Rozvod po roku manželstva a 2 malé deti

klarikag
24. júl 2012

Ahojte,
chcem sa spýtat, ci a ako ste riesili rozvod po roku manzelstva s 2 babatkami kde dovodom je svokra... Resp. dostala som na vyber ze bud sa udobrym alebo dovi... :(

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
24. júl 2012

@klarikag ty musis vediet, ci ti stoji este o manzelstvo bojovat, my do toho vobec nevidime. Je dobre, ze mas kde nacas ist, precistit si hlavu, porozmyslat, ci sa ti oplati do vztahu investovat...

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
flopo
24. júl 2012

ja som od sa s manzelom a svokrou trapila 10 rokov,poradna,psychologovia,po dobrodky,aj po zlotky.nevedela som ako na nich,jednoducho ma nemali za nic.mala som 30.starsia dcera 9 a mladsia 3,5 roka.a doteraz banujem ze som to neurobila uz vtedy ked mala starsia 6 mesiacov,bo uz vtedy to bolo hrozne medzi nami.no ako my zeny stale dufame,ze bude lepsie a nebude.pokial sa chlap nezmeni sam preto,lebo ON sam chce nezmeni ho nikto a nic.a prave on by si mal uvedomit ze je s niekym zenaty a ma 2 male deti za ktore je zodpovedny.aj ked jeho matka zostane stale jeho matkou.a prave preto,ze byvate od seba taku dialku by sa mala z vas tesie a uzivat si vnucat nevesty a syna.a pokial uz teraz dava ultimata tak naozaj neviem co je to za cloveka.teraz mam druheho partnera je na mna dobry aj na moje deti a vazi si ma za vsetko co pre neho robim a ja jeho.co sa tyka jeho matky,samozrejme neni to idylka,ale najdeme spolocnu rec.preto by som ta chcela povzbudit,pokial sa to nezmeni medzi tebou a tvojim manzelom(na svokru sa vykasli)chod od neho,budes nestastna.je pravda,ze rozvod neni riesenie,ale ked vycerpas vsetky moznosti neni na vyber.

nela82
24. júl 2012

@klarikag necitala som diskusiu-no chapem ta ☹ Zit so svokrou,ktora sa do vsetkeho miesa-stara-rozkazuje...to poznam-taku mam aj ja ☹ 😖

No je o to horsie ak tvoj manzel stoji na jej strane 😕 To by som ani ja nazvladla...nastastie mam manzela,ktory to vsetko vidi a vnima ako to tu u nas vlastne je..Pochopil,ze do dospelych ludi by sa takto miesat iní nemali...

A jedina varianta je naozaj ten rozvod??On ma na prvom mieste mamicku az tak teba a deti? 😨

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
flopo
24. júl 2012

kolko rokov ma tvoj manzel,ze si dovolil povedat 2 mesacnemu dietatu ze mu drbe?mal by si precitat volaku literaturu o tom,nemyslis?ako im bude rozpravat o rok o dva ked uz budu rozumiet?je on vlastne dozrety na manzelstvo a rodicovstvo??????

vroni
24. júl 2012

@modry_zvoncek, sikovna som, nie? 😀 😀 😀
@klarikag tu takuto charakteristiku poskytla. Ano, moze byt chyba aj v jej optike, lenze my tu prevadzkujeme cistu, nefalsovanu dojmologiu a ta umoznuje jednoznacne diagnozy z dvoch riadkov.
Utek samotny riesenim urcite nie je, ale su rodiny a jedinci, s ktorymi je suzitie nemozne. V pripade takto vyhrotenych rodinnych konfliktov by som ja osobne hladala najprv riesenie s manzelom. Nakolko klarika tvrdi, ze sa prestahovali atd, predpokladam, ze tuto cast uz maju za sebou. Manzel uz riesit nechce a necha sa dalej mamickou dirigovat na dialku. Fakt si neviem predstavit, ze by mi takyto partner vyhovoval alebo ze by som v nom niekedy videla oporu. Alebo v takomto prostredi chcela vychovavat svoje deti. Ani neverim, ze sa s takymto clovekom da viest spokojny zivot. Ale suhlasim, ze by si mala klarika vyriesit (sama alebo s psychologom), co ju v mene troch opic pritahovalo k takemuto cloveku. Mam za sebou vyse 30 rokov skusenosti s manipulatorom (s vlastnou matkou ta nerozvedu ani za nic). Manipulatora mozes eliminovat (nie fyzicky), zit s nim dokazu len zvlast vybrane typy -ja medzi ne rozhodne nepatrim.

flopo
24. júl 2012

to je pravda,mali by si to vyriesit medzi sebou,hoci si myslim ze uz sa o to pokusala,preto vznikla aj tato diskusia,lebo potrebuje trosku nakopnut v opacnom pripade 🙂

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamavera
24. júl 2012

@klarikag je mi ľúto, že to musím napísať, ale v tvojom prípade nevidím najmenší dôvod na to, aby ste ostávali spolu ☹ . Tvoj manžel si ťa neváži, nemá ťa rád, nemáte si čo povedať po troch rokoch vzťahu, čo je hrozné ☹ ☹ , k deťom sa správa otrasne!!!! Je to ťažké s dvomi drobcami a predpokladám, že svokra bude útočiť aj po rozvode, ale ten človek ti nikdy oporou nebude. Si mladučká, máš právo na iný život. Rozhodne neschvaľujem rozvod pre každú hlúposť, ale v tvojom prípade nevidím jediný dôvod, prečo s tým človekom ostávať.

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
flopo
24. júl 2012

lepsie na to prist teraz ako nikdy.keby aj on mal tolko sil a zmenil sa koli vam trom bolo by to pekne a mohli by ste vytvorit detom podmienky pre zdravy vyvoj a rast. a to hlavne chceme my zeny pre nase deti.na to ze uz ma 33 by uz mal vediet co chce a ake proirity v zivote chce.mna tiez mama a sestra podporila s rozvodom.a hlavne mi vysvetlili,ze si nemozem nechat vecne hadzat polena pod nohy.

mamavera
24. júl 2012

@klarikag po boji je každý generál....tiež ma zaráža to, že si ťa neváži, o láske už ani radšej nepíšem ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

flopo
24. júl 2012

a ked budu deti starsie,tak to ako sa vyjadruje ti bude vadit este viac,bo deti budu po nom opakovat (a vsetko)

martinkacasarova
24. júl 2012

Ahoj,ked si nemáte čo povedať resp.ty sa snažíš a on si ťa akože trošku váži iba ked chce sex,odíd od neho.Chod bývať k mamke,alebo on nech odíde k mamke s ktorou si má stále čo povedať.Musíš mať aj ty nejaké to svoje ja,svoju hrdosť.Ved neznamená že ked si vydatá bude všetko tak ako povie manžel a svokra,momentálne je taká doba dávno za nami,to sa tak voľakedy pradávno žilo,že manžel je niekto a manželka iba rodička detí.Ja pochádzam z rozvedenej rodiny,naši sa rozviedli ked som mala 3r.a to som najstaršia.Okrem mna mám ešte 2 súrodencov,otec nám nikdy nič nekúpil a nikdy ani neposlal vyživné.žili sme miernym spôsobom,ale tu sme zdravé.Nesmieš hľadieť nato že je krátka doba nato aby si odišla,že deti sú malé čo potom...Ved kôli deťom musíš odíst,svokra ťa strapnuje,bude to robiť aj ked deti vyrastú a taký príklad ako si nevážiť matku ktorá ich ľúbi najviac na svete a ukázať im ako mať na prvom mieste osobu ktorá vedie slovník koko..atd.ozaj nepotrebujú.

sisaha
24. júl 2012

@klarikag zdielam podobny nazor ako niektore kočky. Ak by som ja prezivala to co ty, ja by som sa uz od rodicov k nemu nevratila a podala ziadost o rozvod, nechala deti zverit do vlastnej vychovy, nechala urcit vyzivne podla jeho prijmu a stanovila moznost navstev deti podla jeho moznosti vycestovat.
Ale NIKDY by som sa nevratila k chlapovi co sa takto otrasne sprava nielen k tebe, ale aj k detom. A myslim si, ze lepsie to uz nikdy nebude. Jeho spravanie odzrkadluje vzorec spravania v akom vyrastal a takyto vzor budu vidiet aj tvoje deti. Preto rychlo, ale rychlo od neho prec. Si mlada a este mas moznost si najst vyrovnany vztah...

vianne
24. júl 2012

ahoj, ja sama mam velke problemy so svokrou, a to s nou byvam navyse v jednej domacnosti, a mame tym padom problemy aj ja s manzelom, proste sa to premieta do nasho vztahu. nech ma ale nastve akokolvel (ano, poznam to prehadzovanie veci a mudrovanie do vychovy deti🙂 a teda niekedy ma ide fakt porazit, velmi sa snazim aby som to neprenasala na manzela. pokial sa da snazim si to vyriesit s nou a ked to nejde, zatat zuby a snazit sa vydrzat. ide uz len o nejaky cas, kym budeme mat samostatne byvanie.
ano pises manzelova rodina ma velmi zvlastny pohlad na to co je slusne, taktne a co vlastne nazyvaju medziludskymi vztahmi.
ja by som teraz hlavne riesila to, co citis k manzelovi, ci ho lubis, ci s nim chces zit. po roku manzelstva sa stale este len ucite riesit problemy, komunikovat, vychpvavat deti. nezahadzuj hned nadej, veci su riesitelne, vzdy si to sice vyzaduje obeti, a nebude to lahke ani pekne. ale rodina s 2 malickymi detmi stoji za boj. nesla by som do toho stylom "kto z koho", kompromisy su potrebne na oboch stranach, a je dost mozne ze najvacsie budes musiet robit prave ty.
dalo by sa to riesit aj menej castymi navstevami, a ked uz svokra pride, tak si povedat ze za mesiac odide, a predsa len 800 km nie je za rohom, takze kazdy den u vas nebude.
mozno by stalo za uvazenie navstivit aj psychologa, mnazelsku poradnu apod. drzim palce, aby rozvod bol to posledne riesenie .

lentilka29
24. júl 2012

ahoj....toto ked citam tak sa mi rozum pozastavuje..vy sa rozvadzate kvoli svokre?ci ako?necitam to tu cele je to dlhe....no podla mna za tym musi byt aj nieco ine,nielen nezhody so svokrou....to neni mozne....neverim.

flopo
24. júl 2012

a co ten telefon teda?aj nad tym ma zatat zuby alebo zmenit cislo zakazdym ked svokra zavola?

flopo
24. júl 2012

jasne ze je toho viac,len si treba precitat celu debatu

sisaha
24. júl 2012

@vianne ale jej manzel ju uz nelubi, nema sa s nou o com bavit a podobne hlasky, precitaj si ich..Naco bude ona nieco zachranovat, ked on bol nejak vychovany a tento vzorec premieta do vlastneho vztahu? A sorry, ale mne by iba raz svokra povedala, ze mi ruky dolame.... 😒

cecil36
24. júl 2012

@klarikag kde nie je spokojna mamina, nikdy nebudu spokojne a stastne ani jej deti. A k tvojmu mm: Po vlastnych skusenostich by mi tymto ultimatnom ten chlap nestal za to aby som sa rozhodla zostat......
@modry_zvoncek tak teda si ma fakt pobavila s tym, ze ak si raz niekto vyberie blbeho partnera, spravi to znovu 😀 😀 😀Takmer kazda zena raz randila s debilom, ktory za to nestal a neskor mala normalne vztahy. Ja sama som si ked som bola mlada vzala idiota. Rozviedla sa. A dnes mam uz 10 rokov spokojne manzelstvo a muza, ktoreho by som nevimenila za nic na svete. A predstav si v mojom okoli je xy takychto zien, nie som jedina 😉

cecil36
24. júl 2012

@vianne vztah sa da zachranovat iba ak chcu dvaja. Nevidim zmysel, aby jeden chodil do poradne a druhy na to zvysoka sr.l 😒

klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
klarikag
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz