Prvá návšteva svokry

26. feb 2022

Ahojte. O týždeň nás s priateľom čaká prvá návšteva mojej dúfam budúcej svokry. Je zlata, mame si co povedať, myslím ze mame v pohode vzťah, zatiaľ. 🙂 Len, baby moje 😅 ja som v takom strese hoci sme sa už videli, že mám normálne kŕče. Chápete, prvýkrát príde do našej domácnosti ja viem že je nie nejako extra na poriadok atď, ale už teraz všetko gruntujem lebo priateľ je jej jediný syn a určite bude tak trochu hodnotiť, v akých podmienkach jej princ žije 😂 týmto sa chcem spýtať vás, všímali by ste si v akom stave je domácnosť, či je upratané atď, alebo to nechali tak ze nech mladí žijú? Upratujem varím pečiem pravidelne už teraz rozmýšľam co nachystám ale aj tak by ma zaujímalo ako by ste sa správali na jej mieste 🤣 pripadne aká bola prvá návšteva vašej svokry? Prosím neodsudte ma ze preháňam a tak ďalej, naozaj mi na tom záleží 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marca12
27. feb 2022

@elizabet173 ja som mala tak prisnu mamu,ze este aj vo vlastnom dome som sa bala jej pohladu. Ale po dvoch jej navstevach som zacala mat v pazi. Ale ked vidim ako sliedi ocami a viem,ze ju trha ako rada by mi presnorila cely dom,tak to ma vie dnes uz rozosmiat.

janetinka27
27. feb 2022

@elizabet173 reagovala si na moj prispevok a tak ti odpovedam. je jednoduche niekoho vyhodit,ale v zivote to tak nechodi. vyhodim svokrovcov a potom co? zacne sa proces doliezania? alebo ohovarania, vzajomnych vycitiek? nebudem riskovat rozpad vztahov kvoli hlupym narazkam.a nastrbenie manzelstva,lebo manzela by to iste mrzelo.
nemam dovod ist do konfliktu,lebo to nie je riesenie. najma pokial ide o ludi, ktori sa v konfliktoch vyzivaju a hladaju prilezitost ist do boja. kazdu situaciu treba riesit individualne. pre trapne poznamky o vedre alebo zaclonach sa nenecham vyviest z miery. su to v zivote nepodstatne veci. su vidlaci, sutazia o najvacsie, najkrajsie atd. mne je to jedno, nepotrebujem vyhrat. mat rad je rozhodnutie.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janetinka27
27. feb 2022

@elizabet173 ved ja sa "nehadam". idealne je,ked si svokra s nevestou rozumeju, alebo sa aspon respektuju. temou je prva navsteva svokry a moja prva navsteva zahrnala aj blbe poznamky a tie sa opakuju doteraz.jednoducho vidlacina a sutazivost. ludia to nie su zli. dlho mi ich spravanie ublizovalo,ale pochopila som,ze sa tak spravaju ku vsetkym. maju problem sami so sebou. takze to uz ide mimo mna. preto radikalne riesenie nie je vhodne.nepochopili by to spravne,cize ucinok by to nemalo.

alanko20
27. feb 2022

Ja to.tak mam pred navstevou mojej mamy, ta je ako kontrola z hygieny. Partnerova mama je pohodacka, neriesi (aspon myslim 😀) a odkedy ju poznam, chcem aj ja taku mamku pre seba.

nttnnt
27. feb 2022

pozri pokial bude na tebe hladat nieco zle tak si najde aj keby mas cely byt obliaty savom...takze sa daj do kludu upec volaku babovku a vitaj tetuska

modraslamka
27. feb 2022

@dennynkoo13 🤣🤣🤣🤣💯🙈

alanko20
27. feb 2022

@marca12 sme sestry? 😂 keby si videla tu moju, ked sa riad hned neumyje, ale chystam sa ho dat do umyvacky, podla mna umiera zaziva, doslova. Tiez sa obcas potichu bavim.

bubik6x
28. feb 2022

@zuzana9393 presne, to poznám, keď sme prišli ku švagrinej čiže jej dcére na birmovku, mala komplet vyluxovany byt a ten byt bol 1,5 izbový a žila tam so synom, takže tam si mala všetko upratané behom chvíľky, tak vždy jej musela povedať aký tam má bordel a keď už nebolo na čo nadávať tak to bol starý hrniec alebo deka 🤣🤣🤣

laladua
28. feb 2022

@nttnnt presne, su take, ktore urobia na protiven aj ked nemusia, ale tak vsetko je to od povahy, my sa snazime mat uhodene stale, lebo teda nemam rada bordel, veci kade tade, ale teda nazor svokry ma v tomto smere nejako nezaujima 🙂

sisulia
28. feb 2022

Ak spolu vychadzate v pohode, tak si myslim, ze nebude nadstavena tak povediac do utoku a neboj, vsetko bude v poriadku. Len si nerob takto asi zbytocne stresy. Ono casom to bude aj tak lepsie a lepsie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubik6x
28. feb 2022

