Rodina sa otočila chrbtom

3. máj 2023

ahojte vzdy so mnou mala problem priatelov rodina ze som si nedokoncila strednu a nemam ambicie co je blbost atd len za to ze mi skola nikdy nesla ale chcem si zalozit salon ale to je im jedno no uplne sa to zhorsilo ked sa nam k narodilo dietatko mala som 19 teraz ma 2 roky priatelovi dali na depozit ci ako sa to vola aby sa odstahoval a staral sa uz ked si urobil to mu dookola vycitali vobec nemaju zaujem o vnuca .... no lenze priatel im povedal ze on nezarobi tolko aby to utiahol a pochopili to no najskor pomahali s energiami atd ale potom sa uz uplne vykaslali vraj mam ist teraz do roboty ze pomozu s jaslami ale mam si nasjt robotu ze ako si to predstavujem spravit si dieta do rodiny a oni sa o mna maju starat pricom je to ich vnuca tak nechapem co su taky bezcitny a taketo veci mi mozu poevdat ked som 9 mesiacov pod srdcom nosila ich vnuca. Ale od maleho nechcem ist ked vidima ke problemi maju deti co neboli s matkou aspon do 3 r ale nechapu to prestali pomahat a my sme bez penazi pomaly nemame co jest nedoplatok za elektriku ale oni ze pomozu uz iba s jaslami ked pojdem do roboty a vedia ze moji rodicia sami nemaju na jedlo ale aj tak sa vlasnemu vnucatu otocia chrbtom aj ich synovi a hadame sa kvoli tomu uz aj s priatelo m mi vycita veci ze on suhlasi s rodicmi a ze ma nespoznava ze vzdy som bola pracovita a teraz nechcem ist do roboty ked to vraj potrebujeme ale zas mu je vsetko prednejsie nez maly nechape ze ja s nim chcem ostat nie som leniva ze by som nechcela robit tak ja neviem uz len som sa chcela vypisat uz aspom chapem tie vtipy o svokrach

autor
3. máj 2023

@simca06022011 ano chcela by som vidiet rodinu v proiadku co sa vyprdne na syna to nema zmysel s daktorymi riesit no

cocolino234
3. máj 2023

Ďalší vymyslený príbeh? 😀😀 neverím, že je niekto tak mimo.

Ty môžeš byť vďačná za to do akej rodiny si sa dostala. Zabezpečili vám vlastné bývanie, pomáhali s financovaním tohto bývania, dokonca sú ochotní pomáhať s jaslami len aby si už vypadla do roboty a robila aj niečo iné ako mala sex. Priateľ študuje a popritom sa vás snaží živiť, máte finančné problémy aj napriek tomu, že sa snaží, vieš aký to pre neho musí byť nátlak? A ty si váľaš riť a ohováraš jediných ľudí, ktorí vás nenechali na ulici a dávajú jedlo tvojmu synovi priamo do úst. Tak kde sa nezaujímajú o vnúča? keď si ho berú a kŕmia ho?

Porodila si dieťa do nezabezpečeného prostredia a nemáš záujem o zlepšenie situácie. Si neambiciózna, lenivá a nezodpovedná.

Ďalšia vec to, že si nebola schopná dokončiť ani strednú školu je red flag pre každého. Obaja ste sa rozhodli mať dieťa, naozaj skláňam poklonu pred svokrovcami, že sa s vami neserú a chcú z vás niečo vytesať, tvoj priateľ má ešte to správne zmýšľanie, posiela ťa do roboty. Ale tu je ďalej zbytočné strácať čas, len verím, že sa priateľ správne rozhodne, pochybujem, že s tebou to správne niekedy bude.

tara42
3. máj 2023

Spravila by som to isté čo spravili svokrovci. Tvoj chlap robí a študuje a ešte ma ist do druhej roboty a ty budeš na rodicaku? Aspoň si nájdi nejakú brigádu na par hodín týždenne keď bude priateľ doma aby postrážil. Aj to vám pomôže. A poviem ti novinku, o dieta sa v prvom rade majú starat rodicia. Ja sa nečudujem ze ta nemusia, máš nedospele názory.

simona20201309
3. máj 2023

Teraz ma nezastrelte za túto otázku.....🙏
Si Rómka?

