Snúbenec je závislý od svojej matky

slnecnica4444
12. júl 2012

ahojte zienky , taktiez sa chcem s vami poradit....s priatelom sme spolu 4 roky a o rok sa mame brat.....ja mam 21 a on 27, vsetko by bolo super, len problem ze v tom, ako je priputany na svoju matku.on tvrdi,ze ja som prvorada, najdolezitejsia, ale vzdy sa nechava manipulovat svojou matkou a to este byvame v dvojgeneracnom dome (kazdy na svojom poschodi).jeho matkaa sa mu neustale stazuje a stve ho aj proti vlastnemu otcovi, on ju lutuje a robi z nej najvacsie chudatko na svete.....a vyvrcholilo to tym,ze ja ho uz 3 roky volam, aby sme sli samy na dovolenku,ale stale sme chodili s jeho rodinou. tento rok sla moja rodina a on mal ist s nami, ale vyjadril sa, ze on k moru ist nechce,ze mam ist sama ( a momentalne ani nemal peniaze,lebo bol nezamestnany), no a jeho matka bola na operacii so zenskymi vecami (robili jej to dokonca len laparoskopicky!!) a ona mu nahucala ako velmi by si pri mori oddychla a zotavila sa, tak on ju k tomu moru vzal,len on a ona sli spolu! a este zo mna spravil sebecku svinu,lebo som nechcela aby sli oni dvaja so mnou a mojou rodinou na dovolenku. Lenze ja som to nechcela preto,lebo ked sme boli pri mori minuly rok, tak vkuse okolo nich skakal ako ich sluha, vobec sa mi nevenoval!a aspon tento rok som si chcela dovolenku uzit a nie trapit sa tym,ze je mu jeho rodina prednejsia..... co si o tom myslite?

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@lili_mia :D :D to je sranda...jeho matka sa chvalabohu do nas takto nestara :D to uz by bolo fakt moc :D

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@anjelicek26 ved o to ide, ze jej vztah s muzom je katastrofalny, ale moze si zato sama , ale one nema pravo s tym zatazovat svoje dieta, ona je maximalne sebecka a vsetkych vyuziva len aby jej bolo dobre :-/ a on ju ma strasne rad, lebo bol cely zivot k tomu vedeny,ze je za nu zodpovedny a preto robi toto vsetko pre nu...

jucuska
12. júl 2012

@slnecnica4444 stačilo si prečítať názov témy a hneď ma napadlo slovíčko UTEKAJ, to aj prvý koment, takže na tom niečo bude 😀

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@jucuska noo ☹ keby to bolo take jednoduche ☹((

anjelicek26
12. júl 2012

@slnecnica4444 - nemusis utekat sama, utiect mozete obaja, ked ho milujes, ziskajte co najväcsi odstup od seba, cim viac kilometrov, tym sa ti bude lepsie dychat. Zozen svokre nejaku kamosku, motivuj ju si uzivat znova zivot, ked bude stastna ona - da synovi pokoj.

simona27
12. júl 2012

ja som bola podobny pripad ale mam s nim dieta. velka laska a nakoniec som ostala sama lebo synačik ostal pri mamičke. nebol schopny odist od matky, je pod takym vplyvom tiez podobne nieco ako u vas, chcela ist s nami dokonca aj na dovolenku (bez mojho vedomia). ja by som si to na tvojom mieste dobre rozmyslela ale aj tak urobiš podla svojho,myslim ze aj ked ti tu radime utekaj kade lahsie aj tak urobiš podla seba. je velmi tazke sa spravne rozhodnut ked ho stale lubis ale ja keby som mala vratit čas utekala by som veru rychlo prec... taketo vztahy ked sa matka upne na syna su chore, nezálezi im na štasti svojich deti ale len na vlastnom ☹

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@anjelicek26 ved tak by to bolo idealne 😉 ja to viem 🙂 aj sa to tak snazim nasmerovat 😉

