Som čierna ovca manželovej rodiny

27. nov 2022

Citim sa zle. Nesadla som si so svagrinou ani s jej snubencom. Prestala mi sediet, odkedy spolu byvaju. Ohlupla a to presne povedal aj moj manzel (jej brat). Chybaju im zasady slusneho spravania, velakrat ma nepriamo urazili. Nechcem kastovat ludi podla povolania, ale oni obycajni predavaci a ja s manzelom vysoke skoly. Na nich proste vidiet, ze nie su vzdelani. Navyse, moja svagrina, odkedy robi predavacku za pokladnou, je zrejme zakomplexovana, neustale sa chvali.Co si ona kupila, kam idu na dovolenku, chodi na umele nechty a na rodinnych oslavach ich ukazuje kazdemu - proste primitivizmus🤦‍♀️
Navyse, prestala mi sediet aj moja svokra, lebo ta ju donekonecna vychvaluje, asi aj za to , ze si prdne.
Neznasam chvalenkarov, neznasam nespravodlivost. Toto cele divadlo zacalo byt pre mna utrpenim, preto som sa zacala manzelovej rodiny stranit. Robi mi zle ich pochaba a plytka povaha, robi mi zle ich pritomnost.
Ja som clovek velmi skromny. Venujem sa sebe, svojim detom a manzelovi. Desim sa Vianoc, ze s tymito primitivami musim travit najkrajsie dni v roku. Manzel ich napriek vsetkemu toleruje.
Ako by ste sa vy zachovali, ked mne svokra so svagrinou nenapisu sms ani na narodeniny, ci meniny. Ja som im pisavala, ale prestala som, ked nevidim zaujem z ich strany.
PS: Teda neviem, co sa tu docitam od Vas, ale nie som zakomplexovana, som vysoka stihla zena s dvomi detmi, na svoj vek vyzeram nadriemerne a to viem. Mam vysoku skolu aj vlastny byt.
Ja len neznesiem ludi bez chrbtovej kosti.
Ako by ste sa zachovali?

malacibulka
28. nov 2022

Lebo ty si nieco viac, vsak? A mali by ti to uznat!

acrobaleno
28. nov 2022

To, že sa autorka opísala takto ešte neznamená, že sa chváli. Je to z jej pohľadu fakt. Takže zbytočne útočíte. Áno, príspevok je taký bez ladu bez skladu, ale pointa tam je. A k tej pointe by som autorke povedala...no bóže, tak ju chvália. Možno ti vadí, že ty nedostaneš pochvalu za tvoje výkony a ona dostane aj za to, že sa ráno vykaká. Sama píšeš, že ste na tom lepšie, prečo ti chýba pochvala od tvojej svokry, alebo ti vadí, že sa švagriná chváli? Vieš s koľkými takýmito som prišla do styku? Tiež úplne niekde inde ako ja a snažili sa mi dokázať že sú niečo iné, niečo viac ako na to, čo dosiahli. Tak som iba prikývla a išla ďalej. Ak si skutočne ok a za vecou, tak neriešiš proste.

0silvia0
28. nov 2022

chýba ti nadhľad, možno to príde časom. Skús ich len tak pozorovať a čakať, čo z nich vypadne. Keď sa budú vychvaľovať, pridaj aj ty jednu pochvalu, nech si užijú chválenie, ty nečakaj že ťa pochvália, nesústreďuj sa na toto. Keď ťa to všetko okolo tohoto prestane vnútorn dráždiť a hnevať, ony to vycítia a prestanú s tým. A ak neprestanú, tak sa na nich zabávaj s tým, čo zas z nich vypadne. Nemá význam sa s tým vnútorne zožierať.

drahomirrra
28. nov 2022

Mna by zaujimalo, co bolo to “krasne oblecenie”, autorka 😁😁 Kokos, aby ktosi o sebe sam napisal, ako bol krasne obleceny, a ako je viac ako dakto iny, to je sila

ku_uk
28. nov 2022

Tak vetou” oni si myslia, že su niečo viac, pritom nie su” si ukázala že si tak akurát sprostá s vysokoškolským diplomom ✌️Si rovnako primitivna, ak nie viac, keď ponizujes ľudí a hovoríš o sebe ze si viac ako hocikto iný….kto si, že súdiš ľudí, kto je viac???? Fuj, si jedna hnusná zakomplexovaná zamindrakovana a nešťastná žena. V mojich očiach po prečítaní všetkých komentárov!

kvetinka75
28. nov 2022

a čo keby si sa ich spýtala, prečo rýpu? Možno aj ty sa chováš k nim nejak tak, že im niečo na tebe prekáža. Ak si aj pre nimi taká povýšenecká ako tu, tak sa ani nečudujem ich komentárom

drahomirrra
28. nov 2022

@acrobaleno Prosim ta. Ved takto vzdelany, inteligentny clovek, vysoka stihla krasne oblecena zena s dobrou zodpovednou pracou, vysokou skolou a skromnym nadhladom musi vediet skoncipovat svoj prispevok tak, aby bolo zrejme, s cim ma vlastne problem, co jej vadi. Sama seba tak dohovadila, ze az.

Napisala, ze neznasa ludi bez chrbtovej kosti. Ale taki robia ine veci, nez ze maju doma prach na zemi a pochvalia sa nechtami a nahlas sa veselo smeju.
Ved je to cele trapne.
Najvzdelanejsi, a najvyssie postaveni ludia maju jednu vec spolocnu - neponizuju, nikdy a nikoho. Vid kralovske rodiny napadli mi rychlo Princ William&Princezna Catherine z Walesu a podobne. Taka ta aristokracia, nadhlad, blahosklonnost, pokoj, charizma, rovnaky pristup k najjednoduchsim aj bankety s elitami.
To je inteligencia a vzdelanost. Nie toto sedlactvo a zavist zabalene do zlateho papiera, kde sa ktosi tvari, ako je nad vecou a pritom je stvrta cenova.

katkami123
28. nov 2022

@zoro9836
Áno, len tiež mi to príde falošná pokora zo strany autorky. Sama chce, aby aj ju pochválili.

katkami123
28. nov 2022

Pochopím, keby tu autorka napísala, ze jej vadi napríklad, že kupujú drahé veci, potom majú dlhy, nevychadza im. Ale keď sa chcú pochváliť, nech.Ale Sorry, baba vysokoškoláčka, ale slovná zásoba a hlavne vyjadrenie myšlienky ako niekto na ZŠ. Mňa by veľmi zaujimalo, prečo tak veľmi baží po uznaní svokry a švagrinej, pritom tu píše, že sú niečo menej ako ona. Wau. Povedia mi, ze chcem byť za sexi, tak im s úsmevom odpoviem, áno, chcem byť za sexi aj som. 😀

strudlikmalicky
28. nov 2022

Tak ty máš problém s tým, že nemáš rada manželovu rodinu, načo omáčky o vzdelaní a povolaní, to len rozdúchava vášne. Ty nemáš rada ich, oni nemajú radi teba. Od toho sa odpichni. Pohovor si s manželom. Oslávte sviatok v reštike, neber si ich domov. Aj tak aj tak ťa budú ohovárať a neznášať a aspoň nebudeš mať doma bordel. Neviem čo čakáš za rady. To je život. Všetky musíme pretrpieť stretávanie sa so sprostými ľuďmi🤷🏻‍♀️

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teleskop
28. nov 2022
eva112014
28. nov 2022

@autorka tvoj dokonalý manžel pochádza z tej rodiny. Existuje genetika. Tvoj manžel nemá gény iba po svojom otcovi. Píšem ti, aby si sa časom neprekvapila.
Veľa sa porovnávaš! Ty porovnávaš všetko s nimi. Svoju postavu, nechty, vzdelanie, darčeky atď.atď.
Povie ti manželová rodina, že chceš byť sexy? Nie! Ty nechceš. Veď ty si jednoducho len krásne oblečená.
Dám ti jednoduchú otázku a to mimo tvojej rodiny.
Čo si myslíš o bezdomovcoch? Zamysli sa. Hnusia sa ti? Ak áno, tam je tá povrchnosť a pýcha. Cítiš v sebe ľútosť nad nimi? Máš v sebe pokoru a empatiu.

filipka250
28. nov 2022

Ja mam svokru nakupnu maniacku. Zije v Rakusku. Ked pride, otvori 4 obrovske kufre s oblecenim a zacne ukazovat....pozri aka akcia bola, a pozri ake znackove, moderne...vsak sa ti to paci? A ta kvalita! No cista bavlna.
Veci su pekne, ale ako pises, 2x operiem a je ,,po znacke".
Nosi napr vianocne(a ine) dekoracie, lebo ja take krasne na SVK nekupim (takto mi to povedala). Vsetko su to gyce.
Absolutne vsetko, co mi da, vezmem a hiiokam ostosest od samej krasy. 😀
Jej robi radost, ked nam nieco donesie, je na seba pysna.
A mne ,,z krasy neubudne", ked to vezmem. Detom je take oblecenie do skolky na von akurat, muz jej povie priamo, ze on take nechce a ja som na materskej, ja ponosim vsetko.
Ostatne veci zvyknem darovat.