simca06022011
3. máj 2023

Kto sa vyprdol na syna? Doma na MD 3roky môže sedieť žena ktorá na to má. Financie. Ty máš? Nemáš. Partner zarobí na všetko? Nezarobi. Jasle, práca, preber sa a nehraj sa na obeť. Ty nie si obeť. Keď si si veci takto nepredstavovala, to ma mrzí, ale takto to proste je.
Rodicia jeho, tvoji alebo ktokoľvek nemajú dôvod vás živiť a platiť vám účty. To ze ste hladní, syna kŕmia svokrovci, je tvoja hanba a tvojho priateľa. Nikoho iného.
Aby to nedopadlo tak, z3 ta kopne do zadu, pôjdeš k rodičom a budeš rada s par eurami výživného. Len by to bola škoda rozbíjať rodinu kvôli tvojim výhovorkam

basulaak
3. máj 2023

@simona20201309 podla mna je. Uplne mi to slo v hlave. Citas mi myslienky.

viestta
3. máj 2023

Moja zlata, rodicia tvojho chlapa svoju vyzivovaciu povinnost splnili akonahle dospel. Oni sa na neho nevyprdli. On je blby, ze si spravil dieta skor ako sa o neho bol schopny postarat. Rovnako hlupa si aj ty, ze mas dieta skor ako si schopna sa o neho postarat, zabezpecit mu vsetko co potrebuje. Nemusia pomahat, rovnako ako vam nepomahaju ti vasi.

simona20201309
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
3. máj 2023

@viestta možno so ženou, ktorá by rozmýšľala by im to aj vyšlo... nejak. Aj keď skor ako plánovali... lebo toto je zlý sen :D

basulaak
3. máj 2023

@simona20201309 lol, top koment ta posledna veta 🤣 hej hej suhlas. Aj mne to tak sedi, to bola prva vec co mi napadla.

ninusa221
3. máj 2023

Si lenivá ja by som sa za seba hanbila nemáme peniaze tak šupnem dieťa do jaslí a idem makať aby sa mala tvoja rodina lepšie. Prečo by vás mali len priateľovi rodičia dotovat? Je iné si požičať a je iné aby ma v dospelosti niekto živil. A ano súhlasím stym dieťaťom nebudem si predsa robiť decko keď mu nemám dať čo do úst pomaly.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
3. máj 2023

@elizabet173 tak podľa gramatiky nemusí byť vymyslená🙂)

hopsadobrandejsa
3. máj 2023

Nechcem autorku v ziadnom pripade sudit, ale ako sama pises, ste velmi mlady par a naozaj nemate nic preskakane.

Svokrovcov ktori Vam pomahaju kritizujes, pretoze pomoc sa ti zda nedostatocna hoci sa Vam v ziadnom pripade neotocili chrbtom.

Tvrdis, ze syna nechavaju pomaly hladovat ( bez obedov ) a ze ty by si cosi take neurobila a pritom robis presne to co kritizujes. Radsej by si ostala doma s dietatom nez isla do prace aby ste mali z coho zit.

Tuzbe ostat s dietatom plne rozumiem, ale ako clovek ktory tiez musel ist do jasli pretoze uzivenie rodiny si vyzadovalo aby obaja moji rodicia robili chapem tazke rozhodnutie mojej mami medzi pracou a MD.

Tiez zrejme tuzila byt doma s nami ale situacia to neumoznovala.

Tvoja perspektiva je velmi sebecka pretoze vidis seba, priatela a dieta namiesto toho aby ste s priatelom videli len dieta.

O tomto je rodicovstvo dievca zlate.....narodenim dietata ide vsetko razom bokom pretoze ti do zivota vstupil cloviecik ktori si vyzaduje nielen 100% tvojej pozornosti, ale aj financnu podporu a to bez prace ci prijmu jednoducho nejde.

Stavias sa do velmi nebezpecnej situacie pretoze doma s dietatom ostat mozes, ale ak zanedbas opateru skrz financii, dieta ti mozu urady odobrat kvoli zanedbanej starostlivosti.

Toto chces? Aby tvoje dieta skoncilo v detskom domove pretoze ty nerozumies potrebe ist do prace skrz situaciu v ktorej sa nachadzate? 🙄

simona20201309
3. máj 2023

@basulaak hahahh diky, ale radšej mažem, lebo toto pochopí len ten, kto to zažil a vie o čom hovorím 😄

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janinah
3. máj 2023

Ty si ich životná rodinná výhra...neverím,ze reálne taka žena existuje,že nemá pomaly co jest,lenivá dvihnut zadok a ísť robiť a na vine sú svokrovci,lebo nepadli na zadok z dieťaťa,ktoré ste si urobili úplne nezodpovedne do takych podmienok.

lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
osky
3. máj 2023

Sory,ja uz ani necitam komentare.mi stupol tlak...
...aspon do 3 rokov...
Hm.
Vies kolko mamiciek ide rychlo ledva po roku do prace,aby Sa mohli postarat o rodinu?
A veru,nemysli si ze by radsej neboli doma.
Doba je tazka,vsetko drahe,nikomu Sa nevytiska.
V tvojom prispevku vidim,ze vam pomahali na zaciatku, kym dieta bolo male.
Ale teraz ma 2 roky.
Je uz dost velke na jaslicky.
Ty mas aky Charakter,prepac-nemas z coho platit,priatel robi aj studuje a ty sedis doma-mohla si si pritom dokoncit aspon skolu!
Anilen strednu si nedokoncila a vyskakujes.
Z coho budes zit,co budes robit bez skoly?????
Myslis si ,ze su povinni ta zivit?
Maju pravdu-treba Sa postavit na vlastne nohy a nestrajkovat.
Ja v 18 som chodila na normalne denne Studium a popritom uz som ciastocne pracovala.
Potom popri vyske tiez vzdy i praca a dokonca som posledne 2 rocniky urobila v jednom roku popri ciasto nej praci.
Vies aka to bola drina?
A nemala som ovela viac ako ty.
A tiez Sa mi nechcelo,ani nahodou ucit.
Pisat diplomovku po nociach.
Ale predsa kde je zodpovednost?
Charakter?
Fakt cakas,ze ta bude niekto cely zivot zivit?
V prvom rade dokonci skolu.
To je uplna priorita.
Urcite v Tom pripade by vas rodica Este financne podporili.
Alebo sa zamestnaj-sice neviem kde...a skolu dokonci neskor.
Uvedomujes di ze bez skoly zarobis uplne minimum?
Si mlada,bez praxe,bez skoly.,nevezmu ta nikde...
Hlavne si Este spravte dalsie dieta..
A keby rodicia msli viac takych synov a viac takych "neviest " ako si ty,si to mozu skurat hodit.
Ja nie som proti podpore mladych.ved,stane Sa,
Ale toto uz zavana vyuzivanim...a to Sa mi nepaci...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lalenka33
3. máj 2023

Môj ty bože, ty si taká lenivá vychcaná chudera, že to neni až možné!! Ty si pochopila vtipy o svokrách? Lemra lenivá čo chce si bez vzdelania spraví decko a chce s ním sedieť doma na riti, chlap nech pracuje, študuje, platí tvoje dlhy a svokrovci živte nás. Aký salón si chceš otvoriť so základnou školou? Upratovací? Upratovať môžeš chodiť aj počas víkendov, večer, keď je chlap doma. Iný salón si neotvoríš bez vzdelania a keď ti nešla škola, tak si nespravíš ani kurz. Aké choroby majú deti, ktoré neboli do 3 rokov doma s matkami? Nože nás pouč. Že ty by si sa k svojmu dieťaťu nespravala ako svokrovci k svojmu synovi? Ty si sa k nemu zachovala ešte horšie. Lebo sa nevies oňho postaraţ. Chovať ho máš ty ako matka a nie jeho babka. Si si spravila decko a čakala, že ním budeš vydierať svokrovcov aby vás živili? Chudák tvoj chlap. A ešte ty ideš nadávať na svokrovcov, ktorí vám pomáhali postaviť sa na vlastné nohy. Čo si ty priniesla do rodiny okrem dlhov na ktoré robí tvoj chlap?

osky
3. máj 2023

@elizabet173 vychovas jedneho a vratia Sa ti traja...😅
A potom ze preco Sa posuva dochodkovy vek..
Vsak,kto bude robit?
Jedni na materskej, druhi na dochodku a zvysok asi nezamestnani...
Viva la Vita!
🤯😲

rebeka7501
3. máj 2023

Rodina sa neotočila chrbtom.
Svokrovci a ani tvoji rodičia nie sú povinní starať sa o tvoje dieťa. Partner študuje a robí a ty?
A odkiaľ máš teóriu, že ak nie je matka doma 3 roky s dieťaťom má to na dieťa zlý vplyv? Lebo písali na modrom koňovi?
Ale určite je táto fake téma vymyslená iba na rozvirenie hádok. No na druhej strane 2 roky izolácie (Covid) urobia svoje.

