Som nervózna a nezvládam svoje deti

katwenka
26. feb 2015

moj problem je asi vhodny do ruk psychologa ale verim ze mamicky mi poradia rovnako dobre aj bez titulu....v skratke ide o to ze nezvladam svoje deti.mam dve dcerky 5 rocnu a 2,5 rocnu.neviem co sa deje.som velmi nervozna stale na ne kricim.viem ze su to male deti a ze su zive a spekulantky ale niekedy je toho uz cez hlavu. su to take tvrdohlave deticky.kazda mama to pozna ked jej prasknu nervy..nebijem ich ale niekedy mam taky amok ze sa zavrem do izby a tam sa vyplacem.potom mi je to luto...lebo som stastna ze mam dve zdrave deticky....chcem byt dobra mama usmiata vesela...najviac ma mrzi ze deti to niekedy napodobnuju.kricia vrestia a ta mladsia je velky nervak.muz mi povedal ze z nich robim “psychopatov“ ze kvoli mne su take srdite a ja tomu uz aj verim.a ja mam niekedy pocit ze by im bolo lepsie bezo mna.rotmyslala som uz aj o nejakych liekoh na ukludnenie ze by ma vsetko hned nevytocilo....ja uz neviem.z rodiny mi nikto nepomoze vraj si to nemam vsimat a tak ale hodinku dve vie byt kazdy pokojny...dakujem

dianockadianka
27. feb 2015
Používateľ dianockadianka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od dianockadianka.

@katwenka univerzálna rada asi neexistuje, ale mne sa darí bojovať so stresom a najmä nárokmi okolia tým, že sa venujem viac sebe- snažím sa vyvážiť robotu, oddych, aspoň trochu sa hýbať, plus nejesť všetko čo vidím a piť veľa vody. Úplne súhlasím s @h2. Minerály a vitamíny sú veľmi dôležité. Ja používam kombináciu B vitamínov- B1, B6 a B12 a horčík. Ten však odporúčam piť vo forme minerálnej vody keďže z minerálnej vody sa vstrebe takmer 60 percent, pričom zo stravy len asi 30.. a výživové doplnky sa väčšinou nevstrebú, lebo do tela sa dodá také množstvo minerálu alebo vitamínu, že telo ho vylúči.. Takže moja rada znie: Občas sa skús vyspať, choď napr. k rodičom, deti to jeden večer prežijú, sprav niečo pre seba- napr. nové vlásky, topánky, čokoľvek, čo človeku spraví radosť, nájdi si čas na kamošku- aspoň jej zavolaj. Nezabudni sa hýbať- napr. pár min. behu, alebo aj chôdza či jóga. Skús jesť zdravo (nie vždy sa to dá) a piť veľa vody, čajíkov a minerálok s vápnikom a horčíkom- lebo aj minerály dokážu človeka dostať do rovnováhy. Ja pijem napr. Gemerku, zdravotne je super, plus aj chutí. Nezabúdaj aj na B- vitamíny - to je taký tip na odstresovanie bez akýchkoľvek invazívnych liekov 🙂 musíš sa naučiť dostať telo do harmónie predtým, ako sa dostavia ďalšie komplikácie ako nespavosť, alebo pocity úzkosti..demotivácia... držím palce! 🙂

dobromila
27. feb 2015

@katwenka ahoj, ja som doma s polročnou prestávkou už 8 rok - 4 chlapci. Tvoje stavy sú mi povedomé. Okrem iných vecí mi veľmi veľmi pomohla aj táto kniha - číta sa ľahko, je písaná tak "polopate" - vrelo odporúčam:
http://www.literama.sk/sk/knihy/224480/vychovav...
A ešte mi veľmi pomáha táto skupina: https://www.modrykonik.sk/group/2043/
Držím palce! 🙂

mamjka
27. feb 2015

presne viem ako sa cítiš....u nas je však mm ešte väčší nervák než ja....takže sa snažím byť pokojná kým a dá a ak nie posielam deti do izby "ukľudniť sa" v skutočnosti však potrebujeme upokojenie všetci 😉 pozri si večer film Moms night out 😉

