Som nešťastná

omnos
18. sep 2014

Ahojte, cítim sa strašne. Pred rokom sme sa presťahovali z mesta na dedinu a neviem sa s tým zmieriť. Som ešte doma s malým dieťaťom a už to nezvládam. Som doma pomaly 4 roky a z toho rok tu. Keď som bola v meste, všetko bolo v poriadku. Manžel chodil za nami cca 3x do týždňa, mala som kamarátky, aj s deťmi, aj bez nich, koleg. rodinu, známych. Tu keď idem von - stále na tie isté miesta....môžem chodiť celý deň a nemám s kým hodiť slovo. Mňa pravdepodobne ľudia poznajú poniektorí, keďže je to dedina (človek aby si dával pozor na všetko čo robí, nerobí....), ale ja nepoznám nikoho. Čiže zdraviť môžem pre istotu buď všetkých, alebo nikoho. Jediný človek s ktorým tu komunikujem je môj malý syn. A niekedy sa mi nechce ani vychádzať z domu, lebo ma to deptá. Často mám depresie (aj keď užívam lieky), asi nezaberajú....Poslednou dobou len plačem a plačem a je mi akurát ľuto, že malý to vidí. Všetci známy sa mi čudovali prečo som odišla z rodného mesta.....Lenže finančná situácia toho času nás donútila. Keďže som bola na RD musela som sa prispôsobiť pracujúcemu manželovi. A teraz vidím aká veľká to bola chyba. Stále sa kvôli tomu vadíme, aj kvôli financiám....resp. skôr nerozprávame a často je tichá domácnosť. Vydržím byť ticho celé dni. Lebo aj tak nikdy žiadne riešenie nenájdeme. Neviem, či zmena liekov, resp. vyššie dávky niečo vyriešia. Musela som sa aspoň takto vyrozprávať, lebo už od nervozity zase neviem čo so sebou. Celé noci len preplačem a rozmýšľam nad minulosťou, budúcnosťou.....a mám strach.

omnos
autor
19. sep 2014

@ivushka0209 ja som na tom tiež tak, že s dieťaťom sa stala oveľa, oveľa citlivejšia a to vo všetkom

janickacrazy
19. sep 2014

@omnos Existujú aj kurzy asertivity, tam sa naučíš ako povedat nie, ako sa presadit v živote, možno by si sa mohla na nejaký prihlásit. Alebo nejaký iný sebapoznávací kurz, určite by ti to pomohlo. V ktorej dedine žiješ? Napíš do IP, ak chceš, ak by si bola blízko mna, prišla by som ta pozriet, ja tu tiež nemám kamošku.

sunshineka
19. sep 2014

@omnos len vydrz,pojdes do prace a bude lepsie.vela zien na materskej takto trpi.nemas moznost ist aspon raz do tyzdna do mesta ? chapem,ze na dedine nemas co robit,ale takisto mozes kamosky pozvat k vam.byvate daleko od miesta,kde ste byvali predtym?najdi si konicky.mas dom,urcite je tam dost prace.co ta bavi?

omnos
autor
19. sep 2014

@sunshineka práveže nemám dom, mala som 30 rokov, ale teraz bývam v čianžiaku 😒 Veru, tú prácu už asi potrebujem, lebo tá "ponorka" je hrozná.

darkabarka23
19. sep 2014

@janickacrazy poprosím aj ku mne na návštevu 🙂

ukulela
19. sep 2014

@omnos ahoj. nedocitala som celu diskusiu ... ale ako prve ti odporucim - lekara. dobreho psychologaúpsychiatra. toho sa netreba bat. ja mam kolegu, ktoreho depresia vyhnala z roboty, na PN kym si priznal, ze ma problem a zacal ho riesit u psychitara. odvtedy je unho vsetko OK. ale bez lekara - to mu nepomohla manzelka, ani deti, hoci su usporiadana rodina. depresia je jednoducho pliaga - a pri tom je to len zla funkcia zliaz a zla tvorba hormonov. neladuj sa liekmi sama od seba, prosim, to ti viac uskodi, ako pomoze ...
z celeho tvojho pisania si myslim, ze na vine je depresia ako choroba, ani nie tak to, ze ste sa prestahovali na dedinu ... tym si to mozno vysvetlujes ty.
snaz sa z noveho byvania najst nieco pozitivne. aj my sme sa prestahovali na dedinu. pre mna uplne nove nezname prostredie. znamych tu mame malo a ja tiez kontakty take blizsie nadvazujem tazko ... ale - od jednych susedov napr bravam domace mlieko (predavaju, maju kravky) , od dalsej som kupila kocik ... na kazdej dedine sa z casu na cas nieco deje, nejake oslavy, akcie, jarmoky, ... chod sa pozriet na taketo akcie vzdy. vezmi aj maleho, nech si najde kamaratov - a ty sa spoznas s mamickami. alebo pozvi nejake dieta ku vam sa hrat - akmamicku aspon vidac v dedine ...
... penoaze, nuz, to je tazsie, tu ti pomoze len robota. a to sa musite dohodnut s manzelom ...
na zaver - postupuj po krockoch. najprv vyries lekara, potom sa snaz aspon minimalne dostat do nejakeho kolektivu zien v dedine (necvicia napr v skolskej telocvicni aerobick? ... ) urob si zahradku pred domom ... pochval zahradku susede, neboj, pojde to. drz sa.

janickacrazy
20. sep 2014

@darkabarka23 Joj prišla by som, ale ja som z PB, takže k tebe to mám fakt dost daleko. Ale možno by sa našla nejaká iná mamička tu na MK 😉

sunshineka
20. sep 2014

@omnos jaaaj,ja som myslela,ze ste isli na dedinu do domu.potom ta uplne chapem.my sme sa tiez z domu prestahovali do cinzaku a trpiiim neskutocne.cez tyzden je fajn,som v praci a vecer klasika,vecera,poupratovat trochu,premoces sa a zrazu je vecer.ale vikendy su hrozne,hlavne v lete,ked je vonku teplo,krasne svieti slnko a ja zavreta v byte.ked pojdes do prace,bude to lepsie.

omnos
autor
21. sep 2014

@sunshineka veď už aby som šla do práce.....teda dúfam, že nejakú nájdem v blízkom okolí 🙂 Budem musieť cestovať, tak som zvedavá ako môj malého vypraví do škôlky 😀 . To ide neskutočne na mozog byť zavretá medzi 4 stenami. V dome som vybehla zadným vchodom do záhrady, malý sa hral celé leto na vzduchu, ja som si popíja kávičku.......Raz prišla na návštevu jedna kamoška, potom ďalšia.......A toto leto nám zateplovali činžák, čiže ani balkon k dispozícií......