Snúbenec je závislý od svojej matky

slnecnica4444
12. júl 2012

ahojte zienky , taktiez sa chcem s vami poradit....s priatelom sme spolu 4 roky a o rok sa mame brat.....ja mam 21 a on 27, vsetko by bolo super, len problem ze v tom, ako je priputany na svoju matku.on tvrdi,ze ja som prvorada, najdolezitejsia, ale vzdy sa nechava manipulovat svojou matkou a to este byvame v dvojgeneracnom dome (kazdy na svojom poschodi).jeho matkaa sa mu neustale stazuje a stve ho aj proti vlastnemu otcovi, on ju lutuje a robi z nej najvacsie chudatko na svete.....a vyvrcholilo to tym,ze ja ho uz 3 roky volam, aby sme sli samy na dovolenku,ale stale sme chodili s jeho rodinou. tento rok sla moja rodina a on mal ist s nami, ale vyjadril sa, ze on k moru ist nechce,ze mam ist sama ( a momentalne ani nemal peniaze,lebo bol nezamestnany), no a jeho matka bola na operacii so zenskymi vecami (robili jej to dokonca len laparoskopicky!!) a ona mu nahucala ako velmi by si pri mori oddychla a zotavila sa, tak on ju k tomu moru vzal,len on a ona sli spolu! a este zo mna spravil sebecku svinu,lebo som nechcela aby sli oni dvaja so mnou a mojou rodinou na dovolenku. Lenze ja som to nechcela preto,lebo ked sme boli pri mori minuly rok, tak vkuse okolo nich skakal ako ich sluha, vobec sa mi nevenoval!a aspon tento rok som si chcela dovolenku uzit a nie trapit sa tym,ze je mu jeho rodina prednejsia..... co si o tom myslite?

bianca
12. júl 2012

@slnecnica4444 no asi len jedno.Utekaaaaaaaaaaaaaaaj.Toto sa nikdy nezmeni.Jedine zeby ste sa odstahovali minimalne 400 km od bodu S.Je to strasne ale ver ze pokial bude mamenka na blizku tak budes mat peklo a jedine co sa budete tak hadat.

kokorunecka
12. júl 2012

Tak tak... Buď sa odsťahujte strašne ďaleko (ja si myslím, že on bude proti), alebo rýchlo preč od neho a jeho podarenej mamky...Podľa mňa to nemá perspektívu..

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@bianca ved prave toho sa obavam ☹ lenze jeden cas uz bol klud, ale ked bol pred nedavnom nezamestnany,tak pri nej vysedaval a ona mu tlacila hluposti do hlavy.... a ja mam normalne pocit, ze ona je normalne stastna ked sa hadame, vobec nemaju zdravy vztah medzi sebou, niekedy mam dokonca pocit,ze ho vnima akoby bol jej milenec!!! ...........ale na druhej strane, ja viem, ze mu na mne velmi zalezi a oni doma nemaju velmi stabilne vztahy a velmi sa na mna priputal a taktiez si ma aj velmi vazi...lenze ta matka to vsetko kazi!

slimstar
12. júl 2012

on je fakt akosi privelmi naviazany, ist s mamou na dovcu to je padnuty na hlavu? este je to decko, nech si ide za tou svojou mamou ja by som ho nechcela ani keby bol posledny na svete! 😝

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@kokorunecka vies, ja som chcela aby sme sa prestahovali do trnavy,lebo ja tam chodim do skoly...ale on najprv povedal ze ok,pokial to bude docasne,lebo ze sa nestaral roky o tom a nevrazil do neho peniaze aby to teraz vsetko nechal tak :-/ a teraz tu uz ma aj pracu a celkom dobru,tak to bude dalsi dovod,preco nebude chciet odist ☹

bianca
12. júl 2012

@slnecnica4444 fu ty pridavas lepsie a lepsie.Dievca budes velmi nestastne.Ja viem ze je to priserne a hrozne sa to cita ale pokial budete pod jej ,,kridlami,,tak to bude zle.Predstav s zeby si do tej atmosfery este za cas priviedla dieta.To uz by sa svokrusa uplne zcvokla a manzel by tak ako cely vztah bol deptany z oboch stran a casom by vybuchol ako atomovka.Verim ze ho milujes ale skus mu navrhnut neaky kompromis.Odstahujte sa aspon niekam inak.

