icon

Sklamanie z manžela - žiadne ocenenie po pôrode

6. aug 2020

Ahojte, asi sa potrebujem iba postazovat pod navalom hormonov... pred mesiacom som porodila zdrave dievcatko. Manzel bol pocas porodu so mnou. Teda 6 hodin kontrakcii a nasledne akutny cisarsky. Po navrate domov sa manzel straral, varil, nakupy, vesal pradlo.. atd. Co bola pre mna obrovska pomoc, za co som ho viac razy pochvalila. Lenze mne tiez velmi chyba jeho ocenenie, pochvala alebo ako to nazvat za porod, za to ako som zvladla bolesti, ako som zvladla tehotenstvo, proste nieco ... alebo aspon obycajny kvietok, cokolada., malicky darcek alebo blbe DAKUJEM ZA DIETA. mali aj vy take pocity?

Strana
z6
avatar
miskamichalka
6. aug 2020

Muzom musis povedat presne co chces a co ocakavas. Inac necakaj ze ti cita myslienky. Bud rada ze ta po porode obletuhe, toto je jeho znak vdaky za dieta. Ver ze su debili co sa nechaju obletovat ubolenou zenou a este sa tvaria ze je to Ok

avatar
sara07
6. aug 2020

@lucilaines mne dieta nemusí povedat stačí ako vidím že laduje, nepotrebujem počut že ten koláč je naozaj dobry, ked viem že ano je proste dobry , uplne mi stačí ked vidím že si ho ide dat manžel tretí raz nabrat
neviem musí sa všetko hodnotit slovne, komentovat, označovat, riešit
no my sa nehadame my sa vieme dohodnut alebo doslova urobit kompromis, a v základných veciach máme zhodu

avatar
sara07
6. aug 2020

@lucilaines čo sa týka fb mám ho preto lebo je tam skupina v ktorej musim byt pre pracu + škola a potom sukromné tam mám ak mám dohromady 10 fotiek
však každy vie ako vyzerám alebo deti

avatar
sara07
6. aug 2020

@lucilaines ale to že máš bolesti pri pôrode je od prirody, za to môže priroda nie okolie alebo manžel, proste je to tak a inak to nejde bez toho to nejde
a riziko , riziko je občas aj vyjst vonku na ulicu
prebdené noci - ja neviem u nás bolo tak že v nosiči tišil manžela ja som spala , tak isto mal kruhy pod očami ako ja
nastrihnutá hradza drvivá väčšina je vinou mudr, o tom viem svoje
auto ja neviem to sme si kupovali pre rodinu, manžel si ho nekupoval pre seba
mobil tak ten mám aj ja nielen on a každy ma model aky mu vyhovuje
tv pre mna je dôležitá farebnost ladenie do teplých farieb ostatné neriešim , ostatné vyberá on a vôbec ma to netrapi aka značka alebo čo
neviem u nás to nie je o tom že on si kupi ale MY si kupujeme

avatar
callisia
Autor odpoveď zmazal
avatar
jany149
6. aug 2020

@simsalabim jeej obrázok?mne to nepríde smiešne...podľa mňa milé a romantické☺

avatar
ella_price
6. aug 2020

@marlenka222 Môj manžel bol na tom tak isto. Pracoval a nemohol nás do nemocnice prísť pozrieť, ale vôbec som to nebrala dramaticky. Išlo predsa o to maličké klbko lásky, ktoré je už samo o sebe naše veľké ĎAKUJEM 🙂 To ako niektoré píšu, že sa patrí niečo priniesť (aspoň šperk) nuž, šperk, balóniky ani kvety mi spomienky nevytvoria, spomienky si budujeme po celú dobu, či už je to všetko čo sme prežili, alebo sú to maličké otlačky rúčok a nožičiek alebo fotky 🙂

avatar
martina1201
6. aug 2020

@callisia napísala som niekde, že mám 5 detí od jedného manžela? S prvým som sa rozviedla a mám manžela druhého..... ten perie, vešia prádlo, umýva riady, zametá, skladá prádlo, zametá dlážky, síce o deti sa nestaral, kým boli malinkaté a do domácich prác sa pustil, len keď som ho o to požiadala, teraz to však už robí keď vidí, že treba a nestíham.....

avatar
h_petra
6. aug 2020

Ano mala som take pocity, ale aj som si potom rychlo uvedomila, ze riesim kraviny. Muz mi dakuje celkom inym sposobom, romanticke filmy netreba cakat od zivota 😉.

