Pýtali by ste si peniaze naspäť od matky?

irina48
21. júl 2022

Zdravím vás idem si k vám pre názory.
Ide o to že pred rokmi som mame požičala 1000€, pretože sa rozišli s priateľom (potom sa dali dokopy a doteraz su spolu a majú malé dieťa) a chcel aby mu vyplatila to, čo vrazil v tom čase do domu. Tak som jej pomohla.
Vtedy som mala len 17 rokov a ťažko som za tie prniaze pracovala (brigádovala) v Nemecku ako čašníčka 14 hodín denne 6 dní v týždni.
Teraz som ja v zlej situácii a potrebovala by som tie peniaze aby mi splatili. Keď som jej to napísala tak ma odbila:
“ Ved by si tie prniaze uz davno strovila a Ani my nemame a toľko toho chceme...ja neviem tak trvas natom...ved on robil vsetko pre nas”
To že robil všetko pre nás znamená že chodil do roboty a staral sa aby nechýbali peniaze a bol si vedomý toho že si berie ženu s deťmi. Keď si od sestri požičajú tak jej vrátia vždy do posledného.
Som sviňa za to že pýtam?

mimka1402
21. júl 2022

@irina48 Podľa mňa absolútne nie si sviňa. Dieťa nikdy by nemalo riešiť sracky nezodpovednych rodičov. Ale bohužiaľ si buď istá, že tie peniaze od nej neuvidíš. Neviem ako dlho je od tvojej 17ky, ale myslím si, že tým ako ti odpovedala je zrejmé, že sa tým zapodievať nebude. Ale úplne ťa chápem, že si nahnevaná. Ale asi budeš musieť nájsť iný spôsob...

savoya
21. júl 2022

Peniaze by to mala vratit,mala si len 17 r. A tazko si si ich zarobila.Ja by som jej tie peniaze neodpustila.

irina48
autor
21. júl 2022

@mimka1402 presne tak to vidím že môžem na to zabudnúť, no mrzí ma že moja vlastná matka zaujala takýto postoj

mimka1402
21. júl 2022

@irina48 Tipujem, ze okrem tohto problému asi nemáte ideálne vzťahy, nie?

savoya
21. júl 2022

Neboj aj moja mama bola taka,ale nikdy by som jej nepozicala 1000 eur.

h2
21. júl 2022

Ak si v zlej situácii, tak určite pýtaj peniaze späť. Ak ani mama toľko naraz nemá, tak aspoň postupne, napr. 4 mesiace po 250. To sa mama nehanbí, zobrať 17 ročnej jej ťažko zarobené peniaze, roky jej ich nevrátiť a ešte ju odbiť? Nehovoriac o tom, ako ich hodnota klesla za tie roky. Čiže ak chceme byť spravodliví, mala by ti vlastne vrátiť aj viac. Trochu na ňu zatlač.

irina48
autor
21. júl 2022

@mimka1402 Praveže nevychádzame spolu zle

sense
21. júl 2022

Povedala B som máme ze som v lej situáciu a ze teraz by mi tie peniaze veľmi pomohli. A podľa toho ako sa zachová by som sa ja zachovala v budúcnosti

mamamasama
21. júl 2022

Normálna mama by si nie len, že od dieťaťa peniaze nepožičala, ale ak už aj taká situácia nastala, tak by ich expresne rýchlo vrátila. Toto je strašné. Vôbec sa necíť zle, že ich žiadaš späť. 1000€ nie je najmenej a určite ti ich nebude schopná vrátiť hneď a naraz, ale ako písali dievčatá vyššie. Dohodnite sa nech ti ich dáva postupne.

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kitycat
21. júl 2022

@irina48 pytala, ale ak by nevratila s tym sa toho vela neda.

Ono kazde pozicane nemusi byt vratene. Z reakcie tvojej mamy je jasne, ze ti nevrati a asi je aj ofucaba, ze vtedy malo pytala. Okaslat take peniaze. To zvladnes.

dadis
21. júl 2022

Takze mama tych 1000eur dala frajerovi ako vysporiadanie pri rozchode. Ale on sa do domu vratil a peniazky si nechal. No mama je teda pekny charakter, ze ich nepytala spat. Skus teda este od toho priatela ich pytat...inak velmi neprijemna situacia 😞

miadi
21. júl 2022

Tvoja mama je zial ten pripad ked je zene prednejsi novy chlap ako vlastne dieta. Nevahala si “ požičat “ od dietata aby bola za dobre s chlapom. Jemu nepovedala “ joj nemam a sak uz si to tu strovil “ ako tebe. Tie € uz neuvidis. Nabuduce nech si vezme pozicku z banky s 11% urokom. Sestre vzdy vrati tebe nie..Asi si od nej castejsie poziciava mensie ciastky.

