Rozchod s cudzincom a návrat na Slovensko. Ako na to?

annabel4
12. aug 2010

Zijem v Anglicku a mam pocit ze moj vztah s priatelom smeruje ku koncu. Ak by sme sa vsak rozisli tak mam obavy ze by sa nasej dcerky len tak lahko nevzdal a nedovolil by mi vratit sa s nou na Slovensko. Ma jeho priezvisko, viem ze ju nemozem len tak odtialto zobrat a odist s nou. Tie co ste to zazili ako sa vam podarilo partnera presvedcit a ako to riesite s navstevami, vyzivnym a pod.?

tin007
12. aug 2010

@annabel4 moja pribuzna riesila cerstvo takyto problem; otec anglican, ona slovenka, syn obciansko aj aj, narodil sa a zili v uk. kedze sa nedohodli bez sudu, tak bol sud. rozsudok je taky, ze syn bude zit u matky v sr, ale otec ma pravo vidiet syna 4x rocne tak, ze matka so synom priletia do uk na dlhsi pobyt (uz neviem na kolko, ale minule tam boli nejakych 10 dni), resp. on prileti na slovensko a musi mu byt umozneny dlhodobejsi pobyt so synom. musela dokladovat uplne vsetko (v suvislosti s tym,ze sa o maleho dokaze postarat); napr. potvrdenie zo skolky, ze od septembra maju re neho miesto, fotografie rodinneho domu, ze maju dostatok priestoru, info o prijmoch. co sa tyka vyzivneho, tam budu mat este dalsi sud 😔

annabel4
autor
12. aug 2010

tin007 vdaka, mala to pribuzna pomerne jednoduche ze jej sud pridelil synceka? Tiez si myslim ze by dieta malo byt s matkou no tu v uk neprihliadaju len na to ale aj kto sa dokaze o dieta lepsie postarat financne a pod. Myslim ze by som malu tiez dostala no clovek nikdy nevie, ked chce partner robit na prieky tak bude, ja by som rada zostala v "kamaratskom vztahu" no on nie je ten typ. Tiez som si myslela ze s navstevami to bude asi tak podobne ze by som musela prist s malou sem alebo on za nami, v tom problem nevidim len si neviem predstavit ze by sem prisla sama ked bude vacsia, predsa 4x rocne nie je kazdy vikend alebo kazdy druhy, ten ich vztah by asi nebol az taky "vrucny".

maggie2
12. aug 2010

@annabel4 no napísala si že ide o priateľa a nie o manžela, takže v tom prípade je to trošičku jednoduchšie ako manžel, resp. manžel po rozvode, by mal väčšie práva, ale ako len priateľ... Myslím že nemusíš mať veľké obavy, hoci v týchto rodinných veciach nemám skúsenosti, myslím si inak že to horšie než napísala tin007 nebude

tin007
13. aug 2010

@annabel4 nemala to na sude vobec jednoduche, praveze to chvilu vyzeralo, ze sud rozhodne, ze dieta musi do plnoletosti povinne ostat v uk, oc by znamenalo pre matku, ze by ostala tiez 😝

annabel4
autor
13. aug 2010

tin007 to teda nic moc, aj ja sa toho obavam. Sice slobodne matky to tu maju podla mna o nieco jednoduchsie ako na sk, vacsiu pomoc od statu ale aj tak by som bola nerada keby som tu musela zostat sama s dietatom. Sice teraz nova vlada prinasa rozne nove opatrenia a mozno ludia stratia iste "vyhody" takze to nie je najruzovejsie, ale predsa doma je pomoc aj od starych rodicov a tak. Nevies kolko trval sud a opletacky okolo toho? Ako ich presvedcila ze jej dovolili odist s malym na sk? Asi musela mat uz aj pracu a dobre argumenty. Ja na mojho priatela nemozem povedat takmer nic zle co sa jeho vztahu k malej tyka, ma ju velmi rad, bolo by to ine keby sa nestaral.

tin007
13. aug 2010

@annabel4 vsetko okolo sudu trvalo min. pol roka
neviem presne dovody, preco sud rozhodol v jej prospech, ale dokladovala to, ze maleho beru do skolky od septembra, davali fotky rod. domu, v ktorom budu byvat, mozno nejake info o majetkovych pomeroch starych rodicov a pod.

karamatka
4. dec 2015

chca ela som poradit kto ma skusenost s sudmi v uk mola dcra ma dieta s cernochom a zije sama s malym od jeho jedneho roka a maly ma teraz 3aj pol roka , Milospan chce sa stretavat s dietatom a pritomneplati na maleho a okradol ju o niekolko tisic libier a auto a teraz bychcel aj maleho a pritom niesu manzelia iba je prespabka ale ona sprosta dala jeho za otca na rodny list a on priznal otcovstvo poradte co robit