S manželom sme 10 rokov a všetko sa nám rúca

marakuja49
4. júl 2017

Ahojte sme spolu s manželom uz 10 rokov no nejako sa nám to všetko začína rúcať, nie prvý krát uvažujem o tom ze odídem a začnem nanovo inde a sama. Uz Vám niekedy povedal partner pri hádke ze teraz by som ta tak dobil ze až lebo iné si ani nezasluziš a hned na to ze ste kurva nic iné iba obyčajná kurva a pľuvanec do ksichtu si zaslúžite a nie úctu.. a ze kopanec do hlavy a take ? Pred 10 rokmi som pracovala na private, on o všetkom vedel ked ma spoznal a chcel byt so mnou, asi pol roka mi trvalo kým som danostiam dostala , kedže som hľadala cestu ako odísť a neodstruhut sa od príjmu, toto všetko skončilo ..... uz to je vyše 9 rokov .. nic podobne ani nevera ani nic sa viac nestalo.. ked si so mnou začal tak vedel kto som,,, preco mi to stale vyhadzuje na oči ked uz si ma aj za manželku zobral??? Preco ma nazýva kurvou ked som s ním uz 10 rokov a dala by som za neho aj zivot? Som obyčajná žena niesom žiadna fiflena , zlatokopka ani na drogách, cestou ktorou som sa tam dostala boli peniaze. Som hádam v tomto partnerstve na to aby chodil a vravel mi moje chyby a všetko zle v živote? On vraví ked mi vraví aka som chudera spína stetka a neviem co všetko proste ked ma psychicky týra ze veď vravím pravdu musí ti to niekto povedať. Co mam robit ? Nezvladam to takto, snažiť sa a pritom samu seba ponižovať ze si nahováram ze veď to nic veď to nic bude dobre .. no neviem ci bude

sissy27
4. júl 2017

@marakuja49 len raz by mi to vyhodil na oči a odišla by som... presne ako píšeš - vedel, koho si berie, nemá právo ti nič vyčítať. Ak mu to zrazu vadí, má si podať žiadosť o rozvod a nájsť si lepšiu a nie sa na tebe odbavovať. Ale na to nečakaj, odsťahuj sa a podaj žiadosť o rozvod.

zdena12345
4. júl 2017

tvoja minulost nebude asi jediny problem medzi vami, treba hladat a rozpravat sa a zistovat preco je taky... musite spolupracovat ak vam vas vztah za to stoji. ja by som doporucila, aby to bolo asi aj pod odbornym dozorom... takze psychologa

janickacrazy
4. júl 2017

@marakuja49 Toto naozaj nemá zmysel, on si ťa neváži a nikdy nebude. Bohužiaľ. Na tvojom mieste podám žiadosť o rozvod už dávno.

dominika6
4. júl 2017

@marakuja49
jasné..bude dobre.. neboj..
kým ti ozaj nedá jednu ľavačkou a konečne sa prebereš..

marakuja49
autor
4. júl 2017

@zdena12345 medzi nami je uz toho priveľa, tri roky ma klamal este ma doma psychicky týral aby zakryl to co robí, to sa spomenúť nesmie a to bolo ked sme uz boli spolu 3 roky. Hral sa na anjela ktorý nebol, problémy s rodičmi, teraz som ochorela tak malo zarábam, ze on musí hahat domácnosť a ja si ho nevážim. Ja som mu povedala ze úcta a rešpekt sa nemerajú peniazmi alebo ze kto kolko hodín odrobí ale on si mysli iné , milión krát povedal ze sa zmení ale nic stale horšie, nemám sa ani s kým porozprávať, lebo rodina na to nebude mat objektívny naroz.

sissy27
4. júl 2017

@zdena12345 prosím ťa, ako sa dá normálne porozprávať s niekým, kto ťa oslovuje špina, žumpa, kurva, chudera, štetka a rád by ťa opľul a kopol do hlavy? Asi si nikoho takého v živote nestretla, keď máš pocit, že zrovna tento by si rád sadol a konverzoval na úrovni o svojich pocitoch a o tom, čo ho v hĺbke duše trápi...

marakuja49
autor
4. júl 2017

@dominika6 tých lavičiek a pravaciek bolo, ale to si ja zaslúžim a robím si to sama lebo ked sa hádame tak ze poznám jeho reakcie a naschval vravím co ho vytáča, takze ked ma zbije tak to je moja chyba lebo provokujem. Prvý krát som mu drbla ja lebo pol hodinu sedel v kresle ja som ležala na gauči cítila som sa zle a sedel pol hodinu a opakoval mi aké som hovno, nic nula spina, vtedy ked uz som mala dosť som sa zodvihla a vpálila mu jednu on mi vrátil, od vtedy sa to medzi nami deje .. ale ked by si sa opýtala ze bitky tak povie ani tie začala ona, ona mi prvá drbla, nerozumie ze psychické hry začal on.. je mi z toho zle uz to nezvladam

mimi1237
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marakuja49
autor
4. júl 2017

@sissy27 on povie ze sa ide rozprávať, lenže dospeje to tam ze ked chces riesit problem a začneš vysvetľovať tak ti povie na všetko mas vysvetlenia, iba sa obhajuješ a mysli si ďalej svoje , povieš mu prepáč tak nic lebo este to milión krát vyberie ... ked je to opačne ze on nieco povie tak sa to snažíš pochopiť a nejak to spracovať, ale v jeho prípade to tak nefunguje mozes mu vravieť 30 hodín on si aj tak mysli svoje

janickacrazy
4. júl 2017

@marakuja49 On ťa psychicky týra a bije, musíš od neho odísť, tu nič iné nepomože. Kontaktuj nejakú organizáciu na pomoc týraným ženám, tam ti pomožu sa z toho dostať. Alebo zájdi aspon k psychologičke. Potrebuješ pomoc.

mimi1237
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marakuja49
autor
4. júl 2017

On vraví zrnom da snaží, chodí do prace robí 220 hodín aby sme všetko poplatili a ze nemá uctu a rešpekt, bol v robote tolko ale to bolo raz ked kupoval auto, a ze ja sedím doma a robím 15 hodín týždenne. V praci niesu nadčasy a mam vyskocenu platničku, lekár povedal ze to je na sruby. Boli časy ked som robila aj ja 200 hodín a bil ma ponižoval ze mi robí taxikára do prace. Pracujem malo, malo zarábam ale doma sa starám , navarím upracem, skackam aby som ho rozveselila a odpútala od veci ale on nie on je vo svojom svete. Mam hypotéku na sk na svoje meno, stale mi vraví ze on mi platí seky, ale veď to su naše spoločne ... spoločne sme to brali akurát to je na moje meno a tam je problem .... neviem ako z tohoto von

vejkazvejka
4. júl 2017

OKAMŽITE ODÍSŤ!!! Nikto nemá právo nikoho takto urážať a biť. To nie je láska!!! Treba začať odznovu s niekym kto si vás bude vážiť, o minulosti mu môžte povedať neskôr alebo aj vôbec...spravte hrubú hrubiznú čiaru, s ním prestať komunikovať a neveriť mu ani slovko o tom ako sa zmení. A nie je to vaša vina že vás bije aj keď provokujete. Pri hádke si ľudia povedia hocičo, ale toto je už extrém. Treba odísť, začať slušne pracovať, postarať sa sama o seba a stretnete normálneho muža. Len si treba vážiť aj samú seba, lebo potom to takto dopadá. Keď si žena neváži sama seba tak potom si ju neváži ani chlap. Držím palce.

jana_eyre
4. júl 2017

Autorka, ak ti ostalo aspon trocha ucty k sebe samej, zbal sa a chod od neho.. Hned..

