Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Rozvod, keď ste bývali u rodičov

bejami
10. feb 2017

Milé maminky zakladam diskusiu, pretože sa chcem poradiť ohľadom rozvodu, presnejšie delenie majetku ak ste bývali u rodičov(vašich alebo manželových), tak že ste tam mali prerobené vlastné poschodie, prípadne ste pristavovali. Najradšej by som som bola, keby sa vyjadrovali maminky ktoré takúto situáciu zažili už sa rozviedli a prešlo už aj delenie majetku. Ako ste to na súde riešili, prípadne čo pripadlo Vám čo manželovi.Ďakujem za komenty🙂

bejami
autor
10. feb 2017

@klodyka76
@mijo53 ja vsak myslim mozem sudu predlozit ze platim dlhy ktore vznikli za manzelstva mes.300e zarobim o 100viac a dceru nam doma stale on si po nu pride tak 1x za mesiac na 3dni( byva u matky 150km od nas) tak ak by chcel este aj az ja na neho platim ma asi smolu

vierockamatkova
10. feb 2017

@stormie ak jej muž pozerá telenovely a vzil sa do úlohy nejakého ohrdnuteho muža tak si bude nárokovať nielen nato ze mal zničený život ale aj to ze utrpel nejakú duševnú traumu a bol psych.týranie

bejami
autor
10. feb 2017

@vierockamatkova haha ale to zas nie to sa mi tak vyhraza v amoku zlosti, on je strasne spolocensky ludia ho maju radi a to bol tak nejak kamen urazu nasho manzelstva.Ja introvert ktory ma len 2-3 dobre kamosky, on extrovert s nesmiernou potrebou byt " v kazdej riti" s poctom priatelov asi tak 1000 kusov👏

bejami
autor
10. feb 2017

@vierockamatkova ale je pravda ze muzska jesitnost nema hranic....

klodyka76
10. feb 2017

@bejami píšeš, že už pracuje, takže nemôže od teba žiadať, aby si mu platila akože výživné (na čo by teda naozaj mal nárok ak by bol hnilý a úplne neschopný si nájsť prácu) ...takže odíde s dlhým nosom

auberggine
10. feb 2017

Toto sa mi velmi paci

katriona1
10. feb 2017

@mijo53 a můžeš mi vysvětlit, proč by měla na zdravého jedince, který je dobrovolně nezaměstnaný platit výživné matka která se stará o jeho dítě? to kde jsi něco takového viděla, ani matce, která je nezaměstnaná a má v péči dítě nemusí otec platit výživné, takových by tu potom bylo 🙂
jenom na dítě platit musí a to jediné by tou nezaměstnaností vyřešil - že by platil nižší výživné

katarinapekna
10. feb 2017

Nezamienaj si pojmy,prípadne si pomôž vyhľadávaním v slovníku. Po rozvode sa delí spoločne nadobudnutý majetok,nie holá rit.😀 vy obaja máte akurát tak tu rita sice jeden holejsiu než holú.

mijo53
11. feb 2017

@katriona1 ak požiada súd a ten rozhodne, že bude platiť, tak bude platiť, my vieme prečo nepracuje, možno si nemôže nájsť prácu

mijo53
11. feb 2017

@katriona1 a ešte doplním, že aj keby pracoval a mal by diametrálne nižší plat a tým nižšiu životnú úroveň ako manželka, má právo požiadať o výživné alebo príspevok na výživu, v dnešnej dobe o to viac

bejami
autor
11. feb 2017

@mijo53 no tak ale je zdravy momentalne pracuje, a zaraba dost, navyse rok splacam dlhy sama 300e mesacne co nie je malo zarabam 400e a mam doma dieta.Takze si myslim ze minimalne to vyssie vyzivne by som ziadat mohla.Mne pomahaju rodicia inak by som logicky zo 100e s dietatom nevyzila. On mi da 50e len tomusim doslovne prosit aby mi dal a vzdy mi da neskoro meska...

