Som čierna ovca manželovej rodiny

27. nov 2022

Citim sa zle. Nesadla som si so svagrinou ani s jej snubencom. Prestala mi sediet, odkedy spolu byvaju. Ohlupla a to presne povedal aj moj manzel (jej brat). Chybaju im zasady slusneho spravania, velakrat ma nepriamo urazili. Nechcem kastovat ludi podla povolania, ale oni obycajni predavaci a ja s manzelom vysoke skoly. Na nich proste vidiet, ze nie su vzdelani. Navyse, moja svagrina, odkedy robi predavacku za pokladnou, je zrejme zakomplexovana, neustale sa chvali.Co si ona kupila, kam idu na dovolenku, chodi na umele nechty a na rodinnych oslavach ich ukazuje kazdemu - proste primitivizmus🤦‍♀️
Navyse, prestala mi sediet aj moja svokra, lebo ta ju donekonecna vychvaluje, asi aj za to , ze si prdne.
Neznasam chvalenkarov, neznasam nespravodlivost. Toto cele divadlo zacalo byt pre mna utrpenim, preto som sa zacala manzelovej rodiny stranit. Robi mi zle ich pochaba a plytka povaha, robi mi zle ich pritomnost.
Ja som clovek velmi skromny. Venujem sa sebe, svojim detom a manzelovi. Desim sa Vianoc, ze s tymito primitivami musim travit najkrajsie dni v roku. Manzel ich napriek vsetkemu toleruje.
Ako by ste sa vy zachovali, ked mne svokra so svagrinou nenapisu sms ani na narodeniny, ci meniny. Ja som im pisavala, ale prestala som, ked nevidim zaujem z ich strany.
PS: Teda neviem, co sa tu docitam od Vas, ale nie som zakomplexovana, som vysoka stihla zena s dvomi detmi, na svoj vek vyzeram nadriemerne a to viem. Mam vysoku skolu aj vlastny byt.
Ja len neznesiem ludi bez chrbtovej kosti.
Ako by ste sa zachovali?

kukuk29
28. nov 2022

@filipka250 haha super s tym hiikanim 🤣

bettie
28. nov 2022

@autorka predstav si rodinne stretnutie, kde su vsetci ticho a usmievaju sa. Pocuvat nie je co ani koho, lebo vsak vsetci su ticho a usmievaju sa 🙂. Mozno sa snazi len udrziavat konverzaciu a ty si to nespravne vysvetlujes.

elizea
28. nov 2022

Nikdy si s nimi nebudeš rozumieť a na nervy ti pôjdu😀 Zažila som to. To proste nikdy si nebudeš mať čo povedať s takými ľuďmi a to je otrava. Najhoršie je ak tvoj manžel bude tieto návštevy vyžadovať a časom a vekom bude stále chcieť byť tak nejak bližšie pri nich a ešte častejšie sa stretávať.

petrahl
28. nov 2022

"Ja som clovek velmi skromny."

"Teda neviem, co sa tu docitam od Vas, ale nie som zakomplexovana, som vysoka stihla zena s dvomi detmi, na svoj vek vyzeram nadriemerne a to viem. Mam vysoku skolu aj vlastny byt."

🤔to mi nevychádza

lvulik
29. nov 2022

Mozno to tak autorka ani nemyslela (a možno áno) ale za mna je tento text napísaný tak povysenecky, ze mi je to až nepríjemné. Celá muzova rodina ti pripadá pod tvoju úroveň, primitivna. Muža tolerujes v pohode? Má totiž rovnakú krv ako oni 😉
Na tom, co si popísala, mi nepríde nič primitívne. Skor mi príde primitívny tvoje sudenie, odsudzovanie a vyvysovanie sa.
Keby si bola tak veľmi vyrovnaná ako sa tu snažíš prezentovať, tak by si takéto banality absolútne neriesila, povzniesla sa na to.

sinusoida
29. nov 2022

Vianoce netrvajú 1 deň, preto 1 deň s nimi sa dá vydržať, potom 2. deň s tvojou rodinou....ja sa tiež neteším z umelých nechtov, ale treba si vziať na vedomie, že je veľa takýchto ľudí.

autor
29. nov 2022

@gemerka17 Ahoj, nepoznam Ta, ale si poklad 💜 Az po 2 dnoch si citam komentare, az teraz som na to zobrala odvahu 👀👀👀 Prajem Ti vsetko len to najlepsie v zivote a taktiez krasne Vianoce 🎄❤

autor
29. nov 2022

Dakujem za kazdy komentar, aj ten kriticky.
Kto chcel pochopit - pochopil ma a tymto ludom zo ❤ dakujem a zelam krasne sviatky.
Ludi, co ma tu zlincovali taktiez chapem, tento moj cely sloh nebol uplne vhodne prezentovany, mohli sa na mna urazit viacere profesie. Nebolo to ale myslene tak, urcite som mohla vybrat vhodnejsie slova.
Ti, co si o mne myslia, ze som na hlavu - s Vami by som si nesadla ani v realnom zivote.
Uz viac komentovat nebudem, co som potrebovala, to som tu nasla 🙂

kiki234
29. nov 2022

Necitala som vsetky komentare ale preco ze najkrajsie sviatjy travit s nimi? Nerozumiem tomu. My sa so svokrou neviddame.. Tak cca 2x za rok pridu pozriet deti, my tam nechodime. Pred vianocami den tam muz donesie darceky a u nas koniec vianoc s nimi. Vianoce trabime ako rodina teda ja muz a nase deti. Ja im na sviatky nepisem, muz pise za seba, a oni mne nepisu, este prve roky pisali ale vzhladom k tomu ze som na 3rok napisala: tento den nemam narodeniny, uz nepisu. Toziz vzdy mi pisali iny den. Muz ma toleruje a chape a nevuduje sa mi

apolka77
29. nov 2022

Prestaň sa stýkať so švagrinou a svokrou a najlepšie keď sa prestanes stýkať s kýmkoľvek, spravis dobrý skutok, svet takých ľudí ako si ty nepotrebuje. Pri čítaní tvojho monológu úspešnosti krásy a vzdelanie spôsob akým sa prezentujes je mi na grc, daj ľuďom radšej pokoj a neunuvaj ich svojou dokonalosťou a VS...a pevne dúfam že toto je troll a nie skutočná bytosť.

zomby
29. nov 2022

Som presne tak isto ako Vy ,kašlite na nich , nesiahajú Vám ani po kôstky, moja svokra je pre mňa mŕtva a švagrinú tiež ,kto nechce mňa - nemusí

snuggling
30. nov 2022

Mame ísť na sviatky k svokre, kydá na mňa manželovi aj ona aj švagriná (mužova sestra), budú tam obe...... Ak to ja zvládnem bez toho aby som sa vygrcala do kapustnice, alebo im hodila rezeň do ksichtu z toľkej pretvárky a faloše, myslím že to dáš aj ty 😉

autor
9. dec 2022

@snuggling Dakujem 🤣🤣🤣 No, mam po prvej navsteve a skoro som sa dovracala zo svagrinej - povyseneckej a nadradenej. Este ma cakaju 3 navstevy (nejdem specifikovat ci oni k nam alebo my tam). V zivote som nebola tak falosna ako som na tychto navstevach. Raz, ked mi niekto nesedel, prerusila som kontakt. Presne o tomto som sa rozpravala s najlepsou kamaratkou, ze my dve sme totalne krvne skupiny,no nasmiala som sa. Najhorsie je, ze priatelia sa daju vybrat, rodinu si nenavyberam. Toto je total toxicke. A nerucim sa seba, mozno im to raz poviem do tych povyseneckych ksichtov.

autor
9. dec 2022

@kiki234 Moj muz si vyzaduje tieto navstevy. Myslim a rozmyslala som, ze keby poviem, ze si ich neprajem v nasom byte, tak ROZVOD. Su to take zdvorilostne falosne divadielka v podobe navstev za ucelom gratulovania (meniny, narodeniny) + Vianoce. Vianoce nie su pre mna take jednoduche, lebo raz sa dotrepu oni sem, a potom na druhy den my k nim (alebo naopak) - ucel: darceky . Cize ja mam klud len 24.12. a potom 25. a 26. su zabite. Zijem si svoj sen.

snuggling
9. dec 2022

Mam pocit, že žiješ rovnaký život ako ja 😆😆😆, ty brďo fakt, aj s tým názorom že keď mi niekto nesedí preruším kontakt 😉, návštevy plné pretvárky a faloše, totálka. A tak isto mi určite raz prevalí dekel a pošlem ich dakam. A nie som už od toho ďaleko. Teraz pred týždňom bol ďalší incident, švagriná zas manželovi čistila žalúdok (tento krát sme sa vraj sťažovali ze nám svokra nedáva peniaze 🙈, pritom sama je chuderka a nemá, a švagriná ju ešte podporuje finančne, a či nám málo dávajú, a nech si ukazuje na SVOJU rodinu,.... ) , a ten môj truhlík to zas nechal len tak odplávať, mamička ho zas opila rožkom a trápnymi kecami typu,, keď zomriem, máš len svoju sestru,,,( ždy to zahrajú na chudinky, a on im to zožerie) toto keď počujem mám 100 chutí sa rozviesť,zbaliť dieťa a zmiznúť čo najďalej.

autor
10. dec 2022

@snuggling Chapem Ta na milion percent. Aj ja som rozmyslala nad ROZVODOM - vseliako rozmyslam, ze zit v tejto falosi je na grcanie a na moj vkus je to dost casto - tie navstevy. Toto je na silne zaludky a ja pochybujem, ze toto znesem do konca zivota. Rozmyslam, ci mi toto za ten rozvod stoji. Moj manzel je neoblomny v tom, ze sice chape ako sa citim, ale tie navstevy neobmedzi. Cize si myslim, ze by to skoncilo rozvodom. Mozno by to bolo pre mna vykupenim. Mne raz ked niekto nesedel, povedala som mu to a koniec. Mne samej sa nad sebou zdviha zaludok, ze aka som falosna. Skus si precitat niektore komentare v tejto diskusii, mozno Ti niektore pomozu. Treba Ti nadhlad a hrosiu kozu. Lebo toto by nesralo clovela len bez chrbtovej kosti co prezivame. Moj muz praveze nikdy nepocuje, ako ma urazaju. Lebo zvacsa sa stara o male dieta, co mame. Potom mu to doma reprodukujem, co je na mne pachane. Cize neboj, nie si jedina, ze sa Ta chlap verejne nezastane. Moj radsej nikdy nic nepocuje a nikdy nic nevie🤦‍♀️

autor
10. dec 2022

@snuggling A este k tomu, ze ci som nevedela do akej rodiny sa vydavam: moja svokra aj svagrina boli prve roky "chrumkave", cize bolo bez sance zistit, ake su. Cim viac rokov plynie, tym viac si ku mne dovolia. Zistili, ze som dobrak od kosti. Ja som este stale k nim drza nebola za tie roky, ale moj pohar trpezlivosti sa za chvilu preleje. Tiez to citim, ze mozno mi klepne v bedni a seknem tieto falosne divadielka.

katkami123
10. dec 2022

Potom je voj problém manzel a nie svokra so svagrinou ak on nerešpektuje tvoj názor, čo ti vadi a núti ta do takých povinných návštev. Aby sa mi niekto vyhrážal rozvodom, lebo neskacem tak ako on píska, tak to je choré.

katkami123
10. dec 2022

@snuggling
Keď jeho matka zomrie, nemá iba svoju sestru 😳 však ma teba a deti, svoju rodinu. A každý raz zomrieme, nikto tu nebude naveky… odkiaľ ona môže vedieť, kto prvý pôjde.

snuggling
10. dec 2022

@katkami123 nie nemá, a dúfa, že keď umrie tak on bude za ňou smútiť (to povedala, vážne). ona to tak strašne rada používa keď majú nejakú konfrontáciu jej deti. Myslím, že oni si neuvedomujú, že sme v prvom rade my rodina. Keď sa raz za nami od nich ponáhľal, lebo s nami je veľmi málo, tak jeho sestra poznamenala,, a čo ja,,. A aj keď majú spor hneď idú naňho citovým nátlakom a rečami,, a my ti už nie sme rodina?, a ako sa chováš k svojej rodine?,, Ona podľa mňa nie je normálna, chová sa v tomto infantilne, a to má 30 na krku. A odkedy sme sa vzali sa to len zhoršilo. Situácii bolo kvantum, sme spolu už fakt dlho. Len kým sme neboli svoji som ich videla 4x za rok max, to sa ešte dalo. Odkedy sme svoji, každý mesiac 1-2x otravujú.

Napr.
Známi nás pozvali na chatu. My sme súhlasili. Ona sa nasrala, lebo sme ich nezavolali (na chatu kam sme mi boli pozvaní ako hostia).

Iný raz zas sme šli na chatu, objednané, jeden pár nám chýbal. Navtierala sa mužovi,že ide aj s frajerom a psom. Povedal jej, že tam psy nesmú. Ona očakávala, že ani my teda nepôjdeme, keď ich pes tam byť nesmie. Argument, že chata bola už zaplatená a vyberaná tak aby hlavne deťom vyhovovala bol irrelevantný. Záver? Naschvál sme vybrali chatu kam nemôže ísť pes aby nemohli ísť.

Máme s mužom každý svoje auto. Oni s frajerom jedno (ale blabolov jak si kúpi svoje už bolo navypustanych). Chcela do roboty chodiť autom. Frajer jej požičať nechcel, lebo aj on chodí autom do roboty. Tak chcela jedno z našich si požičať. Argument, že ja som doma s malým bábätkom a auto potrebujem bol NEDOSTATOČNÝ. Záver, môj muž je lakomý hňup a ja krava, ktorej auto netreba lebo aj tak sedím doma s deckom.

Jedného času sme predávali auto. Svagrova chcela si ho,, prenajať,,. Svokra však prišla s ešte lepším nápadom, a to citujem,, prečo jej to auto nedáme, ved ho aj tak nepotrebujeme,,.

Na narodeniny mi neprišli gratulovať snáď 10 rokov. Posledné 2 roky maximálna nasratost, lebo nechodíme gratulovať jej!

Keď sme svagrovu pozvali na návštevu s frajerom nikdy neprišli. Ale dotrepať sa random, len tak nazdar prídeme, lebo mame zrovna cas a chut, klasika.

Svagrova písala ci môže prísť pozriet (hneď), tak vravím doobeda nie, nebudeme doma. Ale poobede už áno. Simultánne počas tejto konverzácie písala manželovi ako už sa z toho smeje, že sú pre mňa len odpad a pod.

Topka, keď sa opýtam co zas ma odpoveď je nič, všetko ok. Keď poviem, že keď má problém nech láskavo to rieši so mnou, ona problém nemá, všetko je ok.

.... Ľudia moji, toho je, ja bych knihu mohla napísať 🙈 ze ja blbka som si ho brala....