Proteíny a prášky na svalstvo a ich užívanie 15 ročným

marisoul
6. apr 2013

Ahojte, môj brat má 15 a tajne si nakúpil rôzne bielkoviny, proteíny a podobnú chémiu aby mu rástli svaly. Nikto mu nedokáže dohovoriť, pretože je presvedčený. že je to zdravé. Je navyše astmatikom. Prosím poraďte mi čo mu mám povedať, aby to kúsok chápal a chcel pochopiť a vypočuť nás. Ďakujem pekne

idk111
12. mar 2016

@erika161 Najčastejšie ludia použivaju protein 2x do dna,rano pol hodinu pred ranajkami a ptm hned po treningu,pri najhoršom do 60min.

danavdana
15. mar 2016

Preboha, proteiny su bezna sucast stravy, len su to spracovane bielkoviny ocistene od zbytocnosti. Ja cvicim 4x do tyzdna a ked chces nabrat svalovu hmotu, tak potrebujes prijat viac bielkovin, nez bezny clovek. Mohol by namiesto proteinu zozrat kilo masa denne navyse, ale jednak by to bolo drahe a bol by prejedeny 🙂))
Prestante tu z toho robit kovbojku, ja pijem protein 2- 3x denne a nic mi nie je..uz 9 rokov cvicim, dviham cinky, kazdy rok chodim na prehliadky, doktor ma vzdy pochvali... Takze halo, nerobte z neho sypaca, proteiny nie su steroidy preboha...

danavdana
15. mar 2016

@kiki68 zle pecenove testy urcite..mozno tak oblickove

lubiss
16. mar 2016

jezisi ked tu citam niektore reakcie tak sa mi rozum zastavuje vidim ze mate o tom bohovy "prehlad"..proteiny, aminokyseliny, bielkoviny a gainery NIE su anabolicke steroidy po ktorých sa vam zvacsi hlava alebo vnutorne organy,alebo sa poskodia....proteiny su v dnesnej dobe uz tak vymakane ze su v nich lepsie veci ako v chlebe...treba si kupovat kvalitne veci samozrejme...

richard74
9. apr 2016

@marisoul Aky v tom vidite problem nieje to žiadna chémia ani nič podobné velka časť proteinov sa vyraba z prirodnych zdrojov .
TAK UŽ NEBUĎTE zaostali .

idk111
11. apr 2016

@lululilien twl vieš čo to je sušene mlieko,,??????asi nie lebo o proteinoch absolutne nič nevieš FASEPALM

lorela
11. apr 2016

Halooo, 3 roky stará diskusia, tak klííííídek 😉

lululilien
11. apr 2016

@idk111 kľud, čo tu na mňa vyskakuješ. je to stará diskusia... som si to musela ešte raz prečítať. 🙂 rob osvetu, ale nechápem prečo útočíš.

serko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
secretadmirer
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaseiner
7. máj 2021

@kaja73 ahoj, môžem sa spýtať na proteín ktorý pijem? Dcéra chce ochutnať ale teda fakt neviem či dať alebo nie (samozrejme žiadne proteíny by som 8rocnej nedávala, len vyslovene chce ochutnať). Čo prosím ťa hovoríš na zloženie? Mne bolo odporučené ale teda čo sa zloženia týka, pre mňa je to čínština pre pokročilých...myslím len túto značku, nie konkrétne túto prichut

tinika
18. jan 2024

@jana121212 ten aspartam mi tam vadi asi najviac to zdrave určite nie je prave naopak

milanemila
18. jan 2024

@marisoul a co je na tom zle? 🙈 ved v tychto doplnkoch je normalny rastlinny alebo zivocisny protein, kt je aj v strave. Jedina “chemia” kt v tom je
a nepovazujem ju sa zdraviu prpspesnu su rozne umele sladidla (aspartan, sukraloza atd) aby sa znizil obsah kalorii a teda cukrov, ale bola sladla chut. Bielkoviny=proteiny pre tvoju info 🙈 a co myslis pod tym “podobnu chemiu”. Co presne si teda kupil, lebo protein v prasku je vyzivovy doplnok nie steroid 🤷🏼‍♀️