tykat
21. júl 2022

@irina48 to budu roky však? Podla mna to mama berie ako “premlcane” a uz aj “zaplatené” (veď vas živil). Blbá situácia, peniaze uz neuvidis.
Moja mama tak pozicala rodičom peniaze na pozemok, mala 25r. Nikdy jej tie peniaze nevrátili, a este ju aj ukrátili kedže dom darovali jej bratovi, a druhej sestre dali peniaze a prepísali na nu časť pozemku. A ked im to povedala tak starý otec jej povedal ze to by musela na súde dokázať ze im tie peniaze dala (po 25 rokoch) a ze veď ma dost tak nech nie je chamtiva.

macikovaiveta
21. júl 2022

Autorke mama nech Ti nehrá na city ,tlač na to aby vrátila

patus_2
21. júl 2022

@irina48 ani ty si toho v 17-tich nemala nazvyš a požičala si. Mama mala niekoľko rokov nato, aby tých 1000 ušetrila a vrátila. Ja by som trvala na vrátení penazi.

katka281
21. júl 2022

@irina48 urcite nie si svina za to ze si pytas peniaze naspat. Ja by som vsak od svojej mami nepytala naspat ani cent. Cely zivot sa o mna s laskou starala a dala mi prve posledne...robi to doteraz, vzdy bez rozmyslania pomoze po akejkolvek stranke. Neviem ake mate vztahy...podla jej reakcie sudim, ze peniazky nevrati, skor by som rozmyslala nad inou cestou ako sa dostat k peniazom, ked ich surne potrebujete. Ak ich budes silou mocou od nej tahat, vztahy sa vam vyhrotia. Napisala pravdu, tych 1000eur co si vtedy zarobila, by si tak ci tak uz teraz nemala. Ale zase chapem ze by teraz velmi pomohli, komplikovana situacia 🤔

irina48
autor
21. júl 2022

@dadis Vraj ked mu to povedala ostal nemy asi necakal ze budem pytat

loginexistuje
21. júl 2022

@irina48 a vy byvate spolu ?

miriam11
21. júl 2022

@irina48 povedz jej, že si ná tom zle, nech ti pozícia. A potom nevrat, tak ako ona a máš ich späť

zmrzlinka2021
21. júl 2022

@irina48 Ved ty si nechces pozicat, chces svoje penaize naspat.
To neries cez sms.
Chod k nim domov, k mamke, k nevlastnemu tatikovi a preberte to ako dospeli ludia.

mandzula
21. júl 2022

Svina urcite nie si, praveze mama je bezcharakterna a ukazuje ti, ze ta ma za hovno.

liljana
21. júl 2022

Mama ma male dieta, ty si bezdetna, mysli si, ze ona ich pre svoje male dieta potrebuje teraz viac. Asi tie peniaze neuvidis a uz jej nic nepoziciavaj.

zmrzlinka2021
21. júl 2022

@liljana Ale to je problem matky. Je to vec rokov, nie aktualneho stavu. Ak si poziciam, mam vracat, tak budem 20 mesiacov po 50 EUR, ale neprivlastnim si peniaze niekoho ineho.

irina48
autor
21. júl 2022

@liljana mam aj ja rocneho syna, keby zijem sama tak je to ine ale v prvom rade teraz beriem do uvahy svoje dieta

irina48
autor
21. júl 2022

@zmrzlinka2021 rada by som zašla ale som 800km od nich inak by som to neriešila nikdy cez spravy

danadanaba
22. júl 2022

Pri takomto postoji matky by som sa asi zachovala rovnako...ak si poziciam, mam robit vsetko preto, aby som to vratila..moja mama za mnou beha aj ked mi dlzi 5 eur, lebo si dala mnou nieco kupit..a samozrejme nepytam 5 eur naspat a odmietam to zobat ale ona mi to napcha niekde nenapadne a ja si to potom najdem...

mimi3008
22. júl 2022

@irina48 mna zaraza a poburuje postoj matky

blondmummy
22. júl 2022

@irina48 toto iste mam aj ja ale poucila som sa nepoziciavam uz

biolady
22. júl 2022

No napis potom ci vratila. To ma zaujima. 😄
Inak nemam co dodat, len ze vela stastia. Niekedy je viac problem s vlastnou rodinou ako s cudzim clovekom ked sa jedna o peniaze. Vlastna skusenost. 🤷‍♀️ Unas to zial nedopadlo pozitivne. Ked sa jedna o peniaze spoznas pravy charakter ludi okolo teba. A niekedy nedosiahnes ani jedno. Ani to na co mas narok, ani dobre vztahy.