Psychicky to už nezvládam s mojou rodinou

Nikdy som neverila, že práve ja založím nejakú diskusiu, no už nevládzem asi sa potrebujem len vyrozprávať, možno počuť názory iných či naozaj robíme niečo zlé. S manželom sa milujeme, máme krásnu zdravú dcérku, bývame s rod. dome s mojou babkou - je to dvojgeneračný dom, a každý víkend sem chodia aj otcov brat s manželkou a 30roč. dcérou a.... neustále sa nám pletú do života. Rozoberajú to, ako môj muž čakal kým sa zoberieme a zrazu si začal kupovať ,,drahé,, veci (traktor, wapku, má staré auto ktoré chce opravovať-veterána...) neustále nám radia ako máme žiť, čo máme a nemáme robiť, ako máme vychovávať dcéru, kde máme - nemáme dávať peniaze. Najčastejší problém sú peniaze. Pritom je to všetko úplne opačne. Muž predal motorku, zato nám kupuje, mal veľa našporené zo slobodného života, odkladáme si čo môžeme aby sme sa raz mali dobre, čo si my kúpime je vždy v zľave alebo dobrej cene, nechodíme v značkovom, žijeme z ruky do úst. Áno je pravda, za posledné roky sme to tu prerobili, nová kuchyna, podlahy, kúpeľna, okná, dvere kompletka. Oni si stále myslia, že my sa v peniazocch topíme, načo nám je prebaľovací pult pre malú, načo nám je nová telka, načo som si kupila tulipány.. ale je to hriech?? Nedáme za mesiac ako oni 200e do cigariet, nepijeme, s prepácením nežožereme toľko čo oni, nechodíme každý deň autom hocikam - vždy si počítame, či sa nám oplatí štartovať auto.. Som naozaj v koncoch, len nás ohovárajú, nič nám do tváre nepovedia a my sa to dozvedáme len od susedov, pretože s nimi to riešia..Najhoršie je, že je to vlastná rodina niekto s kým by si mal mať pekný vzťah a nemám sa s kým ani o tom porozprávať. Mužovi to povedať nemôžem, ten keby zistil, čo si o nom myslia, že ma vyciciava z penazi tak asi sa s nimi do krvi poháda a to zas ja nechcem. Nemôžem sa z niččoho tešiť, akonáhle si niečo kúpim už rozmýšľam ako to spraviť aby sa o tom nedozvedeli.. Mate niektora podobné problemy?
zena77
23. okt 2013
Mám podobný, ale už som s tým sekla..... je dôležité aby tvoj m vedel, že majú niečo proti Vám - spolu budete silnejší... a oni Vám potom môžu dúchnuť ako sa hovorí.....
neboj sa povedať pravdu - pravda oslobodzuje, čo je koho po tom ako žijete a ako míňate repektíve na čo míňate......
prajem pokoj. 🙂
bounties
23. okt 2013
ako keby si hovorila o mne 😞 mne sa tiez stale niekto pletie do zivota, vacsinou z rodiny zo strany mojho oca. trapne, v kuse nas rozoberaju, to sa vazne uz nemaju o com inom bavit ti ludia?!?
linda20111
23. okt 2013
@jasmin504 jednoducho vam zavidia 🙂 to je take slovenske 🙂 🙂 🙂 nerob si z toho tazku hlavu, ser na nich. Dolezite je ze vy ste v pohode, nehadate sa a svoje problemy viete riesit spolocne.
zena77
23. okt 2013
Ešte som zabudla dodať -že vždy je jednoduchšie radiť druhým čo majú robiť a čo nie, ako si usporiadať vlastný vzťah .... takže preto Vám rodina podkopáva nohy -oni majú problémy, ale radšej sa starajú do Vás - ako by si vyriešili tie domáce ......
presne závisť....