rebeka7501
3. máj 2023

@lenka_aknel nie kúštik, ale celá 🤣

lucinika
3. máj 2023

Otehotnela som ako študentka VŠ v 23 rokoch, priateľ bol taktiez študent. Priateľ sa zamestnal,žili sme skromnejšie no nikdy sa nestalo aby sme si museli od rodičov pýtať peniaze. Samozrejme, pomohli nám,či už kúpou plienok alebo oblečenia pre dieťa. Ak na to nemám, nekupujem auto ani si neberiem pôžičku. Popri rodičovskej dovolenke som si našla brigádu - priateľ prišiel domov z práce a ja som do práce išla. Ak máš možnosť a svokrovci sú taký velkorysí,že by zaplatili už tak drahé jasle buď rada a hľadaj si prácu. Niektoré ženy musia ísť do práce skôr a dieťa dať do jaslí,keď ešte nedovŕšili ani rok. Myslím,že 2 ročne dieťa to zvládne a vy si finančne prilepšite. Som zástancom názoru,že aj chce mať človek sex musí byť zodpovedný prijať aj prípadné "následky".

januska12323
3. máj 2023

No ostaň doma, syn bude radšej hladný ako byť chvíľu bez maminky 🙏

lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svetlonos
3. máj 2023

@elizabet173
presne toto ma napadlo. Syn keby spravil dítko s takouto vyhrou v lote, neviem ci by som sfackala najskor jeho alebo si sebe hlavu trieskala o stenu. Mozno by som prisla na to, kde som k...a urobila tak brutalnu chybu...

lilyianka
3. máj 2023

Dievca zlaté,prosím ťa ty co tu trepeš a splietaš 2 na 3....
Rodicia tvojho priateľa sa vám chrbtom neotocili, veď predsa vám pomáhali a že nechcú donekonečna sa nečuduj. Ja by som tiež nepomohla,keby bol niekto moc pohodlný zdvihnut zadok a ísť robiť. Predsa sú ochotní platiť jasle, tak? Je síce pekne,ze ty chceš so synom ostať doma do 3r,ale keď to nejde tak to nejde. Finančné vám to nevychádza a ty nie si ochotná priložiť ruku k dielu? Zapoj prosím zdravý rozum a zrataj si 2 a 2.....

cervenaruza123
3. máj 2023

Ja dam prakticke rady.
1. Ideal by bol najst si pracu a dieta do jasli. Vyriesilo by sa tym vela.
2. Chapem, ze chces byt doma s dietatom. Da sa spravit kompromis, dajte dieta na pol dna do jasli a najdi si pracu na toho pol dna. Dieta sa trochu pohra v kolektive, co mu prospeje, ty nieco navyse zarobis a budete sa mat ovela spokojnejsie.
3. Ak ti vedia dieta postrazit rodicia pripadne otec dietata, tak si vies najst nejaku brigadu. Roznasanie letakov, upratovanie... Ked nic ine by si uz nechcela, tak aspon taketo nieco. Mas zodpovednost voci dietatu a musis sa postarat aj o jeho zivotne potreby, nielen s nim byt fyzicky.
4. Pripadne skusit hladat nieco, cim si vies privyrobit z domu. Len je malo takych prac, ktorymi si realne prilepsis. Mozno ale vies nieco vyrabat, si na nieco sikovna. Chces salon? Tak skus aspon kamaratky obcas za nejaku symbolicku cenu namalovat, ucesat. Ja som na vsetky taketo veci nesikovna, takze neviem poradit, ale ak nieco robit vies, tak aj tak si vies trochu pomoct financne a pritom syn moze byt cely cas pri tebe.
5. Neviem kolko toho doma mate, ale vies si obcasne pomoct aj predajom veci. Predat oblecenie, z ktoreho uz syn vyrastol alebo nejake veci, co ste kedysi, mozno aj za ako bezdetny pouzivali, ale teraz uz vam len stoja a mozno by vyuzil niekto iny. Ponukni cez fb kamosom, ponukni cez inzeraty.

Rodina sa vam neotocila chrbtom, krasne vas podporuje, len vas nuti prevziat zodpovednost za vlastny zivot a vlastne dieta. Ked sa vy nedokazete zariadit a oni sa raz pominu, tak co? Dobry rodic musi na to mysliet a nebude dieta podporovat donekonecna, ale ho prinuti dokazat sa osamostatnit. Co by ste robili, keby sa im fakt nedajboze nieco stalo? A aj oni by boli bez penazi? Tvoji rodicia pises sami nemaju, vy nemate... Nechala by si dieta, nech hladuje a nech ti ho vezme socialka? Vy sa jednoducho musite donutit nejakym sposobom postarat o seba aj o dieta. Ja som vsetkymi prstami za to, aby boli matky s detmi doma co najdlhsie, ale aj doma sa da obracat a vylepsovat situacia. A kedysi boli matky doma pol roka a potom bez pytania deti do jasli a matka do prace. Ked je to nutne, tak je to vzdy mensie zlo ako ked by malo dieta ist do detskeho domova.