Rozvod verzus zachovanie rodiny

obycajnazena
22. júl 2015

Ahojte. Možno to bude znieť otrepane, avšak nemám na koho by som sa obrátila. Potrebujem radu od nezainteresovaných žien, ktoré sú nestranné. Vytvorila som si nový nick kvoli súkromiu. Žienky, poraďte mi. Som matka dvoch malých detí a zároveň manželka. Žijem bežný život. Deti, domácnosť,... akurát máme problémy v manželstve. Brali sme sa z lásky. Ale... pri bežných problémoch sa niekde vytratila. Sme manželmi 5 rokov, poznáme sa dlhšie a už rok žijeme bez intímnosti. Viem, že manželstvo nie je len o tom, ale chýba to.... a prenáša sa to všade. Možno je problém vo mne, ale moj manžel mi začína liezť na nervy. Všetko, čo urobí, povie, alebo neurobí, nepovie,.... V našej domácnosti je veľa napatia a nervozity. Práve preto by som sa chcela obrátiť na vás, ženušky. Hlavne na tie, ktoré to zažili, zažívajú. Ako to mám riešiť? Máme sa rozviesť? Ak nie, ako to urovnať - dať do normálu.... Len chcem podotknúť, že v našej domácnosti nie je násilie, ani nevera,.... len to proste nefunguje :(

timea7
25. júl 2015

@natalym no ja dám skôr na činy, ako na reči....

katyd
27. júl 2015

@obycajnazena Nedávno som počula taký názor jednej starej ženy, keď sa jej vnučka opýtala, prečo sa predtým ľudia nerozvádzali. Odpovedala na to tak, že predtým sa veci opravovali a nie vyhadzovali. Ja s tým v plnej miere súhlasím, že by to tak malo byť. V dnešnej dobe sú ľudia sebci a zbabelci, ktorí radšej utečú predtým, ako by vyskúšali všetko, čo by mohli, aby veci naozaj opravili. Tak sa, prosím, ku nim nepriraď 🙂.

capi1
27. júl 2015

z vlastnej skúsenosti - chlapovi treba povedať na rovinu o čo nám ide - čo sa nám páči, čím nás potešil ... a aj to v čom nám ide na nervy, čo nám vadí, čo neurobil a podľa nás mal, čo nám vadí .... chlap si to nedomyslí, nemá ten nejaký zmysel čo máme my, chlap nebude predpokladať, nebude rozmýšľať nikdy tak ako my. On to proste nevie a nikdy vedieť nebude - chlap /na výnimky, aby sa niekto neohradil, že všetci sú rovnakí - nie nie sú ... / rozmýšľa a existuje priamočiaro - technicky.
Naozaj, skús s ním hovoriť - musíš mu povedať na rovinu, priamo - nie chodiť okolo, chlapi to nemajú radi, také kdejaké náznaky a že veď si hádam domyslí, čo tým my myslíme, že mu to dôjde, dovtípi sa .... - NIKDY !!! keď sme my mali takýchto "x" rozhovorov počas krízy, len som oči otvárala, keď som mu hovorila, že čo všetko som myslela, že si domyslí, všimne, urobí sám od seba - on ani netušil o čom to hovorím ....
Takže ak niečo chcem, poviem. Ak sa mi niečo nepáči - poviem. A hneď, nie zajtra alebo o týždeň a pod ... že veď ty si vtedy to a to, ty si minule ... oni dávno zabudnú alebo naozaj sú to veci, ktoré si my pamätáme, lebo sa nás dotkli, ale pre manžela to bola nepodstatná vec a naozaj ani nevie po takom čase o čom hovoríme. Takže som sa naučila hneď alebo už potom vôbec a musím si ten hnev vysporiadať potom sama zo sebou, lebo viem, že po čase to už nemá význam ...
Dá sa to naučiť, pokiaľ s ním chceš existovať a on je k takémuto spolužitiu naklonený tiež. A príde aj "intímno" - len prestaň byť nervózna, mrzutá. Prežila som, viem ....

obycajnazena
autor
21. sep 2015

Ahojte žienky, tak rozhodnutie padlo. Rozvod. Dakujem Vám za snahy, pripomienky, rady,..... Žiaľ, situácia sa u nás zhoršila. Ak ste niektoré prešli týmto zásadným krokom, prosím, napíšte mi, pár rád do správy. Vopred dakujem

filipal
21. sep 2015

@obycajnazena och, to je mi luto....takze nabralo to take obratky? nerozhodla si sa unahlene?
Nebolo by lepsie najprv odlucenie?