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@simona27 mas pravdu,ze je tazke sa zorhodnut,ved aj ty sama vies,preco si vtedy ostala,ked niekoho milujes, tak robis vsetko preto, aby si s tym clovekom bola ☹ to je na tom najtazsie ☹

katasa
12. júl 2012

@slnecnica4444 musíš byť sebecká.. priznaj si: si takto šťastná? pochybujem...

simona27
12. júl 2012

ja som bohuzial pravdu uvidela az ked sa narodila dcerka a ostala som u nich byvat. vtedy sa peklo zacalo. psychicke tyranie

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@katasa pokial nie su problemy, tak som maximalne stastna...len ked opat je konflikt kvoli matke tak uz nie ☹

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@simona27 a jeho matka sa starala aj do teba?ci len prostrednictvom neho ta manipulovala?

kokorunecka
12. júl 2012

@slnecnica4444 Mala by si si to veľmi dobre rozmyslieť....

lentilka29
12. júl 2012

ak bol schopny ist s mamou na dovcu,musi byt totalne jebly.27 rocny cap ide s mamcou na dovcu.no ma podrz....a ty si bola doma....hahahaha....dobreeeeeeeeeee

simona27
12. júl 2012

starala sa aj do mna, vypisovala sms ona je chora zena. rozviedla sa a este viac sa upla na syna. vzdy ked vznikol nejaky problem som bola len ja na vine,urazala ma, ponizovala, vzdy len jeho zastavala. toho bolo strasne vela jednoducho som mala dost uz po pol roku som odisla, ale chvalabohu som mohla chodit mame inak by som sa tam zblaznila. my sme ale byvali so svokrou to som asi nepisala a este aj so svagrinou. na toto si tiez davaj pozor, ked uz tak co najdalej od svokry

simona27
12. júl 2012

s tou dovolenkou este :D moja svokra sa bola kupat s mojim byvalym uz a tesilo ju ze sa vsetci na nich pozeraju, ze si myslia ze je to jej mlady milenec :D

ervenka
12. júl 2012

@slnecnica4444 Ak sa mas co i len trosku rada, tak utekaaaaaaaj. On si ta nezasluzi. A ak mu das aj na vyber, samozrejme,ze si on vyberie mamicku, lebo ona ho taaaak velmi potrebuje. NErataj s tym,ze ak sa vam narodi babo, ze sa to zlepsi. Skor si myslim,ze ona bude hucat do syna ako treba vychovavat dieta, ved ona to tak skvelo zvladla...
Zasluzis si stastie, najdes ho inde a s inym...

simona27
12. júl 2012

a este jedno neverila by som mu ani keby slubil ze neskor budete byvat sami, to by mu muselo velmi zalezat na tom aby sa odlepil od matky a odisiel s tebou byvat zvlast. neviem precitala som to len v rychlosti tak neviem ci mate vyriesene byvanie

lumimi
12. júl 2012

@slnecnica4444 bude to len horsie. chlapa nezmeníš. musí sa sám uvedomit.

zmrzlinkams
12. júl 2012

@slnecnica4444 ono to može trvať chviločku a potom bude zas to iste, nahodou sa stane že mamička zase zahraje choru osobku že jej niečo je a potrebuje velmi synovu pomoc a bude tam kde nechceš aby bol ked mama s nim mava teraz tak bude aj potom a on si to necha lebo ona ho citovo vydiera a on nevie povedať nie takže mama si najdeš vždy niečo ked zisti že je dlhšie mimo akoby sama chcela.
ale ty musiš vedieť ja si myslim že je slubotechna a že teraz tak povie ale vskutočnosti bude ináč, neviem ja osobne by som dala ultimatu a skusila ho sledovať a dala sebe vduchu podmienku do kedy sa rozhodnem čo a ako zo vzťahom lebo potom sama budeš lutovať a buchať si hlavu že si snim zbitočne zabrala čas ktory si mohla venovať ozajstnej láske a chlapovi čo ti lásku opätuje naplno zo všetkym čo k tomu patri a budeš ti tá prenho jedina 🙂
držkám palčeky 🙂

canama
12. júl 2012

@slnecnica4444 vztah k matke je pre muza primarnym vztahom k zene. ak nema s nou vztah vysporiadany, budete mat aj vy dvaja vzdy problem. a to aj keby ste sa odstahovali sami dvaja na juznu pologulu, to totiz problem ktory ma nevyriesi. precitaj si nieco o oidipovskom komplexe. sedi to na tvojho partnera? alebo je problem "len" v opicej laske matky a to ze tvojho partnera cely zivot citovo vydiera?
ja by som sa s nim asi skusila narovinu porozpravat (nie o dovolenkach atd, lebo to nie je primarny problem ale o tom ze nema zdrave vztahy v rodine) a skus mu dat cas a volnost na to aby si svoj problem vyriesil....moze sa stat ze bude mat velky problem vobec problem priznat. ono takyto synovia to nemaju lahke (snazia sa na obe strany a nikdy to nie ok), takze ho neobvinuj, ani s neho nerob chudatko. je dospely, ak bude chciet vie sa cez to dostat... svoju matku zmenit nemoze, ale moze na jej citove vydieranie v buducnosti nereagovat. ale to uz je vsetko na nom...

nela82
12. júl 2012

@slnecnica4444 uz ako bolo napisane...UTEKAJ... 😔
Tiez zijem so svokrovcami...sice moj manzel nie je jej prava ruka-no neustale sa o to svokra snazi...
Uz 10 rokov pocuvam,od nej ze ona ho pozna lepsie ako ja 😅 😅 😅 😠 To mi vie povedat len tak medzi recou 😝 Alebo dokonca,ze chudak on ani nevie na koho strane ma stat!!Samozrejme pred nim je ticho 😔 To vieme len my dve,ako sa hovori....
Vidim to tak,ze bojuje a snazi sa ho udrzat len pre seba 😅 Neviem..ziarli???Myslim ze aj moja a aj tvoja svokra su si dost podobne..Len s tym rozdielom ze moj muz uz vie co a ako a hlavne vie kto je pre neho na prvom mieste a na koho strane stoji 😉 😉
Pokial nie ste manzelia...a on sa takto sprava-vekom to bude este horsie.Matka si ho zrejme porodila a vychovala pre svoje potreby...

korenbaba
12. júl 2012

@zmrzlinkams
@slnecnica4444

nemám čo dodat k príspevku od zmrzlinkams. Možno čakáš že ty budeš výnimka...ale nebudeš. Taký žien je XY a každá dufa, verí a ved občas je to fajn ale konce su viac menej podobné. Rozchod a čo najdalej od muža a jeho rodinky, alebo neštatná žena celý život len aby deti mali komplet rodinu, dufajuc že raz... Popravde si povedz, ak by si mala šancu 95% zničit si život sebe a buducim svojim detom, čo by si si vybrala?
Teraz ešte spolu nič neriešite, deti nemáte, neriešite ich výchovu, financie neriešite....a už vieš že to nie je OK. A ver mi čím bude maminka staršia tým bude horšie pre muža rozhodnutie ju opustit.

nikita308
12. júl 2012

@slnecnica4444 Už tu bolo asi všetko spomenuté, tvrdo nad tým rozmýšľaj, pokým si v takom veku a nemáte žiadne záväzky... ako tu baby popísali, on sa nezmení, vzťah s mamičkou bude taký istý, po rokoch ešte možno silnejší, lebo ak náhodou mamička zistí, že sa venuje viac tebe, tak začne bojovať ešte viac oňho... a ako je to v tej reklame, kakavko do postele mu bude nosiť ešte v 40-ke... 😠 A pri každej hádke, resp. rozhovore z jeho strany padne: "Moja mama povedala"... 🙄

mirip
12. júl 2012

všetko bolo spomenuté, ja len tolko ak sa h nemienič vzdať a chceš ho tak ho ber a utekaj od budúce svokry na xyz km ďaleko, tak ako som to urobila ja 😀 😀 a máme svatý pokoj

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankanelka
12. júl 2012

moja zlata, ty len utekaj kade lahsie kym nie je neskoro. ja som mala vztah 7 rokov, vsetko bolo OK, nejako som nevnimala, ci je na matke zavisly, resp. ona na nom. zlom nastal OKAMZITE, ked sme jej povedali, ze som tehotna. kym to ona nevedela, bol to najkrajsi tyzden mojho zivota a to myslim vazne - staral sa o mna, vozil ma do prace, nosil mi ovocie, volal mi, ci som OK, ci mi nebolo rano zle atd. Ked sa jeho matka dozvedela, ze cakame babatko, postupne ho zmanipulovala tak, ze tyzden pred svadbou vsetko odvolal, vraj si ma NEMOZE zobrat. Davala mu "dobre rady" typu "ty budes byvat doma a ona doma", hned od septembra pojde do roboty, aby ste mali peniaze" (dcerka sa narodila v maji), "1 den budem strazit male ja (jeho mama)a druhy den jej mama (moja mama)", "musite si kupit len 4-izbovy byt a za hotove, ziadne hypoteky", "po svadbe uz nebudes chodit (to ako ja) s kamaratkami na kavu, na vydatu zenu sa to nehodi" a vies co robil on? pritakaval jej, lebo podla neho MALA PRAVDU. nikdy viac si ma nezastal a to som bola takmer 7 rokov presvedcena o tom, ako velmi ma lubi! Jeho sestrenica na margo celeho povedala len jednu vetu: "7 rokov bol normalny a tyzden pred svadbou z neho mama urobila debila!" 😀

mandragora22
12. júl 2012

@slnecnica4444 ahoj, pridavam sa k ostatnym. toto sa NIKDY nezmeni. viem, o com pisem, prave prezivam obrovsku dilemu, ci sa nanho vysr... uz hned, alebo trochu neskor... my ale uz mame aj dieta.... preto vaham este...

jankanelka
12. júl 2012

Este by som dodala, ze stale teraz spolu niekam chodia, dokonca ona ide radsej s nim (so synom) ako so svojim manzelom, udajne spolu chcu ist aj na dovolenku (matka a syn, otec musi pracovat 😀). inak uz sa ma par ludi aj pytalo, ci s nou nespava, ked tak vsade svorne spolu chodia 😲 . ktovie?

mandragora22
12. júl 2012

@slnecnica4444 citam tvoj prispevok o 20:04 a jednu dobru radu ti dam: nelutuj ho. ani co len za nechet vojde. to je taktika tychto oidipovych synacikov, ktori aj chcu mat partnerku, aj ju maju svojim sposobom radi, ale matka bude vzdy na prvom mieste a proti tomu su bezbranni. matka je ta, ktora ich bez problemov manipuluje, ako sa tu ktosi vyjadril, ktora si ich vychova preto, aby jej to synacik cely zivot vracal, aj v pripade trapnych a naozaj zvlastnych situacii.... nuz, na dlhy roman by som ti vedela pisat, co vsetko mna rozculovalo este v nedavnej minulosti... a v podstate aj nadalej niekedy vie rozculit, ale uz nie tak silno. zacala som sa sustredit na dieta, na jeho vychovu, na to, aby som s dietatom dobre vychadzala, v podstate od neho (partnera) odchadzam kazdu chvilu k nasim na tyzden, na dva, ako kedy a je mi tu lepsie, co uz je teda co povedat... takze opakujem, nelutuj ho, toto sa nikdy nezmeni, on sa bude snazit svojimi "narekmi" udrzat ta pri sebe, lebo inak to nedokaze vyjadrit. je to slaboch 😠