Problémy v rodine

6. júl 2021

Ahojte, som mladá 23 mamička. Momentálne stále vydatá no s manželom spolu už 6 mesiacov nežijeme (v januári ma vyhodil z domu). Máme spolu jedno dieťa - štvorročné . Problémy v manželstve sme mali dlhodobé, viac ako rok pred rozchodom sme žili v iných izbách, nemali medzi sebou nič intímne.. Aktuálne mám priateľa, veľmi krátko 3 mesiace, s ktorým som otehotnela (užívala som antikoncepciu, neviem ako sa toto vôbec mohlo stať). Zatiaľ žijem u rodičov, ale budem sa sťahovať k nemu keďže sme sa rozhodli, že sa o bábenko postaráme. Zatiaľ som to nikomu okrem sestry nepovedala. Tá mi vynadala najviac ako mohla. Pustila sa do mňa, že som to určite takto plánovala a otehotnela schválne aby som sa mu mohla zavesiť na krk aby sa mal kto o mňa postarať. Vraj robím len problémy. Veľmi ma ranila, je nahnevaná, že si dieťa chceme nechať. Rovnakú reakciu čakám od rodičov a starých rodičov. Som si istá, že sa mi otočia chrbtom. Neviem ako sa cez to preniesť. Je to ťažká situácia a určite som to neplánovala. Som v zložitej situácií čo sa týka bývania a práce. Podnájom sa mi nájsť nedarí, preto som u rodičov a s prácou je to také kadejaké. Tiež sa mi nedarí nájsť stabilnú prácu ale pracujem aspoň na dohody, nesedím doma na zadku a snažím sa svoje dieťa zabezpečiť. Neviem ako sa preniesť cez to, že som sklamala rodinu, opäť ako povedala sestra. Vraj všetci čakali, že sa hneď niekomu zavesím na krk pretože sama nič nedokážem. Normálne sa to bojím povedať rodičom.

syslik81
6. júl 2021

ano je to blbost otehotniest s niekym potak kratkom case .. ale stalo sa .. partner je snad rozumnejsi ako ten prvy a postara sa ... ides k nemu byvat pises .. pories si i papiere . svadba napriklad spolocny majetok -ak by ste sa rozisli nech zas neskoncis na ulici ... rodicia s anahnevaju ale su to rodicia -budu ta i tak milovat a aj vnucata ... kazdopadne po porode uz radsej premyslaj nad spolahlivejsou ochranou ... snad sa popri tehotenstvu co najviac odlozit a pracovat na sebe - neake kurzy etc aby si mala sancu na lepsiu pracu .. rodicom to povedzte spolocne .. cim skor to povies tym skor to budes mat za sebou ;)

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
6. júl 2021

to sa ako dá po 3 mesačnej známosti otehotnieť počas antikoncepcie? Nie sú to len výhovorky? Lebo čo to tu čítam, tak si už záhadne tretia, ktorá v krátkom vzťahu takto otehotnela. Ty ešte ako bonus budeš vybavovať otcovstvo, nakoľko tvoje dieťa pod srdcom je právne tvojho manžela

nikyball
6. júl 2021

Tak zatiaľ si naozaj nič nedokazala. Ešte je malá šanca , že vám to naozaj vyjde a potom im môžeš ukázať, že žiješ spokojne, šťastne a nie si zasa len niekoho privesok

nikyball
6. júl 2021

@sasa1310 tiez sa mi to nezdá. Tak malá šanca otehotnieť a vždy sa to podarí takým, ktoré sa nedokážu postarať samé o seba. Nielen tu ale aj v mojom okolí

petamich
6. júl 2021

no narocne to bude - kedze noveho partnera este ani poriadne nepoznas, mat s nim dieta je povedzme odvazne, obzvlast ak uz jedno dieta mas 🤷‍♀️ odcudzovat ta nebudem, na konci dna je to tvoja vec a celkom si si nalozila, otazka znie ako sa k tomu stavia novy partner

a este treba vyriesit, ze pravne je/bude dieta manzelovo, dokonca ak sa narodi do 300 dni od pravoplatneho rozvodu, tak je stale "manzelovo" - tak pripadne ries rozvod a otcovstvo cim skor, manzel dieta totiz moze zapriet (logicky, asi sa mu nechce platit alimenty) a novy partner nevieme ako sa k tomu stavia, to nepises

a ked sa skusis odosobnit, tak na tvoju rodinu sa asi ani velmi nemozes hnevat, ze takto zareagovali, ked nemas vyriesene A a si tehotna s dalsim chlapom, s ktorym si tri mesiace - nemas pracu, nemas kam ist...

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. júl 2021

@kate211 manžel sa o mňa nestaral, pracovala som aj počas materskej. Jediný problém s prácou mám teraz kvôli tomu, že malá ešte nechodí do škôlky a nemá kde byť pokiaľ by som bola plných 8/12 hodín v práci. Neviem nájsť vhodnú pracovnú dobu, preto len brigády. Kým bola v jasliach normálne som pracovala, nelehnila som v živote na zadku. Len po tom ako si manžel našiel priateľku a vyhodil nás je to trochu horšie.