bejami
autor
11. feb 2017

@katarinapekna moja mame nemale dlhy ktore aktualne splacam sama, takze ma zaujma ci sud mu nieco prisoli.Plus zariadenie.Mame normaly 3 izbovy zariadeny byt( akurat zemoji susedia su moji rodicia a nie cudzi;) To ze dom vlastnia aktualne moji rodicia je len pozitivum.On mal holu rit len sa tu pristahoval s 2igelitkami pred 10rokmi a 0 na ucte...( malaj exekucie ale to som ja nevedela! ) Proste som nevidela aky je to lajdak

mijo53
11. feb 2017

@bejami ak má on vyšší plat a splácaš aj jeho dlhy, tak máš právo žiadať ty na seba

bejami
autor
11. feb 2017

@mijo53 to mu ale nedokazem lebo ma minimalku a zvysok na ruku.Ja by som sa chcela s nim nejak rozumne dohodnut nech si teda zoberie nabytok,elektroniku ale nech prispieva na dlhy ...vmojej momentalnej situacii by mi toto najviac vyhovovalo...no ale s nim je tazka rec. ...chce sa pomstit ze som ukoncila " nas dokonaly vztah"

maciatkolulu
11. feb 2017

@bejami a tie pozicky boli na co brane? Aj to je dost dolezite... na zariadenie, prerabku bytu, ktory je napriklad iba tvoj, alebo tvojich rodicov a pod. Toto nevyries na nete, ale s pravnikom v kancelaii, lebo nie je vsetko pravda, co sa tu pise, jasne, mozes ziadat vsetko naco si zmyslis, ale sud ta moze s kludom do prdelky poslat, on sa ti akoze priznava kolko zarobi? ked to vies, ze minimalku a ostatok na ruku mu davaju - to musi byt vol.... a ked ma minimalku, tak budes mat aj nizke vyzivne zial, pokial nemas ako dokazat vysku jeho prijmu, ale celkovo - sme pravnik a nenechat sa zastrasovat

maciatkolulu
11. feb 2017

@bejami a inak si myslim, ze kedze robis v nebankovke, tak by ti urcite vedeli poradit vasi firemny pravnici

alexandraalexandrova
11. feb 2017

haha a ako on chce dokazat co vsetko na tom dome porobil? vystavil ti snad fakturu? 😀 Trkvajs 😀 Urcite sa nezlakni jeho vyhrazok, su to len pradzne reci. Z toho ani jeho pravnik kamos nevytazi nic 🙂

bejami
autor
11. feb 2017

@maciatkolulu no tak firemneho pravnika som videla leda tak na fotke;))) nie som v takej pozicii aby som mala moznost s nim komunikovat.Pozicky sa ano brali na prerabku, takze na to on moze poukazovat ze splacal aj on.No nech to uz bude akokolvek chcem to uz mat za sebou.

mirica
14. feb 2017

@bejami ...ja by som na tvojom mieste určite kontaktovala právnika.....kedže nepoznám úplne všetky detaily a nie som právnik, tak som to pochopila takto. Ste manželia a ty si si zobrala pôžičku len na seba. Splácalo sa ale počas manželstva, čiže ak nemáte zrušené BSM,
tak boli výlučne tvoje pôžičky splácane z prostriedkov spadajúcich do BSM . On zrejme teraz chce požadovať vyplatenie polovice splátok hradených počas manželstva (mimochodom stále ste manželia, čiže ešte stále máte BSM , čiže sú stále pôžičky platené z BSM). Takže na toto naozaj nárok mať môže. Je lepšie pripraviť sa dopredu, ak vieš že chce bojovať. Ak by si náhodou prehrala, ak to dá po rozvode na súd, tak sa to totiž môže ešte navýšiť o trovy konania , právneho zastúpenia a podobne. Právnika radím preto, lebo aj pri vysporiadaní BSM sú nejaké výnimky, a ak mu ukážeš všetky podklady , povie ti , či má manžel na niečo aj reálny nárok - vtedy je totiž lepšie sa dohodnúť.

mysicka36
14. feb 2017

@bejami Vyhráža sa kamarátom právnikom 😀 ja sa poserem. A ten ho za flašu domácej bude zastupovať na súde a druhé niekolkotisícové zakázky si nechá ujsť kvôli kamarátovi bez roboty. Ja fakt zdochnem, čo tí chlapi dokážu z papule vypustiť. Tak keď je taký múdry, nech dvihne riť a ide robiť.

A to že v dome fyzicky porobil... No a? Tak mu ty naúčtuj, čo ty si počas manželstva porobila, poplatila mu dlhy na sociálke, na zdravotke. Z takéhoto zúfalca by som sa len smiala. Hlavu hore dievča, bude dobre...

mysicka36
14. feb 2017

@katarinapekna že? Veď deliť si môžu akurát tak dlhy. Ani jeden nič nevlastnia.
@bejami takže ešte na súde spomeň, že ste si počas vášho manželstva museli zobrať pôžičky na jeho dlhy z podnikania (sociálka a zdravotná) a z toho chceš, aby ti polovicu prispieval čiže 150€ + výživné extra. Ver mi, že reálne ti to môžu odklepnúť, keďže sa toto dá pekne dokázať.

katriona1
14. feb 2017

@mirica ja si myslim, ze kdyz si pujcky vzala pocas manzelstva a nemela je teda uz pred manzelstvim, tak i kdyz jsou na jeji jmeno jsou vlastne spolecne, prece at uz majetek nebo dluhy ktere ziska/udela jeden z manzelu pocas manzelstva jsou spolecne, tak to alespon chapu ja 🙂

mysicka36
14. feb 2017

@katriona1 správne. Neraz si manžel poberie pôžičky, rozfrcká to na chlast automaty, v lepšom prípade niečo donesie domov akože zárobok. Nedajbože aby ho ešte zavreli a platenie, exekútor a kopec iných vecí ostane na manželke aj po rozvode. Nebankovky a vlastne ani banky nezaujímá ako sa oni dvaja dohodnú. Každopádne by som sa dožadovala polovice splátok ktoré platím a požičiavali sme si ako manželia. Nech si on dokazuje, na čo boli použité.

katriona1
14. feb 2017

@mysicka36 ano presne tak, kdyby to bylo naopak, ze by nemela zakladatelka dluhy, ale penize nasetrila, tak by z nich taky chtel pulku 🙂
jinak sice nevime jak vysoke jsou pujcky co ma zakladatelka, ale podle toho co psala zakladatelka vetsina penez byla pouzita na rekonstrukci domu rodicu, naproti tomu tam bydleli 10 roku bez placeni najmu, takze kdyz si vezmeme, ze by tech 10 roku bydleli nekde v pronajmu za 300€ mesicne, tak za tu dobu by to byla celkem vysoka suma cca 36 tis. eur 🙂 a to drahy manzilek usetril diky tomu, ze mu a jeho rodine svokrovci poakytli bydleni 🙂 takze i tak se na to koukat 🙂

bejami
autor
14. feb 2017

@katriona1 Presne na toto by som apelovala v pripade, keby naozaj na sude vytasil že chce po mne nejake peniaze, v momente by moji rodicia si narokovali na nájom. On bol strasny lajdak, ja neviem kde som rozum mala stale som sa nejak nadejala že lepšie bude, že si najde pracu, kde kazdy mesiac bude mat prijem a že sa nejak vyhrabeme z tych problemov, ale bohuzial sa tak nestalo. Ja len verim že mu daju to vyživne aspon 100e nech je to spravodlive.

rusalkablack
14. feb 2017

nema narok na nic. Prave naopak, nech tvoji rodicia zdokladuju, kolko platili energii, vydelia dvomi a nech si to od neho narokuju. Pripravte si vsetky doklady o zaplateni.A ak mas aj doklady o tom, ze si platila jeho dlhy na socialke, takisto.Pozicky taktiez. Chlapec utrie nos. Ja som zazila nieco podobne, byvali sme 10 rokov v dome mojich rodicov, oni byvali inde. Ked sa nieco prerabalo, financovali to oni.Ex bol sice blby, ale toto si uvedomil, ze nema na nic narok, aj ked sa mi vyhrazal, ze mi pride orachat obkladacky a vyvalit zarubne lebo to robil jeho kamarat, ktoremu nakoniec ani nezaplatil. A vyzivne mu urcili na 2 deti 66 eur, lebo bral minimalku a na ruku zbytok. Teraz place, ze nevidel deti vyrastat 🙂

mirica
14. feb 2017

@katriona1 ..nie. pôžičky, ktoré si zobral len jeden s manželov sú len jeho....pri neplatení môžu byť uspokojené z BSM. ...

mijo53
15. feb 2017

@bejami aký nájom, veď už nebývate, spätny nájom, to sa dá? neviem

mirica
15. feb 2017

@mijo53 ..podla mňa sa nedá, ak nie je nájomná zmluva, tak na základe čoho?...a navyše v občianskych sporoch sa dá čokoľvek len 3 roky spätne..a to už rok spolu nebývajú...

Len tu sú tie rady všetko domnienky....ja som písala, že treba radšej právnika, lebo sú tam nejaké výnimky, a niečo sa dá namietať ako rozpor s dobrými mravmi...aspoň na bezplatného na nete , ked už nič iné...

katriona1
15. feb 2017

@mirica no to jakože nájemné už nepůlde nijak spětně nárokovat, to by musela být smlouva, ale možná to půjde použít jenom jako vysvětlení poč se investovalo do rodičovského domu - jako dohoda, že místo nájemného mladí udělají rekonstrukci, ale jak říkáš toto už musí řešit s právníkem, ten se v tom vyzná a poradí, my tu nejsme odborníci a někdy soud rozhodne úplně jinak než by se dalo čekat, záleží na dobrém právníkovi 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli