S priateľom sa nevieme dohodnúť na bývaní

alexandra1995
1. máj 2019

Ahojte, nechcem sa tu do detailov rozpisovať ale rada by som počula aj nazor inych a nezainteresovaných ľudí. V skratke napíšem, že s priateľom sa nevieme dohodnúť kde budeme my traja ako rodina žiť a bývať. Bývame od seba 120km. Samozrejme ja chcem ostať u seba a priateľ rovnako. Cca 40km od mojho rodiska mám k dispozícii byt v ktorom by sme mohli aspon na nejaky čas fungovať. Nemusime platiť nájom len energie a vodu (čo mi príde pre mladú rodinku velmi výhodné). Priatel s tym taktiez nesúhlasí. A tak som sa zamyslela a povedala, ze aby to bolo fer pre oboch a aby sme mali rovnako k rodinam obaja pojdeme bývať niekam na stred. Ani s tym nesúhlasí. Ze on si nevie predstaviť žiť inde ako u neho v meste. Mrzi ma ze ja som ochotná pre nase spoločné státie ísť od rodiny a nájsť nejaky kompromis ale on absolutne nie. Nepovedal mi ani jeden jediny logicky dovod okrem toho vyssie uvedeného, ze preco neodíde. Ešte doplním ze zo strany jeho rodiny nemôžem nikdy očakávať nijakú pomoc a pekne slovo a to ma tiež odrádza od toho aby som odišla tak ďaleko.. Ako by ste tuto situáciu riešili ? Ja som uz bezradná. Ďakujem za kazdy názor.

dskjhfdlkdjhl
1. máj 2019

@alexandra1995 on ma dieta a travi vacsinu casu so "svojou" rodinou? To nechape, ze teraz ste rodina vy traja? Kde studujete? V rovnakom meste? Lebo to je tiez dolezite, ak v tom istom meste, tak by ste asi tam mali aj zit. Ale teda s takymto clovekom to budes mat velmi tazke a mozno by som na Tvojom mieste aj zvazovala, ci Ti nebude samej s dietatom lepsie.

1gabriela13
1. máj 2019

@alexandra1995 vykašli sa na neho, si krásna žena, nájdeš si 100x lepšieho.

esterba
1. máj 2019

Obávam sa, že aj z prístupu jeho rodiny k tebe môže byť jasné, aký má k tebe a dieťaťu postoj on. Im je asi známe, ako "vážne" to s tebou myslí. Nepočítala by som s ním. Držím palce, nech s

esterba
1. máj 2019

... Nech sa ti darí. 🙂

1fka
1. máj 2019

Ja som z BA a keby mi manžel povedal zajtra sa sťahujeme už som tam, rozmýšľala si nad niečím takým že je s tebou len kvôli tomu aby nemusel platiť? Lebo 4dni do mesiaca je žalostne malo na milujúceho muža...

babalenka
1. máj 2019

Už by som s ním nebola takže u mňa bývanie spolu by som neriešila bola by som radsej sama čo v mojom pohľade aj si.Tak by som to riešila ja

alexandra1995
autor
1. máj 2019

Ďakujem za reakcie. Ja som to všetko uz dávnejšie tušila ale stale som hľadala nejaké nové a nové riešenia aby mala dcérka kompletnú rodinu. Zo strany priatelovej rodiny nebola ani raz nejaka reakcia ze by mali zaujem o malú. Ani raz nezavolali ako sa má, ani raz ju nikto neprišiel pozrieť. To asi tiež hovorí za všetko. Stále som mu len chcela všetko odpúšťať ale tym len ubližujem sama sebe. Naozaj ďakujem a vážim si že ste vyjadrili svoj názor.

alexandra1995
autor
1. máj 2019

@dskjhfdlkdjhl Nie nestudujeme v rovnakom meste. A nie nechápe to ze uz sme rodinou my traja. Pre neho je najdôležitejší otec a babka. Uz ani neviem co mam napísať.

alexandra1995
autor
1. máj 2019

@babalenka Ano. Som sama uz od tehotenstva. Asi najlepšie bude zmieriť sa s tym ze o nas nestojí.