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@slimstar on sa este potom vyjadril ze to bolo jeho najhorsich 7 dni, ze len odrataval kedy uz pojde domov, ale ze kvoli matke to spravil,aby jej pomohol...wrrrr 😠 .... ale ked som mu vykricala co nesiel so mnou tak ze ja som to tak nepotrebovala ako ona ( zo zdravotneho hladiska) hlavna vec ze ja driem cely rok v skole a ona este ani nepracuje...a ani doma nic dokopy nerobi... 😠

zmrzlinkams
12. júl 2012

tu nejde len o dovolenku ale po pravde sa to nikdy nezmeni a všetko bude take iste ako pred tym a tie sluby že sa zmeni a že si jedina to je hovadina ak by si bola tak by toto uričte nerobil a za dalšie ak budete mať deti a na všetko ostaneš sama a svokra sa ti bude do všetkeho starať či osobne alebo cez mužo tak len vtedy uvidiš ako ti to bude vadiť a veri skor či neskor sa budete rozchadzať a možno aj rozvadať alebo budeš stale smutna v manželstve a už vidim ako budeš davať novu temu mame 2 deti a moj muž je zavisli na svojej mame a ja a deti ho poriadne nezaujimaju - nehovorim že nebude mať rád svoje deti ale o všetko sa budeš starať len ty a ked dojde navšteva tak sa bude vystatovať a bude sa chovať akoby on a jeho mamička boli ty ktorym by sa malo dakovať ako sa skvele staraju o deti. neviem už som vela podobych tem tu čitala a boli to už aj ženy čo mali rodiny a veru vždy to bolo všetko o tom istom, nikdy sa to nezmenilo možno zlepšilo alebo na čas utriaslo ale to čo sa deje pred svadbou po svadbe sa nezmeni však, može sa akorát zostupniť lebo pokial tam bude svokra a pokial bude vo vašej blizkosti a nebudete od nej odsťahovani dobrych km daleko tak to bude stale rovnake..... len ty to budeš viac vnimať ked budeš na deti viacmenej sama a svokra bude len buzerovať a určtie nebudeš riešiť nejaku dovolenku budeš rada že je tak ako je....
ale to je moj názor a podla toho čo som už tu čitala však skus počítať nejake podobne stranky žien čo maju podobne skusenosti ako ty alebo podobnu situáciu a sama si skus urobiť názor na váš vzťah, skus si dať pre a proti a uvidš či sa oplati s takym človek vobec ešte biť nieto planovať buducnosť a rodinu kto iny by ti mal byť v živote velkou oporou ako tvoj vlastny muž a on bude žiť s tebou a mať s tebou rodinu nie so svojou mamou a pokial si toto on neuvedomi sám tak neviem........
uvidiš či ťi kočky ešte niečo napišu ine ale myslim si že odpovede budu asi podobne a myslim že sama už poznáš odpoved ináč by si sa nepytala tu na MK ale bola by si spokojna s tym ako to u vás je a neriešila by si to.
v každom pripade žiadny chlap ti nestoji za to aby si sa ty koli nemu trápila a nieto ešte aby sa trapili vaše deti ktore by ste mali, určite je na svete plno chlapov čo by si ťa ako ženu važili.
držim palce aby si sa rozhodla spravne a pevne nervy ti prajem, ( bolo by super keby si on všetko uvedomil a vstupi si do svedomia, to by bolo skvele ale o tom trošku pochybujem )

kokorunecka
12. júl 2012

@slnecnica4444 Ale tak...Pokiaľ ťa tak veľmi ľúbi a tak mu na tebe záleží, tak by bol schopný nájsť si prácu aj trebárs v Trnave, len aby ťa mal šťastnú, usmiatu a neskôr možno aj s bábätkom... Či?
Ja keď som požiadala teraz už manžela o to, aby sme sa presťahovali z jedného miesta na iné (nebývali sme s jeho rodičmi,ani s mojimi) a mal perfektný flek za perfektné prachy...Ale, presťahoval sa kvôli tomu, aby som mohla byť aj ja šťastná a našiel si prácu na inom mieste.. Nie takú perfektne ohodnotenú, ale predsa prácu a teraz sme šťastná rodina.

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@bianca ved to ☹ ze mne ho je na jednej strane aj luto,lebo sa snazim vzit do jeho situacie , ale ja sa nebudem cely zivot prisposobovat jeho rodine, a okrem ineho,jeho sestra je ta ista kapitola :-/ ..stara dievka naviazana na brata....len mna to strasne mrzi,lebo on je velmi dobry clovek, jedinym problemom je jeho rodina, inak mi na nom vsetko vyhovuje ☹

rebecca2006
12. júl 2012

@slnecnica4444 je ťažko hodnotiť... ale môj bývalý snúbenec bol tiež závislák od matky, 6 rokov som sa trápila a nakoniec sa aj tak vzťah skončil zle.... jej veľkým pričinením. Už by som do takého vzťahu nešla, matka nie je rovnocenný súper...

babulatko
12. júl 2012

@slnecnica4444 a bude to horšie keď budete mať spolu deti....myslím, že to dobre nedopadne...ale to je len môj názor

evina57
12. júl 2012

@slnecnica4444 tiež si myslím, že ho nezmeníš, bude to takto stále a ešte horšie, keď príde dieťa. Chlapi nevedia odporovať svojim matkám ale svojim ženám áno. Skús vymyslieť nejaký kompromis. Ak sa bude brániť, radšej to vzdaj aj keď ho miluješ. Alebo sa len na pár dní odsťahuj a uvidíš, čo to s ním urobí. Držím palce!!!

Ja som si povedala, (aj keď mám chlapa a dieťa) že ak sa rozídeme, nájdem si už len chlapa bez matky 😕 😀 Lebo je to peklo, keď sú tak naviazaný..

kali23
12. júl 2012

kamoska mala dost podobny problem, skoncil sa po cca 12 tich rokoch rozvodom... inak to proste neslo, po rokoch sa zmenil aj on... a teraz je uz stastna s niekym inym... a lutuje, ze to neurobila uz skor... vzdy len dufala a snazila sa, ale furt bola len ona ta zla...
takze bud sa s tym naucis zit, alebo rýchlo utekaj... zivot mas pred sebou... ;)
tiez si myslim, ze ak je taky dobracisko a ma 27, tak uz by mohol mat aj vlastny rozum a maminecku by pekne poslal do kupelov a pekne samu a teba by zobral na peknu romanticku dovolenku ;)

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@zmrzlinkams ja viem, ze mas pravdu ☹ ale mna mrzi,ze on vie, ze robi chyby a velmi sa boji ze kvoli tomu o mna pride ale bol tak vychovany a nevie sa teraz zmenit o 180 stupnov...musim povedat ze on sa naozaj uz velmi zmenil oproti tomu ake to bolo ale potom sa opat stane nejaka situacia,ktora vymaze vsetku jeho snahu,ktoru dovtedy vanlozil..neviem ci mi rozumies.. ☹
a este to,ze ja som velmi ambiciozna a planujem si aj karieru a zatial sa vsetko rysuje a mam obavy,ze keby mu napriklad mama hucala ze mam mat radsej o 2 roky deti a nie si ist za svojim snom,tak ze by opat zmenil na to nazor, lebo je nou velmi ovplyvnitelny ☹

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@rebecca2006
@babulatko
@evina57
@kali23
ja viem ze mate pravdu dievcata, ja som mu povedala ze si musi uvedomit , ze pokial si ma chce vziat,tak to pre mna znamena,ze si je vedomi toho,ze musi robit vsetko preto aby som bola stastna a ze prvorada budem ja a nie nikto iny a ze nemoze urobit nic co by mohlo nas vztah ohrozit,lebo ze pokial to nema jasne tak ja si ho v takom pripade nechcem vziat- to som mu povedala po dovolenke a on mi povedal ze to bolo posledne co pre mamu spravil,ze to bolo zo zdravotneho hladiska a ze si uvedomil ze bezo mna nemoze byt, ze si ani neviem predstavit ake to bolo pre nho tazke byt bezo mna 2 tyzdne a ze uz nikdy nechce nieco podobne zazit... :-/

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@kokorunecka ja viem ze mas pravdu ☹ on mi povedal ze kym nedostudujem tak tam so mnou pojde ale ze potom sa tu vratime,lebo tu mame zazemie...lenze on nepovazuje jeho matku za problem tak ako ja vies, takze on na to tak nepozera :-/

yashmin
12. júl 2012

@slnecnica4444 tak to by ma fakt nasralo keby somnozu nesiel ...ja s mojou povahou by som s nim uz nebola....

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@yashmin ved to si ani nevies predstavit,aka som bola ja nastvata ... ale ked som sa vratila,tak som mu dala ultimatum,ved si precitaj vyssie a udajne vsetko pochopil..no ale neviem.. :-/ silne o tom pochybujem

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@slimstar ved podla mna to tiez nie je normalne, ale tak podla neho to je jeho obeta pre svoju matku :-/

yashmin
12. júl 2012

@slnecnica4444 za cas bude dobre a pak zase to iste ....

slimstar
12. júl 2012

nechapem aka obeta, ak ste raz partneri a lubi ta tak mal ist s tebou na tu dovolenku. predsa ak je mama chora, tak sa jej pomoze ako sa len da v ramci moznosti, ale to je cele. on ta odsuva na druhu kolaj.

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@yashmin ved prave toho sa obavam ☹ 😖 ☹ ☹

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@slimstar no ved ja si myslim to iste, ale on tvrdi, ze tomu nemozem rozumiet, lebo nie som tak vychovana ... 😠 ..... hlupost! to len on je tak vadne vychovany..

anjelicek26
12. júl 2012

Siel sam s mamou na dovolenku?? No ci pana, utekaj :( Ako sa stara do neho, bude sa starat do vasich deti, ver tomu a nervy kazducky den po cele nasledujuce roky, neviem, ci to za to stoji. Teda ak stoji, zober ho, zbalte sa a odstahujte na druhy koniec republiky 😀

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@anjelicek26 ved prave to, ze ona sa velmi ani nestara no nho ani do nas, len vyzaduje aby sa on staral o nu 😠 oni to maju cele nejake naopak, akoby deti mali mat zodpovednost za svoju matku...

katasa
12. júl 2012

nechce sa mi písať celý môj "príbeh" 7,5 ročný vzťah, potom svadba 8 rokov v manželstve a nič...... žiadna zmena 😒
poslúchni radu viacerých: utekaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj!!!!!!!!!

anjelicek26
12. júl 2012

@slnecnica4444 - to nie je spravne, hlavne uz v tomto veku, jeho musi zacat svoj zivot a to mimo syna... ak je nespokojna z manzelom, stale ma cas to zmenit.. na dovolenku si kludne mohla zobrat kamosku, ako pardon, 27 rocneho syna??? Podla mna uz 16 rocny chalan by mamu poslal niekam, keby mu povedala, ze pojdu sami niekam na dovolenku...

lili_mia
12. júl 2012

@slnecnica4444 hehe moja mama si doteraz myslí, že mi má právo prehľadávať veci .. išlo ma poraziť .. dávala som si veci do poličky, pýta sa čo to je a že toje už moja vec a ona, že nevadí, aj tak sa tam pozrie, ked budem preč .. normálne už strategicky premiestňujem hore dole, nič nemá stabilné miesto a ja to potom neviem nájsť 😀

slnecnica4444
autor
12. júl 2012

@katasa ked pravdupovediac mne ho je luto nechat sameho,ked on je tak velmi na mna naviazany, viem ze si vsetko zaklada na nas dvoch a cely svet by sa mu zrutil...ale potom nechapem, preco ohrozuje nas vztah... ☹