jana_eyre_2
28. nov 2022

Autorka čítam ako píšeš, že našu kritiku si neberies k srdcu, to mi príde celkom proti tomu ako sa opisujes.. skromný a inteligentný človek má aj nejaku tu sebareflexiu a zamysli sa aj nad tým či kritika náhodou nie je v niečom oprávnená.. ja tu vidím z tvojej strany že si dosť urazená, že nie každý si sem neprišiel zanadavat na prízemné predavačky.. mne byva dosť proti srsti takto stavana diskusia - postazovanie sa na niekoho blízkeho aký je chudák a očakávanie, že ho tu každý zhodí, hoci ho ani nepozná... Mám v okolí ľudí, ktorí sú úplne opačne nastavení ako ja, majú úplne iné názory ako ja, ale nevidím dôvod sa sem prísť na nich sťažovať aby sme si svorne ponadavali.. to zase príde prízemné mne..

acrobaleno
28. nov 2022

@drahomirrra no to už je druhá vec, ako jej príspevok vyzerá. 😂

babulkomale
28. nov 2022

Ja som teda nezachytila, na ktorej VŠ sa to uci emocna inteligencia, empatia, etika, pripadne etiketa...dokonca na medicine je to dost zanedbavana oblast. Potom vam lekar oznami smrt vasho otca sposobom, akym by to urcite neurobil ani osetrovatel od krav.
Su ludia aj prizemni aj ti v vyssimi cielmi ale na vzdelanie sa to az tak nefixuje, ako by si niektori priali.
VS len znamena, ze sa niekto naucil na nejake skusky a zlozil ich. Niekedy sa aj nenaucil a tak, ved vieme ako to niekde chodi.
VS neznamena dokonca automaticky ani inteligenciu, len schopnost namemorovat sa nejake texty.
Cest tym zopar skutocne vzdelanym, vynimocnym ludom 👍

mk1111111111
28. nov 2022

Zbytocne sa kastujes. Oni si ziju zivot svojim sposobom a Ty mas iny styl, asi nauceny z domu, to tak byva, vzdy si nieco nesieme z domu do novej etapy zivota. Teba skor mrzi, co si nepriznas, ze si medzi ne nezapadla, lebo oni su so sebou spokojne a vezu sa spolocne na dobrej vlne. Tu je moznost, ze zides s piedestalu a uvolnis sa, alebo sa s nimi nedas nikdy dokopy a zostanes sama so svojim pocitom nedocenenia a pocitom krivdy. Tak skodis sama sebe. Tera su aj oni Tvoja rodina, ber ich takych, aki su, ved oni su v podstate Happy, tak sa pokus zaradit a budete Happy vsetci.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulkomale
28. nov 2022

@zoro9836 dufam ze je.
Poznam napriklad absolventov technickych VS, niektori sa vobec nezaujimaju o svet okolo seba, nemaju vseobecny prehlad, necitaju, nepoznaju geografiu Slovenska, kde je ake mesto napriklad. To som bola sokovana dost.
Vo vedomostnych sutaziach vidis ucitelov, ktori nevedia nic z odpovedi na otazky - snad len ( dufam) prednasat ten svoj jeden predmet. Vseobecny prehlad nula.
Alebo sa spytas absolventa prirodovedeckej fakulty ze aky je toto chrobak a on povie ze nevie lebo co sa na skusky naucil hned aj zabudol. Ale uci tvoje deti v skole 🤭

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkami123
28. nov 2022

@zoro9836
Záleží aká vysoka škola. Nedá sa porovnať medicína a matfyz s takou sociálnou prácou alebo masmedialnou komunikáciou. Niečo vyštuduje doslova každý debil a niekde fakt treba mať “z hora dané”.

drahomirrra
28. nov 2022

@katkami123 Tiez pravda. Skoda ze autorka neodpisuje na otazky, odpisuje iba tym, co s nou sucitia.

miskakyska
28. nov 2022

@drahomirrra a to nevieme druhú verziu.. máme nakladať svokre a švagrinej na základe verzie, ktorú podala autorka...keby sa tu našla druhá strana by sme určite zirali jak vizír😄

sheila72
28. nov 2022

Som v podobnej situácii a radím ti, obmedz trávenie času s nimi. Veľmi ti to pomôže, aj keď budeš naozaj čiernou ovcou rodiny, nemusí ťa to trápiť. Takto sa budeš nervovať ešte x rokov až sa na koniec naozaj s mužom rozvediete. Ono sa hovorí, čím je človek jednoduchší, tým viac si zakladá na materiálnych veciach. Ty máš iné hodnoty a vďaka nim musíš byť nad vecou. Je pravd, že príspevok nebol najšťastnejšie napísaný, preto sa tu zniesla vlna kritiky, ale verím, že bol napísaný len v návale zlosti a pre lepšie vyobrazenie situácie. Ps moja švagriná si tiež kupuje veci, ktoré by som si ja nekúpila a to zarábam 3x viac 😉 je to jej vec, keď jej to robí radosť. Ja som väčší žgrliak 😂

dankanka
28. nov 2022

@sheila72 zgrliak alebo skor by ti to neurobilo radost..mne nestaci k radosti kupit si nove auto, ist na luxusnu dovolenku alebo kupit si drahu kabelku.. som narocnejsia :D

srnqqa
28. nov 2022

@autorka Nemam vyslovene nejaku radu, je pravda, ze iste spravanie moze byt otravne, kazdy pochadzame z ineho prostredia, mali sme a mame nejake svoje zauzivane vzorce. Mozes sa nad to povzniest, mozes im na to odpovedat ustipacnejsie, mozes ich pochvalit, moznosti je viac. Este ma napadlo, manzel ako ich priamy pribuzny by im tiez mohol povedat, aby sa naucili spravat tak, ze po nich neostane obyvacka horsia ako chliev. Vies, v mnohych diskusiach vidim a som doslova prekvapena, ako vsetko podaktore zvladnu, ako ich nic netrapi a dokazu sa nad vsetkym povzniest. V diskusiach vystupuju pomaly ako svatice. Pritom z diskusii a komentarov si vyberaju castokrat len uryvky, necitaju a nevnimaju cely text, problem. Teba dotycne pribuzne urazaju, ale to ty si ta, ktora zavidi, neznasa, vyvysuje sa... smiesne. Co sa tyka tamtych dvoch, to moze vypovedat o ich urovni, nie tvojej. Ak mam potrebu sa chvalit tym, ze mam tricko TH atd, mozno si tym nieco vynahradzujem, necitim sa vo svojom zivote spokojne. Lenze, podstatnejsie su ine veci. Tie, ktore si za peniaze nekupis. Mozno su len take wanna-be 🙂
Tiez mam nejake skusenosti, ako ma to vytacalo kedysi, lenze potom ma zrazilo auto a zrazu nebolo nic podstatnejsie ako moje zdravie a to, aby som tu nenechala syna bezo mna. Ale teda, dam ti par prikladov:
- nemam vztah k alko, na oslavach som uprednostnila nealko napoje. Ako jedina. Ale mne to nevadilo. Problem s tym mala rodina mojho ex. Takze ma postupne prestali volat. Ked sa mi narodil syn, povedali, ze mam dieta, ja by som aj tak nesla. Rozhodli za mna. Ostatne dve s deckami, ktore sa narodili o 1,5 roka neskor, ale pozyvane boli. Ked som este syna cakala, moja "svokra" moje problemy zlahcovala - to nic neni. Nuz, ukoncit dr teho museli, lebo tlak mi neskutocne stupal.
- s ex som jeden vecer zasla do baru, ja na nealko drink. Dosiel jeho brat a manzel ich sesternice a ten na mna spustil, ze som pokrytec, lakomec, egoista a nikomu nechcem pomoct. Sranda, prisiel s clovekom, ktory mi dlzil peniaze. Vedla mna ex, ktoremu som vzdy pomohla, ked som vedela - ci uz radou, alebo peniazmi. Ale najma, ja som doma mala brata, tazko postihnuteho a ten bol pre mna prioritou pred vsetkym ostatnym. A to som chodila do prace a studovala vs.
- ked sme s ex sli oznamit, ze bude z jeho matky babka, celu pozornost na seba strhla jeho sestra. Ano, lebo v tomto okamihu bola skutocne ona ta "najdolezitejsia".
- raz sa ma spytal isty clovek z ich rodiny, ci ideme niekam na dovcu. Jasne, prenajali sme si chatu, aj tak budeme cele dni v Tatrach alebo na Liptove. No to by on tak nemohol, on ma svoj standard a uroven. Predstav si, ten standard bol 3* hotel na Seneckych jazerach 😂 Ja som si mohla dovolit zaplatit kludne Grandhotel, ale naco? Ked aj tak sa tam pojdem len vyspat?
- bol isty zavod, byva ich viac v roznych castiach Svk, dohodli sme sa, ze pojdeme spolu. 4 mesiace som trenovala, aby som zlepsila rychlost a cas atd. Den pred danym zavodom mi dotycna napisala, aby som radsej sla s XY, chodi pomaly a do ciela sa dostanem tak ci tak, ze sa vzdy caka na posledneho. Uplne na drzovku nepoznajuc moju kondicku ma ohodnotila ako najslabsiu zo vsetkych ucastnikov. A presne tato osoba s jej priatelom sa inokedy naramne vysmievali z paru, ktory dal vsetky vrcholy VKT za 2 tyzdne (zase ine preteky). Ze co neurobia, len aby boli prvi na vkt a ziskali ocenenie.. Akoze, a ty preco chodis na sutaz? Snad aby si vyhral. Lebo tento parik z ex rodiny podla ich slov "berie len prve miesto". Zaujimave, ake metre pouzivaju na inych a na seba.
- z tohto paru dotycny inokedy vysmial brata svojho svagra. Lebo sa rozhodol, ze mu staci Bc. Vraj "nema na to, aby pokracoval na ing". Brat ho uzemnil, ze asi ani on nema na viac, kedze ma len maturu. Okamzite sklapol.
- opat raz z tohto paru, exova segra, raz robila tabulku v xls, rozpis sluzieb v dome a nieco nevedela. Spytala sa mna, ci ja vobec ovladam xls... Ako prepac, ale mam statnice aj z programovania a xls som mala fakt velmi dobre zvladnuty. A ano, nasralo ma to, ze mna ako studujucu s vybornymi vysledkami opat raz niekto podcenil. Niekto, kto studuje a ide na maturu z aranzovania kvetov. Podotykam, ja si vazim naozaj vsetky povolania, nemam problem pokecat s sbs-karom v zavode, s upratovackou, s pokladnickou v obchode, proste s kymkolvek. Ale tuto je problem v tom, ze tento parik si mysli, ze mozu podcenit kohokolvek.

A mohla by som pokracovat aj dalej. Ale teda uz mi je to fuk, s touto rodinou sa ja osobne nestretavam na oslavach, ked sa aj nahodne stretneme, prehodim par slov, a viac netreba. Nase cesty sa rozdelili, chodi tam len syn, lebo je to rodina zo strany ex. Ja som spokojna, mam klud a nemusim pocuvat chvalenkarske reci a to, ze je kazdy lepsi ako ja. 🙂

kvetinka75
28. nov 2022

@drahomirrra ved to tu tak v diskusiach byva. Kto potlapkava po pleci tomu sa odpoveda. A ostatne su....

ahhola
28. nov 2022

No vyfarbila si tuná manzovu mamku a segru a o tvojej rodine ani tuk... si jedináčik, ci tam prebieha všetko s etiketou lordov. V strede diskusie píšeš, ze sú obe humusacky, bez zák. hyg. nav. Ak to chceš s nimi skoncovať, toto je dobrý dôvod... schytat u rodiny zltacku nieje sen nikoho.
Teda muž z hentakej rodiny ti nevadí, tak zober na milost aj tie dve.
Zober to ako výzvu, pozdvihnúť ich, zabaviť, spraviť oslavu na ktorú budú decka spomínať. Prines na návštevu karty, pexeso-akoze decka dostali, stavebnícu...
Priprav nejaké vtipy do placu, jednoduché pre podľa teba jednoduchých ľudí.
Skus saa z nich tešiť aj keď sú pod tvoju úroveň a vsugeruj si, ze sedíš v starej pražskej intelektuálnej familii. Sama si si ich vybrala, sama užívaj plody svojho výberu. 💔

kukuk29
28. nov 2022

Prosim ta co znamena vyraz ze clovek pride od nich cely zachytany ?