Šagor schoval u nás peniaze pred švagrinou

elem23
25. feb 2022

Dobrý deň, prosím Vás, už je tomu rok, čo ma stále prenasleduje blbý pocit z toho, že niečo viem a tajim to pred švagrinou.
Pravdepodobne bude rozvod, svagrovci spolu nežijú. Handrkuju sa o peniaze a majetok, ako to už býva. Jedného dňa prišiel švagor, ktorý k nám prišiel inokedy raz za uhorský rok, doniesol peniaze. Nemalá čiastka xx xxx €. Vybral ich, aby danú čiastku nemusel priznať pred švagrinou a popytal nás, či ich u nás môže mať. Ze to chce uhrať, že ich minul na budovanie ich domu. Keďže spolu začali stavať dom. Prvý moment sme si neuvedomili a vzali sme mu ich. Po týždni sme mu ich vrátili s tým , že tak ako sú jeho sú aj svagrinine,... Teda úverové. So švagrinou my problémom nemáme, vychádzame v pohode. Nedokážem sa však kukať jej do tváre s tým , že viem, že u nás boli aj jej peniaze. Prosila som švagra nech jej povie ako nás do toho zamotal, nechce. Dokonca mi povedal, že sa mi poďakuje, keď ho "oskube".... Pritom ona s ich peniazmi nedisponuje,.. Ale to je ich vec... Prosím čo by ste robili v mojom prípade? Vrátili sme ich, nemali by sme to už riešiť, lenže to svedomie, že o tomto viem sa ozýva. Necítim sa "čistá", keď viem, že toto sa udialo. Máte niekto skúsenosti? Vpodstate tým, že sme mu ich dali by nás to trápiť už nemalo...len cítim sa akoby som bola jednej či druhej strany komplic.

diamond007
25. feb 2022

@elem23 švagor je mužov brat ? Tým pádom je vám bližší, ja by som to neriešila a nemontovala sa do toho. Aj keby si ich u vás nechal, je jedno kde hmotne sú, či ich schoval u vás alebo u susedy, tým už bývalej švagrinej nepomozete aj tak. A neviete jak to tam je asi cele

kvetinka75
25. feb 2022

ja by som mu ich vrátila. Nedokázala by som sa podielať na ošklbaní toho druhého. Nech už je medzi nimi čokolvek, majú si to riešiť oni a nie ťahať do problémov Vás. Predstav si ,že by si bola na jej mieste ty. Ako by si sa k tomu postavila keby si sa dozvedela pravdu?

elem23
autor
25. feb 2022

@diamond007 áno, dokonca kmotrovci.
Viem, že jej nepomôžem tým nijak. Najradšej by som jej o tom povedala,....

0kristina0
25. feb 2022

@elem23 od svagra je to riadna spinavost kedze peniaze su neni ani nim zarobene ale zobrate z banky z uverovych penazi, ja by som to svagrine povedala co urobil. Uz len kvoli tomu, ze je to vychcany hajzel a u mna by tym aj skoncil.

kvetinka75
25. feb 2022

@0kristina0 presne tak.

kvetinka75
25. feb 2022

aby raz takto neošklbal aj Vás, pri nejakom dedičstve alebo kde.

elem23
autor
25. feb 2022

@kvetinka75 najradšej by som jej o tom povedala ze ako sme do toho boli vcucnuti. Keby som bola na jej mieste, asi by som ocenila, keby mi to daný človek povedal

kvetinka75
25. feb 2022

@elem23 vidíš, povedz jej to a na švagra sa môžeš z vysoka.... Čo je toto za charakter? Nech aj ona vie, aspoň vie , na čom je. Ak raz zostane na ulici, môže sa potom aj tebe poďakovať že si ju nevarovala aký je jej muž hajzel

deti95060810
25. feb 2022

o švagrovi by som si pomyslela svoje a bola by som pred ním v strehu... dnes ošklbe manželku, zajtra sa pokúsi ošklbať mňa... je to človek bez charaktéru...

thoughtfulweirdo
25. feb 2022

Povedala by som to švagrinej.

elem23
autor
25. feb 2022

@deti95060810 už z minulosti mame s nim skúsenosť, že keď sa jedná o peniaze, tak je ako kohút, vykrici hocičo, len aby svoj kožuch ochránil.

elem23
autor
25. feb 2022

@kvetinka75 ved práve. On ju veľmi ospinuje a hovorí, ako mu pri hádke povedala, že mu nič nedaruje a bude ju musieť vyplatiť a teraz sa toho drží. Lenže vidím, ako ju on chce ohukat a doniesol to k nám. Je to fakt zvláštny človek.... A ja mam zvláštny pocit, že o tom viem a ona netuší

deti95060810
25. feb 2022

@elem23 jasné ...je to hovädo..