aristka
23. okt 2013
v rodine sa robia najväčšie poroby a stačí málo ,neviem komu patrí dom ,ale ak je dvojgeneračný a chodia na návštevu babke vy nemusíte byť súčasťou tej návštevy a nemusíte im ukazovať váš príbytok ak je dom váš prístup úplne vylúčte a vylúčte takýchto ľudí z vášho života ,čo sa vyrieši, nič ,lebo budú mať dôvod na ešte väčšie ohováranie ,že prečo tak zrazu ,ale na druhej strane budete mať pokoj v duši ,že takýto ľudia vám nelozia po príbytku a netárajú po celej dedine čo doma máte ..lebo keď to robia ,tak je to ako pozvánka pre zlodejov....
dudulika
23. okt 2013
najlepšie je prestať komunikovať a uplne ignorovať ohováranie, je to obyčajná závisť nielen finančná, ale aj to , že ste s manželom a dcérou šťastní a spokojní..............prajem všetko dobre 🙂
jasmin504autor
23. okt 2013
@zena77 muž vie že nás stále rozoberajú, ale konkrétne to, čo som sa dnes dozvedela o tom, že si myslia že ma vyciciava po svadbe mu asi nepoviem. Oni si totiž myslia, že mne rodičia zanechali strasne vela penazi a on si teraz na to narokuje, čo vobec nie je pravda, práve naopak, muž vsetko taha a ja nemám nič.
@bounties
@linda20111 už si robim tažku hlavu bohužial som asi ten typ čo ho trápia všetky problemy sveta :-N štve ma čo si o nás myslia, chcem im vsetko vykricat ale zároven sa s nimi nechcem rozhadat, najma krsného mám rada, no jeho zena a dcera to je des.. okrem toho ked sa oni dve do mna obuju tak ja im nedokazem oponovat nemam asi taky recovy prejav.. som z toho strasne nestastna ja sa do ich zivota nestaram preco sa oni montujú potom do nášho...
jasmin504autor
23. okt 2013
@aristka bohuzial polka domu je na krsného polka na mna.. nemozeme si tu nic spravit podla vlastnych predstav vsetko sa ho musime pytat ci si mozeme tam zasadit strom tam kytky ci mozeme parkovat auto atd..zatvorit sa tu tiez nemozeme su tu od piatku vecera do nedele doobeda.. kazdy vikend spoločny dvor.. nikdy nič neplatili vsetko taha babka plyn elektriku a len vykrykuju ked tu maju zimu ze treba prikurit...hroza
bounties
23. okt 2013
@jasmin504 nieze nemas recovy prejav, ale s hlupakmi jednoducho nevyhras. to akoby som pocula oca a jeho sestru ked sa s nimi rozpravam, tak vzdy musia mat pravdu, dokonca si fakty domyslaju, prekrucaju, jednoducho dvaja premudreli, co sa nemaju o com bavit, len pliest sa inym do zivota ]-( 😞 :-| :-S
bounties
23. okt 2013
@jasmin504 a to si prestav, ked sa do tej polky domu nastahuju. to sa ti neda nejako vysporiadat?
jasmin504autor
23. okt 2013
@dudulika jaaj ked ja chcem byt s kazdym zadobre.. a prestat komunikovat to by som nezvládla..predsa len rodina.. Ja uz tiez nadobudam pocit ze závidia majú problem s dcerou ta sa nevie osamostatnit pije nemá dobreho chlapa nic nedokaze dokonca jej radili min. tyzden ako má hrabat listie.. 😞 ale co s tym spravit..
jasmin504autor
23. okt 2013
@bounties tak presne ako vravis tiez ich nazor je ten pravy maju vzdy pravdu, prekrutia kricia na mna.. da sa to vyriesit ideme teraz snad kupovat dom.. ale aj tak tu babkuu musim doopatrovat a dovtedy budeme tu mat spolocne vikendy.. :-| a potom nech si s chalupouu robia co chcu pre mna zamna aj nech ju podpalia.. alebo sa sem nastahuju.. ale to uz vidim ako budu aj potom vydierat ze nech prispejem na novu strechu a pod..ale z coho...