maminecka2
27. feb 2015

@elika74 Ahoj, tak to klobúk dolu tých 7 rokov. Aj moj manžel už po mne začína lúdiť tretie dieta, ešte chce princeznú (pri mojom šťastí ma čakajú štyria synovia😜). Inak moj starší ešte vyspevuje😀 Želám pekný víkend a veľa sily

elika74
27. feb 2015

@maminecka2 Tak moji zaspali rozne, jeden o 21.00, dalsia o 22.00 a treti o 22.15 prisiel za mnou, ze je hladny. Ale to len teraz je to take bezsystemove, ked je skolka, je aj režim. Podobne aj tebe, hlavne nadhlad a odstup od problemov. Nech nas dobra nalada neopusta. 🙂

maminecka2
27. feb 2015

@elika74 😀 😀 😀

eli74
27. feb 2015

@maminecka2 teraz co? No nic.

marichen
27. feb 2015

😀 ja tiez relaxujem na Mk....cez den neni kedy.vecer si vychutnavam to ticho a pohodicku 😀

andalika
27. feb 2015

Hanbit sa zato nemusis a mozno by ti pomoc psychologa pomohla v tom smere ze sa mu mozes vyrozpravat a on ti poradi. Nie si na tom tak zle ze by si mala byt na liekoch, to si memysli, len je toho ma teba vela, takze je to pochopitelne. Z toho co pises mam pocit ze si uzasna mamina a tak to ma byt. Musis sa len naucit iste veci pustit z hlavy. Oni su deti, maju na to narok, tak blbni s nimi a uvidis ako to ocenia

adriana1609
27. feb 2015

@katwenka podobne hulakacie stavy kedy nervy rupnu zaziva asi vacsina mamiciek...ani ja nie som vynimka...mozno si este lepsie na tom ako som sa citila ja....jedna mamicka, manzelka pastora od nas z kostola ma povzbudila...ziadna kritika,prave naopak....povedala mi, ze je to normalne zazivat aj nervove obdobie, napriek tomu, ze deti milujeme...povedala" toto je len prechodny stav", ktory sa raz zlepsi....aj ja som si hovorila, ze som suca psychiatra🙂) tiez mi nema kto pomoct, a dokonca som na ne v tyzdni celkom sama, lebo tatino chodi z prace domov len na vikendy..Ttiez mam dievcata, aj sa lubia, aj vecne sa hadaju, teda ta mensia(1,5) vacsinou skrieka na tu starsiu(6) a ja potom uz len automaticky kricim na tu starsiu ze preco vrieskaju, a co jej robi...nie je to rozumne, viem, a prave preto som zaviedla nove pravidlo, odteraz budu si robit zle, podme do kuta...samozrejme, mladsia je tazsia povaha, takze jej to nic nerobi...zivot je skratka vesely🙂) Hore hlavu, urcite si dobra mama!milujuca a starostliva

adriana1609
27. feb 2015

@katwenka ak mozem, tiez spropagujem jednu knizku, autora neviem, ale jej nazov je "Být dobrou mámou" zatial som citala len kusok a uzasna,,,,aj si poreves, a potom kupila som si este jednu od Kevin Leman: "Zeny, premozte stres, nez stres premuze vas" Necitala sm este, ale chystam sa🙂)

babulka82
2. mar 2015

@rutie velmi pekne napisane len prax je vždy trošku ina,teoriu sa naučit je lahke len použit to byva ovela ovela tažšie. ☹

babulka82
2. mar 2015

@adriana1609 akoby som o našich detoch čitala len su to chlapci . 😉

aj ja si pripadam akoby som uplne zlyhala a stale je u nas krik najskor deti potom ja a takto dookola ,už niekedy rozmyšlam či som vobec normalna a či je spravna vec mat vobec deti ,lebo su dni kedy by som sa vystrelila na mesiac.Mladši je v obdobi vzdoru (2) a starši (6) ma obdobie si dokazovania asi kto on je lebo donekonečna robi tie iste veci ktore ma vytačaju a velmi sa na tom bavi.Asi potrebujeme pomoc všetci traja ale najradšej by som išla na 12 hodineove šichty hoc kde len nech vypnem z tohto streotypu. 😅

rutie
2. mar 2015

@babulka82 Ale mne to fakt pomohlo. Obvinovala som zo situacie a mojej nervozity deti - ze im musim x krat zopakovat nieco, kym spravia, ze nerobia veci samostatne, ktore by robit mali, ze sa natahuju, dohaduju. Ze mala len rozhadzuje. Ze vyrabaju chaos. Az ked som si naozaj zvnutornila, ako je to mojim obrazom (a obrazom mojho muza) az to mi pomohlo posunut sa dalej a byt pokojnejsia. Prisla som na to sama, uz niekolko rokov ignorujem vsetku rodicovsku literaturu a prospieva nam to 🙂

babulka82
2. mar 2015

@rutie nemam pocit že by deti boli mojim obrazom,ja nerobim taky bordel 😀

rutie
2. mar 2015

@babulka82 Ani ja nie. Ale vychovala som ich ja, su to deti. Ak robia bordel, tak som ich nespravne viedla k poriadku a nesmiem sa hnevat, ale musim skusit najst sposob, ako ich k tomu priviest. Nie vzdy to ide lahko, ale mne tento postoj pomaha vymotat sa z kruhu.

ajca123
2. mar 2015

Ahoj treba si spravit vecer krasnu kupel a dat si esencie do vody co ukludnuju.... Ja mam doma troch chlapcov 9r,5r,3r.... su to riadne sidla,ale dost riadne.... Robia si zle behaju po dome kricia na seba.... Ale drzia pri sebe ked je jeden v ohrozeni.... su to spravna trojka.... Ja uz mam aj sedive vlasy a vrasky... ale toto by som nemenila.... stredny a najmensi su totalne tvrdohlavci,a ja si hovorim chvala bohu vo svete sa mi nestratia 😀.... A zacala som opat tuzit mat dalsie babo....

babulka82
2. mar 2015

@ajca123 podla mna si každa žena čo ma viac ako 2 deti zasluži medailu 😀 🙂 klobuk dolu velmi obdivujem ako to zvladaš pozerala som aj fotečky maš krasnych chlapčekov naozaj krasna rodinka .Asi by ste chceli dievčatko či? 🙂

ajca123
2. mar 2015

@babulka82 jeden cas som velmi tuzila mat dievcatko,ale zistila som ze chlapci su pre mna velky dar... su trocha ini ako dievcata... su pritulnejsi.... nie je den ze by mi nedali pusu... aj najstarsi mi dava pusu pred skolou... a je na to hrdy... Je den ze na nich zakricim,leo si robia zle.... narobia čurbes,ale aj upracu.... Rano sa zobudim a su vsetci u nas v spalni a bud lezia pri me nebo na me....

ajca123
2. mar 2015

Takto najmenší raňajkuje 🙂

michaelanemeth
7. mar 2015

@kafedame ahoj Pises o mne??? ? 😀 len ja mam 6 rocneho syna a dcera ma 2roky 8 mesiacov..a presne co pises je aj u nas...spolu sa len hadaju a kricia a ak su zvlast...hlavne mensia tak hotovy anjelik 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kafedame
7. mar 2015

@michaelanemeth Aspoň viem,že nie som v tom sama 🙂 Niekedy sú ozaj ako pes a mačka 😀

rainee
11. júl 2018

Bohužiaľ u nás je to tiež na nervy. Mám 2 baby (8 a 2,5r) a stále sa o niečo naťahujú,pistia, každá je tvrdohlavá. Nepomaha pekne dohovorit ani nakricať, niekedy som z nich na prášky. S každou samostatne sa dá, ale keď sú spolu koniec. Staršia rozumnejšia a chcela by mať svoj kľud,menšia je mega sidlo,dosť nervacka a staršej robí stále zle, berie jej veci atď. Nikdy by ma nenapadlo že mi dajú takto zabrať,cítim sa úplne vyhorena. Manžel choď domov večer a deti nemám komu dať, takže cas na dáke vyžitie a relax pre mňa nezostáva. A do toho si mám hľadať novú prácu a to mám pocit že by som potrebovala po materskej ešte rok dovolenky pre seba na zotavenie