simca06022011
1. máj 2019

@alexandra1995 nech ostane sám u rodiny. Ja by som po mojich skúsenostiach túto situáciu viac neriešila. Buď kamaráti alebo my. Ak mu stačí vidieť rodinu raz dvakrát do mesiaca tak sa na neho treba čím skôr vykašľať. Veľmi mu záleží na vás.. prepáč ak som hnusná, ale mňa títo chlapi už fakt vytacajs... Dnes mám adrenalín pro každej téme čo otvorím 😂

uglybetty1234
1. máj 2019

@alexandra1995 ahojky, tiez vidim Vas problem inde ako v nejakej dohode o byvani. Spravny chlap by si mal nohy dolamat, aby bol s tak krasnou a silnou zenou ako si ty a aj s vlastnym dietatom. Nie je spravne co robi. Vy dve ste teraz jeho rodina a mal by ju zabezpecit po vsetkych strankach.
Bohuzial tiez by som to videla na rozchod. Ani by som to s nim uz neriesila. Len by som dala na sud zverenie dietata do mojej starostlivosti a urcenie vyzivneho. Ak si to doteraz zvladla sama, tak nijaka zmena ta ani necaka.
Tiez som si presla takymto ,,skvelym" partnerom. chvalabohu som otvorila oci dostatocne skoro. Presne viem ten pocit, ze chces otca pre svoju dceru a bla bla bla. Netrap sa tym. Raz v zivote stretnes partnera, ktory ta prijme aj s malinkou a bude rad za vas obe. Lebo tak to ma byt. Drzim palce

maryetta
1. máj 2019

Ste obaja dospeli ludia. Navyse mate rovnaky zavazok-ste rodicia.
Takze ho normalne postavit pred hotovu vec ako chlapa. A otca.
Bud alebo. Do teraz si sa mu prispodobovala ty. Navyse aj s dcerkou. Myslim ze si mu dala dost na vyber. Niekolko kompromisov.
Nech sa sam rozhodne. Tak ci tak si cely cas sama s malou ak vam chodi len tolko co si napisala ☹ je to velmi mala. Nielen pre teba ako partnerku. Ale aj pre babo.
To skutocne stracas cas ktory mozes travit s niekym kto by ti dal aj modre z neba. A ver ze taky sa rychlo najde.

dskjhfdlkdjhl
1. máj 2019

@alexandra1995 Kasli na takeho tlka, vyzeras byt sikovna baba, zvladnes to aj bez neho a ovela lepsie ako s nim. Toto nie je clovek, kvoli ktoremu by si si mala robit vrasky. Nepochopil, ze ma rodinu za taku dobu, skoda s nim stracat cas.

alexandra1995
autor
1. máj 2019

@uglybetty1234 nakoľko som uz dlhšie videla minimalny minimálny záujem z jeho strany, zverenie malej do mojej starostlivosti som podala uz asi pred 2 mesiacmi. Tiez si myslím ze problem nie je len v byvani ale som naivná a hlupucka. Ja ho ľúbim on nas očividne nie. Ide sa ďalej. Život mame pred sebou 🙂

alexandra1995
autor
1. máj 2019

@maryetta ja som sa s nim uz neraz rozprávala vazne a nic nepomohlo. a ked ma clovek prehovor 30 minut a odpoved je bud neviem alebo ziadna tak asi by kazdeho sila opustila nieco dalej rozprávať. boli uz aj ultimáta, aj kadeco ale nic nepomohlo. Asi naozaj komu niet rady tomu niet pomoci

maryetta
1. máj 2019

Ide prave o to ze si mu dala ultimatum. A polavila. Takze pre neho sa neznenilo nic. On si mysli ze kym bude takyto teba vyprovokuje ze sa nechas obmakcit a teda pojdes za nim. Na toto caka. Kedy ustupis ty.
Je to len na tebe.

alexandra1995
autor
1. máj 2019

@maryetta Nech si teda čaká ale ja neustupim. Ja si myslim ze len blbec by isiel niekam 120 km preč. Niekam, kde mu naozaj nema kto pomôcť, kde sa nema s kym porozprávať, kde nie je nikto kto ich ľúbi. Tu mam rodičov a starkovcov, ktori mi pomohli najviac na svete, malej davaju lasku aj za druhú polovicu rodiny a aj viac. Na nich je malá zvyknutá, lubi ich. A dotyčných zo strany partnera ani nepozná absolútne vôbec. Ale oni su všetci v pohode takže asi je všetko v priadku.

katrin21
1. máj 2019

@alexandra1995 no takto..ak s vami travi tak malo casu,,znamena to len jedno ,.NEMA ZAUJEM!!!
Urcite sa ty nestahuj od rodiny prec..keby chcel bytvs rodinoy, ktora by mala byt ty s dcera,tak pride kazdy tyzden!! A brigadovat sa da lepsie v BB..Cadca je o nicom, tazsi zivot tam bude, menej roboty... a zima..
Ani neuvazuj,ze za nim pojdes,kym on nezmeni pristup. To radsej ostan sama, rodicia ti pomozu... ver mi..viem o com hovorim, rozvadzala som sa,ked som mala 25..bohuzial..ale dnes jedno dieta nie je prekazkou....
To nie je chlap do zivota..ved pri vas ani nie je...

P.s. ja som odisla za 2.manzelom 120km od rodiny, ked som chcela s nim byt...on nemohol odist kvoli praci...
Ak by ta tvoj lubil, prisiel by.. 120km je v pohode.

janickacrazy
3. máj 2019

@alexandra1995 inak platí ti niečo na malú? kupuje jej aspon nejaké veci? aj to si porieš, nech ti platí výživné, máš na to právo

dismonika
3. máj 2019

@alexandra1995 ahoj, čítala som zbežne celú diskusiu. Zaujímali by ma 2 veci, či platí niečo na malú a či jeho rodičia niečím prispeli, keď sa dcérka narodila. Aj ja som mala pred rokmi partnera, čo sa správal rovnako, no našťastie sme dieťa nemali. Sedel mame pri zadku a už mu ťahalo na 40 pomaly. Nemal snahu riešiť nás spoločný život a na všetko mal výhovorky. Ja som mala vtedy podstatne menej. Chvalabohu, otvorili sa mi oči. On má teraz už možno aj o 10 rokov viac a stále si žije ten svoj život s mamou. Teraz po rokoch mám 3 krásne deti, a keď si spomeniem na predošlý vzťah, len si ťukám na čelo.

alexandra1995
autor
4. máj 2019

@dismonika Ahojte, na malu plati niekolko mesiacov na tom sme sa dohodli. Nie je to nic extra ale je student takze to chápem. A jeho rodina mi nepomohla absolutne nič. Keby aj nie ja na nich odkázaná nie som ale ze sa o vnučku nezaujímajú to je velmi smutné. Ako som spomínala ani jeden telefonat a ani jedna návšteva z ich strany nebola. Nikdy som nikomu v styku nebranila prave naopak som bola velmi ustretova ale nikto nič.

eva8
4. máj 2019

@alexandra1995 vedia vobec, ze maju vnucku? Skusila by som po ukonceni semestra za nim ist, ked ho lubis. A potom sa uvidi. Jemu to mozno bude vsetko liezt na nervy - cela zmena, boli ste dlho od seba. Ale mozno stari rodicia si vnucku oblubia. Za pokus to stoji. Totiz pisala si, ze si nevies predstavit odist s dietatom 120 km. A on to iste. Teda narovnako. Ten kompromis s byvanim v strede alebo na neutralnej pode nie je zly napad, ale az po ukonceni skoly

alexandra1995
autor
4. máj 2019

@eva8 Samozrejme ze o tom vedia. Ja rozhodne nebudem s malou chodiť robiť pokusy ci si ju obľúbia alebo nie. Keby mali zaujem, tak aspon napisu alebo zavolajú. Uz som sa rozhodla. Nechávam to tak. Vzťah uz nemá perspektívu do budúcna 🙂

ejanjelik
4. máj 2019

@alexandra1995 prestan sa snazit a zi si po svojom . Pokial nema chorych rodicov alebo starych rodicov, ze potrebuju jeho pomoc, ma byt s vami. Ked uvidi,ze sa nesnazis bud mu blikne kontrolka alebo sa to skonci. Nedoprosuj sa mu.