@petamich s priateľom sa poznáme omnoho dlhšie, len pár tvoríme krátko. Čo sa týka jeho postoja. Ja mám obavy, že kvôli antikoncepcii nemusí byť zdravé, keďže som ju užívala dlhší čas po otehotnení podľa lekára som v 18 tom týždni tehotenstva..

pimpulka
6. júl 2021

pruser....doslova...ale si mlada, tak zatni zuby a ukaz im ze sa v tebe mylia...studuj, hoci po nociach, najdi si lepsiu pracu, pracuj, nevyvaluj sa 3roky na materskej....hold mas/budes mat 2 deti, oni sa na svet nepytali, tak im aspon zabezpec to naj co je v tvojich silach...a ne nekukaj na to kto sa o teba postara-toto uz si vyskusala a vidis ze to nefunguje....

janai1
6. júl 2021

Ste spolu 3 mesiace a ty si v 18 týždni? 🤨

autor
6. júl 2021

@janai1 chcela som napísať v 14 tom 🙈 neviem prečo mi to prehodilo, nejde mi už upraviť komentár

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
6. júl 2021

@kate211 😨🤐

sasa1310
6. júl 2021

@kate211 ja nechápem aj toho chlapa, to hneď musí ísť na plno s niekým koho prvýkrát fikne?

janai1
6. júl 2021

No ale aj 14 týždnov je veľa... To si otehotnela hneď na prvý krát?

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sasa1310
6. júl 2021

@kate211 inteligent fakt

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
6. júl 2021

@kate211 manžel má vyhodil pretože si našiel druhú priateľku 👌 s ktorou majú spolu aktuálne mesačné dieťa, ale áno bola to moja vina... Áno otehotnela som pravdepodobne hneď na začiatku keď sme spolu začali spávať čo sú plus mínus 3 mesiace, neviem koľko presne, nerátam to, lekár sa vyjadril, že podľa sona som v 14tom týždni tehotenstva čo som absolútne netušila kým mi nevykuklo bruško, menštruáciu mám pravidelnú ešte teraz. Čo sa týka môjho priateľa, je pravda, že sme sa spoliehali na antikoncepciu preto sme si veľmi pozor nedávali, ale žeby do mňa niekedy pustil plnú dávku na to si vôbec nespomínam. Ale samozrejme, ujsť mu muselo.

janinah
6. júl 2021

Aj som šla písať ale akosi ti neverím...

sasa1310
6. júl 2021

čiže plná dávka nebola, antikoncepcia, aj menštruácia každý mesiac. A pri manželovi sa zázračne toto nestalo 😀

solange7
6. júl 2021

Necudujem sa, ze ti sestra vynadala. V takejto situacii sa mas starat o to, ako byt nezavislou a nie sa hned nechat napustit od dalsieho chlapa. Teraz budes mat dve deti - kazde od ineho chlapa, v zivote si zrejme poriadne nemakala a budes na nom visiet a dufat, ze ta nevyhodi. Na tvojom mieste by som si hladala poriadne zamestnanie a postavila sa na nohy. Tehotna neznamena nevladna.

alex49
6. júl 2021

myslím, že čudný bude ten, čo ti nevynadá.. dúfam, že tvoj nový chlap sa o teba postará

janickacrazy
6. júl 2021

@solange7 No už vidím, ako sa všetci trhajú zamestnať tehotnú ženu. Je 3-mesacna skúšobná doba, vtedy bude v 6.mesiaci, to už bude jasné aj slepemu.

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
solange7
6. júl 2021

@janickacrazy takže keď žena otehotnie automaticky to znamená, že má padnúť na gauč a ležať tam az dokým neporodí? Alebo má rátať s tým, že sa jej o deti bude starať rodina a nový priateľ? Ja by som sa snažila zarobiť si. Brigádne, na skrátený úväzok, ukolovo. Je veľa možností ako zhodnotiť svoj čas. Lepšie ako sedieť a dumať nad rozliatym mliekom.

deny81
6. júl 2021

Baby ja vas nechapem, co vas na tom bavi? Na co jej prosim vas nakladate? Lebo nie je vsetko ako z prirucky? Ze by nemohla otehotnieť aj napriek hak? Moja kamoska otehotnela cez akoze neplodne dni a este cez kondom. A to je zodpovedna.baba.
Autorka: ber to ako kolo predtym ako to povies rodine. Kazdy cumi na svet cez svoje oci a obmedzene skúsenosti a vzorce. To ako reaguju,je hlavne ich vyzitka. A k tvojej situacii: ako pises, prezila si si svoje, zvladla si to. Aj v tazkej situacii sa snazis poradit a zarobiť. Nikto ta "nezachrani", pretoze to mozes iba ty sama. A novy partner a dieťa? Ak sa poznáte dlhsie, vyhoda je to velkaz kedze sa vtedy este nemusel "pretvarovat". Aj ked to nahodou nevyjde, nevesaj hlavu. Stále maj v hlave, ze sa dokazes o vas postarat, len niekedy je nutne vypnut usi - rodičia urcite budu mat reci, kedze nechcú aby sa ti opakovala historia. Podakuj im za to, ze ta prichýlili a pomohli. Babatko - hold, velmi sa chcelo byt na svete ked sa tak predralo ;) kazda burka prehrmi. A sestra? Co ma právo ti hovorit co mas robit? Nedaj sa ;)
Nezabudni, raz vsetko prejde. Vsetko. Aj dobre, aj zle. Drzim ti palce.

nikyball
6. júl 2021

@solange7 nie ale je veľmi malá šanca, že ťa niekto niekde zamestná

nikyball
6. júl 2021

@nikyball ale teda ako môžeme vidieť v tejto diskusii zázraky sa dejú 😂