Rodina nechce prísť na návštevu

7. mar 2022

Ahojte chcela by som Vás poprosiť o radu.
Rodina nechce prísť nikdy ku nám návštevu bývame od seba 2-3hodiny autom. Stále mame chodt len my s priateľom. Už nás to unavuje pretože aj ta cesta je náročná a jednak to ide strašne do peňazí keď máme každý mesiac 2 vikendy v mesiaci ísť na návštevu a ostať tam cely víkend. A mám pocit že sa to už berie ako samozrejmosť a rodina si to vôbec neváži. Čo by ste robili na našom mieste ?

thereisabear
7. mar 2022

Chodila by som menej často.

sissy27
7. mar 2022

nič. Oni nech (ne)chodia ako im to vyhovuje a vy tiež choďte vtedy, keď vám to vyhovuje. Vybavené.

janinah
7. mar 2022

Nešla by som...

sweetie35
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
7. mar 2022

@sweetie35 jedna sa o rodičov. Jeden krát v mesiaci mojich a ten druhý víkend je návšteva pritelovej rodiny zas.
Podľa Vás by bolo optimálne možno každé 2-3 mesiace?

pribinak
7. mar 2022

A prečo tam chodíte tak často? Neviete si spraviť iný program? Šla by som raz za 2-3 mesiace

lucia7933
7. mar 2022

my tiez byvame s priatelom od rodicov 2-3h autom ..a teda chodime k nim tak jeden krat za 2 mesiace na 3 dni...ked su sviatky tak na dlhsie ...a napr. jedno obdobie pocas korony sme sa nenavstivili 8 mesiacov...a prezili aj oni aj my😂😂

evkamotka
7. mar 2022

My sme boli u svokrovcov 200km na silvestra a najbližšie ideme tento vikend, mozno az posledny marcovy. Medzitym boli oni u nas raz. Vztahy mame skvele, no vsetci mame aj iny zivot, pracu, rodinu, plany. Neda sa roztrhat

jaskolka
7. mar 2022

A prečo tak často chodíte na návštevy? My keď sme ešte bývali u svokry, tak sme moju rodinu, vzdialenú 2,5 hodiny autom navštevovali tak každé 3-4mesiace
Normálne sme si volali, aj meseengger debaty, ale načo tak často behať po návštevách?
Mate už aj svoj život

diamond007
7. mar 2022

Určite by som to riešila jeden víkend rodičov, druhý víkend svokrovcov a jeden alebo dva víkendy pre seba.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
7. mar 2022

to chodíte riadne často... moji svokrovci sú od nás 30 km a manžel bol na Vianoce a ja asi pred 4 rokmi na oslave... v pohode , úplne stačí

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
7lenka11
7. mar 2022

my sme riešili ten istý problém.. každý mesiac cestovať za rodinami a oni prídu ledva raz za polroka... dali sme im to jasne najavo, že takto fungovať nebudeme.. my končíme v piatok o šiestej večer v robote, reálne prídeme k jedným alebo druhým rodičom prinajlepšom o ôsmej-deviatej večer (podľa situácie na cestách) a v nedeľu poobede cestujeme späť.. je to vyčerpávajúce.. oni končia v robotách medzi 14tou a 16tou, mohli by byť u nás podstatne skôr, ale neprídu.. necítia sa u nás pohodlne a berú to automaticky, že deti chodia za rodičmi, nie naopak.. ale povedali sme im svoj názor a teraz povinne prišli aj rodičia aj svokrovci k nám, no som zvedavá, ako dlho im to vydrží

autor
7. mar 2022

V podstate sme takto chodili lebo študujem, takze sim to tak brala že idem na víkend domov. Lenže školu už končím, ideme sa brať, chceme si založiť rodinu. Takze si to tak chceme iné nastaviť že nech nie sme ti čo vkuse len chodia. Lebo jednak už má to unavuje aj chodiť stále (a to ešte nepracujem na tpp, len dohodu) a potom 2 vikendy stojí domácnosť zbytočne.
Tak som aa chcela opýtať ako to máte ostatne čo bývate ďalej od rodiny.

aduskatt
7. mar 2022

350 km a keď sa dalo ešte "normálne" cestovať, tak raz za pol roka na víkend

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
neznamaznama
7. mar 2022

Čítam tu dva extrémy, aspoň z môjho pohľadu. Na jednej strane chodíte príliš často, chodiť v podstate 200 km každé dva týždne len na návštevu je podľa mňa dosť náročné, najmä, ak to striedajte s návštevou druhou. To pre seba nemáte žiadny víkend. Na druhej strane prísť k rodičom raz za 3 mesiace mi príde trošku málo. Lebo tie intervaly sa budú predlžovať a bude to nakoniec raz za rok. Chodiť cca každých 5-6 týždňov je ideálne. Aj niečo pomôžete, aj budete spolu aj budete mať voľno pre seba.

zmrzlinka2021
7. mar 2022

No starsich ludi uz "neprerobis". Bud chces byt s nimi a pojdes alebo nie a nebudes s nimi. Nezmenis ich, nesnaz sa o to. My tiez chodime navstevovat a neriesim, ze nepridu k nam, aj ked to maju iba par km.

evkamotka
7. mar 2022

S babatkom ci dvoma malymi detmi by ste to mali takyo casto o drzku. Neviem, ci chces vediet detaily prečo ale ja mam dve male deti a sme radi, ked sa tych 200km presunieme raz za dva-tri mesiace

banalu
7. mar 2022

My sme chodili 1x za mesiac, potom 1x za dva mesiace a potom sa stalo, ze aj 3 mesiace sme neboli.. medzitym sme sa vzali a mame dieta. Ked som bola tehotna, tak nechapali na konci augusta, ked sme povedali, ze prideme az v decembri.. ze tehotne tiez mozu cestovat ved termin mam az v Oktobri 🤦‍♀️ a asi z porodnice sme mali ist rovno tam 🤣 muz sa nasral povedal im svoje a zrazu aj svokrovci vedia prist, lebo chcu vidiet vnuca a ja sa tam teda nebudem kazdy mesiac kvoli tomu trepat, lebo oni chcu.. bohuzial cesta tam aj spat ide rovnaka, auto maju, spat maju kde...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz