Riskli by ste to?

majkakuk20
12. aug 2017

Ahojte kocky. Som tu nova, nejako som doteraz nemala cas sem chodit, avsak teraz sa nemam s kym poradit. Rodina a priatelia mi nevedia velmi poradit, je to 50 na 50. Tak to skusam tu:
Spoznala som muza, ktory je milujuci, laskavy a pozorny ku mne a mojej dcere avsak nie je z rovnakeho mesta ako ja. Pozname sa kratko ale dost intenzivne a nasa laska vyskocila k nebesiam, prehovara ma aby som sa prestahovala s dcerou k nemu do mesta vzdialeneho 400km s tym, ze mi pomoze najst pracu a malej vybavi sukromnu skolku. Mam mam slusne platenu pracu doma a to ma jedine brzdi. Viem, ze mu mozem verit, s malou na rozprackovy vztah, na svoj vek - takmer 40r nechce vztah na dialku, to je cele. Vsetko co ma trapi je to, ze v mojom rodnom meste necham rodinu, sestry, kamosky a podobne. Co by ste robilo vy?

jana_eyre
13. aug 2017

@majkakuk20 podla toho ako odpovedas si uz aj tak davno rozhodnuta..

majkakuk20
autor
13. aug 2017

@myskahryzka dakujem rovnako za podporu, mam obavy ale chcem byt stastna. Mala si na neho, jeho byt uz zvykla, paci sa jej mesto.
Nemam pocit, ze so nezodpovedna. Som pracujuca matka, ktora sa snazi od rana do vecera zabezpecit nas obe. Zivot je priliz kratky na to aby som uvazovala ci robim dobre.. rozumieme si, sme spolu stastni a na nicom inom nezalezi

esther03
13. aug 2017

@majkakuk20 tak potom tato tema je uplne zbytocna...vsetko je krasne, ste stastni, uvazovat ci robis dobre sa ti nechce, lebo zivot je kratky...tak nie je o com. Si mala hned napisat, ze chces odsuhlasenie 🙂

deti95060810
13. aug 2017

Nešla by som...aspoň nie hneď. Po 4 mesiacoch? Prečo bol doteraz slobodný? Vieš niečo o jeho minulosti? žiadna manž., rodina, deti...tak to by mi bolo záhadné že nemá nikoho keď je taký ako med....žeby ostatné boli slepé? alebo len potrebuje rýchlo teba za niekoho....

janickacrazy
13. aug 2017

@majkakuk20 Prečo sa tak ponáhľaš? Nevieš o tom, že na začiatku je vždy všetko ideálne? Prvý rok je človek zamilovaný, prehliadne kadečo. Keby ťa tak veľmi chcel, určite by bol ochotný počkať ešte pár mesiacov. Nič ti neujde predsa.

pragmaticka
13. aug 2017

nesla by som!opustit vsetko pre chlapa,taky sa este nenarodil! ty riskujes viac ako on kedze mas zodpovednost za dieta!preco neuvazuje on ze sa prestahuje za vami?lahsie je chlapovi si hladat pracu ako matke+zvykanie si dcerky na novu skolku. to ze ma dobry vztah s tebou a tvojou dcerkou?Na zaciatku je vsetko krasne a ruzove!! Noo ako sa hovori pekne vtacikovi spievaju ked ho chytaju..

janinamojka
13. aug 2017

@majkakuk20 ahoj..citam tvoj prispevok,tazko nieco radit.Rozumny a pragmaticky clovek by ti povedal.ze v ziadnom pripade,je to skoro,atd atd..no my zeny vieme ze vela krat viac pocuvame srdiecko a to ti asi hovori nieco ine.Pozri moj pribeh..mam dve deti,dva nevydarene vztahy.Teraz mam tretieho partnera,opustila som vsetko,dala.som vypoved v istom zamestnani,odisla od vsetkych a prestahovali sme sa uplne do prdele😝a dalsie prekvapenie??cakame baby..on pracuje v zahranici a ja sa tu staram o deti zatial.Pred rokom by som o tomto ani nesnivala..a nie je to vzdy medzi nami ruzove,ved sme ludia a kazdy ma svoje muchy,netreba hned robit zo vsetkeho vedu a treba si prepacit..ale som spokojna a zijem.Takze hlavu hore a neboj sa riskovat,vsetko je v zivote vzdy tak ako.ma.byt a vsetko ma svoje dovody preco to tak je..drzim palce.

myskahryzka
13. aug 2017

@majkakuk20 Presne tak. Niekedy netreba prilis rozmyslat.

