Sme rodina?

evka431
15. aug 2022

Ahojte žienky som tu nová a potrebujem poradiť 🙂 randím s jedným chalanom a dosť sme si sadli ale dozvedela som sa že jeho babka je môjmu dedkovy sesternica..🫤len by ma zaujímalo či sme niečo aj my a či keď budeme chcieť bábätko tak či to nebude vadiť ... Ďakujem pekne za odpovede

veronikaszabova
15. aug 2022

@evka431 nie ste si nic

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betulinka1
15. aug 2022

@evka431 uz by to nemal byt problem ale da sa ist aj na genetické testy ako partneri. Jedny znamy to riesili v Ke. Paradoxne nemozu mat deticky ale ked to este nevedeli, tak riesili genetiku vopred.

lubina
15. aug 2022

@evka431 taka vzdialena rodina, to uz by nemal byt problem, ale genetika sa vzdy da urobit......

anjelicek26
15. aug 2022

Dedkova sesternica to je fakt velmi velmi daleko vzdialena rodina...

januska12323
15. aug 2022

Oficiálne ste vzdialená rodina.

vroni
15. aug 2022

@januska12323, oficiálne si nie sú vôbec nič, ani super vzdialená rodina. 99% ľudí na zemi nemá ani potuchy, ako sa ich pra-prastarí rodičia volali, nie ze by ešte ovládali celý rodokmeň.

dismonika
15. aug 2022

Ahoj, povie sa tomu sesternica a bratranec z 3. kolena, keď babka a dedko boli bratranec a sesternica. Ak by Vám to naďalej klapalo, bolo by vhodné ísť na genetické testy, ohľadne potomstva. My sme z KE a nás sa pýtali na genetike, či nie sme náhodou bratranec a sesternica z 2. alebo z 3. kolena, lebo som ako tehotná mala zlé výsledky ultrazvuku a bol predpoklad, že dieťa bude mať CS, alebo iné genetické vady. Našťastie s manželom rodina nie sme a ani dcéra nemá CS, "iba" PAS. Ináč poznám jednu rodinu, kde sú rodičia bratranec a sesternica z 2. alebo 3. kolena, museli ísť na genetické testy, no dcéry majú zdravé, čo viem.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jaskolka
15. aug 2022

Ste rodina v zmysle genetiky. Je to síce veľmi vzdialene príbuzenstvo, ale áno, je.Podka mňa to nepredstavuje riziko, ale tak pre vlastny pokoj môžte sa informovať na genetike, či tam je nejaký problém z hľadiska ďalšieho potomstva.

ivka225
15. aug 2022

Ste rodina iba ak by ste obaja boli v Kollarovej strane 🙂

autumm
15. aug 2022

Takže mate spoločných pra pra starých rodičov. Z môjho pohľadu to je blízko.

pipistrel13
15. aug 2022

@dismonika presne ako pises,3bratranec a sesternica sa beria ako rodina a nie taka vzdialena ako tu niektore pisu

ivana11155
15. aug 2022

@evka431 nie ste nič, mozte mať v pohode bábätko

ivana11155
15. aug 2022

Už z 2.kolena je to ok, z 3.kolena ako vy, úplne ok

mjk40
15. aug 2022

Ak som to správne pochopil vaši prastarí rodičia by mali byť súrodenci.

heidi4
15. aug 2022

@mjk40 Spravne. A podla mna SU rodina, aj ked vzdialena. Sla by som na geneticke testy, ci bude OK mat spolu dieta...

heidi4
15. aug 2022

@autumm Prastarych, ale ano, aj podla mna je to blizko.

cecilia29
15. aug 2022

Moj brat a svagrinka su v rovnakom "pribuzenstve" U nich je to ok, maju 2 krasne deti.

kamatopo
15. aug 2022

A vy ste sa to dozvedeli teraz ,či to viete už dávno, že ste takáto rodina? Pýtam sa preto ,že čo ja mám takto bratrancov z 3 kolena a od mala sa stretávame a vieme o tom že sme z rodiny tak ich mám proste tak zafiskovanych ,,rodina,,. A pravdaže ich neberiem ako potencionálnych partnerov .

merlinja
15. aug 2022

Ešte len randite a uz ta trápi genetika....

svetlonos
15. aug 2022

@evka431
ahoj, presne takto to mala aj moja mama s druhym manzelom. Cakali dvojicky ale do troch mediacov spontane potratila. Ci to bolo koli genetike, stresu alebo niecomu inemu nik nevie. Ved choddte na genetiku a uvidite 🙂

lilope
15. aug 2022

@svetlonos to sa asi nikdy nedozvedia. Každé 7. tehotenstvo končí potratom, až 11% žien zažije za svoj život min. 1 potrat, dosť veľké číslo.

evka431
autor
16. aug 2022

@kamatopo dozvedeli sme sa to len nedávno nevedeli sme o Tom

kamatopo
16. aug 2022

@evka431 tak potom to neries a buduje si šťastie. Pre istotu by som sa opýtala aspoň dakeho doktora čo sa týka genetiky( trebárs gynekológa o názor)