Psychické týranie

4. aug 2020

Dobrý vecer,
budem sa snazit byt co najstrucnejsia, ale zase aby ste pochopili mojmu problemu 😔rada by som sa s niekým nestranným poradila ohľadom správania môjho partnera. Mám 27 rokov, priatel je o 4 roky mladsi. Sme spolu cca 2 roky. Už na začiatku vzťahu sme boli k sebe otvorení a úprimní. Môjho priateľa zaujímali dosť moje predchádzajúce vzťahy, počet partnerov a dokonca aj dosť intímne veci, ktoré si bežne partneri vo vzťahu skôr nehovoria. Jeho to však zaujímalo a hoci mi to vôbec príjemné nebolo, pretože  som predchádzajúce vzťahy dávno hodila za hlavu, nakoľko mám už teda iný vzťah a partnera ktorého ľúbim, aj tak som mu na takéto rôzne jeho otázky odpovedala. Najhoršie je, že hoci mi neboli teda tieto otázky príjemné, no odpovedala som mu na ne s tým, že sa o tom viac baviť nebudeme a prestane riešiť minulosť (musím však podotknúť aby ste teda chápali, že som normálna žena, žiadna bývala spoločníčka alebo tomu podobné záležitosti, ani som nestriedala partnerov ako ponozky) on s tým neprestal a deje sa to stále, síce už po niekoľkých hádkach keď to znovu vytiahol sa to zredukovalo, ale prebieha to stále a je mi to veľmi nepríjemné, dokonca mám pocit že toto jeho správanie hraničí so psychickým týraním. Vie prísť hocikedy proste len tak s narážkami ako napríklad: “pri mne ti je lepšie ako s bývalými, keby si radšej sedela len doma a čakala kým spoznas mna” alebo “mala si lepší sex s ex? “ dokonca padla téma že naše deti by som nerodila prirodzenou cestou pretože predtým tam "bol už iný"... A najhoršie je, že keď si vypije a príde s takotou náladou to sú už tie narážky dosť nepríjemné ako napríklad: “páčilo sa ti to, keď ťa iný t*tkali? ano tebe sa to páčilo a ked si ich fajcila? “ no proste nejdem ani pokračovať...a niekedy v tom opitim stave ako vyvola hadku odidu z bytu prec niekam piť a pride rano...uz teraz mi je do placu, ked si to premietam v hlave..ja sa cítim úplne zle, ako bývalá prostitútka sa cítim, je mi to velmi nepríjemné a nie raz som už plakala za to a v pripitej nálade sú tie jeho otázky a narážky 100krát horšie...A na druhý deň sa mi ide čudovať čo sa hnevám alebo sa len proste snaží nejako ospravedlniť, že on nechcel a mrzí ho to..Ja toho už ale začínam mať vážne dosť..Velmi ho lúbim, on vie urobit aj krasne gesta ako vecera, kvety, postiska ma, povie lubim ta ale toto...neviem proste čo s tým robiť. Do poradne by on nikdy nesiel, lebo mi tvrdi, ze on mi nic zle nerobi...neviem si predstaviť, keby máme deti a on takto príde a začne takto na mňa s takýmito narážkami a podpichovačkami a este keby ma vypite a odide z domu a pride rano..nerozumiem co ma za problem kedze aj on mal tiež bývalé partnerky a ja mu to vobec nevycitam, ved je to normalne podla mna..Nechápem toto jeho správanie a neviem čo s tým robit, ci cakat, ze sa raz zmeni alebo je taka povaha a nezmeni sa nikdy? Je dost mozne, ze to ma po jeho otcovi, lebo raz som bola svedkom situacie, kedy jeho otec rozpraval o tom, ze pristelova mama mala pred nim jedneho partnera a uplne hlupe narazky na to mal jeho otec..a jeho rodicia maju dost zly vztah podla mna, vobec nie je u nich vidiet lasku, skor su spolu asi len ta deti, lebo jeho mama je vidiet ako je utrapena, dokonca nemaju ani spolocnu spalnu..Budem Vám veľmi vďačná, ak mi dáte nejakú odpoveď s Vaším názorom😕

lucinkab
4. aug 2020

@evkars toto keby som vedela... Ze kuknut na vztah rodicov
.. no ono to sedi... Aj u exmanzela sedelo aj pri aktualnom sedi

lintu
4. aug 2020

Dva roky vysvetlovania snad stacilo. Neprestane s tym. Nema dovod. Nechce. Ber to ako fakt a podla toho sa zariad.

