Som nešťastná v manželstve

24. jún 2023

Prisla som sa vyrozpravat a precitat si nejake nazory ako by ste sa pohli dalej vy. Kazdy den placem, premyslam a neviem co je spravne. S manzelom sme spolu 12 rokov z toho 5 rokov manzelia, mame 2,5 rocneho syna a momentalne som v 6 mesiaci tehotenstva. Nase partnerske hadky vznikali iba kvoli jeho rodine, pretoze nam prilis zasiahli do zivota, Milovala som toho chlapa do zblaznenia, chceli sme svadbu deti, byt rodina no stale robila problemy jeho rodina a sposobovala medzi nami zlost.. za posledne 3 roky sa to brutalne pokaslalo samozrejme vdaka nim.. je jedno co robili, to nebudem vypisovat, jednoducho je to dovod preco sme sa s muzom vzdialili... od narodenia syna to vyzeralo chvilku fajn a teraz od kedy som otehotnela sa to opakuje a je to este horsie, mam pocit ze uz to ani nie je ten moj muz, uplne ine nazory, hrozna komunikacia, nevieme sa na nicom dohodnut, stale sa len urazame.. potom pride 192728x uzmierenie, sluby ako musime na sebe pracovat a bla bla a o 2 dni sme znovu v sebe .. ja uz neviem ci som ja ta zla ci on.. totalne som osprostela a neviem co robit, nechcem takto zit, hadat sa den co den.. ako par nefungujeme.. ani spolu nespime lebo sa furt len hadame .. Mam ho rada ako cloveka, zalezi mi na nom ale mam pocit ze to je uz asi vsetko.. citim len hnev a zufalstvo ... placem lebo cakam dalsie dieta v obdobi ked nechcem byt uz so
svojim muzom .. neviem ako sa mam postavit k tomu..
snazila som sa uz vela krat napravit veci, zmenit to .. ale uz to asi naozaj nejde 😭

domkakvet
24. jún 2023

Tazko pisat a vyjadrit sa k tomu, ked nepises ziadny priklad, potom sa tazko vyjadrit na koho strane je chyba a ako to riesit a otazne je aj to ci to chces riesit, ked na jednej strane pises, ze nechces, lebo uz mas toho dost a na druhej, ze ho mas rada. Ste manzelia a cakas druhe dieta, jediny problem uvadzas jeho rodinu, cize ja som nazoru, ze by si to mala este skusit zachranit a ako to neviem, ked ze nic konkrerne nepises.

zmrzlinka2021
24. jún 2023

Manželské terapie?

autor
24. jún 2023

@domkakvet nemyslim si, ze konkretne priklady by nieco ovplyvnili vo vasom nazore 🤷🏻‍♀️
jednoducho mi vadi ked vie ako je to medzi nami nalomene a on este priklada do ohna.. neviem ci su ozaj vsetci chlapi tak nepozorny alebo co. Mozno uz vykrikujem vsetko mozne ale su to veci co ma zamrzia.. Napr, ked mam narodky tak si nikdy nedal zalezat ma nejak prekvapit, ani len tu sprostu cokoladu mi v ten den neda, nepotrpim si na dary, ale od muza aspon nejaky dokaz ze ano, chcem ta potesit spravit ti pekny den, ked sa povadime napr. som chcela vecerom nieco vymysliet zeby sme niekde isli ale on mal svoju nepodstatnu vec a kusok nato mal cas na svojho kamarata .. citim sa ako vzduch, robi zo mna panovacnu kravu.. ja sa tocim doma okolo dietata tehotna, nechodim s nikym nikde, pomaham aj jemu aby mal potom viac casu na nas a aj zato som zla

muzik
24. jún 2023

Autorka, napíš mi prosím. Chcem ťa povzbudiť jedným konkrétnym príkladom.

domkakvet
24. jún 2023

Skor ma zaujimalo aky vplyv ma na to jeho rodina, lebo ze on ta nijako neprekvapi je chyba v nom, ano mozu mat na to vplyv okolnosti, ale ake.

anjelok
24. jún 2023

Ja nechapem, preco sa muz musi hadat s tehotnou zenou...co sama so sebou ma co robit. Tak nie, aby ju po podporoval, podrzal, ved nosi ich dieta, este sa s nou bude hadat a ublizovat jej. Aj keby 100x nemala pravdu, tak skusim milo, s porozumenim...ach, su to *** sorry 😕

autor
24. jún 2023

@domkakvet uz dlhodobo maju pocit, ze maju pravo riesit veci za nas, bez nasho vedia robili rozhodnutia.. ovplyvnovali aj muza, chyba je ta , ze on ich vnima ako dokonalích co maju v zivote vela za sebou a maju, proste musia mat vzdy pravdu, jeho mama je falosna klebetnica, nema priatelov a jej styl ziskania pozornosti je ohovarat no uz vela krat som bola ja ta ktoru musela rozoberat, rozprava susedom ako jej syn trpi v manzelstve, uraza aj moju rodinu aky su to nevzdelaní ludia , jednoducho bolo toho strasne vela a velmi to ovplyvnilo
nase manzelstvo a doveru. Kedysi som ho vnimala ako cloveka co mi je oporou, kamarat manzel.. dnes mu maloco poviem aby nevznikli hadky a vykrikovacky

autor
24. jún 2023

@anjelok Ano, toto mu vela krat opakujem .. tie emocie su intenzivnejsie v tehotenstve, zbytocne sa rozculujem placem a prenasam to k babu, uz som ho 2 x vyhodila z domu lebo by som to asi nezvladna byt s nim doma.. a navyse je tu 2,5 rocny syn, ktoreho netreba do toho zapajat ani ovplyvnovat

toiba
24. jún 2023

je mi to luto... ale nie su to hlavne hormóny teraz? riesila si aj predtym to, ze ti nedava nic ked mas narodeniny? ci vadi ti to az teraz vyslovene? problemy nevznikli zo dna na den... vela veci vznikne lebo sa nekomunikuje... pisem iba ako veci vnimam ja, moje skusenosti... mozno je to u vas inak... skus manzelsku poradnu, vazne... ste rodina, mate dieta a druhe je na ceste, to sa nevzdava len tak, tu ide o vela. skrat mamzelovi povedat, ze si naozaj velmi nespokojna a nestatsna v manzelstve a ze nevidis riesenie ine ako skusit to sa manzelskou poradnou, ze vy dvaja to neviete ukocirovat ani ked sa dohodnete a snazite, potrebujete pomoc z vonku uz... drzim palce, nevzdavaj to este

janickacrazy
24. jún 2023

No jeho rodina zasahuje do vzťahu len toľko, koľko im on dovolí. Ty vôbec nerieš jeho rodinu, keď máš s tým problém. Nikto nemá rád, keď ten druhý kritizuje jeho rodičov, súrodencov. To je cesta do pekla. Okrem toho si tehotná, mávajú s tebou hormóny a možno si trochu neznesiteľná, ja som tiež bola. Čudujem sa, že to môj muž so mnou vydržal. Proste počas tehu je žena citlivejšia na všetko. Ty máš ešte k tomu malé dieťa a nikam nechodíš, to je veľká chyba. Si nespokojná, snažíš sa pomáhať jemu, aby mal na vás viac času, no tak to nefunguje. Potrebuješ voľno, malého mu nechaj a choď ku kadernícke, na kávu s kamoškou alebo hocikde. Psychohygiena je dôležitá. Potom možno budeš všetko vidieť z tej lepšej stránky.

dzulli1980
24. jún 2023

Za mňa je problém v Tebe ... vadí Ti jeho rodina? ... jednoducho ju prijmi, zmier sa s tým, že je to JEHO RODINA, proste to nezmeníš, hlavou múr nikdy neprebiješ, aj ja som neželaná nevesta, napriek tomu žijem s mužom v harmonickom vzťahu ... že je nevšímavý, že Ťa neprekvapí? ... muži rozmýšľajú úplne inak ako ženy ... môj si nepamätá ani dátum narodenia svojej mamy, ja mu úplne nenápadne deň pred medzi rečou oznámim, že zajtra mám narodeniny atď., už teraz ani netreba, za tie roky si to akosi zapamätal ... svoj postoj skús prehodnotiť, keď mu furt čosi vyčítaš, si nepríjemná, mrzutá, ani sa nedivím, že je taký, aký je.

marca12
24. jún 2023

Vztah je o velkej tolerancii. Obaja si musite tolerovat chyby. Mozno pozadujes veci,na ktore on nie je stavany. Nevsimla si si predtym jeho chyby,prehliadala si a teraz po rokoch ti vadia,lebo ich nemienis akceptovat. Ked sa nechcem hadat,musim zacat od seba. Analyzovat,preco mi to vadi,nie som az prilis vztahovacna... A hlavne,ak mam ponorku,pracem sa z domu. Spravim si den sama so sebou alebo vypadnem niekam s kamoskou,len aby som nebola doma a nevyvolavala hadky. Vyhodit z domu chlapa,lebo ja mam nervy,sa mi zda trosku blbe.

autor
24. jún 2023

@dzulli1980 Ja som vztah s jeho rodinou pre nase dobro ukoncila.Nestretavam sa s nimi ale jeho tym neobmedzujem... asi 2 tyzdne pred narodkami som mu povedala, ze ak nevie cim ma potesit tak by som chcela privesok anjelika ako pamiatku na blizku osobu , ktora zomrela.. samozrejme o nicom nevedel bola odpoved. Kazdy rok si robim narodeninove posedenie s partiou kamosov u nas, je mi az trapne za nho ze nevie potesit svoju manzelku. Cim menej mi dava, tym viac ocakavam ? ja uz neviem 😭 nie je to l daroch, ale ja potrebujem od neho vidiet zaujem

autor
24. jún 2023

@marca12 nevyhodila som ho pretoze mam nervy, nase vymena nazorov nesla skoncit, bol s nami syn, jednoducho som citila, ze jeden musi odist hlavne pre dobro dietata

domkakvet
24. jún 2023

Ked to on do teraz neriesil, alebo neriesi, tak to neries ani ty jednoducho si ich nevsimaj, lebo ako bolo vyssie spomenute je to cesta do pekla, podla toho co pises usudzujem, ze nebyvate so svokrovcami tak to ber ako vyhodu, snaz sa s nimi stretavat co najmenej a nevsimat si ich. Lebo ano to ze ti nic nekupi moze pramenit aj z toho nie ze by nechcel ale mysli na ine a ty vychadzas z toho najhorsie lebo nemas pochopenie, on svoju rodinu vidi inak.

autor
24. jún 2023

@domkakvet Stretava sa dost casto s rodicmi, komunikuju kazdy den spolu.. kazdy den pracuje a ked je volny den tak povie ze vezme maleho k rodicom pritom som myslela ze ten den stravime spolu, bol to vikend.. kamosky travia vikend tiez so svojou rodinou.. nechcem ho travit sama, nepotrebujem oddychovat,
chcela som pekne dni travit s nimi.. vznikla ztoho samozrejme hadka lebo on mi vykrical ze ani na nebudem s malym chodit k mojej mame ze budem sediet doma

dzulli1980
24. jún 2023

Ja som si za tie roky zvykla, že čo sa týka sviatkov, môj muž je totálny truľko, taký sloník v porceláne ... no má kopu iných plusov, ktoré by som len preto, že zabudne na moje narodeniny, nezahodila za hlavu ... jeho záujem o mňa, o rodinu, vidím v iných veciach ...

autor
24. jún 2023

@dzulli1980 radsej keby zabudol.. ako ked o nich vie a ma na haku

dzulli1980
24. jún 2023

Ako vieš, že má Tvoje narodeniny na háku? ... Ti to povedal, či si si to sama vydedukovala? ...

majusik1304
24. jún 2023

@dzulli1980 tiež to mám tak.....a milá autorka, no je to náročné keď muž je tak gauč naviazaný na svoju rodinu pôvodnú, rodičov a tak, ale ja by som sa to snažila využiť vo svoj prospech..... že vezme dieťa, ty si oddýchnes, plus treba v pokoji komunikovať, skúsiť v pokoji a mužom všetko treba hovoriť po lopate. Môj tiež zabúda, nepamätá, dopletie atď....aj narodeniny aj sviatky.... vôbec si to neberiem osobne, niektorí sú proste takí trulkovia....no nemôže byť každý dokonalý. Snažila by som sa viac chodiť medzí ľudí von....aj s malým.... budeš pokojnejšia...inak budeš vidieť veci. Aj na neho to musí byť náročné stále ukricana a uplakaná žena....môj nemá rád krik. Ale podľa mňa treba sa potom aj ospravedlniť, že prehnala som to s krikom... prepáč je mi ťažko atď.... mám ťa rada. No mojej rady čo funguje u nás......a ten záujem u nás aj ja vidím inde....nie v darcekoch atď.... povzbudzujem, aby si toto obdobie zvládla, mysli na malého velkaca aj na malinké v brušku...❤️👍🙂. Veľmi držím palce! Krizi prichádzajú ale aj odchádzajú.

