Sklamala som priateľa

maximiliana
31. mar 2014

Ahojte, ani neviem ako zacat...sme s priatelom spolu dva roky. Ja som rozvedena, mam syna s ktorym ma skvely vztah, miluje ho ako svojho. Na Valentina sme sa dost opili a on mi prelustroval mobil. Zistil, ze som si pisala s kamaratom ktoreho poznam roky aka som nestastna a xcem odist a dotahovali sme sa za sex. S drahym sme sa velmi pohadali a vykricali si hnusne veci. On mne, ze mi uz nikdy nebude verit a ja jemu ze viem o stetkach s ktorymi sa stretava. Vtedy mi povedal ze s jednou spal ked sme uz sice boli spolu, ale on to nebral velmi vazne, bolo to asi po siestich mesiacoch. Zial stretavaju sa dodnes kedze ju potrebuje pracovne. Zostali sme spolu, ale ja niesom povaha co sa lahko vyrovnava s vecami. Vedela som to ovela skor ako to priznal a dlho sa tym trapim. No a dnes zistil jednu vec co som urobila a to, ze som mu bola na FB a citala konverzaciu s jednou slapkou co sa s nou stretol pred rokom. Asi s nou nespal ale namotaval ju. Urobila som hlupost a hnusila som sa sama sebe. On mi povedal, ze po tomto mi uz skutocne verit nebude a asi sa mam radsej zbalit a odist. Nemala som na to pravo, ale...On je velmi tazka povaha, neda sa s nim viest dialog a z akejkolvek konverzacie mam vzdy strach, nakolko mu casto sluzim ako hromozvod. Teraz spi na gauci a ja neviem co dalej...

maximiliana
autor
1. apr 2014

Ja nemam problem priznat ak by som bola neverna. Nikdy som takato nebola..vzdy som bola podla druhych dost sebavedoma, taka co nema problem chlapa poslat do pecka ak sa mu nieco nepaci, povedala som si svoj nazor a bolo..ale vo vnutri som bola asi zakomplexovana s nejakou traumou a on to zial nasiel a udrel presne tymto smerom

andrejka1994
1. apr 2014

@luvika 100 bodov, presne si to vystihla asi najlepsi prispevok 🙂 ....plne s tebou suhlasim

janickacrazy
1. apr 2014

@maximiliana On ta podviedol po 6 mesiacoch vztahu, už to samo za seba hovorí. Ja som sa po 6mesačnom vztahu vydávala a všetci sa nám smiali, že sme takí zamilovaní ako kone. Ved tie prvé dva roky vztahu by mali byt krásne, zamilované a nie že ta hned podvedie, ved to je hrozné. Pekne si zbal ten kufor a odíd od neho, zaslúžiš si niekoho lepšieho, ver mi a mysli aj na svojho syna, aký vzor vztahu si do života odnesie? Nie je pravda, že tomu nerozumie, deti majú také radary, hned vycítia, čo je vo veci, nemusia všetkému rozumiet, ale CÍTIA napatie vo vztahu.

v_alika12
1. apr 2014

necitala som vsetky prispevky,ale Vas vztah je minimalne cudny... Ty si vypisujes (flirtujes) s kamosom o sexe v ramci srandy. Akoze ha-ha. Aj keby to bol moj bracho,"moja" krv, tak co je jeho do mojho sexualneho zivota. Robi ti to dobre? On ta podviedol po pol rocnej znamosti a neberie(te) to do uvahy. Teraz ta vyhodil z bytu. Akoze cele zle a chudak tvoj syn.

katarinka289
1. apr 2014

Ste spolu zo zvyku,alebo sa bojite zmeny?Nie ste manzelia,nemate spolocne dieta,tak naco to predlzujete Vas vztah nema buducnost...

hankaop
1. apr 2014

v momente, kedy si citila potrebu mu checknut fb, si mala odist. clovek, kvoli ktoremu sa potrebujes tak zhadzovat asi nebude ten pravy. a uz duplom si mala odist, ked si tam nasla, ako niekoho namotava. a znova raz, ked ti nestaci a ty namotavas niekoho ineho.
nie sme v dobe, ked je povinnost byt s jednym clovekom cely zivot a tak si to musi clovek kompenzovat inde. uz ked si vo vztahu, tak nech ten vztah za nieco stoji. namotavat a otrtkavat kadetade mozes aj ked si single, ublizi to menej ludom.

maximiliana
autor
1. apr 2014

Nemyslim ze je to zvyk ani strach zo zmeny..ja ho lubim a aj on mna hoci takym zvlastnym sposobom...ale laska niekedy nestaci...on bol predomnou dlho sam a evidentne sme prvy rok brali nas vztah rozne...ja som bola pre neho len zabavka, avsak povedal mi to az teraz po dvoch rokoch...vediet to vtedy, dnes s nim nie som...a doteraz sme mali vpodstate vacsinou krasne chvilky, obcas sa pohada kazdy...ale posledne tyzdne sa to zmenilo...a nie, nie je v tom ina...myslim ze praveze s tym dopisovanim si prestal, ale...