tncka
4. aug 2020

Jedina moznost rozist sa s debilom,a nabuduce si taketo veci radsej nechaj pre seba.

evuska32
4. aug 2020

Moj to robil iba pri slovnej predohre a sexe...robil to, lebo ho to rajcovalo...a mal rad tvrdy sex

suge
4. aug 2020

Nikto nie je povinný akceptovať, že jeho partner alebo partnerka mali aj iných sexuálnych partnerov. No rovnako nie je nikto povinný počúvať urážky na túto tému. Na svete je dosť panicov aj panien a tiež ľudí, ktorí dokážu akceptovať minulosť partnera, nech je akákoľvek.

sunny8
4. aug 2020

Odíď kým môžeš

panelacikova
4. aug 2020

Nemiluje ťa dostatočne. A zároveň ti nedôveruje dostatočne. A nemá voči tebe úctu. Toto už neurovnáš. Deti určite nie, raz by ste sa rozišli.

evkars
4. aug 2020

@lucinkab hm ked ono na to prideme az casom ked si cosi odzijeme

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
perdulka7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nefertiti7
4. aug 2020

Nezmení sa a bude sa to stupňovať...vlastne skúsenosti...odíď kým sa da

denden77
4. aug 2020

zmeni sa, zmeni.. pockaj na svadbu a dieta.. potom ta aj mlatit zacne.. ach dievca zlate, toto ti je treba?! 🤦‍♀️

m_o_n_c_a_k
4. aug 2020

Myslím si, že ide o psychické týranie a sociopata. Ak sa ta ešte nedotkol, možno príde aj to. Znicis sa pri ňom. Už teraz sa cítiš zle. Ako sa budeš cíti tak po pár rokoch. Čím neskôr sa rozidete tým horšie sa ti bude hľadať partner. Budeš sa cítiť horšie a tvoje sebavedomie už utrpelo dosť, ak to takto bude pokračovať, kto vie co ti dáke zostane. Tie scény co robí to je on. To je to co ho vystihuje a je to chorý človek. Samozrejme ze ti to potrebuje a chce povedať, lebo ho to duši. Toto robia psychicky narušený ľudia. Sú zlatí, laskavi a potom to zneuziju a ponizuju ta. Samozrejme musí prísť ospravedlnenie aby ta mohol urážať aj nabudúce. Aj ospravedlňovať sa museli naučiť inak kto by to vydržal. A priprav sa, že ak mu povieš rozchod bude sa vyhrážať. Ze si ublíži, alebo tebe ublíži, alebo chytí amok. Mala som kolegýňu a musela odísť vyslovene preč, aby nevedel kedy a kam. Jednoznačne popros nikoho o pomoc. Ak si silná dáš to aj sama. Ak nie potrebuješ otca, brata alebo kohokoľvek co ti pomôže.

selest
4. aug 2020

Ani som to nedocitala
Posli ho do matky kladky to naco ti je taky chory idiot? Normalne ho zbal a vymen zamok ani by som sa s nim nebavila..

sandrika1986
4. aug 2020

Radsej odist teraz , lebo potom moze byt neskoro...mas isto na ovela lepsieho muza ako na tohto ziarliveho, nevyzreteho jedinca...

veronika65
4. aug 2020

Rýchlo utekaj... Presne takto sa správal môj bývalý. Začalo to len nevinnou otázkou či som pred ním niekoho mala ( jeden dlhší vzťah a jeden kratší, čiže 2 sexuálnych partnerov). Potom nasledovalo presne to, čo popisuješ. Takmer rovnaké ponižovanie a urážanie, ktoré časom prerástlo do fyzického násilia. Bola som sprostá, že som to tolerovala skoro rok. Hlavne s takým človekom nič dopredu nerieš a neprehováraj mu do duše, je to zbytočné. Proste si nájdi ubytovanie ak bývaš u neho alebo ak je bývanie tvoje daj vymeniť zámok kým bude preč. Keď nedá pokoj kontaktuj políciu, pripadne niekoho kto mu je jasne a stručne vysvetlí. Takéto typy budú vyskakovať len na slabšieho, na silnejšieho nemajú.

