S manželkou už nesexujeme. Je to normálne?

juve11
4. dec 2012

Viem, ze je to forum povacsine mamiciek, ale neviem velmi, kde napisat aby som si overil jednu skutocnost. Odkedy mame spolu dieta, s manzelkou uz nemame sex. Lekar vravi, ze je uplne v poriadku, napriek tomu rok presiel a nic. Predtym sme absolutne nemali problem sexovali sme vasnivo a casto. Viem, ze moze byt po porode nejaky utlm, ale uz to trva dlho a nechcem sa zmierit s tym, ze uz to nepride. Existuje nejaky sposob, lieky alebo nieco, co funguje alebo ako mozem ovplyvnit situaciu? Snazim sa byt aj nezny, masaze, spolocne vecery, zatial bez vysledku. Je mozne, ze to neupravi?

sirinka
4. dec 2012

@juve11 no rucne oralne. Pokial by mala blok kvoli porodu na klasicku suloz, tak toto by jej nemalo nejako vadit, pokal teda jej to nevadilo aj pred tehu. C sa skutocne iba boji bolesti, alebo ma skutocne problem s intimitou celkovo 😉

mam4
4. dec 2012

tiez nam poradil ze ak nas nieco "hneva" na partnerovi tak sa nemame o tom rozpravat (lebo zvdy to dopadlo este horsie 😅 ) ale napisat si to na papier a nehovorit o tom, len o tom premyslat ... mozno aj ty by si mohol tvoje polovicke napisat list, napisat o svojich pocitoch, ziadne vycitky, obvinovanie ...

juve11
autor
4. dec 2012

@sirinka aha, som myslel, ze ci veceru, rozhovor... No ale zial takto nie...

sirinka
4. dec 2012

@juve11 juj, urcite sa to pokus s nou riesit, ja teda neviem, ako dlho vydrzi muz bez intimnosti od svojej manzelky, ale kedze uz si sa odhodlal pisat aj na viac menej zenske forum, asi uz to je pre teba vazny problem. Takze bud priamou komunikaciou, alebo pisomnou formou jej uprimne popis, co a trapi, v co dufas, co k nej citis. Premysli si dopredu, co jej navrhnes, ako by se to mohli riesit.... Ked si mysli ona, ze je to len hormonmi a stale ta lubi, do casu sa ti proste moze venovat tymito sposobmi, za normalnych okolnosti by to malo aj v nej vyvolat postupne tuzbu.
Ja mam s relativne malym rozdielom po sebe tri deti a kojim uz 6 rokov nonstop, uzila som si vazn hormonaln krizu, ktora sa prejavila dost neprijemnym sposobom. Mala som obdobia, kedy ma sex skutocne nelakal, ale to neznamenalo, ze ani mojho muza a proste som mu ulahodǐa. Lubila som ho a lubim a nemyslim si naivne, ze on bude v pohode fungovat mesiace be akychkolvek intimnosti. Takze u vas je urcite vazny problem, ktory by sa mala tvoja manzelka snazit riesit. Este ma napadlo, citi satvoja manzelka dost atraktivna pre teba? A to moze byt problem, ked sa zena zrazu sama sebe vobec nepaci, ze nedokaze mat ani sex s partnerom.

mrka2
4. dec 2012

@juve11 no ja ti mozem povedat podla seba,ze ja som po porode 2 roky vobec nemala chut! ale vobec! chudak ten moj chlap.. 😅 no a potom postupne sa mi asi tie hormony ukludnili (prestala som dojcit) a bolo 🙂 a teraz pri druhom mame ten isty problem 🙄 neviem sa proste prinutit... 😖 mozno ked prestane dojcit,tak sa to upravi. 🙂 hlavne jej to stale nepripominaj, podla mna to aj tak nema zmysel,ked raz nema chut, tak ju neprinutis a ked aj ano,tak to bude stat za ... 😝

kveta
4. dec 2012

@juve11 Vitaj na zenskom fore. Rodila som dohovorenym cisarakom. Jeden z dovodov bol prehnany strach z vaginalneho porodu. A som mozno divna, ale uz den po porode som mala chut na sex a napriek dojceniu ma chut na sex neopustila a v pohode som viedla aj intimny zivot.

Chce to uprimny rozhovor s drahou a neposielat tuto temu do autu... Je tu privela zien, ktore muzov po porode zanedbavali a zrazu zistuju, ze manzel si to vynahradil u inej zeny a opusta ich. Preto radsej navrhujem diskusiu k veci teraz, nez rozvod o rok. Myslim si, ze mas pravo vediet na com si a ako to vidi Tvoja draha v sucasnosti a do buducna.

kmkke
4. dec 2012

@juve11 No možno si si aj sám odpovedal, citujem:"No, je velmi citliva, rodili sme skor ako sme cakali a mala stale stres z porodu odkedy ju poznam, mozno to vytvorilo nejaky blok." Kámoška mala veľký stres z pôrodu, dohovorila si cisársky, behom 3 mesiacov neplánovane otehotnela znova (mala Danu a nepomohlo), veľký stres, zase cisársky a mužovi sa potom vyhýbala skoro 3 roky. Jednoducho sa bála, že zase otehotnie a zase bude rodiť a prežívať tie bolesti nanovo. Možno je to podobné aj u tvojej manželky.

sirinka
4. dec 2012

@kmkke prepac mimo temy, ale to jej kedy po CR zavadzali Danu? Mne moj dr. Odporual pockat minimalne pol roka.

kmkke
4. dec 2012

@sirinka No ona si vybavila hneď po šestonedelí, lebo manžel kanec a otec veľký profesor, tak po známostiach sa všetko dalo 😀

sirinka
4. dec 2012

@kmkke mne to pride uzasne, ako sa niekto boji porodu a potom sa neboji do ledva zahojenej maternice vlozit cudzie teleso, navyse sa zrejme este aj necha slabo poucit a nepocka aspon jeden cely cyklus, kym nepojde na ostro, lebo ked sestonedelie trva 6 tyzdnov, nevkladali jej to iste na chlp presne tak do dovhx mesialv a ten dals cyklus uz bola tehu, podla toho co pises....fakt niekedy nechapem....

mircalla
4. dec 2012

@juve11 Chapala by som par mesiacov po porode, ale toto je uz dlho. Casto to byva u zeny po porode spojene aj s hormonmi, ze chut nie je. Koji manzelka?

kmkke
4. dec 2012

@sirinka Môže byť, až tak do hĺbky som sa nepýtala 🙂 Ale viem, že sme sa bavili na tú tému, lebo aj ja som rozmýšľala čo ďalej, keďže ďalšie bábo chcem až o dva roky (najskôr) a tiež som mala sekciu, tak ma "varovala" že u nej to teda nepomohlo 😝

ajsenz
4. dec 2012

ahoj, je od teba veľmi milé ako to riešiš vidno že si dobrý chlap a záleží ti na tvojej manželke.
Ja som ešte pôrod nezažila ale mala som kamarátky ktoré mali sex na konci šestonedelia niektoré a niektoré až po pol roku lebo sa báli,nebol čas alebo sa veľmi dotrhali pri pôrode. Ako aj iné baby písali skús poradňu.
A možno tak pre zaujímavosť ja som v 19týždni tehu a tiež koľkoráz nemám chuť na sex a potom to príde a fuh partner sa čuduje a potom po ňom vrčím len keď sa priblíži buď hore alebo dole..
Je to veľká zmena pre ženu a každá ju ináč prežíva ak ešte hovoríš že ste rodili skôr.. držím palce a dúfam že čoskoro svoj problém vyriešite a budeš spokojný 😉

denisaaa2510
4. dec 2012

mam podobny problem , len opacny... od tehotenstva , rok presiel..a stale nic..ziadny sex... neviem ako dalej

juve11
autor
4. dec 2012

@mircalla ano, este koji, ved to, je to uz dlho

juve11
autor
4. dec 2012

@kveta urcite nechcem zahrat tuto temu do autu, je to pre mna dolezite a necitim sa ako v uplnom vztahu. Sexualita, neha a blizkost patri k cloveku a do vztahu. Myslim si, ze 13 mesiacov pauza stacila a je na case sa o nieco pokusit. Ja viem ze mame uzasne dieta a potrebuje vela nasej energie, ale my si ju abstinenciou blizkosti a sexuality sami nedodavame, ci skor sa o nu oberame. O kolko jednoduchsie by sa slo do roboty, o kolko rychlejsie naspat domov...

borkavan
5. dec 2012

@juve11 no všetko dokopy čo sa tu popísalo. A hlavne, že si celý den preč. Ale za to nemôžeš. A ešte jedna vec. Ako ju oslovuješ? Hovoríš jej mamina, alebo menom alebo tak ako ked ste len spolu chodili? A spomeň si, ked ste spolu chodili a všetko fungovalo... čo si robil, ako si jej prejavoval pozornosť a ako si ju vnímal ako ženu. Žena sa musí za každých okolností cítiť ako jedina a najrkašia vo vesmíre pre toho muža a dá mu, ak v tom nie sú hormony alebo tak.
Tak ak nepomohlo, to, že si ju balil jemne, tlapol po zadku, povedal, aká je krásna, ovonal vlasy a len tak povedal, pekne vonajú... peknie voniaš, máš krásne boky, nohy... proste nenásilne takého lichôtky... tak je to hormonmi všetko a na to stačia lieky.
objímaj ju, ale tak, že si ju silno pritisneš a ovoniaš ju. ale daj pozor, nie vtedy, ked bude upachcena z dieťaťa... ked vjyde z vane...
ked toto nepomôže, tak na rovinu... nemáme sex, preoč? chýbaš mi, túžim po tebe, čo sa deje... podme to riešiť, chcem ťa znova cítiť....

mircalla
5. dec 2012

@juve11 no jedno s druhym, porod + kojenie (= hormony), starosltivost a zaujem o dieta, unava a vycerpanost, nie je to nicim vynimocne, ze to byva, ale mali by ste to riesit, porozravat sa. neboj sa, nemyslim, ze to je trvale. kazda zena je ina, u niekoho to moze byt dlhsie

moon1979
5. dec 2012

@juve11 určite to stojí za to sa s nou porozprávať, samozrejme bez výčitiek a emócií ... nech vieš na čom si a v čom je vlastne problém ... bez toho, aby si vedel o čo ide môžeš len hádať a my s tebou tiež ... možno sa veci pohnú dopredu ...

juve11
autor
5. dec 2012

@borkavan pekne si to napisala

perletka
5. dec 2012

ahoj, ja len dve otázky:

1. bábätko bolo plánované? lebo ak nie, tak sa skutočne môže báť, že znovu bude čakať nečakane 🙂
2. počas tehotenstva ste boli spolu?

inak - v inom, ale tematicky podobnom fóre jedna prispievateľka napísala jednu veľmi zaujímavú vetu: sex je ako droga - čím viac ho máš, tým viac ho chceš... a čím menej.....

držím ti prsty
jaj a ešte niečo - neviem kto to tu písal ale- pokiaľ si také veci nerobil ako voňať vlasy, tľapkať po zadku a pod. a odrazu to začneš robiť.. no ja na mieste tej ženy by som si pripadala už úplne, že len o to ti ide - ale to je len môj pocit ako by bolo mne, možno na tvoju ženu to zapôsobí pozitívne 🙂