majkakuk20
autor
13. aug 2017

@janinamojka dakujem za nazor, kazdy den nazor mi pomaha

majkakuk20
autor
13. aug 2017

@myskahryzka dakujeeem

janinamojka
13. aug 2017

Treba mysliet pozitivne a vsetko to aj.bude dobre..bat sa dopredu ti nepomoze a nikam ta neposunie..a ked ti aj da zivot facku,treba sa poucit a ist dalej..ked sa lubite tak nepremyslaj tolko🙂

eribel
13. aug 2017

Veru, ty si uz rozhodnuta, takze sa ti dobre citaju iba tie odkazy, co ta k nemu povzbudzuju......a pracu, rodinu, priatelov vobec nejde.....ide o dceru! Kebyze ju nemas, napisem ti "let si za stastim".....ale takto po 4 mesiacoch je blbost.....hovori sa "co je dolezite, pocka a co nepocka, vobec nebolo dolezite".....svata pravda....ak ten vztah stoji za to aj prenho, vydrzi, kym sa uistis, ze to nie je pobluznenie z jeho strany.....ved 4 dni do tyzdna spolu je super.....mysli na dceru, ako to bude ona sprscovavat, keby to nevyslo....on nema co riskovat, ty ano.....pockala by som min rok....

osky
13. aug 2017

Mam pribuznu ktora uz po 30tke a furt slobodna.
Roducia hlavu v smutku...
Zrazu nasla chlapa-krasneho dobreho...zostatkovy tovar😁😀
Jasne vsetci riesili preco bol doteraz slobodny a sam..

Uz maju aj babo a idu sa brat.
Ocividne im to klape a veru tusim soolu nechodili ani cely rok...
Niekedy na toho praveho treba aj pockat a ked sa zjavi netreba ho nechat zase ujst.
Moj muz bol uz asi tiez zostatkovy tovar😁
Ale dobre ze na mna pockal 😁😂💖

mamutka
13. aug 2017

Najskôr som chcela napísať, ze chod, lebo ostať sedieť doma, lebo sú tam sestry a kamosky, to je až smiešne v dnešnej dobe. Ale keď čítam, ze sa stretávate len 4 mesiace a už sa chceš s malou presťahovať k nemu, to mi príde prirýchlo. A to ze on bohovsky zarába a pritom je 4 dni v týždni u teba, to už mi príde divne. To by som rada vedela čo robí. Ak pôjdeš, zariad si to tak, aby si sa mohla okamžite v prípade potreby vrátiť, takže mať kde bývať v pôvodnom meste a pod.

bluka2
13. aug 2017

Pripajam sa k tym, co hovoria, ze bez novej prace nie a na zaciatok do vlastneho bytu a nie rovno s nim. Este by som si ho predtym dobre preklapla a vyskusala (napr. nejaka dovolenka v nejakej tazsej krajine) a pozrala si, ake ma vztahy s rodinou, s ex, akych ma kamaratov, to vela napovie

bluka2
13. aug 2017

Ak vsetko riskujes, bez prace, u neho postavis sa do zavislej situacie, z ktorej sa tazko dostava a nasledky mozu byt na roky roboty, dostat veci do stavu, kde si bola pred zaciatkom vztahu. To jedine, ak mas nejake poriadne uspory!

susinka2901
13. aug 2017

Moja sestra pred 3 rokmi riesila podobnu situaciu,ale bez dietata.Nasla si priatela do ktoreho sa zalaskovala no zil v Bratislave ona na vychode.Presvedcil ju aby prisla do BA,ze budu byvat spolu.Samozrejme prisla no po mesiaci sa pohadali a uz mi s placom volala,ze ci pre nu nepridem.Zalaskovanost nie je vsetko.Nevies ako sa sprava ten muz v domacnosti.Tazko povedat.Podla mna je to velke riziko.Ja by om si ho najprv poriadne otukala.Pol roka je pre mna kratka doba.Mozno skusila ist k nemu na vikend lebo na tyzden v ramci dovolenky.Zstila ako sa bude spravat a tak.Ja som prisla byvat do bratislavy za manzelom po 1 a pol rocnom vztah u na dialku(tiez nechcel vztah na dialku).No ja som si ho chcela otukat.Par krat som bola tu v BA na vikend zistila ako sa sprava a po roku a pol sme sa rozhodli skusit spolocne byvanie.No strasne sme sa bali ci sa nam bude darit.Takzr je to na tebe.No pre mna je to kratka doba na tak vazny krok 😉

sasa1310
13. aug 2017

@dharmasanata to je jedno, len som sa pýtala, či je rozvedený. A áno, 40 ročný chlap je už zbytkový tovar. Taký, ktorého nik nechcel. Všetci normálny sú väčšinou už ženatí alebo zadaní. A mám ich niekoľko v okolí, takýchto slobodných mládencov, u ktorých sa nedivím, že sú stále slobodní. A tak, ale to je môj pohľad. A mimo túto tému. Aj keď aj toto by malo pri rozhodovaní zavážiť, že prečo je v 40ke sám, keď je taký dokonalý

andra77
13. aug 2017

@sasa1310 súhlasím s tebou....niekde je háčik...sympatický, slobodný, s bytom, dobre zarabajúci /štátne tajomstvo/....

andra77
13. aug 2017

@majkakuk20 a čo na to tvoji alebo jeho rodičia? Ozaj kde ste sa našli?🙂

jana_eyre
13. aug 2017

@osky no dobre, ale ked je muz "ten pravy" tak sa na nu nevytoto len preto, ze k nemu nejde byvat po 4m znamosti.. Nie je to bud-alebo, takze by ho nepustala.. A ak by jej dal taketo ultimatum, o to viac by som mu neverila.. Ale je to vlastne jedno, autorka je rozhodnuta, negativne rady ignoruje, takze diskusia je zbytocna..

Prajem jej vela stastia a snad o par mesiacov nebude dalsia smutna tema ako niekto caka babo s clovekom (v blogu ma napisane ze sa snazi) ktoreho vlastne ani nepoznal..

Ako sa vravi, kazdy si je strojcom svpjho stastia a naozaj to vo vela pripadoch aj plati..

mamutka
13. aug 2017

@jana_eyre presne, keby bola preňho ta osudová, milovaná, jediná, kľudne by vzťah na diaľku dokázal udržiavať aj rok, lebo by stastny čakal na život po boku osudovej ženy. Lenže on sa moc ponáhľala a ona sa bojí, ze ked jej tento unikne, ďalší co berie ženu s dieťaťom a má slušný plat už nebude...

wicka5
13. aug 2017

Ja by som bala hlavne toho, ze 40 rocny uz predsa ma nejake "staromladenecke" maniere, tazko si podla mna zvykne na zivot s niekym + este je tam dieta.

sasa1310
13. aug 2017

@andra77 a nasťahuje si k sebe ženu s cudzím dieťaťom

sasa1310
13. aug 2017

?@majkakuk20 a kde ste sa zoznámili? cez net?

alaguema
13. aug 2017

@majkakuk20 Určite nie. Príde mi to také nezrelé uvažovanie. Veď ho nepoznáš. 4 mesiace, nejaké víkendy a dovolenka? To je asi toľko, ako takmer nič. Ste v etape zamilovania, keď ešte ukazujete zo seba len to najlepšie, vieš o ňom len toľko, koľko on chce, aby si vedela. Určite by som sa v tvoje situácii nikam nesťahovala, iné by to bolo, keby si bola slobodná, bezdetná...ale toto je totálne nezodpovedné. To nevie vydržať a dať ti čas, ktorý potrebuješ? A ak na tlačí, o to viac by som bola opatrná.

katarinapekna
13. aug 2017

Áno,takýto starý sam chlap je zbytkovy tovar a nezakopla by som o neho. Môj kamarát,vysoko postaveny muž s domom,s peniazmi a luxusom na aky si spomenies žil tiež dho sám,ženy sa išli o neho potrhat,všetko modelecky a nic mu nebolo dobré,spaval s niekoľkými naraz až si našiel 20r. Dievča,kt. Si nasťahoval k sebe, dievčina má rok po roku už 2 deti,celý dom na starosti a robí mu sluzku.neexistuje aby si zobral večeru sám,všetko musi byť nachystane a teple. A suka samozrejme aj inde. Mňa bavi,ako jej okolie zavidi😀 čiže ano,, zbytkovy tovar ,každá normálna včas usla.starého psa novým kúskom nenaucis.niektoré sa ozaj ulakomite na hocičo

esther03
13. aug 2017

Ludia vo faze akutnej zamilovanosti by fakt nemali robit zivotne rozhodnutia 😝

majkakuk20
autor
13. aug 2017

Som doma a zatial sa nikam nechystam dievcata 🙂

osky
13. aug 2017

@katarinapekna tebe musel nejaky chlap velmi ublizit.
Si proti nim taka zaujata....ide z teba az nenavist.
A tvoje vyjadrovanie....nie je hodne zeny.
Da sa aj nahnevane vyjadrit iny nazor a ide to aj bez opovrhovania a hnusnych slov.
Nie si nahodou ty ten zbytkovy tovar?
Lebo pises-ja by som nechcela,ja by som.nemohla,hnusilo by sa mi....

Nejak vela podmienovacieho by...
Nie je to nehodou tak ze ta nik nechce?
Ano muzi su hrozni,maju ine myslenie,vedia cloveka vytocit do nepricetnosti...ale napriek vsetkemu,svet bez nich by bol o nicom.
Zeny su ovela komplikovanijsie a casto aj velmi zakerne.