b1105
23. okt 2013
vies co v zivote su dolezite veci, nemej dolezite a take na ktore sa treba vysrat s prepacenim a toto je ten 3pripad cudujem sa ti ze sa bavis s nimi o tychto veciach ja by som to s nimi vobec nerozoberala normalne poviem o tomto sa nechcem s vami bavit to je moja vec uuz som to tak povedala aj testovcom tak medzi recou ked sme nieco rozoberali a pritom uplne s kludom som im to povedala a v pohode. Nemozes sa cely zivot bat co povie tvoja rodin a urobis si z toho vredy ak sa nechces o tom baviit normalne odit s miestnosti ze ides nieco robit a oni casom pochopia. 🙂 mam tam chyby ale nechce sa mi to opravovvat to je tiez cislo 3
isabel11163
23. okt 2013
@jasmin504 Ahoj ja síce taký problém nemám ani nie som vydatá ale každopádne nič si z nich nerob..je to váš život,vaše peniaze 🙂 ja viem že by si bola šťastná keby ste dobre vychádzali a nestarali sa do teba ale niekedy to proste je tak že ľudia závidia aj nos medzi očami a horšie je že je to práve rodina..ak to nezvládaš povedz im nech sa starajú o seba že si jednoducho nepraješ aby vás rozoberali po susedoch..povedz to aj manželovi ako už baby písali dvaja budete silnejší.. a podľa mňa ti môžu akurát tak fúkať práškový cukor ( s prepáčením) do zadku 🙂 netráp sa fakt na každého raz príde 🙂 alebo keď niekedy budú mať zase blbé reči pred tebou proste im to vráť a keď ti povedia že sa to nepatrí starať sa alebo čo tak im pripomeň kto s tým začal nech vidia že to nie je príjemné 🙂
wena
23. okt 2013
S cudzími ľuďmi by som (svoje) peniaze rozhodne neriešila a patrične by som im dala najavo, že táto téme je nevhodná.

Jediné riešenie je poďľa mňa prerušiť s nimi kontakt a žiadne návštevy.
aristka
23. okt 2013
@jasmin504 a máš presne vymedzené čo je jeho ,samostatný vchod ,máte to právne ošetrené ,ak aj vlastní polovicu domu a vy tam bývate a nemá samostaný vchod ,nemá vám čo chodiť po príbytku je to zásah do vášho súkromia a treba to doriešiť po právnej stránke ,investujete do niečoho z čoho budú do budúcna ešte problémy a aby ste nebanovali ,že vás to v poslednom rade vyjde drahšie ako kúpa alebo stavba domu ..fakt ti odporúčam návštevu právnika za hodinu možno 20 až 50 eur ťa vyjde lacnejšie ako súdy potom ....potom ohováračky spätne vám príde ako malina....
jasmin504autor
23. okt 2013
@b1105
@wena ja s nimi peniazky nerozoberam, to co kupime vidia bohuzial a máme nasu babku ktorej to je vlastne syn a dôveruje mu-este neprisla nato ze s nim manipuluje zena, a povie im vsetko aj to co nema.. Nemaju ponatia kolko mame a nemame penez ale stale si myslia ze sa v nich hrabeme.. ]-( a mna to stve..
jasmin504autor
23. okt 2013
@aristka je tu len jeden vchod s nami hore v trojizbaku byva aj babka cely zivot tu chodili aj oni ako domov potom si prerobili spodok dvojizbak a teraz tam chodia na vikendy no k babke hore samozrejme zajdu. a ideme kupovat iny starsi dom povedala som ze zit tu nebudem ani zadarmo ked viem ze sem budu chodit a viem ze sa sem raz na starobu prestahuju.. co sa tyka dvvora tam nic vymedzene nemame..je to jednoducho spolocny dvor..
b1105
23. okt 2013
@jasmin504
utekaj ako ti to penazenka dovoli lebo toto je asi na cely zivot psychiatria
aristka
23. okt 2013
@jasmin504 dobre robíte ,lebo toto by ste banovali ....ak chcú vidieť babku ,babka nech ide k nim ,nepúšťať ich ,dôvod neželám si to a hotovo .....držte sa a nech vám kúpa vyjde a nech máte kľudný život ,bez takýchto primitívnych ľudí ..držkajte sa
leporeloo
23. okt 2013
@jasmin504 ahoj,
tak ja skutocne nechapem preco nieco taketo tolerujes, toto nie je rodina, to je hnus co vam robia
ty mas pravo na vlastny zivot aj keby ste zrovna rozhadzovali ...
nenechaj si to, skutocne to radsej povedz muzovi alebo ich ty konfrontuj, lebo toto je hanba ak ti takto odveci niekto vravi do zivota, ked ani nevie o com hovori...
a radsej by som s nimi nekomunikovala akoby ma mali ohovarat po susedoch a zavidiet...
to nie je dobra rodina...
dobre s nami a zle prec 🙂
lili_mia
23. okt 2013
@jasmin504 Joj odsťahovať sa, pretože ako babka zomrie, to sa len začne o tom aké oni majú na to práva a podobne. Ty im navrhneš, že im predáš svoj podiel, bud budeš za hlúpu, ale ti navrhnú takú cenu, že prídeš o reč. Alebo nebudú komunikovať, všetky náklady za dom budete platiť ty a manžel a nebudete môcť ani plot opraviť bez ich súhlasu a podobne. Kamoška zažíva posledne menované a vie, že k takým ľudom sa nik nenasťahuje, nemajú teda veľmi šancu predať a odísť inde.
Bolo by to veľmi zlé, keby sa s nimi tvoj muž pohádal? Myslím tým, že mu povieš o tých ohováračkách. Aspoň by boli ticho. A ked budú chcieť prikúriť, nech najprv na stôl položia peniaze. Ved ani doma si nekúria zadarmo. Oni vás tam všetkých troch sprosto vyciciavajú a ty ešte nechceš, aby sa nahnevali, urazili?
Ja byť sviňa, predám všetko dákej neziskovke tých jehovistov, domovákom, či hare krišna, kúpim za to 4 izbový byt, babku beriem k sebe a dooooovideeeeeeeeenia. A krstného nech rozpučí 🙂
lili_mia
23. okt 2013
Prídu do hotela, aj tam predsa platia za pobyt. Prídu na chatu, najprv si musia zakúriť. Nie sú občasná návšteva, čo príde raz za mesiac, ved vám robia škodu na energiách. Alebo sa pozrieť v tých skrinkách, či sa dajú poschodia oddeliť na samostatné merače a vybaviť veci okolo toho. A vy budete platiť iba za svoje poschodie. Ak budú vykrikovať, že sa napr chodíte ku ním cez týždeň kúpať 😃, nech toto riešia priamo s vodárňami a nie s vami.
emilaada
23. okt 2013
nenechávaj to len tak, treba raz a navždy s tým skoncovať, povedať im, že o všetkých tých rečiach viete a neprajete si, aby sa vám plietli do života, nech sa nadúvajú, bude to trvať len chvíľu, keď sú ako dospelí rozumní prídu na to, že oni robia zle a tiež by sa im to nepáčilo, keby ich rodinný život ktosi riadil. S manželom nemáte 15, ale ste dospelí , musíte si to vydiskutovať Pamätaj, vždy ide len o vzájomnú komunikáciu, treba komunikovať, či sa to niekomo bude páči, alebo nie
dudulika
23. okt 2013
@jasmin504 so skusenosti vravím, že za dobré byť s každým sa nedá aj keby ste sa rozkrájali, su typy ludí u ktorých sa to jednoducho nedá , nevyjdete s nimi, takže ak chcete byt psychicky v pohode tak ignorácia zaberá, čím viac o vás vedia tým viac vás rozoberaju. Vy si žite svoj život, tak ako vám to najlepšie vyhovuje , držím palce 🙂
laila22
23. okt 2013
@jasmin504 nie moc stastne riesenie, prerobila si polovicu domu.. nova kupelna, kuchyna, dvere.. a teraz sa planujes odstahovat a im ostane prerobena polka domu.. viem, ze Vam bude lepsie.. Ale v konecnom dosledku budu profitovať, lebo odídete a oni dom nebude chciet kupit, ani predat...🙂 To ste vtedy nevedeli, ked ste sa tam sathovali a zacali prerabat ako sa tm vikenduje?
digysa
23. okt 2013
@jasmin504 Nerozumiem tomu, aky problem mas? Preco sa s nimi vobec bavis o takych sukromnych veciach ako su financie, nakupy a rodinny rozpocet?
Preco sa do takchto diskusii aj pustas? Podla mna si robis problem sama.....

Ak nevies rychlo ukoncit diskusiu o tom, preco ste si kupil televizor, tak je asi chyba aj v tebe... Kolko mas rokov, ze nevies povedat uplne jednoduchu vetu : " Prepac, ale co zarobim, kolko miniem a na co minam je cisto sukromna vec, podme sa bavit o inom"

Ak povies tuto vetu 5 krat som si ista, ze aj dement pochopi, ze komunikacia tohto stylu sa u vas nebude tolerovat....

Ak ta stve, ze si o vas rozpravaju co robite s peniazmi, tak to nikdy v zivote nevyriesis.....To by sa museli zmenit oni, co je asi nemozne. Taketo problem sa daju vyriesit iba - jednym uchom dnu- druhym von.
imanuel
23. okt 2013
@jasmin504 Ahojky, ak je tvoj muž v pohode a dokáže ti byť oporou, o to, čo ťa bolí na duši sa s ním podeľ. Muži majú troška viac nadhľad na tieto problémy, my sme citovejšie, nesieme problémy tohto druhu ťažšie. Je lepšie čeliť problémom v dvojici... Je veľmi ťažké sa povzniesť nad všetečnú rodinu, všetečnosť je o charaktere a ten sa žiaľ veľmi nemení..... , myslím, že títo ľudia si ani neuvedomujú, že takýmto správaním môžu toho druhého citovo úplne zničiť, vniesť nepokoj, rozbroj medzi teba a manžela a nepohodu pri výchove a starostlivosti o dcérku. Ale, je to tvoja rodina, verím, že sa v skutočnosti máte radi, tak skúste rozumne komunikovať a dať SPOLOČNE s manželom najavo, čo si neprajete. PRIAMO, ČESTNE, V AUTORITE A BEZ STRACHU.
Druhá alternatíva: všimni si, že práve títo všeteční ľudia majú úplne nevysporiadané životy a práve v oblastiach, do ktorých sa pletú. Skús mať teda nadhľad. x-) Hlavne ak cítiš, že robíš veci vo svojom živote s maximálnym úsilím a najlepšie ako vieš. Aj v oblasti finančnej.
Tretia, ale to myslím že už krajná možnosť: ak by sa nedalo komunikovať a hrozilo by psychické zrútenie, nestojí to za to byť nastavená na antidepresívach, zrátaj si s manželom + a - , a možno bude vhodné osamostatnenie.
ALE VERÍM, ŽE V PODSTATNEJ VäČŠINE PRI ZDRAVEJ KOMUNIKÁCII K TRETIEMU BODU NEMUSÍ DôJSŤ.
dudulika
23. okt 2013
a ešte niečo , vraví sa že : " ak sa zaoberáš všetkým zlým, dobré ti ani nechýba" takže treba myslieť len a len na svoju dceru , manžela a ludí ktorých máte naozaj radi .....
obcansr
23. okt 2013
tak u nás je to podobne ale ani tak z rodiny okrem svokra ten mojmu mužovi závidí a robí zle ako može ale ide hlavne o susedov, tak ty si myslia že mi nič nerobíme a peniaze nám padajú z neba, lebo ked to kúpime alebo to , je to proste závist, moj manžel stále pracuje a robí všetko pre to aby nám nič nechábalo aby sme mali z čoho žit , netreba byt ticho a zožierat sa pre niekoho , ja som to urobila a poviem ti ja sa cítim super , netreba sa bát a uvidíš že potom to bude dobre

Začni písať odpoveď...

Odošli