moonlight1210
1. apr 2014

@maximiliana mas pravdu ze nic nie je ciernobiele.
Ibaze ty tuto mudrost pouzivas na ospravedlnenie neprijemnych veci co sa deju vo vasom zivote. Ako dovod na odpustanie, ostavnie a neriesenie (zatial. Lebo zatial v rieseni paberkujes. Nosis spinave riady z kuchyne do obyvvacky a spat, aby to vyzeralo ze "upratujes").
A okrem toho si myslim ze mas este nieco na rovasi co si zatial nepovedala. A aj to ta drzi spatky a preto neodchadzas.

aliza
1. apr 2014

@maximiliana podla toho, co pises, tvoj priatel ma mozno poruchu osobnosti-narcizmus a od takeho by som utekala prec. Zazila som zivot s takym otcom, presne sa spraval, ako ten tvoj, tiez sme to nazyvali len 'tazkou povahou' a na stare kolena sa dostal k odbornikom a konecne sme dostali diagnozu. S takymto clovekom nie je mozny normalny zivot, je to len trapenie a utrpenie....ved uz si sama priznala, ze nie si stastna....a to ste spolu len 2 roky! a ty si presne ten typ, aky tito muzi vyhladavaju, typ zeny bez sebavedomia, bez sebahodnoty, ktore si myslia, ze stale robia nieco zle a preto sa musia snazit este viac, ktore sa za vsetko ospravedlnuju, ktore si myslia, ze lasku si treba zasluzit...proste typ obete....cele zle 😖. narcizmus znamena, ze clovek si nikdy neprizna chybu, ze za svoje chyby obvinuje druhych, ze nie je schopny empatie, nevnima pocity druhych a podobne. Naozaj by som tento vztah ukoncila, ako sama pises, normalny rodinny zivot s nim nie je mozny, tak nezabudaj na svojho syna, on si ten normalny zivot zasluzi .... to, ze ho lubi, nic neznamena, kedze takymto spravanim mu moze pokaslat cely zivot.

mamavera
1. apr 2014

@maximiliana pohodička, nemáte si č vyčítať.....

luvika
1. apr 2014

@andrejka1994 fiha, dakujem... 🙂

andrylm
1. apr 2014

@maximiliana je to zle ,pre mna je butlava vrba moj priatel a tak to ma byt,je otec mojich deti a moja spriazdena dusa sme spolu 11 rokov a nie je otec mojich deti,keby moj priatel prisiel na to ,alebo ja ,ze si pisem s niekym inym a stazovala sa ,asi by som s nim uz nebola,kazdy chlap ,aj zena ma predsa nejaku hrdost,akykolvek problem mam,alebo prezivam nejaku euforiu,vsetko v prvom rade preziva moj priatel so mnou a tak to mam byt,to je plnohodnotny vztah,podla mna vy si nemate co vycitat,on robi chyby aj ty ,dovera je v tahu a bez nej to nejde

andrylm
1. apr 2014

@andrylm je nevlastny otec aby som upresnila

andrylm
1. apr 2014

@maximiliana je nevlastny otec ,aby som upresnila

maximiliana
autor
1. apr 2014

@moonlight1210 nemam nic na rovasi, aj to dotahovanie s tym kamaratom mozno vyznelo horsie nez v skutocnosti bolo, ale ok, stalo sa...
@aliza skoda, ze ma pocit ze na terapiu patrim ja s mojou chorobnou ziarlivostou, ako mi bolo akurat povedane... ako keby si opisovala jeho, len som netusila, ze je to skutocna diagnoza, vzdy sme sa smiali so znamymi, ze je narcis ako vysity 🙂 kde su casy, ked som mohla sebavedomie rozdavat...
vidiet na nom, ze je utrapeny, ale aj tak dava vsetko za vinu mne...dovolila som si opytat sa ho preco to urobil, co mu chybalo, tak sa odul ze on to teda vidi uplne inak...
nexcem takto zit, ale nedokazem ani odist zo dna na den...

aliza
1. apr 2014

@maximiliana nuz, nechcem strasit, ale utekaj, co ti nohy stacia 😒, fakt vazne. Rozchod je nic oproti tomu, co ta s nim caka. Nemusis odist zo dna na den, ale urcite sa na to pomaly pripravuj. Tu nemas za cim lutovat, ver mi.

sissmiss
2. apr 2014

@maximiliana tak sa upokoj, zo dna na den to nebude. Ak odides tak to bude po dvoch rokoch vztahu-nevztahu. Nie zo dna na den ale z roka na rok.

Pises...vediet to vtedy, dnes s nim nie som. No vies to dnes. Vies ako sa sprava. Zase za dva roky povies, vediet to pred dvoma rokmi? To uz nemozes...uz si vedela dnes 😉

Fascinuje ma ze mas tolko rokov...takto romatnicky prezivaju vztah s blbcom skor baby pod 20. Ale su tu aj nejake dalsie, ktore ta potlapkaju po pleci, ake to mate vy tazke, ale hlavne silne a skutocne. Co my ostatne vieme o zivote, ked nas muzi lubia a vazia si nas. Pch!

A dakujem za for ze na verejnosti sa mojkaju ale ked su sami...tak sa asi niekto pozera cez klucovu dierku ked vie co robia ludia ked su sami...

lucia94
12. mar 2015

Ahoj! Neviem ako mam zacat. Minulu sobotu som bola s priatelom spolu a povedal ze si musim ziskat naspet jeho dôveru a ja pozer ze coooo. Rozmyslala som celu dobu ze v com som ho sklamala ked mi to povedal, ale na tu otazku uz som sa ho nepytala. Ked mam mobil v jeho izbe a ja iden na chvilu prec, tak mi pozera telefon ci tam nemam byvaleho priatela v kontaktoch a neskor sa pyta ze koho tam mam.

timea7
12. mar 2015

@lucia94 hlavne sa prestaňte snažiť o dieťa, lebo podľa tvojich príspevkov v iných témach ani v tom nemáte jasno, či už ste naň pripravení, alebo nie. A vo vzťahu sa správate ako dvaja nevyzretí pubertiaci, ktorých hlavným koníčkom je upodozrievať partnera z nevery a za každú cenu nájsť v PC alebo mobile dôkaz 😝 😝 . Musíte ešte dozrieť na to, aby ste pochopili, že vzťah je o dôvere a o tom, čo chcú obaja, nielen jeden. Neviem, čo si máš získavať, keď ste vzájomnú dôveru medzi sebou nikdy nemali, len jeden druhého stále podozrievate. Pomohla by vám návšteva manželskej poradne.

kiki68
12. mar 2015

toto ma od fungujuceho vztahu daleko, takze este sa bude chlapec stazovat,ze si zistila,ze sa kurvi a Ty tiez nie si happy, ked pises niekomu,ze chces z toho von. No zbalit sa a odist.

moonlight1210
12. mar 2015

@lucia94 robis hlupost.
davas priestor pre nevypovedane zahmlene veci vo vztahu. on tresne nejaku vagnu poznamku a ty ju potom rozoberas v duchu a davas si priestor pre x vlastnych formulacii, co to chcelo byt, teda ju riesis iba za seba, riesis svoje pocity z toho. cele zle.
vas vztah pojde akurát tak do kelu.

nabudúce, ked tresne takuto blbost, tak sa rovno opytaj, v com si ho konkretne sklamala. a ziadne odpovede typu: lebo si ku mne taka a onaka a keby si ma naozaj milovala, tak...
neuspokoj sa a ani sa neopovaz zacat diksutovat a riesit dalsie taketo vagne vseobecne vysvetlenia. ziadaj presnu situaciu, alebo svoj cin, ktory to vyvolal.
lebo iba to sa da riesit.
ked zacnes rieist jeho akesi pocity z toho, co si uz ani nepamata, co to v nom vyvolalo, tak to mozes rovno skusit teoriu vesmíru. mozno ti pogratuluje aj Hawking.
riesenim takýchto vágnych pocitov sa nikdy nikam nedostanete.

ked sa budes pytat konkretne, tak mozno z neho vylezie, ze je cely rozhodeny z toho, ze si si dala minuly tzyden na disku dierkovany sveter a bolo ti vidiet podrpsenku a on bol v strese, ze po tebe pojdu chlapi a ty takto nahodne spoznas takého, co ti sadne lepsie ako on a budes neverna, alebo sa s nim rovno das na tej diske dokopy. (toto bol iba priklad, ze niekedy za takym kvazi vaznym vyhlasenim stoji totalna kravina. a keby sa to povedalo rovno, tak sa iba zasmejes a nebudes travit vecer v deprimujúcich myslienkach, co si asi take strasne urobila, ze toto povedal).

to mas, ako ked ktosi tresne: som so silami na dne, mam depku, nic nezvladam, je toho moc.
a kamosi okolo sa snazia utesit, povzbudit, neviem co vsetko a keby sa rovno spytali na dovod, mohlo by sa ukazat, ze preto, lebo si v pondelok odlozil pracu na stredu, v stredu sa na nu vybodol a v piatok je v depke, ze tolko roboty nemoze stihnut naraz.

mozno zistis, ze tvoj priatel ziada, aby si si ziskala jeho doveru preto, lebo sam sa rozhodol ti neverit (lebo je ziarlivec, lebo ma v hlave vlastnorucne nasadeného cervika, co ak ho tajne podvadzas a ked nevie najst dokaz, tak si mysli, ze si taka presibana, za dokazy nicis, atd).
a zistis, ze nemas dovod sa snazit ziskavat doveru kohosi, kto je rozhodnuty ti aj tak neverit. lebo je nastaveny na podozrievanie.

co sa tyka dietata - nastrbeny vztah nikdy nezaceli. skor dost rozhadze.