Sľúbili nám dom za doopatrovanie a nesplnili

luba555
1. máj 2015

Čaute, neviem, či to sem patrí, ale skúsim.Keď sme sa sobášili, svokra nám sľúbila za doopatrovanie celý ich dom, ak budeme s nimi bývať. Dom je dosť veľký. Svokor ju vo všetkom poslúchal a manželova sestra tiež. Teraz máme už skoro dospelé deti, svokor ochorel a zakrátko zomrel. Predtým však stihol napísať so súhlasom svokry polovicu domu dcére. Vraj oni nám pomáhali s deťmi a tak, s varením. my sme tam do domu tiež investovali, ale oni pri tom pomáhali s prácou na stavbe. A vraj si viac ako polovicu nezaslúžime. Švagriná pred rokmi bola ochotná vzdať sa podielu v náš prospech, ale teraz zmenila názor. Vraj jej deti tiež potrebujú a oni sú ochotní preplatiť to, čo sme do domu investovali a budeme si kvit. My sa tu trápime so svokrou, ktorá je v pohode so zdravím a môže žiť ešte ktovie koľko rokov. Môj muž nadáva, to bol kedysi jeho nápad, ja som chcela bývať v paneláku. Deti chcú ísť odtiaľto preč a my tu máme sami ostať s čoraz horšou svokrou,ktorá sa háda. Mohli sme byť dávno preč, ale čo teraz?

bratislavcankanm
12. máj 2015

@luba555 super, chvalim vam rozhodnutie odstahovat sa, podla mna nic lepsie ste nemohli urobit, vela stastia 🙂

polodrahokam
3. jún 2015

@luba555 Prekvapilo ma, že niekto by chcel, aby sa sestra vzdala svojho podielu. Veď to, že svokrovci žili s vami, určite vám pomohli viac ako vy im. A pokiaľ by svokra bola na tom, zle bol by tu aj opatrovateľský príspevok. Veď starať sa o malé deti nie je len tak. Nám niekto pomôže aj občas,aj toje pomoc a máme tri deti. A takúto pomoc treba v budúcnosti vrátiť. Ale keď sa teraz rozhodnete bývať v bytovke, môže byť bližšie práca, obchody, atď. Od sestry je pekné, že vám chce vrátiť, čo ste do domu investovali a neháda sa. Ale prečo by sa mala vzdať podielu? Veď nikto nevie, aké finančné problémy môžu maž v budúcnosti.

liebling98
3. jún 2015

@meusicka nehnuteľnosti získané darovanim a dedenim nespadajú do BSM. Takže argument tvojich svokrovcov, že čo ak by ste sa rozviedli, stojí na hlinených nohách.

meusicka
3. jún 2015

@liebling98 to je jedno, vlastne ono ide o to, ze oni to nechceli muzovi dat kym oni obaja ziju. ale medzicasom sme svokra pochovali a tak manzel dostal 1/2 domu. takze slovo dodrzali, teda aspon zatial. aj ked my sme medzicasom uz zacali riesit byvanie vlastne a nakoniec ani tam nie sme, lebo momentalne zijeme v zahranici. a samozrejme ani sme s tym vobec nepocitali, ze by niektori z nich mal tak skoro umriet. to nam vobec nezislo na um. 😒
moj muz ked prisla rec na nejake opravy a pod a stale ziadali polku penazi aj ked napr slo o nieco co sa menilo po 30 rokoch 😝 a my sme tam boli len cca 5, tak povedal, ze on nebude vsade platit polku, lebo my sme to vobec nepouzivali, tak sa im to nepacilo. a potom prisiel muz s tym prepisom 1/2 domu, teda ked uz, aby sme tam aj daco vlastnili a nie len stale investovali, a ked sa nam nieco nepacilo tak nam este bolo povedane... nepaci sa , nie ste tu prikovani, mozete ist. takze to boli take vztahy. 😝 mne sa strasne ale nepacilo ako navonok kazdemu ukazovali ako strasne nam pomahaju a ako nam je tam pohodlne.... kazdy si myslel ze ja nemusim ani varit ani nic, svokruska je doma tak vsetko porobi. a ked sa nam narodili deti, kazdy si automaticky myslel, ze ona sa mi stara o dieta a ze ja som nastupila nazad do prace... pritom ked to manzel spomenul, este sme ani deti nemali, a sponenul to preto, lebo jeho sestre sa tak postarali... tak svokra nepovedala radsej ani slovo. podotykam... ja by som na tu moznost zrejme ani nepristala, o svoje deti som sa starala sama. ale to nebranilo tomu aby si ludia mysleli ako nam je fajn... no to su tie veci ktore clovek priste riesi ked zije v spolocnej domacnosti 😝

simca06022011
3. jún 2015

ja sa priklanam ku verzii nechajte si preplatit poldomu a aj naklady na opravu v nejakej casti a chodte inde...

