Problémy v rodine

6. júl 2021

Ahojte, som mladá 23 mamička. Momentálne stále vydatá no s manželom spolu už 6 mesiacov nežijeme (v januári ma vyhodil z domu). Máme spolu jedno dieťa - štvorročné . Problémy v manželstve sme mali dlhodobé, viac ako rok pred rozchodom sme žili v iných izbách, nemali medzi sebou nič intímne.. Aktuálne mám priateľa, veľmi krátko 3 mesiace, s ktorým som otehotnela (užívala som antikoncepciu, neviem ako sa toto vôbec mohlo stať). Zatiaľ žijem u rodičov, ale budem sa sťahovať k nemu keďže sme sa rozhodli, že sa o bábenko postaráme. Zatiaľ som to nikomu okrem sestry nepovedala. Tá mi vynadala najviac ako mohla. Pustila sa do mňa, že som to určite takto plánovala a otehotnela schválne aby som sa mu mohla zavesiť na krk aby sa mal kto o mňa postarať. Vraj robím len problémy. Veľmi ma ranila, je nahnevaná, že si dieťa chceme nechať. Rovnakú reakciu čakám od rodičov a starých rodičov. Som si istá, že sa mi otočia chrbtom. Neviem ako sa cez to preniesť. Je to ťažká situácia a určite som to neplánovala. Som v zložitej situácií čo sa týka bývania a práce. Podnájom sa mi nájsť nedarí, preto som u rodičov a s prácou je to také kadejaké. Tiež sa mi nedarí nájsť stabilnú prácu ale pracujem aspoň na dohody, nesedím doma na zadku a snažím sa svoje dieťa zabezpečiť. Neviem ako sa preniesť cez to, že som sklamala rodinu, opäť ako povedala sestra. Vraj všetci čakali, že sa hneď niekomu zavesím na krk pretože sama nič nedokážem. Normálne sa to bojím povedať rodičom.

autor
6. júl 2021

@sasa1310 a čo sa malo pri manželovi stať keď sme spolu viac ako rok intímne nežili?

@solange7 pracovala som aj počas prvej materskej, rovnako som pracovala aj pred otehotnením popri skole , pracujem aj teraz, len žiaľ nie v jednej stabilnej práci ale na rôzne dohody. Keďže cez týždeň som na dcéru sama a nechodí do škôlky, nemám byť ako v práci bežný pracovný čas, preto cez týždeň upratujem 3 hodiny denne a víkendy ťahám 12ky v dielni. Svoje tehotenstvo ako prekážku vôbec neberiem čo sa práce týka. Vždy som pracovala a nebude tomu inak ani teraz, ja sa nespolieham na to, že ma niekto bude živiť. Mne dohody v práci trvajú do decembra a plánujem pracovať dokedy sa bude dať.

@kate211 ja som netušila, že vôbec niekoho má aj keď problémy boli dlhodobé. Jedného dňa som večer prišla domov a do domu som sa nedostala. Nepomohol mi nik pretože dom patrí papierovo svokre, ja som tam nemala ani trvalý pobyt. Proste ma vyrazil bez upozornenia. Manžel ledva prispieva na našu spoločnú, posiela 50e mesačne "keď nezabudne". To ako to má s priateľkou a dieťaťom do toho ja nevidím... Rozvod je v riešení, to som podala hneď keď ma vyhodil. Samozrejme otcovstvo sa neskôr vyrieši, vieme čo treba. Čo sa týka antikoncepcie, sama neviem kde sa stala chyba. Spoliehali sme sa na to, že je účinná hneď po začatí užívania. Evidetne nebola. Áno mali sme byť opatrnejší a zodpovednejší ale žiaľ, neboli sme. Naša chyba.

@deny81 ďakujem veľmi pekne.

sasa1310
6. júl 2021

no myslela som za manželstvo celé. Nie za posledný rok. Ale to je jedno. Každopádne držím palce. A čo "budúca" svokra vraví?

kate211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janickacrazy
6. júl 2021

@solange7 veď písala, že pracuje na dohodu, brigadne a seriózne ju teraz nezamestná nikto

autor
6. júl 2021

@sasa1310 s mužom sme používali kondóm počas manželstva, tu sme naozaj urobili chybu, že sme sa spoľahli na antikoncepciu hneď ako som ju začala užívať... S budúcou svokrou som nemala ešte možnosť hovoriť, ale priateľ tvrdí, že je rada, pretože na vnúča on neho čaká dlho...

@kate211 priateľ má svoje bývanie, žiť budeme u neho, možno časom pôjdeme do niečoho väčšieho spoločného, ale to sú zatiaľ len krásne predstavy.. Ja s uchytením na trhu práce problém nemám, mám vzdelanie v odbore kde sa zamestnám rýchlo, len žiaľ teraz sa nedá kvôli dcérke. Preto len brigadujem. Od septembra som mala nastúpiť na trvalý pracovný pomer do dielne kde teraz brigadujem cez víkendy. To sa asi už žiaľ nestane ale brigádovať budem určite do nástupu na materskú. Ja sa práci naozaj nevyhýbam. Od kedy vieme, že som tehotná priateľ nechce aby som pracovala, ale mne nedá len tak doma sedieť na riti. Mám dieťa za ktoré som zodpovedná ja a nie on preto budem pracovať kým to pôjde. S tými vzťahmi, ja dúfam, že už sa história nezopakuje a z ostaneme spolu. Ale áno, tú ochranu budem musieť poriešiť aj tak.

petamich
6. júl 2021

autorka: nikomu nic nie si povinna vysvetlovat, stalo sa co sa stalo, nic s tym uz teraz nespravis v zmysle uz to nezmenis, dories si co treba - rozvod, uznanie otcovstva, spolocne byvanie s novym partnerom, pripadne tie brigady a nech to vsetko dobre dopadne - jednoduchu situaciu nemas, to vies aj sama, velku pomoc od rodiny asi mat nebudes minimalne docasne (su kusok skepticki, zarazeni ale myslim, ze to spracuju), na druhej strane vyzera to tak, ze novy partner s tebou rata, drzim paste! 🤞🏻

sofiella
6. júl 2021

Veľmi ti držím prsty, nech vám to vyjde. Na okolie sa z vysoká vykašli, aj na tie hlúpe reci okolo. Rodina si zvykne. Možno im to bude trvať dlhšie, mozno kratšie, ale babatku sa určite potešia. (Pokiaľ sú normalni)
Ak chceš, napíš mi súkromnú správu. Poradím ti, ako sa dajú legálne obísť zákony s určením otcovstva.

lija22
6. júl 2021

ach dievcatko. taka si mladuckaa uz tolko nalozene. velmi ti prajem aby tento mladenec bol ten pravy a nech sa situacia ustali, vsetko prehrmi, za par rokov sa snad na tomto vsetkom zasmejete, aj s detiskami. verim, ze nalozene mame kazdy tolko kolko unesieme. budes to mat extra tazke, ale mna posobis vyzreto, ani pravopusne chybynemas, odpisujes troezlivo. verim, ze to zvladnes.
rodicom pivedz ked sa odstahujes, poziadaj ich o sucinnost a ak nie nech ti nenakladajukym si tehotna.
inac ten cloviecik, vidis napriek tolkym prekaskam nasiel si k tebe cestu. nech sa ti dari 🌷