Som na materskej a cítim sa na dne

4. máj 2020

Cítim sa úplne na dne, vyčerpaná, nervózna, na ho*no všetko beriem asi príliš vážne a chcem mat doma všetko tip top. Nevladzem už, potrebovala by som nejaké povzbudenie. Zažili ste niečo podobne? Mám 2,5 ročnú dcéru ktorá len od rana v kuse mrnci a za všetko vrieska (zrejme vzdor?) další problém že odmieta jesť obedy a potom je hladná a umrncana. Ďalej mi už asi lezie na nervy úplne všetko materská je pre mna jeden obrovský stres bojím sa že v niečom zlyham ak som už aj nezlyhala. Dnes som už tri krát vysavala a stále je tu bordel... to zalezanie na poriadku mám asi kvôli mojej mame ktorá ma vždy sprdla za každú omrvinku v domácnosti a stále som podľa nej neschopná a na nič matka. Nevyhováram sa na to ale myslím si že to vo mne zanechalo ten pocit že som asi fakt najhoršia matka na svete. I keď sa snažím. Každodenný kolotoč. Veď to poznáte asi niektoré.. navarit upratať,dať prať, vyvesat, s malou sa pohrať, ísť von , znova upratať a je už večer. Vždy keď ku nám príde mama na návštevu tak len pozerá čo by skritizovala. Neviem ako by som to zmenila, aby som bola kludnejsia, menej nervózna a byt hlavne v pohode. Pomaly som už zo všetkého nervózna, neviem čo mám robiť so sebou, potom vytváram zlu náladu doma a všetci sú zo mna nervózny. Nechcem byt histerka😣. Baby ktoré ste stále pozitívne ako to robíte ?

katarinka89
5. máj 2020

@katarinka89 obedneho spánku - preklep

laguna28
5. máj 2020

Zamysli sa, či to vadí naozaj tebe alebo si v strese kvôli tvojej mame. Keď si predstavis že tvoja mama ku vám nevkročí celý mesiac, budeš takto šalieť s upratovaním? Pýtam sa preto, lebo ja som to tak mala kým som si to neuvedomila. Potom sa moja mama musela zmieriť s tým, že som proste niečo nestihla🙂

denisas
7. máj 2020

S mamou by si sa teraz nemala stretavat 😀 tak si to uzi. A ked jej stale nieco vadi, stretavajte sa radsej niekde v parku (v buducnosti). Tvoj dom - tvoj hrad. A kup si magnezium, bkomplex a vitamin D. Negativne myslienky pominu 😉 som si ista

autor
7. máj 2020

@laguna28 no vadí mi bordel nielen kvôli mame ale celkovo

autor
7. máj 2020

@denisas a prečo by som sa s ňou nemala stretávať? Neviem ako ty ale dokedy akože chceš žiť izolovane ? Skôr by som ju nemala počúvať jedným uchom dnu druhým von ale ako vravím bordel mi vadí celkovo nielen kvôli nej 🙃

eliska13
7. máj 2020

Pokým nepochopis, že ten tlak si vyrábas sama budeš stále nervózna😀"bojím sa, že v niečom zlyham" je tvoj najväčší problém a preto ideš na 100% nič si neuzijes a aj tak nie si spokojná.Musis podať výkon, lebo príde mama a bude Ta mať za neschopnu asi dávala na teba vždy priveľké nároky, poriadok, známky, krúžky....asi sa u Vás doma stále stresovalo, upratovalo, lebo čo by ostatní povedali ...ja mám takú kamarátku je verná kópia jej mamy dokonale zeny, vždy upravené, vždy všetko tiptop a tak to ide z generácie na generáciu dcére nemôže spadnúť omrvinky, každá hračka hneď upratana.A obe skončili na ukludnovakoch jej mama infarkt mala v 54 r, lebo sa stále uháňala
Mala by si ísť k psychologicka a zacat to riešiť, lebo toto je taký stav, že nevieš si pozrieť TV, či prečítať časopis, lebo všade vidíš neporiadok a stále niečo treba a, keď si doma to je nevidiaca a nikdy nekončiaca robota😀

eliska13
7. máj 2020

Vies, keď nastúpis do práce ubudne času a budeš možno ešte nervóznejšia teraz využi čas pre dcéru venuj sa jej najlepšie navariť tak, aby ste išli hneď po raňajkách von obed oddýchni s ňou.ja robím z domu, varím každý deň či obden, keby som chcela môžem upratovať deň co deň každú izbu dokolecka už som zistila, že mi je najlepšie, keď chodíme preč z tohto niet úniku.Bud máme navarené a výlet...sport málokedy máme všetko aj navarené, upratane, záhradu porobenu z niečoho musíš zvoľniť.

aaao
7. máj 2020

Aj moja mama bola taka ale som si povedala ze proste ja sa nepretrhnem z dectva si pamatam ze stale upratovala a nadavala ze je bordel a ja nechcem aby si toto pamatal moj syn....naco 3x vysavas tie smeti tam budu stale ja vysavam tak kazdy druhy den...zehlenie?? Iba take pekne veci a co ma maly po dome a na dvor aj my a chlap monterky a tricka do roboty no mam vpazi poskladam ked vyberem zo susicky. A ked prisla mama a frflala ze nemam riady umyte tak som jej ukazala tam mas hubku a jar mozes umyvat to iste aj prach :D a naposledy cosi na okna pindala ze mam spinave reku no ked sa ti nelubi mozes ist umyt :D a zrazu bola ticho a miesala kavu :D uz sa nenecham rozhodit maly bol extremne narocny a to ma v tomto dost obrnilo. Ako nemam doma bordel som celkom poriadkumilovna ale moja mama to fakt prehana.

matildam
7. máj 2020

K tej vašej pohode prispeje, keď veľmi obmedzíte stretávanie s mamou. Nezaslúžite si toľko kritiky od človeka, kt. by vás mal.podržať a pomôcť.
Pokojne si stanovte podmienku, že pokiaľ neprestane s kritikou, nebude u vás doma vítaná. A držte sa toho... vašu energiu potrebujú vaše deti, nemrhajte ju na človeka, kt.potrebuje len ponižovať.

synthiarowley
7. máj 2020

Žiaľ som presne taká istá ako ty, len s rozdielom, že už mám 2deti a tiež si to na materskej až tak neužívam. Tvoj problém podľa mňa nie je ani neporiadok ani vzdorovite dieťa.. ale skôr to že si vyrastala v prostredí kde bolo prísne nastavene pravidlá poriadok perfekcionizmus a režim, správanie ktoré ty sama teraz kopíruješ vyžaduješ a keď dieťa samozrejme je živel a robí všetko opačne, ide ťa poraziť. To že si možno podľa mamy nebola dosť dobrá docenena a kritizovana, sa snažis napraviť neustálym upratovanim aby všetko bolo super, ale je to skôr o vnútornom pocite, pohode a spokojnostou sama so sebou a to ti nikto iný nedá. niekto povie že menej upratovania,ale ja chápem že ani ty sams nechceš zľaviť so svojho štandardu.Ale nikto to neocení a ty budeš stále nespokojna a doma nebude pohoda. Pomôže asi len prijať samu seba, zamyslieť sa pre koho to robíš a prečo, oddýchnuť si, nájsť čas pre seba, odložiť to dieťa ktoré má vzdor možno aj z teba, ale hlavne si zaslúži v pohode mamu. Daj si Bvitamin/magnézium a nebuď na seba taká prísna, lebo je OK keď si tu materskú a niekedy aj dieťa neuživaš, veď nie každý deň je nedeľa, ale to dieťa si chcela, ľúbi ťa aj keď nahnevá tak bud aj vďačná za to čo máš, nadýchni sa a zajtra je zas nový deň
držím nam palce nech v ňom obe nájdeme spôsob zvládať to lepšie.

blondtana
7. máj 2020

Jedna kamarátka raz povedala, že si uvedomila, že s jej mužom niečo nie je v poriadku, keď jej 4 ročný syn cuval z obývačky a uhládzal za sebou vlas na koberci. Jej deti sú rovnako poznačené. Ty to vidíš na sebe, že si toto nesieš z detstva, chceš tak poznačiť svoje dieťa? Zamysli sa nad tým.
Som tiež jedna z tých pozitývnych mamičiek, ale na to ti poradím jedinú vec. Miluj svoje dieťa nadovšetko. Ja to svoje milujem a preto aj keď plače, tak ja ho objímem a poviem mu, že ho ľubim a dám mu pusinku a takto ho mojkám a upokojujem a vôbec ma netrápi, že treba povysávať, aj zajtra je deň. Sú dni, keď nemôžem ani na záchod a sú dni, keď navarím, napečiem, upracem, ale stíham toho viac, ako keď som dieťa nemala..a dôvod? Som spokojnejšia, mám vymodlený zázrak, ktorý veľmi ľúbim a tak som pozitivne naladená a všetko je ľahšie, všetko má zmysel 😉 ...a aj moja mama mi povie, keď ma vidí s malým, že vidieť, že to je šťastné a spokojné bábo, ktorému sa mama venuje a chváli aj koľko toho stíham pri malom dieťati 😉

bluka2
7. máj 2020

Chces mať všetko tip top = nemožné -> frustrácia -> dieťa to cíti a cíti sa rovnako = mrnci.

Nič nie je tip top, ty sa na tom tak zasmejes, spadne tlak na seba, tešíš sa z iných veci než z tip top domácnosti - dieťa sa tiež tesi

Fakt je za tým taká jednoduchá logika

autor
8. máj 2020

@blondtana neviem či z môjho príspevku vyznelo že ja nemám rada moje dieťa a že si ju nepomojkam? Ak to tak vyznelo tak to určite nieje pravda a moja dcéra ma mojkania objatí a bozkov habadej 🤗

autor
8. máj 2020

@bluka2 vďaka áno takto keď to čítam je to jednoduché horšie je to spraviť v praxi aby som hneď nebezela niečo utriet pozbierať a tak

letfenixa
8. máj 2020

@miskaska ja mám stolovu umývačku, na linke položenú, najlepšia vec s prackou

blondtana
8. máj 2020

Nevyznelo, toho sa neboj, ja ti len píšem, že zameraj sa na tú lásku k drobcovi a nebudú ťa trápiť smeti na podlahe, keď si uvedomíš, ako veľmi toho drobčeka ľúbiš, tak ťa to pozitívne naštartuje, budeš robiť všetko pre jej pokoj (aby neplakala) a nie pre svoj, prestanu ťa trápiť maličkosti typu domácnosť. Ja keď venujem svoj čas malému, tak ma netrápi, že chlap nemá navarené, nech sa o seba postará ako vie, môj stred vesmíru je niekde inde a to ti radím pre tvoj pokoj a pozitivitu 😀

evkamotka
27. jún 2020

My upratujeme 1x tyzdenne nie 2x denne. To je cudne