liebling98
3. jún 2015

@meusicka Áno, to s tým pomahanim tiež poznám, na to netreba žiť v spoločnej domácnosti. Stačí v blízkosti. Ale vždy sa treba ukázať, že s vnúčatami je babka a koľko ona pri nich stíha, to tí mladí nevedia... Mám v priamom prenose.

luba555
autor
18. jún 2015

Ahojte, my sme si teda našli byt v meste, ale svokra by zase chceli bývať s nami. Vraj nám doteraz pomáhala, nech my teraz jej. Ona je zatiaľ úplne zdravá a okrem toho,keby potrebovala, radi jej pomôžeme. Ale ona chce bývať s nami v spoločnom byte, s čím neslhasíme. Chceme súkromie,konečne pokoj a okrem toho 3-izbový byt je tak primeraný pre rodinu s dorastajúcimi deťmi. Veď nech si nájde byt v okolí pre seba, ale to sa jej nepáči.

libka1
18. jún 2015

@luba555 😕 😕 😕 to si strielas, nie? v ziadnom pripade by som to nedovolila, nie kvoli tomu ako sa zachovali aj so svokrom, ale kvoli vasmu pokoju a rodine.... ta osoba nemoze byt normalna...

salima66
18. jún 2015

@libka1 Prečo? To svokru napadlo, nie mňa. Bola som v momente veľm i prekvapená a hnedˇma nenapadlo, ako slušne odpovedať.

maminuska
18. jún 2015

@hedamaria inak by si hovorila ak by si nejaké rôčky obracala svoju mamu alebo svokru na posteli , prebaľovala krmila a starala sa . Mala 2 surodencov, ktorí by prišli každý druhý víkend nakuknút či mame nič nechýba.

Vždy je každá situácia iná a z tej by sa malo vychádzať.

salima66
19. jún 2015

@luba555 To moju svokru tiež napadlo, aby sme spolu bývali, isto nie mňa. Ani somnevedela, čo jej na to, ale nakoniec si našla tiež byt v meste a je to oveľa lepšie a lepšie vychádzame, pretože sa stretávame, len vždy po dohode.

hedamaria
19. jún 2015

@maminuska Veľmi sa ospravedlňujem. Ja som sa naozaj nechcela nikoho dotknúť. Sú aj také ťažké prípady. Ale ak rodičia ešte opatrujú vnúčatá, sem-tam pomôžu pri varení a nákupoch, a jeden zo súrodencov, ak tam v dome býva a chce ho celý hneď pre seba, hoci ani nevie, kto koho bude opatrovať. Sú aj prípade,keď rodičia doopatrujú choré dieťa. Každý prípad je iný.

ajkava
19. jún 2015

@luba555 no s tým nesúhlaste ani náhodou.

eludka
19. jún 2015

@emilia25 z tej hatlaniny nie je rozumiet ani makke f

loginexistuje
19. jún 2015

@luba555 nech ide svokra do bytu k dcere ked jej dala pol domu.

emilia25
19. jún 2015

@eludka písala som to z telefónu a mám dotykovy kde mi proste niekedy miesto a napíše s.preto niektoré slová su take ako napr.toto hstlsninove.

eludka
19. jún 2015

@janaochi tak to vas lutujem, je to zle :(, skuste to vsetko vyagumentovat sestre, mozno Vam nejake penaze da, rozhodne mate na to narok a aj deti vedte k zodpovednemu spravaniu sa - nie na dobre slovo, v tomto musia byt tvrde

eludka
19. jún 2015

@nikamonika prave preto, aby sa predislo neskorsim hadkam a sporom, tu musia ist city bokom, lebo potom moze byt niekomu ublizene a tak...

meusicka
20. jún 2015

@luba555 ahoj, tak teda svokra je poriadne lepidlo, to jej netuka, ze vy chce zit zvlast??? ja normalne nechapem. no len drzte pokope a nedajte sa na nic prehovorit. povedzte ze to proste nejde, ze to nie je byt pre tolkych ludi. aj deti potrebuju svoje sukromie a nie babku aby im stale behaza za chrbtom a do vsetkeho sa starala. ja si teraz tiez tak uzivam, ze nam nikto nedycha na krk. a ten neustaly kontrol... no nie. ked tak si najde nejaky 1 izb. byt a hotovo. len nie na poschodi pod vami 😀

matussara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matussara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matussara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matussara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lopka1313
11. apr 2023

Diskusia je 8 rokov stara

matussara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matussara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matussara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matussara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matussara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matussara
Autor odpoveď zmazal
Zobraz