S manželom sa spolu intímne nestíkame už 2 roky

starsong
27. aug 2012

Sme manželia, a s manželom som nemala uz dva roky sex (a to nie je vtip). Máme spolu dve deti, a až po svadbe som zistila že môj muž má veľmi vlažný vzťah k sexu, on totižto sex vôbec nepotrebuje k životu, začalo to tehotenstvom pri dcére to on začal s výhovorkami že sa môže uškodiť dieťaťu aby sex nemusel byť. Má brata pravdepodobne homosexuála žije s iným chlapom, kupili si spolu byt. Môže to byť dedičné ?? Pre tie ktoré budú písať že má nejakú inú frajerku, tak určite nemá nikoho. Ako mám s takýmto chlapom žiť? Už som rozmýšlala že si nájdem iného ale som na MD stále s deťmi. Fungujeme tak že spolu vychovávame len deti 😠 a jemu to tak vyhovuje 😠 mne však nie...

kiki68
25. okt 2013

Existuje problem a vola sa to nekonzumovana homosexualita,je to vlastne o tom,ze chlap je gay,ale nechce si to sam pred sebou ani okolim priznat a casto to pride do stadia,ze sa na to zacnu anbalovat vazne problemy, depresie, je nespokojny,zavislosti. Z toho dovodu,ze v sebe potlaca nieco,co sa neda vymazat. Preto si myslim,ze homosexualita je proste orientacia a vychova nevychova nie je to liecitelne. Jedine ak utlmitelne liekmi,ale kto by z tohto dovodu brat psychofarmaka,ked sa da zit aj normalny zivot. Upadanie sexu je normalne,to suhlasim s kykkou, ale problem je,ked to na tom chlapivi vidite,ze nieco je inak. Byt manzelom,ci uz skor ex-manzelom Starsong by som isla hladat riesenie u sexuologa,kde sa tymto problemom stretavaju a vedia tomu pomoct. Lebo takto sa trapia obidvaja, ale kazdy inym sposobom. Myslim,ze ked predava veci,rabuje ucty,tak tam bude aj nejaka zavislost pridruzena. A nemusia to byt len drogy a alkohol,je toho kopec do coho sa da spadnut.

janickacrazy
25. okt 2013

@kykka No neviem kde si to nabrala,že sex v manželstve upadá, ked už máte odrodené deti, to je pekná blbosť. Poznám veľa párov, ktorí už majú deti aj odrastené a majú sex často, lebo ich to stále baví a milujú sa. Samozrejme, je veľa aj takých, čo už po 5 rokoch spoločného života sa milujú len raz za čas, každý má svoje potreby a niekto potrebuje viac, iný menej. Ale takto zovšeobecnovať to je hlúposť. Napr. moji rodičia sa stále majú radi a spávajú spolu zatiaľ čo svokrovci sú od našich o 10 rokov mladší a tí spolu už dávno nespávajú, že vraj načo že sú už starí. Pritom majú len 55 rokov. Doležité je hlavne to, aby boli obaja spokojní, Ked jeden chce stále a druhý vobec tak to už je problém.

mirat
25. okt 2013

@kiki68 no pokiaľ viem tak genetická homosexualita sa skutočne liečiť nedá.ale homo... ktorú jedinec nadobudol v dectve(u mužov je to spôsobene slabým alebo príliš agresívnym otcom) sa liečiť dá.
Sigmund Freud to za svojho času skúšal a tuším z 10 mužov iba 2 zostali homo...
len si tento problém treba priznať a riešiť ho.pretože v populácii je to až 70% ľudí ktorých priťahujú rovnaké pohlavia.