A ja dnes vecer objimem svojho muza a poviem mu, ze sice nie je idealny, ale podakujem mu, ze je taky, aky je - normalny, neagresivny chlap, co nas ma rad..

marakuja49
autor
4. júl 2017

Vraví ze sa starám iba o seba, ze som samoľúba, lebo kedy mam ist k lekárovi viem kedy kam zavolať to viem ale ze iné veci ma nezaujímajú... zaujímajú ale ja mam rada vo veciach jasno, ked poviem ze odchádzam do Čiech tak to začnem riesit a nie ze on ani nevie ci niekam chce ist ale bude písať na byty a tárať a nakoniec aj tak nikam nepojde.. je toho veľa co by som chcela povedať a poradiť s tým ale to sa nedá ani napísať to by ani nikto nečítal keby som napísala všetko. Chcela by som aby ste vedeli všetko ako bolo ako sa stalo,, a nie ina z mojej strany ze ma zbil, aj ja som jemu svahla, nebudem písať jak to ma on vo zvyku prekrútene len aby sedelo všetko tak ako on chce. Skúste si pozriet príspevok co sem dával vola sa to Manželka si mysli ze ju podvadzam... to pisal on. Skúste aby ste vedeli ako on vníma veci. Dajte vedieť ci ste citali

sissy27
4. júl 2017

@marakuja49 naozaj nie je o čom... odíď, lepšie to nebude, len horšie.

libawet
4. júl 2017

@marakuja49 ak o všetkom vedel, čo si robila, tak si Ťa s tým aj bral, teda, nemal by sa takto chovať a ak píšeš, že si mu k tomu nedala ani príležitosť, tak tobôž nie... a ten príspevok od neho som čítala - jediné, čo mi z toho vychádza, že Ti neverí a vlastne ani nikdy neveril, no ale aj sám so sebou má problém...do vzťahu s bývalou, prepáč za výraz, " robí to za peniaze " môže ísť jedine chlap po všetkých stránkach vyzretý, lebo inak ho to raz dostihne, čo sa bohužiaľ, stalo. Nezvládol to.

marakuja49
autor
4. júl 2017

@sissy27 je to veľmi tažké, problem je asi v tom ze stale odpúšťam a je pre mna tažké odísť po 10 rokoch. Ja ho mam naozaj rada to nieje iba take poblaznenie.. su dni ked je Ok, ked sa zdá ze môžeme žiť normalne ale potom to príde, vraj za ho môže moja menstruacia atd atd.. uz som sa aj schovávala ked som mala svoje dni aby nespravil cirkus a povedal ze lebo mam menzes tak zas bláznim... neviem ako si možem pomôct, mamina keby to vedela tak viete ako sa k tomu postaví ty si super tak pod domov bude dobre ale ja nechcem aby mi ľudia vraveli ze ja som super, mam tiez chyby niesom bez viny .. mame dva psíky ktoré si mo ako deti, je tažké odísť a nechať ich s ním a viac ich nikdy nevidiet. Este sa aj volím ze keby som odišla tak bude terorizovať so svojimi rodičmi moju rodinu

vejkazvejka
4. júl 2017

ja nie som zástancom riešenia problémom odchodmi, ale tu sa nedá inak, to nie sú len také nezhodičky, zlé obdobie alebo čo...jednoducho takéto nadávky a fyzické násilie je už iná vec. ok práca na priváte, nie je to bohviečo, ale je to minulosť, neodsudzujem, záleží aká ste teraz. neviem koľko máte rokov, ale určite dosť na uvedomenie si a určite málo na to aby ste toľké roky ešte žili s takýmto magorom. Keď stretnete normálneho chlapa, čo vás bude ľúbiť a budete sa spolu smiať, chodiť na výlety a pohodička doma všetko v klídku tak sa budete chytať za hlavu, že ste to neurobila skôr. A keby aj bez chlapa, 100x lepšie ako s hentakým. Minimálne ten psychický pokoj, radšej by som sa uskomnila a jedla suché rožky ako trpeť bitky a takéto urážky. On už sa nezmení a neveriť mu to ani keď to bude tvrdiť náááhodou.

sissy27
4. júl 2017

@marakuja49 prečítala som si aj tú druhú diskusiu a nemám ti čo nové napísať - choďte od seba. Nejdem hodnotiť kto je ten zlý, pointa je, že absolútne nedokážete spolu fungovať, nie je medzi vami žiadna dôvera, opora, nič pekné... neexistuje dôvod, aby ste spolu zostávali. Doma sa hádate, bijete, na internetových diskusiách sa okydávate, veď to nie je život...