avatar
lenuliatko84
6. aug 2020

@sara07 my si doma vzdy ďakujeme ked ja alebo muz navarí, a aj za kavu,pride mi to normalne

avatar
jartemis
7. aug 2020

Podľa mňa sa patrí niečo žene dať po pôrode, predsa sa pre dieťa rozhodli dvaja, ale len žena to dieťa vynosí a porodí, čo predstavuje veľmi psychickú aj fyzickú záťaž. 🌹 Ale podľa mňa je zbytočné sa kvôli tomu trápiť, možno keby si mu naznačila, že by ťa niečo potešilo, tak by ti dačo kúpil, možno ani nevie, že sa to patrí. Ale viac by som sa trápila nad tým, ako tu niektoré píšu, že buď rada že ti pomáha?! 😠 Nechápem, ako tú zem zašpiníš len ty?, že chlap pre teba povysáva? To jedlo ješ len ty?? že je to darček, že poumýva riad? Veď aj ženy chodia do práce, prečo by mali sa starať o domácnosť len oni a chlapi im len pomáhať?! Keby chodili loviť mamutov, a ja by som zatiaľ čakala, tak by som mu kľudne poumývala celú jaskyňu. Ale keď pracujú obaja, tak to nie je žiadna pomoc od chlapa, ale povinnosť. ...
A to že po pôrode nevládzeš a chlap sa o teba stará. Veď to je normálne, veď aj keď je chlap chorý, leží v posteli a žena ho obskakuje. To rovnaké keď žena príde z nemocnice vyšťavená z dlhého pôrodu a ranami všade možne,,, chlap spraví aj "jej podiel prác v domácnosti". Ale nenazývala by som to, že jej pomáha a že je to jeho poďakovanie.
Radšej mu povedz, že si čakala kytičku, že sa to patrí, on sa aspoň naučí niečo nové. Samozrejme ak ajtak nič nekúpi, svet sa nezrúti a zbytočne to neriešte. A ak za teba teraz robí všetko, pretože nevládzeš, potom mu len pekne poďakuj, pretože to rovnaké by si ty spravila ak je chorý,,, ale neznamená to, že je to darček že poupratuje 🙄 ,to je normálna činnosť v domácnosti.

avatar
adika21693
7. aug 2020

Ja som nedostala nic a ani nepomohol. Keby mi aspon rozok s maslom nachystal vtedy ked som nestihala ani jest bolo by to najvacsie dakujem. Nastastie uz je z neho ex.

avatar
callisia
7. aug 2020

@martina1201 reagovala som na to, čo si napísala. Ja nemôžem za to, že si neuviedla fakty z ktorých by sa dalo usudzovať, že to máš teraz inak, tak kľud. Z predchádzajúceho príspevku jasne vyplynulo, že máš otrasného nepomáhajúceho muža.

avatar
martina1201
7. aug 2020

@callisia vyplynulo z toho len to, že síce niečo dal, ale to nebolo celkom o daní. A áno pomoc žiadna ak o ňu nepožiadaš pri druhom manzelovi. Prvý manžel bol po pôrode prvého syna so mnou doma 2 tyzdne a medzi kojeniami držal nonstop dieťa v náručí a kukal naň ako na svätý obrázok 😂. Po odchode do práce po tých 2 týždňoch som doma nič nedokázala urobiť, lebo dieťa chcelo byť len na rukách. Ťažko sa mi ho odúčalo od toho, nech aspoň niečo porobim 😂. Ale podarilo sa našťastie. Pri kazdom ďalšom som už takúto pomoc striktne odmietla. A pri druhom manželovi sme si to ani nemohli dovoliť, lebo zmenil prácu a tak chodil na smeny a dovolenku nedostal...... Človek sa nerozpisuje obšírne, nech z toho nie sú litánie.... Preto stručné informácie 😉

avatar
kassandra25
7. aug 2020

Ja ta chapem, nebudem ti pisat ako tyna ostatne, to, co sa ocakava. Chapem ta. Urcite ti mal doniest domov aspon kyticu ruzi. Ja som na tom, ako moja svokra. Ked som porodila prve, to bola sada zlata, kvety - si nepamatam, ci boli, zda sa mi, ze do porodnice ano. Ked druhe - vobec nic. Tak ma to zamrzelo. Ale dakujem za babatko vyhrkol zo seba vzdy, ked to zo mna vyslo von a zilo to. Ale tak, zas pri prvom, mi nepomahal. Distancoval sa. A to doslova. Pri druhom, si uz vsimol aj dieta🙂))

avatar
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
avatar
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
avatar
yoxinka
7. aug 2020

@ptmt1011
Len si treba uvedomiť, že aj tá práca v kancli nie je nič nerobenie aj keď to tak mnoho manuálne pracujúcich ľudí vníma. Áno, sú kancelárske práce, ktoré sa zašíva ... ale napríklad môj muž je IT špecialista a tá práca, ktorú robí on, by hocikto robiť nemohol, je to skrátka príliš ťažké. A on doslova vyhľadáva manuálnu prácu, aby tú hlavu trochu vypol, preto napríklad pravidelne chodí pomáhať otcovi na stavbu alebo kamošom, alebo športuje. Ja si vážim každého človeka, ktorý pracuje, akokoľvek, pretože každá práca je potrebná a dôležitá a nemôže byť každý právnik, doktor alebo inžinier. Ale nemám rada, keď niekto povie, že tí, čo robia v kancli, nerobia nič.

avatar
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
avatar
yoxinka
7. aug 2020

@ptmt1011
Ja s tebou úplne súhlasím 🙂. Ale tá psychická záťaž je tiež brutal. Mne muža musela odvážať sanitka, čo mal také bolesti hlavy a strašné migrény. Áno, každá práca má svoje a tiež sa nechcem hádať, čo je ťažšie. Ale bez IT by podstatne viac vecí nefungovalo ako pár programov v počítači ... ale to je iná téma. A áno, lenivých chlapov by som aj ja trieskala panvicou po hlave 😜😂

avatar
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
avatar
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
avatar
malasandrika
7. aug 2020

@ptmt1011 ja svojho manžela so žiadnym smetným košom obťažovať nemusím, cestou do práce vyhodí aj sám bez môjho požiadania 😉 a teda v kancelárií nepracuje. Ono netreba sa v tejto diskusií chytať za slovíčka, inteligentné ženy podľa mňa pochopili, že žiadna normálna žena nejde zdierať muža o kvety, šperky, upratovanie domu/bytu po pôrode, ale ide jej o pozornosť, ktorú muž vyjadrí vyššie spomenutými možnosťami. A úprimne som rada, že takého muža doma mám.

avatar
yoxinka
7. aug 2020

@ptmt1011
Ja teraz chodím dlhodobo na rehabilitáciu a hovoril mi doktor, že najviac pacientov má od počítačov. Človek je stavaný na to, aby sa hýbal. Sedenie za počítačmi ľuďom neskutočne ničí chrbtice. Je z toho dosť veľa zdravotných problémov. Aj keď ľudia, ktorí pracujú fyzicky, im to príde, že čo už človeka od počítača môže bolieť. No, veľa vecí a dosť intenzívne.

avatar
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
avatar
malasandrika
9. aug 2020

@ptmt1011 prosím Ťa čítaj s porozumením. Žiadna normálna žena nebude muža zdierať o šperky, čokoládu, kvety atď, ale nech mi ani žiadna žena netvrdí, že keby jej muž len tak priniesol domov kvety alebo spomínanú čokoladu, tak by sa nepotešila 🙈 a vôbec nikto nejde nahánať muža so smetným košom po “šichte”, nebuď smiešna a nechytaj sa stále tejto vety. Pointa je totiž inde - že muža nahánať nemusím, ale spraví to sám, či ide do práce alebo nie. K autorkinmu problému len doplním, že som po pôrode trpela popôrodnou depresiou a práve aj manželove pochvaly a poďakovania mi pomohli sa z nej dostať. Vidíš, ja som vďačná za svojho manžela, ktorý mi z času na čas prinesie kvety len tak. A nemusím ani otvoriť ústa.

avatar
hederamonstera
9. aug 2020

Inak dievcata, uznanim/objatim sa v tele zeny vytvara oxytocin, co je hormon stastia, ktory pomaha aj tvorbe mlieka;) takze priroda vie, preco zene chyba uznanie od muza ;)

avatar
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
avatar
pupavka89
Odpoveď bola odstránená
avatar
hederamonstera
9. aug 2020

@pupavka89 neviem co ti je smiesne na fungovani hormonov ;) a neviem kde som pisala o hmotnych veciach...ale vsak kazdy si ide svoje no

Strana
z6