kiki68
25. okt 2013

@mirat akoze bud je clovek homosexual alebo nie je...to sa neda nadobudnut alebo odpozerat....len je to o tom,ze ci si to jedinec prizna,alebo sa bude tvarit,ze je heterak a nakoniec dopadne v manzelstve a zene znici zivot. Najma v minulosti to bolo tak,ze sa zenili a potom sa s nimi dalo tazko vydrzat. Freud skusal vselico,ale to uz je davno prekonane... 😉 Da sa to utlmit podobne ako ine taketo sexualne veci psychofarmakami,teda,ze ked na dotycneho pride chut alebo take myslienky tak sa da davka liekov zvysi. To mam info od vrchneho predsedajuceho komisie u nas v tomto smere (lebo podobne funguju aj ine veci,teda deviacie nazvime si to ako chceme). Osobne nevidim dovod ked uz som gay a priznany a stastny v spolocenskom aj sexualnom zivote to riesit liecenim. Blbost je to popierat a potom nicit zivoty inym.
Mam vela kamaratov gayov a nikto z nich sa nepotrebuje liecit,ani ist do heterosexualneho vztahu ci manzelstva na pretvarku. Ale poznam jedneho, co vyrastal na anglickom vidieku a teda skusal to v teenage veku so zenami,ale jasne,ze to neslo. Teraz je stastny,ze rodicia vedia ako to je,ma partnera a vsetci spolu pekne nazivaju. Rodinu ma uplne heterosexualnu, otec farmar,mamina ucitelka,obidvaja uplne v poho. Slaby ci agresivny otec sposobuje ine problemy,nielen problem sexualnej identity,ale aj sklony k nasiliu,ci naopak sklony k depresii,lutosti..

maca_p
25. okt 2013

@mirat a prave ti boli bisexuali 😀

kveta
25. okt 2013

@mirat Ty si dnes vtipny.. 🙂

mirat
25. okt 2013

@kiki68 tak nadobudnúť sa dá tým že ak je otec agresívni alebo slabý tak jedinec podvedome hľadá v inom mužovi autoritu otca akurát že v staršom veku sa k tomu pripája aj sexualita.
ok farmaceutikách môžu byť účinné ale Freud to riešil od základov(podvedome) a malo to svoje výsledky.navyše taký človek potom nemusel brať žiadne lieky.(čo má svoje výhody pretože tie lieky môžu mať aj vedľajšie účinky a človek potom nieje na ničom závislí)
ja som nehovoril nič o popieraní.podla mňa je dobré ak si to človek prizná a nemusí tak sťažiť život svojej prípadnej žene a deťom.nech si žije ako chce.veď predsa ak človek svojím správaním nikomu neubližuje tak prečo by malo niekoho zaujímať čo robí alebo aký je.

@maca_p - je jedno že boli bi ak sa potom k tomu správaniu nevrátili.

kiki68
25. okt 2013

@maca_p bisexualita je pomerne komplikovana, tiez to nie je lahke a podla mna ak je niekto bisexual,tak by to mal hned na zacitku vztahu priznat a bud to ten druhy vezme na vedomie,alebo sa hned rozidu. Ale zase nei je to len o tom,koho co v sexe pritahuje,ale aj o vztahoch,teda aj bisexual moze byt verny partner alebo partnerka, lebo toho s kym je miluje a nepotrebuje teda to druhe pohlavie.
Ale to,ze ma niekto po agresivnom otcovi tuzbu v partnerovi rovnakeho pohlavia podla mna nie je orientacia,to je len psychologicky problem...nakolko by ten dotycny stale hladal to,co nemal a ked to aj najde,nasyti sa toho a pojde od toho prec. Mam kamaratku,ktora bola zase prilis upnuta na vzor jej otca a chcela mat partnera presne takeho,ako bol v jej ociach dokonaly otec. No a toto neslo, holka mi stale plakala na gauci,ze bud sa neciti dokonala ona,pre toho muza,alebo nie je tou dokonallou dcerou,co si otec zasluzi ,alebo nenasla to,aby bol partner dokonaly ako jej otec. Tieto veci su sakra haklive a cloveku to moze znicit uz tu moznost mat nejaky vztah. Ona to riesi uz dlho a stale nema taky vztah,aky chce.

tarifa
23. feb 2016

@lujza123 Ahoj, aj ja som asexual. Zijem a mam aj dieta s muzom co ma frajerky. Ja namiesto toho citam alebo sa ucim. Totalne mi sex pride strata casu a nechutny a uplne zbytocny. Rada by som sa tiez zamilovala do muza asexuala. Keby ten tvoj znamy mal znameho asexuala tak nech sa kludne ozve hahahha. Dakujem a pozdravujem

tarifa
23. feb 2016

@lujza123ahoj, aj ja som asexual. Zijem a mam aj dieta s muzom co ma frajerky. Ja namiesto toho citam alebo sa ucim. Totalne mi sex pride strata casu a nechutny a uplne zbytocny. Rada by som sa tiez zamilovala do muza asexuala. Keby ten tvoj znamy mal znameho asexuala tak nech sa kludne ozve hahahha. Dakujem a pozdravujem