vendulka80
6. máj 2019

Nechcem sa nikoho dotknúť ale ludia z končín odkiaľ je tvoj priateľ maju trochu ine myšlienkové pochody...vies, jemu to vyhovuje. Nema ziadnu zodpovednosť, vidí vás raz za mesiac, doma ma mamahotel a u teba co? Musel by prijať zodpovednosť za teba, za dieta. Počúvni rady starších dievčat, zariad si zivot bez neho az sa vam nedajboh pri tej sporadickej návšteve nepošmykne este druhé baby. A myslim ze rodicia budu tiez radsej ked pomôžu tebe s dieťaťom ako tahat k sebe este neprisposobiveho Kysucana, ocividne mamickinho synacika.

vendulka80
6. máj 2019

Teraz som si všimla, ze uz si sa rozhodla a velmi dobre si urobila. Si krasna mlada dama, mas male zlaticko. Držím palce velmi😉

dzupi898
7. máj 2019

@vendulka80 len urobiť ten prvý krok, že odísť od neho býva najťažšie. pri bývalom som to mala podobné nevedeli sme sa zhodnúť nechcel od rodičov odísť a pre mňa bolo nepredstaviteľné, že by sme u nich bývali, že by po mne furt niekto chodil a upratoval už upratané

0kristina0
8. máj 2019

@alexandra1995 ako by som to riesila? Kopla by som ho do riti. Poradit si vies aj bez neho tak naco ti je? Ty a dieta mate byt na 1. mieste, no zial nie ste.

bkiddo
8. máj 2019

@alexandra1995 ahoj, podľa toho čo píšeš si bola ochotná vyjsť priateľovi v ústrety a nájsť riešenie pre oboch ale s ním to nijak nepohlo. Pokiaľ si sám neuvedomuje, že má rodinu a už to nie je o jeho vlastnom pohodlí budeš to mať ťažké. A teraz myslím aj v zmysle ťažké v budúcnosti. Dajme tomu, že sa poddáš, pôjdeš bývať k nim. Už teraz vieš, že nie je ochotný pre vlastné dieťa cestovať, vytvoriť rodinu a byť ti podporou. Píšeš, že jeho rodina ťa v podstate nevie vystáť. Sú to ľudia, na ktorých sa nebudeš môcť nikdy spoľahnúť a budeš odstrihnutá od domova a priateľov, ktorí by ti pomohli. Nešla by som nikam, keď sa nevie nastaviť na fakt, že ste rodina. Začala by som sa pripravovať na to, že budeš musieť všetko zvládnuť sama. Povedala by som zostávam doma a prestala hľadať kompromis. Buď si po čase uvedomí, že chce byť s vami alebo, že nič také nechce. Starať sa o dieťa popri škole nebude jednoduché ale jednoduchšie to zvládneš u vás doma ako niekde na polceste s neochotným otcom alebo u nich s neochotným otcom a nepríjemnou rodinou. Nesnažila by som sa nasilu zlepiť niečo, čo nejde lebo budete nešťastní všetci. Držím päste nech už sa rozhodneš akokoľvek. 💪

adell77
8. máj 2019

Môj ex robil presne toto iste na koniec prišiel ku nám bývať našla som mu robotu bol tam mesiac nechal sa náročky vyhodiť a odišiel do cr keď som
Bola 5m tehotenstva potom začal tlačiť nech prídeme lebo vedel že neprídeme chodil cim ďalej tým menej a menej až som pochopila že to nemá cenu ... musela som dostať pohlavnú chorobu od neho aby som sa prebrala že o nás nestojí ... dobre som urobila malú nevidel už 4 roky a ani nechce platit vkuse problémy .... si rozumná že kasles nato a rozmýšľaš triezvo držím ti palce viac sa o neho nezaujimaj