Rozvrátené rodiny a nenávisť pre majetky

taratuta
15. nov 2012

Chcem sa len vyrozprávat z niecoho co ma trapi.Je mi to tak veľmi ľúto, že svet je taký zaslepený a zlý, a že existuju ľudia, ktorí by za korunu zapreli vlastného brata. Tento problém sa týka aj rodiny mojej mamky. Mamka pochádza z viacerých súrodencov a bývame daleko od nich, našťastie. Je to ale taka rodina, ze este jednu taku treba hladať. Proste ked som bola decko a chodievali sme k babke, stale sa tam ohovaralo, stale ohovarali toho, kto tam nebol. Dedko po case zomrel, on bol fajn, a babka to neuniesla a islo to s nou dole vodou. Byvala spolu s dcerou a jej rodinou a bojovali spolu kazdy den, pre somariny, pre peniaze, vlastna matka s dcerou. Ostatni surodenci nechceli ani pocut o navrhu mojej mamy, aby sa najmladsej vsetci spisali na dom a aby ona dochovala babku,tak ako to byva v normalnych rodinach. Bol to stary dom, proste nic extra,ale kazdy pozeral len na peniaze ze preco by mala mat najmladsia dom zadarmo. Tak tam byvali v jednej izbe piati ludia, aj ta sestra sa uzaverela do seba a stale lametnovala a do dnesneho dna lamentuje ze nema peniaze, zúbožuje sa a caka pomoc od druhych namiesto toho aby si hladala pracu alebo poslala muza za lepsou pracou. Babka mala zvysok domu pre seba, obyvacka zamknuta, tam sa islo len na vianoce a pod. Babka casom zacala zabudat, az nakoniec uplne nikoho nepoznala ani vlastne deti, utekala z domu, kryla peniaze, v obchode vykupila vsetky jogurty a pod. No hroza. Najmladsej sestre vsak zo strany jej manzela ponukli starsi dom, v inej dedine, vzdialenej asi 10km. Nevedela sa rozhodnut a tak dala este raz otazku svojim surodencom, ci jej dom prepisu a ostane s babkou. alebo ci ma ist prec. Samozrejme ze jej neprepisali,lebo sa bali ze jej muz vsetko prehajdaka a babka skonci v domove. Ona odisla po dvoch rokoch prerabania prec a babka ostala sama so svojim svetom, nakoniec skoncila v domove, a dom sa predal. V sucasnosti ma kazdy svoju rodinu, kazdy sa stara sam o seba, babka je v domove, nepozna nikoho. Surodenci sa nenavidia, kazdy hadze vinu na ostatných, je to tak velmi smutné, že mi je do placu. Dufam ze ja so svojimi surodencami a rodicmi takto nedopadnem a budem sa zo vsetkych sil snazit aby aj moje deti si vazili v prvom rade seba a rodinu a v poslednom rade majetky. Dakujem za precitanie

kathynka
16. nov 2012

@lilitela a hlavne, hodnota bytu je omnoho nizsia ako trhova hodnota bytu...takze kym tu byvame, tak to vyplatit nechcu, lebo by dostali menej ako ked sa to preda...ale aj ked sa to preda, tak my si za tych 40% kupime v blave akurat tak garzonku, aj o tom silno pochybujem podla cien, co su teraz...

taratuta
autor
18. nov 2012

@viera27 ahoj. obdivujem tvoju mamu za to ako sa stara, a jej brat sa ako sprava? jeho nenapadne nejak sa jej revanžovať, kompenzovať jej jej pracu?a chcem ti len povedat, ze nieco podobne je aj v maminej rodine...najstarsi syn, vzdy bol najoblubenejsi, on mohol vsetko, vzdy ho nabalili ked odhcadzal, proste u rodicov bol ten NAJ. On bol prvy proti tomu aby najmladsia sestra ostala byvat v dome s babkou a aby dom ostal jej. Pritom boli vidno, ze babka potrebuje opateru, zacala zabudat uz davnejsie a len sa to zhorsovalo. A teraz? babka je v domove, býva 100metrov od neho a on tam na rozdiel od svojich surodencov ani raz pri nej nebol za 2 či 3 roky, co tam je. Vraj by nezniesol pohlad na nu, ze je v domove, pritom je to z velkej casti JEHO vina, ale hlavne ze modlit sa chodi do kostola do prvej rady. A dalsia sestra, penazi ma neurekom, babka jej deti vychovavala, kazdy vikend tam bola u nich, stale sa tam najedli aj ich nabalili domov a ona este odklada blocky, co babke kupuje, ci papuce, ci kavu dokonca veniec na dedkov hrob čo akože od babky kupuje, neviem aky to ma vyznam, to je na hlavu, rozum sa musi pozstavit nad takymi vecami. S dalsou sestrou, ktora ma pristup k uctu sa nebavia, ale ona odklada tie blocky aby jej ich raz dala preplatit.. choré a úbohé....Moja svokra tiez opatruje svoju mamu ale tam je to uplne ine...tam jej surodenci pomohaju, dokonca brat jej zaplatil pobyt v kupeloch aby si isla oddychnut a zatial sa starali o babku ostatni...tam je to uplne ine, rano, vecer chodia jej pomahat, pritom dom tiez nezdedila ona, ale babka jej v zivote dost pomohla tak ju ani nenapadne nieco za to ziadat a uz vobec nie dať svoju mamu do domova...asi je to aj o vychove ako si rodicia vyhchovaju svoje deti

taratuta
autor
18. nov 2012

a este chcem dodat, ze babku zbavili svojpravnosti, a dom predali za nemale peniaze...teraz je už každý spokojný....ale pred svojim svedomim určite nie