juve11
autor
5. dec 2012

@perletka Ano, babatko bolo planovane 🙂 a boli sme pocas tehotenstva spolu. Dokonca aj sex pocas bol fajn, aj niekolkokrat za tyzden, potom sa to zlomilo. Pocas tehotenstva sme boli na jednej dlhej sluzobnej ceste spolu, bolo to krasne, pohodicka a cele tehotenstvo bolo super, ked neratam tyzden, ked bola manzelka chora a dva tyzdne na zaciatku okolo zachodovej misy, vtedy to bolo tazsie. 🙂

astonka
5. dec 2012

@juve11 no ak možem z vlastnej skusenosti tak u nas to bolo podobne...no aj keby sme velmi chceli tak ani momentalne neni možnost a ja fakt nemam teraz ani pomyslenie 😵 ...kedže mame už 3 ratolesti tak kym pospia každe inokedy tak to trva...tak ja furt niečo robím lebo fakt je čo robit, tak zas je maly hore-je dost naročne dietatko...no ono sa to zda ale fakt neni kedy 😀 no hadm mam chapaveho manžela kedže to neni prve dieta...ja ti pšem z mojho pohladu ako ženy...

sirinka
5. dec 2012

@astonka aj ja mam tri male deti a ide to 😉

astonka
5. dec 2012

@sirinka možno neskor pojde aj nam... 😉

sirinka
5. dec 2012

Inak ako tak citam, ako nie je chut na sex, nie je cas, nie je moznost, nie su hormony.... Tolko vyhovoriek, zda sa, ze by mal Fico sex zdanit a hned by sme vsetci chceli a nadavali by sme, ake je to drahe.... 😝

juve11
autor
5. dec 2012

@perletka Ale jasne, robil a robim, ved som hadam na nu bez vsetkeho neliezol 🙂 ale teraz to jednoducho nefunguje, aj sa usmeje, ale nic viac. :(

maznacik007
5. dec 2012

@juve11 skus manzelsku poradnu.... a ja by som s nou jednala na rovinu.... je normalne ze sex patri do vztahu...

podla mojho nazoru vztah a aj sex je potrebne budovat... a starat sa o vztah a tak okolo... keby to ludia robili neni tolko nevery a rozvodov....
podla mna neni zdrave ak muz nema taku dobu sex ak zije vo vztahu.... ved to musi byt hrozne a to by si mala tvoja zena uvedomit ...

dasiacik
5. dec 2012

@juve11
Ahoj,
necitala som predosle prispevky,takze sa vopred
ospravedlnujem ak sa budem opakovat.
V manzelstve mojej sestry je presne tento isty problem.
Pokial neboli deti,sex bol vraj uplne supet a pravidelne.
Po prvom dietati to bolo tiez este ok,ved ako aj nie ked
pracovali na druhom.Tak prislo aj druhe.V sexe im nastal
uplny utlm.Dnes ma mala 7 rokov,maly skoro 5.Sestra
s muzom sa takmer prestali intimne stykat.Ona mu
vravi,ze uz to nepotrebuje,on vynervovany ze si najde
milenku...A vies kde je problem?
Ona vstava kazdy den rano o pol piatej,v robote
osmicka na normy,o druhej bezi z roboty pre deti do
skoly,do skolky,prip.este aj nakup.Potom chytro domov,
zohriat obef sebe detom,upratat,naucit sa s malou,navarit
na druhy den.Vecera,obriadit deti,seba,a spat.A ten den
ma len 24 hodin...
A co on?Do roboty chodi na siedmu,zaveze maleho do
skolky,domov pride o piatej vecer akoze strasne zniceny.
Co robi?Predavaca.Doma musi byt nachystana kava,
vsetko tip top upratane,potom leti hrat hokej,alebo futbal.
3 krat do tyzdna.S detmi sa nehra,doma ani prstom nepohne.
A on jej vycita,ze nechce sexovat...

sirinka
5. dec 2012

@dasiacik keby si zasexovala, mala by aspon lepsiu naladu 😉 totojetrosku iny problem a to vztahovy, kym tvoja sestra bude cusat a odmietat sex, najskor bude co neidiet na tie deti uplne sama.