebo teploty sa splhali nad 40...
tak ako pise @maminuska ,uplne s nou suhlasim. a naozaj ta posledna jej veta je svata pravda,ak ten tvoj o teba stoji,pride za tebou !

joannas
6. okt 2012

@nikolca a on ma kolko rokov? 😒

nikolca
autor
6. okt 2012

@joannas 37 ročny chlap takto lipne na mamičke,si nevie uvedomiť že je najprv rodina a potom mama 😝

nikolca
autor
6. okt 2012

@joannas ale on aj rano vstane a ide dole za mamou,no neviem ale mne to pripada už chore 😒 ,my byvame spolu cca4 roky a nie je den,ktory by prežil bez matky,ja ked ho volam aby sme si šli niekde opekať tAk to nie,ale ked griluje jeho rodina,vie že tam nepojdem už len kôli jeho matke ale on ide a griluje s nimi 😕

janinah
6. okt 2012

@nikolca ja ti napíšem niečo celkom iné ako ostatné ženy,riešenie je na tebe,všetko to ako sa bude ďalej vyvíjať tvoj život a tvoja rodina je na tebe,nehnevaj sa,ale robíš chybu,nevieš sa prispôsobiť novým podmienkam,nevieš robiť kompromisy,si pyšná,nebudeš sa predsa zdraviť staršej osobe ako minimálne slušnosť káže,nevieš sa tam usmievať a byť v pohode,myslíš si,že vyhráš vojnu,ktorá sa vyhrať nedá...,čuduješ sa,že ťa nepozvali na oslavu narodenín a ani sa poriadne nezamyslíš,že prečo....ak ti na tom mužovi záleží,tak čím skôr sa začni so svokrou a jeho rodinou zbližovať,nemusíš ich mať rada,na začiatok stačí,ak budeš slušná a "normálna"...vžila si sa niekedy do pocitov svojho muža?ako sa cíti,ked je medzi dvoma mlynskými kameňmi? má rád matku i teba a vy sa nenávidíte...hádam som napísala dosť,tak skús porozmýšľať

maminuska
6. okt 2012

@janinah žila si niekedy s manželom u jeho matky ? Prežila si si niekedy tuto situáciu na vlastnej koži. Ja ano .

joannas
6. okt 2012

@nikolca tak to on asi nieje normalni 😝 ja som mislela že napišeš že ma 20rokov 😕

joannas
6. okt 2012

@nikolca a od kedy je taki že len ma matku nie aj manželku 😝 ?

janinah
6. okt 2012

@maminuska píšem aj na základe vlastných skúseností so svokrou,dosť dlho mi trvalo,kým som pochopila,že so svokrou treba dobre- v rámci možností vychádzať,ak si niekto chce niečím podobným prejsť sám a sám dospieť /možno/ k rovnakému záveru,tak nechsapáči,píšem to preto,aby som pomohla,taký postoj nevesty,že len JA mám pravdu nie je správny ani rozumný

dudu
6. okt 2012

@janinah
ja soom toho isteho nazoru, ja som byvala so svokrou v jednom panelaku, ona o 5 poschodi nizsie, a bolo to tak ze ja som bola nezamestnana a manzel aby prisoel s prace domov o pol tretej, tak chodil o 17, lebo sa bol u mamicky napapat...., najprv som to risila, hadala sa, s muzom so svokrou, citila sa flustrovana, nepochopena, nemilovana, sama, nakoniec som to vzdala a povedala si ze aspon nemusim varit 😅 😅 , no a potom sa to cele nejako samo utriaslo 😉 😉
I ked teraz sme zase na noze, ale to je o inom 🙄 🙄 🙄 a pre ine 🙄 🙄 🙄
V kazdom pripade nesmiete superit o muza, skus jej dat malu na strazenie a vy si s partnerom spravte vecer pre seba alebo poobedie a vecer, ale nic mu nevycitaj a ani nekomentuj, vyuzi ze mas babku na zavolanie, lebo ja nemam kam dat malu ani ked idem ku gyndasovi...., musi byt so mnou a pozerat sa ....,

janinah
6. okt 2012

@dudu keď neide o život,ide o... 😉 ešte stále je možnosť sa udobriť a malú nemusíš so sebou ťahať aj na gyndu a dieťaťu by stretávky s babkou tiež dobre padli 😉 a hlavne,tvoj manžel by žiaril,lebo dve najdôležitejšie ženy v jeho živote by dobre vychádzali a to by sa odzrkadlilo aj na vašom manželstve 🙂 nedrístam,zažila som 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli