Psychicky to už nezvládam s mojou rodinou

Nikdy som neverila, že práve ja založím nejakú diskusiu, no už nevládzem asi sa potrebujem len vyrozprávať, možno počuť názory iných či naozaj robíme niečo zlé. S manželom sa milujeme, máme krásnu zdravú dcérku, bývame s rod. dome s mojou babkou - je to dvojgeneračný dom, a každý víkend sem chodia aj otcov brat s manželkou a 30roč. dcérou a.... neustále sa nám pletú do života. Rozoberajú to, ako môj muž čakal kým sa zoberieme a zrazu si začal kupovať ,,drahé,, veci (traktor, wapku, má staré auto ktoré chce opravovať-veterána...) neustále nám radia ako máme žiť, čo máme a nemáme robiť, ako máme vychovávať dcéru, kde máme - nemáme dávať peniaze. Najčastejší problém sú peniaze. Pritom je to všetko úplne opačne. Muž predal motorku, zato nám kupuje, mal veľa našporené zo slobodného života, odkladáme si čo môžeme aby sme sa raz mali dobre, čo si my kúpime je vždy v zľave alebo dobrej cene, nechodíme v značkovom, žijeme z ruky do úst. Áno je pravda, za posledné roky sme to tu prerobili, nová kuchyna, podlahy, kúpeľna, okná, dvere kompletka. Oni si stále myslia, že my sa v peniazocch topíme, načo nám je prebaľovací pult pre malú, načo nám je nová telka, načo som si kupila tulipány.. ale je to hriech?? Nedáme za mesiac ako oni 200e do cigariet, nepijeme, s prepácením nežožereme toľko čo oni, nechodíme každý deň autom hocikam - vždy si počítame, či sa nám oplatí štartovať auto.. Som naozaj v koncoch, len nás ohovárajú, nič nám do tváre nepovedia a my sa to dozvedáme len od susedov, pretože s nimi to riešia..Najhoršie je, že je to vlastná rodina niekto s kým by si mal mať pekný vzťah a nemám sa s kým ani o tom porozprávať. Mužovi to povedať nemôžem, ten keby zistil, čo si o nom myslia, že ma vyciciava z penazi tak asi sa s nimi do krvi poháda a to zas ja nechcem. Nemôžem sa z niččoho tešiť, akonáhle si niečo kúpim už rozmýšľam ako to spraviť aby sa o tom nedozvedeli.. Mate niektora podobné problemy?
kykka
23. okt 2013
@jasmin504 Jeho zena s dcerou na teba ziarlia a zavidia ti. Asi nemaju vlastny zivot, tak sa neustale pletu do tvojho. Ja by som im nakopala zadky. Co si o sebe myslia, ze su nadradene, alebo co? Ty nie si povinna nikomu sa spovedat ako zijes, a uz vobec nie takym otravam. To je najhorsie, ked niekto dalsi vidi do chodu domacnosti dvoch manzelov. Na tvojom mieste by som zacala rozmyslat nad stavbou domu, proste aku ma architekturu. Kedze je dvojgeneracny, tak sa urcite daju izby zariadit tak, aby vam do nich bez vasho suhlasu nikto neliezol. Takisto vlastny vchod, popripade by som vystavala v jednom bode stenu, aby sa vas a babkin dom uplne rozdelili. A aby nepindali, ze sa pred nimi naschval skryvate, tak by som spristupnila iba obyvacku tak, aby bola pristupna pre navstevy a cudzich, ale nic viac... Proste svoju polku domu by som si zariadila podla seba tak, aby som mala svoje sukromie... A ako konecny bod by som im povedala, ze oni nemaju co pindat do toho, co si ja kupim, kedze oni mi peniaze na to nedavaju, ako ani ty sa nestaras do nich... A manzelovi by som povedala potichucku v sukromi, ze ho spinia za chrbtom, ze ta vyciciava, mozno by to aj bolo na uzitok, keby sa aj jemu otvorili oci. Urcite by zacal robit opatrenia, ako ich co najskor dostat zo svojho sukromia. Ja si myslim, ze on ma pravo vediet, co o nom hovoria... A ci sa s nimi pohada do krvi> Aspon dostanu, co si zasluzia... Proste, ak tam chces prezit cely zivot, musis zabojovat, lebo o par rokov vam este mozu rozbit inac stastne manzelstvo...
jasmin504autor
23. okt 2013
Dakujem baby. asi mate pravdu chlapovi to nejako poviem a uvidim reakciu. Dnes je taky nanic den este ho chudaka aj zbuzerovali v praci tak ze dava vypoved.. 😞 Co sa tyka domu predelit sa nijak neda ani vlastny vchod spravit.. Prerabali sme ho zzvacsa z babkinych penazi lebo tuzila po kuchyni, kupelku som prerobila ja ked som muza nemala predsa len som vedela ze babku budem musiet doopatrovat a zit tu par rokov v tom stave ake to tu bolo sa nedalo. My mame rozbehnutu kupu noveho domu snad na jar uz bude nas postupne si ho budeme prerabat a ked sa nahodou s babkou nieco stane tak sup a uz sme tuu neni. ako vravim nech si s touto chalupou robia co chcu ludia co tu ziju su tu len nestastní ja tu byvat nechcem.. Som rada ze ste mi povedali ze len zavidia a su zakomplexovany idem to brat s nadhladom a uuz sa zrejme do nich pustim. Mna zas ked nieco vytoci tak vsetko naokolo lieta no ked sa jednalo o rodinu tak som sa krotila a drzala h..u a krok.. zatial to ak kupime chalupu budeme robit tak ze cez vikendy budeme na nej makat a tym padom sa s nimi budeme co najmenej stretat, snad to pomoze.. Veľmi dakujem za nazory..
senta_sofia
23. okt 2013
mame doma, byvame kusok od otca, ktory byva s mojou sestrou a z tej sa po smrti mamy vyklula taka svina, ze az... takze nezufaj, akurat neviem, co by som ti poradila, asi sa len poriadne obrnit a na ich blbe poznamky reagovat ironicky a nenapadne im davkovat to, co si myslis. ja pomaly prichadzam na to, ze zrejme nema vyznam snazit sa za kazdu cenu udrziavat taketo vztahy, len preto, ze je to rodina, akurat ma clovek z toho potom nervy.
h2
23. okt 2013
@jasmin504 Ahoj, keď si písala o tom, ako vám vyčítajú, že načo vám je to, alebo ono, hneď som si spomenula na svoju mamu. "Načo vám je..." je jej obľúbený začiatok vety a mne už sa vyhadzujú vyrážky, keď to počujem. S mužom už sa na tom občas smejeme, lebo mama sa raz, keď sme boli spolu nakupovať (ona svoj nákup a ja svoj, ale mali sme spoločný vozík) opýtala: Načo sú Ti mandarínky? Odvtedy sa zmenili dve veci: už nechodím s mamou nakupovať a už nemôžem kúpiť mandarínky bez toho, aby sa môj muž neopýtal: NAČO SÚ TI MANDARÍNKY??? 😃 😃 😃
maruska24
24. okt 2013
@jasmin504 predpokladám že to právne nemáš ošetrené nijako a je len ústnou dohodou medzi vami že polka je tvoja /za doopatrovanie/ a polka ich. A z toho mi vyplýva iba jedno, že ťa chcú jednoducho vyštvať, lebo ani náhodou sa deliť nebudú, a zároveň vedia o tvojej zodpovednosti voči babke a teda že ju v špine a hladom nenecháš. Je to taká tradičná situácia v mnohích rodinách. Leen si pamätaj, čo je na papieri to platí, nie to čo si slubujete pri káve.
abab
24. okt 2013
@jasmin504 Ja mam podobnych svokrovcov, neustale porovnavanie veci, co by ma ani vo sne nenapadlo. Plati, ze 1000x opakovana loz stava sa pravdou a kto mlci ten svedci. Pri ludoch, co ti vedia zavidiet aj nestastie to riešit urcite treba. Aby sa ti po par rokoch nestalo, ze ta nebudu tvoji kamarati poznat, lebo nadobudnu dojem, ze si upne niekto iny. Pri najblizsej prilezitosti sa ich spytaj, ci si chcu porovnat vypisy z uctov, vydavky a vyplatne pasky. Ak nepochopia, treba pritvrdit.
jabadaba
24. okt 2013
@jasmin504 jaaaj, rodinka....moja draha, ak to nestopnes razne a hned v zarodkoch tak Ta to bude uzierat dalsie roky. Nech sa urazia. Im akosi nevadi, ze sa mozes urazit aj Ty po ich nevyziadanych komentaroch. Si jednoducho vypros, aby komentovali vasu financnu sitiaciu a rovnako si vypros, aby vas roznasali po susedoch. Asi im ocka vypadnu ak sa dozvedia, ze vies o tom ako Ta pretriasaju. Ty ich k niecomu zivotne potrebujes? Nezivia Ta, neposkytuju Ti strechu nad hlavou. Tak coho sa bojis, ze sa urazia? Radsej nechas urazat vlastneho muza. Ak nie je pravda co o nom roztrubuju, ze Ta vyciciava financne tak nebud srab a zastan sa ho. Na to Ta tvoj manzel ma, aby si stala na jeho strane. Nie je nic horsie ako ked sa partner partnera nezastane. Nie rodina - v tomto pripade ani nie uplne najblizsia (stryko, tetka, sesternica) ale partner Ti ma stat za to, aby sa neurazil. On bude s tebou cely zivot. Tak si si to naplanovala, ci? Ak ano, jeho sa zastan. Jeho nenechaj urazat. Da sa aj slusnou, ale za to velmi doraznou formou vyprosit si urcite konanie. Nemusis kricat. Ale najblizsie ak pridu a budu mat opat zbytocne reci tak ich zastav.
nasta55
24. okt 2013
@jasmin504 a na co sa s nimi stretavate a pustate ich do domu. povaha je povaha a clovek sa nezmeni a stretavat sa nemusis s nikym, ked ich nechces pocuvat. takym ludom sa vyhybam.
nasta55
24. okt 2013
@jabadaba ha ja si myslim, ze to nepomoze.
lujza123
24. okt 2013
@jasmin504 jedine ignorovat...pripadne sem tam trochu zaprovokovat hlaskou typu..no nefajcim ale kazdy den si odlozim 3 eura a tak som si za nasporene kupila novu telku..
.ludia su hnusny, obzvlast niektory co len zavidia, to poznas take typi co cely den sedi na zadku v nejakom stanku a predava noviny, zarobi minimalku, vsetko prefajci, prepije, preflaka nic nema ale velice komentuje suseda lebo si kupil nove auto a isto je to nechutny podnikatel ktory kazdeho klame.. Taky ludia vobec nechape ze ten sused roky tazko dre aj 12 hodin denne, castokrat aj vikendy, ze obracia kazdu korunu a nakupuje rozumne a ze to auto ma na leasing...vidia len nove auto ktore niekto ma a oni nie

Takych ludi len ignorovat, oni su potrestany dost sami sebou, no uznaj co je to za zivot ked cely cas si myslis ze sa mas biedne a ty druhy dobre.

Začni písať odpoveď...

Odošli