marakuja49
autor
4. júl 2017

@libawet chceli sme sa vrátiť na sk kedže tam mame dom na hypotéku, tak mi pri hádke povedal ze on nikam na žiadne Slovensko nepojde lebo tam ma všetci chlapi pretiahli a ze on sa hanbiť nebude tam za mna... on ma na sk 18 exekúcii a ja by som tam s ním šla nikdy som mu nepovedala ze koli nemu žijeme v anglicku lebo utiekol pred problémom, nikdy som mu nepovedala ze nás zivot bude na úteku koli nemu. A on mi povie ze na sk sa za mna bude hanbiť a ze všade kam pôjdem tak ma budú poznať. Mne to je jedno táto etapa je za mnou ja som sa s tým vyrovnala, co bolo bolo . Ked ma niekto oslovi tak ho pošlem kade ľahšie.

vejkazvejka
4. júl 2017

@marakuja49 psíky samozrejme za nič nemôžu, my máme tiež doma úžasné ale keby sa niekto ku mne takto správal tak utekám s ohňovou čiarou za riťou a na psíky by som asi nemyslela aj keď je to smutné. Pretože raz stačí že dá facku vy spadnete nešťastne hlavou na niečo a je to vybavené, už vám ani tie psíčky nepomôžu. Ak môžte ísť k mamine tak šupho tam. Toto je vážne situácia. A ten menzes to ma dorazilo, akože každá máme v tom čase občas nálady a sme na nevydržanie ale aby ma kvôli tomu nikto mlátil a nadával mi do hovna? Šak za tie kramy nemôžme dosť že sa pasujeme samé so sebou :D no katastrofa, s ním už nikdy nebude dobre, už prekročil hranicu obyčajného hádania sa a vyčítania si

marakuja49
autor
4. júl 2017

@vejkazvejka ahoj. V auguste idem mat 30 rokov. On v septembri 33

mimi1237
4. júl 2017

@marakuja49 stotoznujem sa s nazorom sissy27...

libawet
4. júl 2017

@marakuja49 nedozrel, nedospel, to je všetko...asi naozaj sa zariaď podľa seba a ak nemáte deti, nemáš čo riešiť, pretože asi už má dosť rokov na to, aby tým dospelým bol, no bohužiaľ...toto bude len horšie. Potrebuješ k svojmu životu také veľké decko?

libawet
4. júl 2017

@vejkazvejka áno, "tá vagína pre všetkých", ako tam autorku nazval....zo začiatku som mu tam písala, že jeho žena je asi chorobne žiarlivá, ale postupne som to - po jeho reakciách - prehodnocovala a jeho príspevok brala ako skôr vtip a áno, tie jeho reakcie - ako malý chlapec, taký " mojko ".

marakuja49
autor
4. júl 2017
simca06022011
4. júl 2017

No ja neviem, toto mi stačilo prečítať zbežne a nechápem... Nechať sa urážať biť a živiť. Keby si zarábala ty a bola samostatná, neverím že by si po prvej facke a urazke neodišla. Na tvojom mieste sa zbalim a idem. Dám žiadosť o rozvod, po jednej bitke by som podala trestné oznámenie, tie jeho prednášky by som si nahrala na mobil. A uvidel by kto je hovno. Na čo sa ho pýtaš či chce ísť na SR, na či s ním diskutovať o čomkoľvek? Vy sa neviete baviť, skončíte pri urazkach a bitkách. Nepreniesol sa cez niečo, možno má iné psychické problémy a ventiluje sa takto.

marakuja49
autor
4. júl 2017

Toto je zlomok sms co mi posiela, ked si dovolím sa opýtať.. toto bolo po tom ako som si všimla ze si prezerá pravidelne asi dobrých 20 krát profil kolegyne s prace a opýtala som sa preco, odišiel nechcel sa rozprávať. Vrátil sa z cigarety povedal ze nedostal priestor nieco povedať a ked som sedela na gauči tak ma napadol lebo ze mu nebudem vravieť takéto veci. Ze si iba tak pozeral profil ze co je na tom .