@elizabet173 tak moja svokra je veľmi zatrpknuta žena, ktorá do práce nikdy nechodila len sa starala o domácnosť a deti, a nechápe ako to dnešný ľudia nestíhajú popri práci a deťoch ale ako som spomínala ja to neriešim, keď niečo komentuje tak jej poviem nech to spraví keď sa jej to nepáči, už aj pred rokmi mi vyčítala že chudák jej syn 🙏🤣 tak som jej povedala nech si ho vezme naspäť keď sa jej nepáči 🤣 ver tomu že viac to už nespomenula 🤣🤣🤣🤣

slavomira1980
28. feb 2022

Zasnem kolki z vas robia zo seba dobrovolnu domacu putku. U mna to priatel (uz manzel) raz skusil to bolo par nesiacov co sme zacali spolu. a povedala som mu, ze v byte zije aj on,trusi a vytvara spinu ako ja. Nech si to pekne sprace sam. Ked sa mu nepaci ako zmyvam,nech umyje podlahu ja nemam cas. Bodka.

Byvaly mi raz povedal ze on je zvyknuty kazdy den jest ine varene jedlo. A mamka po obede kqzdy den zmyva. Byvalym sa stal velmi rychlo po tomto vyhlaseni 😉

Gruntujes tyzden aby videla ako jej princ zije. Ctjebe? To mas odkial? To princiatko snad nezije tam? Ci je hendikepovany a ma nefunkcne koncatiny? Lebo potom chapem

simca06022011
28. feb 2022

viete co, ja ked to tu citam, zase mam pocit, ze som z inej planety.
Nie nesaliem a nie nelestim dom/byt. Mam normalny stav ako inokedy a teda aj mala som. Lebo teraz to uz vobec neriesim a teraz uz ani to nie. Kedysi som pospratavla vsetko a prebehla prach. Ak si niekto ma nieco najst, tak si to najde. Ja som z rodiny neskutocne cistotnej, moj chlap vraj tiez ale on je hrozne prasa s prepacenim, cize cisto chce- ale neurobi. A toto vedie k tomu, ze ja vyupratujem, odidem z domu a pridem do bordelu... alebo sa proste poriadok neudrzi tak ako by som chcela :D Raz sa stalo, ze takto prisla svokrusa na navstevu a ja som si nasledne po par tydznoch vypocula ako jej chudacik synacik zije v chlieve a aka som to zena (no boli tam aj ine veci, ako chudacik bol sam, ako chudacik neviem co). Poslala som ju pekne do teplych krajin s tym, ze ten neporiadocek si narobil od rana do obeda jej synacik a niekto aj do prace musi chodit... PRoste som bola v soku, lebo nikdy za ROKY dlhe sa to nestalo, lebo mam upratane a proste to boli take povrchne veci, co fakt rozhadzal, neumyl atd atd. PRitom ona nema vylesteny dom, tak ze by prach a neviem sa nenaslo, ak nahodou cez tyzden dobehnete :D Rokmi sa ukazalo co je vo veci a co je problem a aj keby som mala ligotavy byt 24/7 a cely den behala v zastere aj tak by nebolo dobre... Ja radim, nestresuj, bud sama sebou, domacnost si drz tak aby tebe bolo dobre, prichystaj obcerstvenie, jedlo primerane 🙂 A neboj, aj svokra mala kedysi svokru... ak je ok, urcite nebude problem. Ak bude problem, mozes sa to dozvediet az o dlhe roky :DD

marcelik88
28. feb 2022

Myslim si, pisala si, ze si mate co povedat, vychadzate spolu dobre, tak netreba mysliet hned na to, ze pride hladat konflikty alebo tak nejak. Ak budes mysliet pozitivne, tak to proste musi dobre dopadnut

dana802
26. máj 2023

Ich domácnosť ich život ako keby som už musela preskakovať veci na zemi tak by som asi syna zajazdila jak za mladi nie ženu prečo má ruky nohy môže aspoň po sebe upratovať tak nejako to vyzerá u nás keď dôjde svokra lebo vie že ja sa snažím ale pri 2 psoch v dome a este dieťa a chlap veľký rybár a výbava za tisice sa cez leto váľa všade tak tá moja snaha dopadne tak že to vyzerá ako by som neupratovala ale to už som minimalizovala čo sa dalo a este stále je toho veľa ale mám super svokru zjazdu ho jak malého chlapca vyženie ho na dvor robiť že čo sedí dnu na dome toľko roboty zlatá je mám šťastie