autor
24. jún 2023

@majusik1304 ja s malym sa snazim stale niekde ist, necitim sa sama zeby som potrebovala unik, stretnem sa aj s kamoskami .. mne chyba zaujem muza pocas dna .. nevvie si somnou ani len sadnut ku kave a len tak sa porozpravat .. ja citim ze uz vsetko vyprchalo, len sa hnevame jeden na druheho a nikde to nevedie, neviem ci to pojde este zmenit

reanda
24. jún 2023

prosim ta, neobhajuj sa a neospravedlnuj, chyba nie je urcite v tebe.. toto, co opisujes, nie je ziadne partnerstvo.. ja ti radim rozchod, lebo len utopis spustu dalsej energie v snahe zachranit nieco, co ani neexistuje.. ak sa nechces alebo nemas podmienky rozist, kym si tehu a mas male deti, tak sa od neho odstrihni aspon emocne, proste sa s nim v sebe rozid a bud s nim uz len ako so spolubyvajucim (ved beztak uz spolu nespite, ako pises) a odid, az budes na to pripravena.. ale nic uz neocakavaj, o nic sa nesnaz.. ked tak, ma sancu sa snazit on a mozes este ten vztah zvazit, ale ja na tvojom mieste by som pre to uz nic nerobila.. ano, nebude to prijemne - to rozchody malokedy byvaju, ale prijemne to nemas ani teraz.. kedze ako pises, places kazdy den.. a emocnym odputanim sa od niekoho/niecoho, co ti ublizuje, ides do lepsieho

zuzanka.zuzu
24. jún 2023

@muzik však povzbud aj nás konkrétnym príkladom 😉

mimka1402
25. jún 2023

@reanda Je smutné ako ženy i napriek očividnej ignoracii chcú vidieť v žene problém "lebo je tehotná". Smutné.

lb1984
25. jún 2023

Za mňa to není chyba jeho rodiny ale chyba vo vzťahu vás dvoch. Áno jeho rodina môže zasahovať do vášho vzťahu ale je len na vzťahu vás dvoch a vašich postojoch ako to ustojite. Co iné na to povedať ako ze 12 ročný vzťah, tehotná žena skutocne nestojí za to aby sa tie problémy prehlbovali. Bud daj tomu ešte čas alebo ak je to neúnosné smer terapeut ci poradňa. Zjavne keďže sa to nezlepsuje ani po vašich snahách problém ktorý máte medzi sebou asi neviete vyriešiť spoločne sami... 🤗

autor
25. jún 2023

@lb1984 Ano suhlasim plne s vami, je to nieco co stale vyhadzujem muzovi na oci, ze to dopustil.. niekolko krat som opakovala, ze ma svoju rodinu s ktorou ma riesit nase veci uz dospel... velmi nas to ovplynilo v komunikacii v dovere, v spravani sa jeden k druhemu.. nespocetne krat sme sa o tom rozpravali a povedali si ze zacneme od zaciatku.. no nefunguje to, nevydrzime v pohode ani 2-3 dni ... stale mame vela prace, treba nam vela dokoncovat ale nic nie je take, ze sa to neda este odlozit o den ci dva, ked viem aky mame vztah a pred 2 dnami sme si povedali opat ze uz to takto nechceme, a na navrhnem program lebo mam snahu to zlepit a on uprednostni robotu doma a vyhodi mi na oci ironicke poznamky ako sa on moze na vsetko vysrat a bude chodit na mesiac do zahranicia a pride domov na par dni sa nam venovat.. toto je spravanie dospeleho chlapa z ktoreho viete vycitit snahu, ze mu na nas zalezi ? ja teda nie a mna len uistil v tom , ze toto vobec nikde nevedie

syslik81
25. jún 2023

manzelska poradna.. alebo si dajte od seba pauzu .. ak mas kam ist chod k rodicom na mesiac dva alebo nech ide on .. i ked povaju cloveka nezmenic a bude horsie.. takze ked uz teraz vies,ze s nim nechces byt zacni pomyslat na osamostatnenie .. vyckaj az sa dieta narodi nasetri neake peniaze nech mas na start .. odkladaj si po troske k rodicom ... das to aj bez neho

reanda
25. jún 2023

@mimka1402 tiez castokrat cumim, co vsetko su ochotne zeny znasat, len aby udrzali nejaky vztah (nemusi byt ani partnersky) a este su presvedcene, ze je to tak normalne, ze to tak ma byt a kazdy problem povazuju za svoju chybu, lebo by mohli byt k druhym predsa este lepsie, chapavejsie, tolerantnejsie a este viac kaslat na seba.. a ked to tak niektora druha nerobi, tak je podla nich sebecka, lebo vztahy su predsa o obete a kompromisoch 🙄

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
reanda
25. jún 2023

autorka - to poznam.. aj moj muz, ked uz som vysla von s tym, ze to takto dalej nejde, tak nasluboval hory doly, ako aj on to chce zmenit a co vsetko pre to treba urobit.. a len co mu 'odtrnulo' a prestala som na neho tlacit, tak sa vratil do starych, pre neho pohodlnych kolaji a tvaril sa, ze sme sa ani o nicom nebavili a ked som mu nieco pripomenula, tak sa len rozculoval a presne mi vyhadzoval na oci, ako inde to maju este horsie a on moze prepit celu vyplatu a chodit za frajerkami a este mozem byt rada, co sa stazujem, ze mam privelke naroky.. jemu neslo skutocne o zlepsenie vztahu, lebo ani nemal predstavu, ako by mal taky vztah vypadat.. on chcel mat len svoj bezpecny 'status', ze ma rodinu, ma sa kam vratit z roboty a inak chcel mat od vsetkeho - aj odo mna a deti - len svaty pokoj a 'pouzit' nas len obcas, ked ma naladu a chut.. nedokazal si uvedomit, ze takto vztah nemoze fungovat, ze my nie sme ako jeho veci, ako pocitac, ktory si zapne, ked potrebuje a inak ho vypne a pocitac poslusne caka a nestazuje sa.. tiez som sa mu to snazila x krat vysvetlit, ale nepochopil.. nemyslim ani, ze by mu nejake terapie pomohli.. lebo jemu sa v skutocnosti nechcelo do vztahu.. nevedel ocenit tu interakciu, jeho to len obtazovalo.. ani s detmi nema ziadny vztah.. tak neviem, ako je na tom ten tvoj, ci vie, o com skutocny vztah vlastne je a ci ma o to vobec zaujem, alebo len chce, aby si ho neotravovala stale niecim a stacilo ti, aky je ..
pises, ze mate vela prace, stale nieco dokoncujete - za nedostatok casu sa dokaze vsetko schovat.. ale ak sa maju dvaja radi, tak si vzdy najdu na seba cas, aj popri praci a problemoch, ved o tom predsa ten vztah je.. vsak naco teda budujete (predpokladam, ze sa to tyka byvania), ked ta rodina, co tam ma byvat, vlastne ani nie je rodina?
a ano, aj moj ma problematicku svoju povodnu rodinu.. sice nam nezasahovali do zivota, ale zasiahli nam tam tym, ze muz ich ma stale 'v hlave' .. priniesol si z domu nefunkcne vzorce chovania a aj ked si uvedomoval, ze su nefunkcne, aj tak sa ich nedokazal za cely cas zbavit a nic s tym urobit.. myslel si asi, ze staci odist z domu a tym sa to vyriesi, no ale nevyriesilo.. a on ako 'riesenie' pouzival stale iba nadavanie a na nich a stazovanie sa, ake mal tazke detstvo a ospravedlnoval tym kazdu svoju neschopnost, presvedceny, ze je to ich chyba a on s tym uz nic nenarobi.. tiez som cakala, ze 'dospeje' a snazila sa vo vztahu vyse desat rokov, ale bol to len strateny cas a energia.. musela som to skoncit, lebo by som uz ochorela
takze si myslim, ze ak mas pocit, ze to u vas nikam nevedie, tak ho pocuvni a usetris si ten cas a energiu.. ja som to tiez tak citila, ale ignorovala som to, lebo mi na tom vztahu strasne zalezalo a myslela som si, ze ked sa budem velmi stazit, tak to dam.. no.. lenze nikdy nestaci, ked sa snazi iba jeden