andreatytler
5. aug 2020

A on je ziarlivy len na tvojich expartnerov alebo aj na pritomnych potencialnych napadnikov... napriklad kolegov alebo ked sa na teba usmeje predavac v obchode... ziarli aj na nich? Ak len na tych expartnerov, tak to mi pride ako uchylka. Davaj si pozor.

alzbetka1783
5. aug 2020

Dúfam že si už pobalená ......🙄😉

erickatt
5. aug 2020

Bude to len horšie

jaskolka
5. aug 2020

@bluka2 myslene "v skratke" nie doslova, že vyjadrené "jedinym slovom"

karolinakr
5. aug 2020

Taki, čo najviac vykrikuju, maju najviac za ušami.Choď nenapadne za nim, kam chodi do tretej rano možno aj do bordelu.

tinqua
5. aug 2020

Mala som jedneho exota co toto robil okrem inych veci...a mal vtedy 32, vekom to veru nie je 🙂 sporadicky o nom prispievam v podobnych temach...takyto vztah to je pitva zaziva, rozvrat osobnosti...aby niekto ziarlil aj na to co bolo, no neviem si predstavit co by bolo, keby sa nieco udialo v pritomnom case...ja som sa raz pri odchode z restiky usmiala na stareho casnika, co nam pekny den zazelal ...jedna z poslednych hadok, hanba pred polkou mesta, lebo fakt,ze idu ludia v nedelu z kostola predobedom nebol vobec prekazkou v tom, aby po mne ziapal ze som k****, co uz flirtuje aj pred nim...dievca toto treba nechat ist, lepsie nebude nikdy

karolinakr
5. aug 2020

A na mňa nikto nikdy nežiiarlil aká škoda..😄😄
Potom jeden aj hej, nezmysly si vymýšlal, čo nemali reálny podklad a vyšiel z neho najvačší sukničkar, čo bral jednu pekne za druhou do radu
Fakt ti hovorim choď ho sledovať, kam chodí do rána
Ked ho pristihneš pri čine máš vyhraté - aha, už sme doma.Ty ma obviňuješ a sám to robíš !!

nairia
5. aug 2020

nedocitala som tvoj prispevok, ani komentare som necitala, tak mozno to tu uz zaznelo
naco si s takym sopliakom zakomplexovanym? toto je ti treba? ked odide pit v noci, tak mu mozes zbalit tasky a nechat ich pred dverami... preboha, mlada baba, cely zivot pred sebou a s takymto podivinom zabijas svoj cas? fuj a tie otazky by ma uz nacisto odrovnali, ble...

tinapa
5. aug 2020

Dobrý deň, milá autorka, aj by sme si chceli vypočuť aspoň tvoje vyjadrenie sa, keď si tu už napísala a zverila sa.. 🙂

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fabrika
5. aug 2020

tu nie je podla mna inej moznosti ako ho poslat kade lahsie. naco je niekomu takyto partner, ktoreho v podstate ani nelubi a len mu robi starosti. netreba stracat cas a proste sa pokusit, aby bol zivot lepsi

autor
5. aug 2020

Dakujem vam vsetkym za odpovede🙏ani som ich tolko vela necakala...
Ja som sa s nim bavila xy krat, ze mi to vadi, je mi to neprijemne a viac sa o tom proste bavit nechcem, ale vydrzi mu to mozno tak mesiac, dva a zase vrta do mna..na pritomnost chlapov okolo mna neviem ci ziarli, zatial som mala prace, kde boli hlavne zeny...skor mu vadi minulost...
Ale mate vsetky pravdu, potrebovala som to len pocut od niekoho ineho, toto nema buducnost, iba ak by som chcela byt nestastna😔 presne ako niektore pisete, ze by sme zili asi ako jeho rodicia a to veru nechcem

autor
5. aug 2020

A este som zabudla, niektore ste pisali, ze mu mam aj ja vycitat...presne som to spravila a bolo to este horsie...Zacal mi vykrikovat, ze zena ma mat len jedneho chlapa a podobne reci..Ze ked ma muz viacej zien, to je akoze “normalne”