Som macocha, alebo je dieťa rozmaznané?

kika77777777777
28. nov 2014

Baby neni tu medzi nami nejaka čo sa tiež cez prazdniny alebo sviatky starate o dieta z prveho manželstva svojho priatela ?? Totižto chcem sa len spýtať ako to u vas funguje s nevlastnymi surodencami . a hlavne DArčekmi...pretože ja niekedy chcem odtial to odist len nemam kam bohužial..a aby malo 11 ročne dievča tu drzost napisat darčeky stylom nakupny zoznam s obsahom 8palcový tablet a dalších x y veci ..mna to vytača ..ja kupujem vei z bazaru a penazí teda na rozdavanie určtie nemam a je toho vela ..ja len že či to tiež niekto tak ma blbo ako ja..diky

emily76
28. nov 2014

@kika77777777777 a k tomu jedeniu... vies co, to je uplne jedno, ci mama varit vie alebo nie, decka maju proste svoje oblubene jedla, maju jedla, ktore nezjedia ani keby mali byt cely den hladne.. urcite nechodi ku vam kazdy den, takze raz za cas jej uvarit ten rezen a hranolky asi nebude az taky velky problem, co povies?

kaja73
28. nov 2014

@kika77777777777 tak segedin a hriby nezje ani moj 16r syn. Tiez mu casto varim zvlast a niekedy aj pre mensieho plus pre muza a mna zas ine-lebo by sme tocili cca 10 jedal na com sa zhodneme vsetci.....A ver ze som sa snazila, aby to tak nebolo...holt nevydalo.....Kazdy sme iny a niekedy to jedlo ozaj nesadne... a mojim synom sa az zaludky pretacaju a napina ich...ozaj ich nebude nutiti jest to co neznasaju..ale dbam, aby mali vzdy dost zeleniny,ovocia,kvalitnych tukov a bielkovin....moj otec vyrastal v chodobnej rodine pocas vojny a aj tak nezjedol maso nikdy -radsej hladoval.

kika77777777777
autor
28. nov 2014

@sue dakujem toto som potrebovala počut . aj ked mas velku pravdu a niekedy sa zle čita ci počuva . moja mama už nežije nemam sa s akou skusenejšou ženou porozpravat..rozpravaju z teba skusenosti..dakujem ešte raz určite spravim pekne 1 spolocne vianoce v pätici.

kika77777777777
autor
28. nov 2014

Tato diskusia mi otvorila oči a DAKUJEM za každy nazor.
idem sa venovat drobcovi a verte že nebudem viac MAcochou..
Kedže moja mama už nežije dlšie a moc som si jej lasku neužila
chcem byt Teraz ja to dobrou vlastnou i nevlastnou..tie deti naozaj za to nemožu..
Neviem kedy sem pridem najbližšie tak prosim keby ste nepisali prispevky ktore ma budi nejak uražat.dakujem za pochopenie 😉

adeala
28. nov 2014

@kika77777777777 vo vačšine rodín sa píše "list ježiškovi" s tým, čo chceš. Nehovor, že si o tom nepočula. Ak by som ťa teraz poprosila, aby si napísala, čo by si chcela a napíš úplne čokoľvek, čo ťa napadne, tak tiež asi nenapíšeš svetový mier, či? Ja osobne by som si napríklad veľmi rýchlo spomenula na také Tahiti. 😉 A možno by si napísala ešte 10x taký zoznam ako ona.
Keď som bola v jej veku, tak som mala presne rovnaké problémy s jedením ako ona, povracala by som sa zo všetkého, čo si napísala. Všetci pre to boli na mňa hnusní, vynadali mi, nechali ma nad jedlom sedieť aj 6 hodín, ale keď raz z niečoho zvraciaš, tak to nič z toho nezmení. Mne z toho bolo mizerne, nevedela som, prečo nechápu, že ja s tým nič nie som schopná urobiť, aj keby som chcela.

andreadca
28. nov 2014

...ja mám doma to isté, akurát chalan býva s nami...tiež by chcel darček za 200 € a urobila som presne ako píše @henikav...všetkým babkám a tým ktorí mu kupujú darčeky som povedala nech vložia príspevok do obálky a ak dostane sumu ktorú potrebuje prosím nech si kúpi...akurát ma šľaktriafa, lebo € ktoré dostal naposledy na narodeniny si od neho požičala jeho mama...takže vianočne zbalíme a vyfasuje ich až keď sa pôjde na nákup...Nepáči sa mi že bude obdarovaný €, ale bohužiaľ nič iné nebude "dosť dobré".

namornicka
28. nov 2014

Áno, deti majú nároky kým im im nevysvetlíš realitu a určité limity. Skúšajú, je to v ich veku normálne. A nerieš dcéru priateľa, kým to nie je tvoj manžel a nie ste v podstate rodina tak zoznam posuň jemu, nech si s tou situáciou poradí.

adkoalauri
28. nov 2014

@kika77777777777 hádam nie Barbinu si jej chcela kúpiť? Môj 3 ročný syn sa tak hrá na telefóne, že manžel i ja sa len pozeráme, aké aplikácie má telefón. Sme v 21. storočí. A áno, výchova i vzťahy sú ťažká vec. Nie len nechávať sa trtkať a potom keď prídu deti z 1. manželstva tak mladé slečny by cúvali. Máte si to rozmyslieť, keď začínate so ženatými mužmi so záväzkami. Teraz by si už utekala, len nemáš kam... Jáááájjj, ak by si bola rozmýšľala pred tým, ako si sa do toho dostala, možno by bola manželova rodina pokope. Prepáč, nechcem sa ťa dotknúť, ani som nečítala ďalšie príspevky, ale keď denne číta človek o podvedených manželkách, ktoré ostávajú s deťmi samé, lebo mladé pobehlice nevedia čo so sebou, tak stúpa tlak aj vo mne. A že si pýta darčeky. Však je to dieťa. Aj ja mám zoznam. A pritom som dospelý človek. Možno ani ponožky nedostanem, no pýtať hádam môžem.

kika77777777777
autor
28. nov 2014

@adkoalauri ja som s ním sa zoznamila dávno po rozvode mudra ako rádio si akosi..

mihula
28. nov 2014

@sue ty nepoznas slusne vychovane 10-12 ročne dievcatko,ktore by nepapulovalo?Tak ich poznas ozaj malo.

mamulienka30
28. nov 2014

@adkoalauri - to su riadne predsudky co tu pises, ako mozes vediet, ci ona bola dovodom rozpadu ich vztahu? To je dost odvazne tvrdenie.

mihula
28. nov 2014

@adkoalauri preboha,toto si si mohla odpustit.A ano presne taketo su drze a arogantne deti,ktore maju taketo matky s takymto slovnikom.Pises,ze si si to cele neprecitala,tak prosim ta nereaguj,iba si ukazala svoju inteligenciu

mihula
28. nov 2014

@adkoalauri a mala by si si pytat aj trocha rozumu

sue
28. nov 2014

@mihula poznám - a poznám aj jednu matku, čo nevie čítať a jej nick je mihula 😀 Napísala som : "Nepoznám dievčatko okolo 10-12 rokov, ktoré by nepapuľovalo aj vlastnej mame (pokiaľ mu to dovolí emoticon )" Pretože je len na nás ako si deti vychováme, aby sa k nám správali 😉
Nabudúce prosím čítaj s porozumením 😉 alebo sa radšej nevyjadruj, ak sa Ti to nedarí 😉

kika77777777777
autor
28. nov 2014

@mamulienka30 ked je múdra nehaj ju jeho ex trtkavala celú dedinu tak sa rozviedol ale to je úplne mimo vkocikujem a cčítam že sa to tu pekné otaca...

felycity
28. nov 2014

Ja si osobne myslím, že tam je toho viac čo sa týka dcéry tvojho priateľa /celý vzťah a preto troška k tomu aj tak pristupuješ/, neviem, som troška prekvapená z príspevkov.. otázka je akým spôsobom si deti pýtajú darčeky, či je to krásne detské očakávanie a píšu nejaký list, kde sú sformulované želania alebo tieto želania sú povedané a vyslovené z úst detí tak, že je to samozrejmosť/ to si ja už osobne myslím, že nie je správne, lebo Vianoce sú o niečom aj inom a mali by sme k tomu aj dnešnú mládež, deti viesť, áno, patrí k nim prekvapenie, ale nie, že je to samozrejmosť/. Na strane druhej, my dospelí v tej to dobe si ťažko zvykáme, že pre naše deti je úplna samozrejmosť telefón, tablet, počítač...Oni vyrastajú už v inom prostredí ako sme my vyrastali aj tá doba je úplne iná a istým spôsobom sú ochudobnené o tie prekvapenia, lebo vidia, že všetko je dostupné...Ale pokiaľ ťa to vytáča, v prvom rade sa treba dohodnúť s otcom dieťaťa, čo jej dáte...ale moja rada, žiješ s človekom, ktorý už má nejaký zaväzok a či sa ti to páči alebo nie musíš to rešpektovať, ale na strane druhej mali by tam byť také zdravé hranice,ale ani pre to dieťa to nie je jednoduché, že otec má niekoho iného a k tomu dieťa ...

mihula
28. nov 2014

@kika77777777777 netrap sa ja ti rozumiem.Obvinili ta tu baby aka si zla macocha a vobec nič o vas ako o rodine nevedia.Tablet,nech si riesia rodicia a vianoce su predsa vianoce.Slečnaktora uz ide pomaly do puberty,by nemala mat tak vysoke naroky,to je moj nazor.Čo si rozmaznany fracek,ktory papuluje bude priat k 15tim narodeninam?

adkoalauri
28. nov 2014

@kika77777777777 ak si sa s ním zoznámila dávno po rozvode, vedela si, že má deti. Hádam si si nemyslela, že bez problémov nahradíš ich matku a dieťa, hlavne 11 ročné bude robiť to, čo si ty želáš? Čo má problém samo so sebou-je v puberte - a nie ešte to, že má poslúchať macochu...

mihula
28. nov 2014

@sue pises,ze nepoznas dievcatko,ktore by nepapulovalo.Ja poznam aj slusne deti,ktore sa vedia spravat k rodicom.Neviem čo sa ti na mojom vyjadreni nepači

adkoalauri
28. nov 2014

@mihula ak by mal pýtať niekto viac rozumu, tak si to podľa mňa ty ☹ ak 11 ročné dieťa si pýta tablet a sú to podľa teba veľké nároky, tak sa moja zobuď. V 1. a 2. ročníku niektoré deti nosia do škôl tablety, pretože sa na nich pracuje 🙂 sa mi zdá, že máš od výchovu detí ďaleko.

anika
28. nov 2014

@mihula tablet je uplne bezny darcek aj pre osemrocne dieta...

cicimotinka
28. nov 2014

@kika77777777777 my sme boli 5-ti... otec mal mňa z 1. manželstva, jeho druhá žena mala dcéru za slobodna a spolu mali 3 deti... takže keď sme sa spolu zišli, bolo nás 5... a otec s manželkou sa držali hesla "čo mali, to dali, každému rovnako"... takže ak Ty nakupuješ v zľavách a za pár korún pre svoje dieťa, tak to tak urob aj pre dieťa svojho partnera... slečna je dosť veľká na to, aby Ťa aspoň vypočula... tak jej povedz, že napísať Ježiškovi môže, ale proste musí vychádzať z reálnych možností... a hlavne by jej to mal vysvetliť otec... a nechci vidieť zoznam nášho 5-ročného, to by uživilo aj materskú škôlku...

mihula
28. nov 2014

@adkoalauri to že niektore deti nosia do skoly tablety,neznamena ze ich maju v triede vsetci.Ja som nepovedala,ze ho nema dost,ale je to na jej rodičov

bajana
28. nov 2014

@adkoalauri prepac, ze do toho vstupujem, ale kde zakladatelka pise, ze chce nahradit dievcatu matku? 😨
a preco by 11rocne dievca nerobilo to, co mu "macocha" povie? to kde sme, aby si deticky robili len to, co chcu a ignorovali dospelu autoritu?

sue
28. nov 2014

@mihula nepáči sa mi, že dospelá žena nevie čítať s porozumením. Už som ti to prekopírovala 🙂 Vo voľnom preklade pre Teba som napísala, že deti sú tak rozmaznané ako im to dovolíme. Ak si dievča dovoľuje k priateľke svojho otca, tak problém je v otcovi a priateľke a teda tom, ako sa s dievčaťom rozprávajú a čo mu dovolia. My sme tí, ktorí deti učíme, nastavujeme im hranice a to, kam oni môžu zájsť...oni to sami nemajú odkiaľ vedieť.
Osobne si myslím, že je nutný rozhovor medzi Kikou a jej priateľom - o jeho dcérke a ich výchove voči nej, o opatere priateľovho otca a podobne. Pretože Kika bude onedlho vyhorená, frustrovaná občasná matka puberťáčky a opatrovateľka v podstate cudzieho človeka a pri tom by si mali všetci užívať to, že majú možnosť mať normálnu plnú funkčnú rodinu... Chyba je tu na dvoch stranách, ale ani jednou nie je to dievča...

lara1981
28. nov 2014

@mihula a je to teda drzé správanie sa, keď má v triede xy detí čo majú tablety a ona si to tiež pýta? To je drzosť?
@bajana lebo 11 ročné dieťa si nevypočuje vlastnú mama a nie ešte macochu... mám v okolí slušne vychované deti a v 10-11 rokoch sa to zmení na nepoznanie.. v tomto veku sa ignorácia a protirečenie dostáva do popredia .... to však prejde...
@anika tu niektorí dospelí prespali dobu 😉

adulik23
28. nov 2014

@sue darmo sa snazis. niektore veci nevysvetlis ... 😀

lapalma
28. nov 2014

kika - máš to dievča ťažké v tejto konzumnej dobe plnej nákupnáých zoznamov 😉
nesnaž sa malú vychovávať, na to má matku a otca - ty len nenápadne usmerňuj ...
uvar jej, čo má rada a ponúkni aj normálne jedlo ...ak u teba nie ja často, maj v mrazáku hranolky a nejaké obalené rezne - hoď na panvicu a nerieš ....NEBOJUJ !!! lebo aj tak nevyhráš ....
A na darčekový zoznam sa pousmej a kúp z neho, čo uznáš za vhodné TY a na čo máš .... a netráp sa, tvoje vlastné dieťa ťa potrebuje.... 🙂

miskap2111
28. nov 2014

@kika77777777777 moj manźel má 2 synov z bývalého manželstva, s ktorými sme kaźdý víkend a celé prázdniny. Keď sme sa zoznámili, tiež som sa mnohým veciam čudovala, ale nezasahovala som do toho a spravila som dobre, lebo chlapci si na mňa rýchlo potom zvykli a veľmi si ma oblúbili. Naviac, jeden má poruchu príjmu potravy- diagnostikovanú fóbiu z jedla, ktorú mu však diagnostikovali až asi 2 roky po našom zoznámení. Tiež mi bolo čudné, že chlapec zje iba hranolky a chlieb s nutelou a nič iné, ale ako vravím, nezasahovala som im do toho a neskôr sa aj ukázal dôvod. Ďalej - na Vianoce a narodeniny dostávali zásadne viac ako moje dcéry, ale tiež som to neriešila- riešil si to moj partner s jeho bývalou ženou. A boli to drahé veci- ako počítače atď, takej kvality a ceny, o ktorej som len ja tiež mohla snívať.. Mohla som namietať, mohla som žiarliť, ale nespravila som to. Nech im dá, čo uzná on za vhodné... Veľa žien ti tu dobre radí- dcéra tvojho priateľa je úplne normálne dieťa.. Teba asi skor trápi celá situácia, ktorú máš, preto ťa rozhádže aj každá maličkosť. Skús sa však najprv zamyslieť nad vlastnou situáciou a ako sa dá riešiť- možno začať pracovať, možno si niektoré veci viac vydiskutovať s priateľom, atď.. To dievčatko je podľa mňa len tým najmenším "problémom", ktorému čelíš.

kika77777777777
autor
28. nov 2014

@felycity ďakujem super napisane.