amelie2017
25. feb 2022

Chapem ta a je to z jeho strany spinavost, ale na druhej strane by som to nechala na manzela. Je to jeho brat. Aj ked jasne, zatiahnuta si v tom aj ty. Tazke rozhodnutie, len aby to nakoniec nemalo vplyv aj na tvoje manzelstvo.

elem23
autor
25. feb 2022

@amelie2017 vplyv to má. Samozrejme, nejedná hádka bola kvôli tomuto. Manžel to riešiť nechce, mňa to zoziera, že viem o takej spinavosti. Nebola som z mojej rodiny zvyknutá na takéto ťahy, vždy nás učili povedať pravdu. Ja ju viem a zoziera ma to.

zuzana9393
25. feb 2022

Ak je to z uveru a oni sa rozvedu, tak svagrinej ostane polovica dlhu a jemu zrejme vsetky peniaze. Ak maju este aj deti... No nezavidim jej. Asi by mal tvoj muz prehovorit bratovi do duse. Pripadne aj tvoji svokrovci

elem23
autor
25. feb 2022

@zuzana9393 fuha... Aj keď je úver len na jeho meno? Brali ho keď boli manželia, takže asi je to jedno, keďže sú manželia. Majú aj deti

777januska777
25. feb 2022

@elem23 švagrinej by som to povedala, vzťahy sú dôležité, ale nie na úkor svedomia. A mohol by sa potom na mňa hnevať aj muž aj švagor, bolo by mi to jedno, takúto vec by som nedokázala tolerovať a prehliadnuť.

motovidlo
25. feb 2022

Ja by som jej to nevravela - už takto je to asi medzi nimi zlé, a ty tam iba prihadzuješ špinu. Keď sa rozvádza, asi má predstavu o charaktere svojho muža, týmto to nevylepšíš, iba priživuješ zlobu. Peniaze ste vrátili, takto nerieš.

jaass
25. feb 2022

@elem23 určite jej to povedz. A keď spolu vychádzate dobre, tak von s tým čo najskôr. Tebe sa uľaví a jej tým možno pomôžeš. A švagor musí byt riadny špekulant. S takými ľuďmi radšej nič nemať spoločne.

klarolinne
25. feb 2022

Ja by som nepovedala. Je brat tvojho muža, muž nerieši, nerieš ani ty. Maximálne aby si ich švagor vzal. Ale švagrinej nič nehovor. Pokazí to vzťahy v rodine, lebo švagriná zachviľu rodina nebude, ale manžel, švagor alebo svokrovi ti ostanú...alebo sa možno ešte uzmieria, a bude.

januska20
25. feb 2022

@elem23 u nás sa raz objavil švagor. Prišiel za svojim bratom s tým,že ide naňho prepísať všetok svoj majetok (rodinný dom+ pozemok).
Aby ho žena v prípade rozvodu neočudila. No,môj muž s tým akože súhlasil. Ale tiež bol v podstate do toho vsunutý.
Tak som mu to potom pekne zjasna vysvetlila,že ja nechcem mať problémy s ňou a s jej majetkom.
Síce nehnuteľnosť nadobudli pred svadbou,ale bol to aj jej majetok.
Takže manžel za ním zašiel a povedal,že do toho nejde. No,mne tu treba mať problémy s tou jeho ženou. Nakoniec žijú asi šťastne a neskutočne sa milujú. A môj muž by z toho vyšiel ako ch.. 😳
Švagrinej sme o tom NIKDY nepovedali.. nech si riešia svoje majetky sami.
Takže tiež by som sa na tvojom mieste nestarala do ich záležitosti. Peniaze ste vrátili, a tým by to pre mňa haslo.

elizabet173
25. feb 2022

@januska20 ak nadobudli nehnuteľnosť pred svadbou, tak bola toho, kto bol na LV, ak obaja, švagor by to nemohol celé prepísať, ak bol na LV len švagor, tak to majetok švagrinej nebol

januska20
25. feb 2022

@elizabet173 je to komplikované celé vysveliť, čo sa tam udialo,to by sme tu boli do večera. Ale ona mu svoju polovicu darovala (detaily nebudem rozpisovať).
Bola celá na jeho meno.

elizabet173
25. feb 2022

@januska20 vysvetľovať netreba nič, je rozhodujúce, kde je na LV. Ak on a splácala sa nehnuteľnosť zo spoločných financií počas manželstva, mala nárok iba na polovicu splatenej sumy, zbytočne švagor chcel niečo na niekoho prepisovať

januska20
25. feb 2022

@elizabet173 on je LV a sám platil úver. Ja som detaily neriešila, on tu prišiel s hotovou vecou (všetko mal pozisťované, čo môže,čo nie).
Viem,ja ? Ja som to len zatrhla,že tu sa nič také diať nebude.

ibrunova
25. feb 2022

@elem23 asi by som jej to povedala.. Nech je pripravená na špinavosti pri rozvode.

elizabet173
25. feb 2022

@januska20 dobre si urobila, ale info nemal správne